Skocz do zawartości
SonnyTRK

Problemy z napędem

Rekomendowane odpowiedzi

Pewnie mu działał moze dzisiaj zauwazył ze mu płyty nie chce odać a AC juz wczesniej zamówił

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a wysłanie na gwarancję nie wchodzi w rachubę, bo czekam na preorder Assassins Creed 3.

lol, to po co Ci ta gwarancja? :laugh:

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie musisz wysyłać na gwarancje...wystarczy że zaniesiesz konsole do serwisu i do dnia premiery spokojnie ją dostaniesz z powrotem...ale musisz wtedy zapłacic z własnej kieszeni...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Napęd działa, czyta płyty. Nie działa jedynie ich wyciąganie!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Napęd działa, czyta płyty. Nie działa jedynie ich wyciąganie!

to masz mechanizm wyciągania/wciągania płyty do wymiany

albo oddajesz na gwarancje albo do serwisu :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie da rady tego, jakoś naprawić? Wyciąga płytę dopiero kiedy włożę drugą. Wtedy dwie wychodzą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

żeby naprawić, musisz rozkręcić bebechy = zerwanie plomby gwarancyjnej :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie...dlatego w serwisie może jak rozkręcą konsolę to okaże się tylko że jedna pierdółka nie łapie w 100% tak jak powinna i to naprawią...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poczekam z tym, najpierw Assassins Creed, potem pójdzie na serwis. Wie, ktoś ile może potrwać naprawa gwarancyjna za granicą? Mowa o Holandii.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Panowie,mam dość niezwykły problem z napędem.

Wygląda to tak,że kiedy włączam konsolę coby sobie pograć(płyta z grą zawsze w napędzie) system uruchamia się,a ja słyszę,że laser "przelatuje" przez płytę próbując ją odczytać,robi to trzy razy i nie może załapać poczym próbuje wysunąć płytę ale mimo charakterystycznego kliknięcia gra nadal zostaje w środku.

Oczywiście w tym czasie według XMB nie ma płyty w napędzie,a laser uparcie pracuje jakby nie mógł czegoś znalezć.

Co ciekawe kiedy wyjmę grę przyciskiem eject i włożę spowrotem, konsola odczytuje ją w sekundę i mogę grać bez problemu.

Konsola to 3 letnia slimka 250GB rok temu serwis Sony wymienił mi laser na gwarancji,której już nie mam.

Gry mam nówki,lustro.

Macie jakieś pomysły "co i jak" z tą moją biedną czarnulą? Szczerze mówiąc dostaję już cholernej nerwicy od tego wkładania i wyjmowania gry,żeby system mógł ją zobaczyć:((

Może "Serwis konsol" wspomoże mnie jakąś radą? W przeszłości Twoje porady nieraz uratowały mi cztery litery;)

Z góry dzięki!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak ja napisałem w PW - 100% pewności co do przyczyny problemu bez wizyty na serwisie (i wpięciu nowej, sprawnej głowicy) nie da się określić bo to dosyć niestandardowa usterka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kilka dni temu kupilem ps3 320gb wszystko byloby miodnie gdyby nie dziwny dziwek. Slychac go tylko gdy jest plyta w bluray, dzwiek jest b.podobny dzwieku pracujacego dysku (zapisujacego dane) nie jest to bardzo glosny dzwiek ale slyszalny. Nie chodzi mi o szum krecacej sie plyty i lesera przesuwajacego sie po szynach tylko o takie pykanie, wiem tez ze nie jest to dzwiek hdd w ps3. Mialem jakis czas temu slim 160 gb i tego nie bylo na 100% mial ktos taki przypadek??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też wymieniałem niedawno konsolę (ze 120 na 320) i zauważyłem, że napęd w tym modelu jest znacznie głośniejszy, niż w poprzedniczce. Na początku się sam zdziwiłem, bo szum, jaki wydaje konsola z płytą (w xmb) jest znacznie większy, niz bez nośnika w środku, a dla porównania w 120 różnica z płytą/bez płyty była praktycznie nieodczuwalna... Może te nowsze slimki tak już mają po prostu :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mi chodzi o szum tylko o takie pykanie

Edytowane przez mali118

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem takie "pykanie" jakie opisałeś przy niektórych grach. W GT5 nigdy,a w BF-ach już tak.

Po 10 miesiącach (2,5h grania na dobę) laser padł i gwarancja. Po tym już żadnego nie było ale ostatnio(rok od ostatniego incydentu) znowu coś się zaczyna pierniczyć z laserem/napędem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

o to pieknie dobrze ze dwa lata gwarancji dostalem .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten sam problem.rozebralem ps wyczyscilem laser wacikiem z alko i wszystko smiga.mimo to mam pytanie czy płyta w napadzie po 30 min grania powinna być taka gorąca ze można jajka smarzyc?zauwazylem tez ze po tych 30 min grania,gra przestaje być płynna!!!wina napędu czy grafiki?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Padające napędy optyczne w PS3 to prawdziwa zmora. Mnie w starej konsoli wymieniano dwukrotnie aż w końcu dali za wygraną i dostałem nową konsolę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie po przeczyszczeniu chodził napęd przez godzinę i sie poddał całkowicie.nie mam czasu na naprawy więc nowa ps3 juz w drodze:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mali. Miałem ten sam dźwięk u siebie tez w wersji 320gb.chyba jakieś wadliwe są.strasznie mlucilo płytę, nie wspomnę jaka gorąca była po wyciągnięcie. Przez to granie u mnie nie było płynne wogole, przycinalo co jakiś czas.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam pytanie odnośnie tematu, gdy wkładam płyte z Pes12 do napedu słyszę ( nie wiem jak to opisać ale jak by takie pykanie w napędzie dość głośne) mam to tylko z tą grą. moje pytanie wada płyty czy coś z napedem nie tak czy może jednak wszystko ok ? Konsola kupiona jakieś 4 miesiące temu i nie wiem czy mam powody do obaw ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Mam pewien spory problem: ps3 40gb, ma 5latek, a więc grałem sobie wczoraj w naruto generations przez neta i nagle podczas loadingu potyczki gra mi się ścina,po krótkim czasie resetuję konsole i włączam ponownie.

Wszystko jest okey diody świecą prawidłowo zielono-niebieski ale w menu XBM nie ma wgl ikonki z płytką,sprawdzałem jest tak samo z gierkami jaki i dvd .

Dodam również, podczas tej ściny konsola wydawała taki dziwny dźwięk, i sądzę, że napęd nie działa, wgl nie pracuje...

Czego to jest wina napędu, a może lasera.. i jak to można sensownie naprawić??

Bardzo proszę was o pomoc ;)

Zauważyłem teraz również, że jak wyłączam ps3 to trwa to dlużej i zielona lampka miga kilka razy...przedtem tego nie było.

pozdrawiam.

Edytowane przez siaxis

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten objaw dłuższego uruchamiania może świadczyc o uszkodzeniu elektroniki sterującej laserem - gdyby był to problem samego lasera to po prostu nie wykrywało by ci płyty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×