Skocz do zawartości
SonnyTRK

Problemy z napędem

Rekomendowane odpowiedzi

Powiedz cie ile od momentu włożenia płyty do konsoli 320gb ,do momentu jej wyświetlenia w menu powinno minąć sekund ,u mnie zajmuje to koło 15 sekund może do 20 na pewno dłużej ,nisz na początku konsola ma prawie rok ,czy to może być związane z jakimś problemem ???

Recovery menu i przebuduj baze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a przebudowa coś da ??? spróbuje :) jak by coś z laserem to myśle że ppodczas grania też coś by się działo ale gry płynnie chodzą ???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak uruchamianie, jak i plynnosc menu sie poprawia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Recovery menu i przebuduj baze.

jak to recover menu włączyć na 320 gb bo nie moge już prubowałem różne metody i nie chce sie włączyć

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Płyta powinna się wczytywać od 5 do 9 sekund, zależy od ilości danych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

stan nośnika?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to wygląda tak że ją wsunę i za chwile rusza i wczytuje to trwa kolo 20 sek:( ,ale podczas grania nie ma mowy o malutkim przycięciu sie gry ani filmu, tylko ten start sie wydłużył tak to wsuwałem moment i juz :) a teraz dłużej

stan płyty Dobry :) bez rys to każda gra mi tak zaskakuje i film też :( mówie to jest tak ,że kiedyś to trwało 5 sek a teraz od zeszlego tyg trwa to 15 sek odkąd włożyłem CoD black ops . I tak mi się podziało że ją tak dłużej wczytało i tak już zostało gra od kolegi była a teraz już każda tak ma.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam !

Mam następujący problem, odkupiłem konsole PS3 fat model cechg04 z laserem KES-400A, w której był problem z napędem tj. płyty konsola przyjmuje i oddaje, po włożeniu płyty w menu kręci się ikonka płyty, ale napęd nie odczytuje płyt (ikonka kręci sie cały czas i nic), więc stwierdziłem że to padnięty laser odkupiłem używany tak samo kes-400a z konsoli która dostała Yloda i napęd działał do samego końca(tak twierdzi sprzedawca),. po zamontowaniu go do napędu i po włożeniu płyty ikonka w menu kręci się, i słychac jak napęd rusza, ale robi to kilkakrotnie zakręci pare razy i koniec tak samo ikonka w menu przestaje się kręcić (przy laserze któzy siedział 1 kręciła się non stop), moje pytanie jest takie czy ten drugi laser mógł uszkodzić się przy Ylodzie tamtej konsoli ? (mam tydzień na zwrot), czy to wina czegoś innego ? (widziałem podobne pytanie wcześniej ale po 1 radzie, użytkownik zadający pytanie, pozostawił wątek bez odpoweidzi).

Dodam że próbowałem już wgrać soft na nowo, w recovery menu tak samo próbowałem każdej opcji, czyściłem także soczewke i dalej nic.

Filmik z zachowania się napędu dodadkowo widac że wszystkie 3 diody się pojawiają(link1), a rozruch płyty jest każdej taki sam nawet jak wkładam płyte z czymś (LINK2)

Edytowane przez karoolpl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam jestem posiadaczem konsoli ps3 slim wersja z dyskiem 320GB. Mam taki problem że gwarancja producenta mineła trzy tygodnie temu a kilka dni temu poraz pierwszy zawiesiła się przy grze. Po wyłączeniu gry i ponownym włączeniu gra działała ale tylko do pewnego momentu. Za trzecim razem zawiesiła się juz podczas ładowania. Problem ten powtarza się na każdej grze za wyjątkiem Little big planet. Podczas zawieszania się wydaję odgłos cykania. Filmy dvd czyta normalnie. Proszę o pomoc co może być przyczyną takiego problemu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Według mnie bardzo prawdopodobne jest że są to sygnały padającego napędu optycznego. Jaki jest stan nośników, jeśli można wiedzieć?

Edytowane przez Cole McGrath

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam !

