Skocz do zawartości
SonnyTRK

Problemy z napędem

Rekomendowane odpowiedzi

Przeczytaj jeszcze raz to co napisałem i sam sobie odpowiedz na pytanie :) :wallbash:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

PS3 zaczęła widzieć co 2 płytę BR po czasie co 10 po czym przestała czytać BR (DVD i CD czyta) po włożeniu każdej gry konsola czyta płytę (ikonka na górze) przez jakieś 10-15 sek. po czym przestaje. Recovery menu 5 opcji (trudno się mówi chcę odzyskać sprzęt) Po "3.Recovery file system" wyskakuje mi że system plików na dysku jest uszkodzony i zostanie naprawiony tak jest za każdym razem gdy włączam to Recovery. Wymieniłem dysk Recovery dalej tak samo "system plików...) i płyt nie czyta dalej. Z grami z PSN np.po włączeniu Stadust konsola mnie powiadamia że konsola nie jest aktywowana i krok po kroku kieruje mnie jak to zrobić. Wszystkie pozostałe gry włączają się normalnie a dla Stardusta konsola jest nie aktywowana. Aktywuje działa po kilku włączeniach konsoli to samo znowu muszę aktywować. Critter Crunch gra działa ale wywala mi klucz do pełnej gry jednego dnia gram drugiego dnia włączam mam demo ściągnij pełna wersję, ściągam działa i tak samo jak Stardust trochę pogram i po czasie to samo, mam demo ściągam klucz. Przy następnym update konsola zaczęła czytać płyty BR działały tylko jeden dzień po czym następnego dnia cisza znów nie czyta BR .Pojawił się kolejny update ostatni obecnie i znowu to samo PS3 czyta wszystkie płyty na jeden dzień. Sciągnąłem soft na pendrive i zainstalowałem już obecny czy sama instalacja softu naprawia błąd ale nie naprawia, tylko następny update aktywuje gry na jeden dzień.

Ktoś widzi w tym jakieś sensowne wytłumaczenie w czym może tkwić wina, zrobiłem Test z odurzeniem konsoli od środka Konsola 40GB 02-27430373-3603819-CECHG04. Jeśli potrzebne są jeszcze jakieś dane proszę pytać.

Edytowane przez katoga

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Wymieniłem laser bo miałem problem z odczytem i dziwnymi dzwiekami jakie się wydobywają z napędu [niby wyrzuca płyte ale nie wyrzuca]. Ewidentnie laser był juz zmęczony [KEM 450 baa] ;) więc zakupiłem nowy laser [kem 450aaa] i przyjmijmy, że jest dobry bo grałem na nim do momentu zawieszenia się gry [Assassins Creed 3] zdarza się to czasem więc zrestartowałem konsole, a tu...takie coś jak na filmiku. Pograłem na nowym laserze może łącznie 6 godzin, nie mialem problemów, raz się zacieła gra, zrestartowalem konsole i od tego momentu nie czyta nic tylko ten dziwny dzwięk. Przełożyłem laser na stary aby sprawdzić czy to wina czegoś innego. Okazuje się że laser działa i nie bylo tego problemu. Wiec problem jest z tym laserem nowym... chyba. Tylko ten dzwięk jest bardzo tajemniczy, slychac że konsola chce przeczytac plyte ale te buczenie, próba wyrzucenia dysku, ponowna próba odczytu i te buczenie i cisza. POMOCY madre głowy! Co jest tego przyczyną??!! Link do filmiku na YT:

Dzieki z góry i pzdr!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam znowu taki problem ze jak włącze konsole to nie widzi ona płyty w środku. Tak samo jest jak nie ma płyty w środku to nie che jej połknąć ale konsole się włącza. Mogę normalnie grac w gry na dysku ale płytki nie zje ani nie widzi. Przy dotykaniu przycisku Eject jest dzwiek ale nic sie nie dzieje.

Ale jak wył i wł konsole kilka razy to wszystko wraca do normy. :o.

Konsola to FAT 80GB

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wWitam ! prawdopodobnie psuje mi się napęd w konsoli najpierw wydawał dziwny dźwięk , a później, wczytywało płyty po 27 sekundach ,a teraz zacina sie laser ?? chciałbym jakiś namiar na serwis i może ktoś orientuje się ile to może kosztować ??/ Dodam że jak wyłacze gre i włącze to działa normalnie