Mam następujący problem, odkupiłem konsole PS3 fat model cechg04 z laserem KES-400A, w której był problem z napędem tj. płyty konsola przyjmuje i oddaje, po włożeniu płyty w menu kręci się ikonka płyty, ale napęd nie odczytuje płyt (ikonka kręci sie cały czas i nic), więc stwierdziłem że to padnięty laser odkupiłem używany tak samo kes-400a z konsoli która dostała Yloda i napęd działał do samego końca(tak twierdzi sprzedawca),. po zamontowaniu go do napędu i po włożeniu płyty ikonka w menu kręci się, i słychac jak napęd rusza, ale robi to kilkakrotnie zakręci pare razy i koniec tak samo ikonka w menu przestaje się kręcić (przy laserze któzy siedział 1 kręciła się non stop), moje pytanie jest takie czy ten drugi laser mógł uszkodzić się przy Ylodzie tamtej konsoli ? (mam tydzień na zwrot), czy to wina czegoś innego ? (widziałem podobne pytanie wcześniej ale po 1 radzie, użytkownik zadający pytanie, pozostawił wątek bez odpoweidzi).

Dodam że próbowałem już wgrać soft na nowo, w recovery menu tak samo próbowałem każdej opcji, czyściłem także soczewke i dalej nic.

Filmik z zachowania się napędu dodadkowo widac że wszystkie 3 diody się pojawiają(link1), a rozruch płyty jest każdej taki sam nawet jak wkładam płyte z czymś (LINK2)

Ja obstawiam padnięty laser - sprawdzić to można montując na 100% sprawną głowicę a nie "jakąś tam podobno działającą".

Witam jestem posiadaczem konsoli ps3 slim wersja z dyskiem 320GB. Mam taki problem że gwarancja producenta mineła trzy tygodnie temu a kilka dni temu poraz pierwszy zawiesiła się przy grze. Po wyłączeniu gry i ponownym włączeniu gra działała ale tylko do pewnego momentu. Za trzecim razem zawiesiła się juz podczas ładowania. Problem ten powtarza się na każdej grze za wyjątkiem Little big planet. Podczas zawieszania się wydaję odgłos cykania. Filmy dvd czyta normalnie. Proszę o pomoc co może być przyczyną takiego problemu?

Padnięta na 100% głowica lasera.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Głowicy się nie naprawia tylko wymienia - zadzwoń do mnie albo napisz na PW to coś podpowiem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do mojego problemu to go rozwiązałem, wymiana na kolejna sztukę pomogła

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam nagrane wesele na płycie blueray niestety ps3 nie odtwarza mi jej wyskakuje błąd "80029941", sprawdzałem u kolegi i to samo wystepuje, natomiast poszedlem do sklepu euro sprawdzić płyte i działa na laptopach sonego i na na wszystkich odtwarzaczach bd na których odtwarzałem tą płyte, czemu na ps3 tego nie chce odtworzyć?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jaki format pliku?

uaktywnij w ustawieniach ps3 wszystkie formaty wideo bo niektóre nie są aktywne domyślnie i może stąd być problem...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w folderze bdmv>stream> tutaj jest 5 plików o rozszerzeniu m2ts

gdzie moge aktywowac te pliki.. ?

Edytowane przez redkca

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam problem poniewaz ps3 nie chce mi czytac wiekszosci gier na plytach ale co smieszne red dead redemption czyta odrazu bez problemu reszty gier juz nie. czy to wina lasera czy softu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@up prawdopodobnie laser (napęd) kończy swój żywot lub, jeśli gry dopiero kupiłeś to problem z nośnikiem.

Firmware najnowszy to 4.20.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Mam problem, a mianowicie moje ps3 nie czyta filmow blu ray. Problem jest o tyle dziwny ze film ten juz kiedys odtwarzalem na swojej slimce i wszystko bylo ok. Niedawno probowalem odczytac rowniez dodatkowe dvd dodane do edycji rozszerzonej Deus Exa i problem byl ten sam. PS3 widzi te plyty gdy naciskam odtworz pojawia sie czarny ekran jakby cos sie wczytywalo i nic – konsola nie reaguje da sie jedynie zresetowac. Dodam tylko ze konsola nie ma zadnych problemow z odczytem gier tu wszystko dziala idealnie :P

Prosze o pomoc!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×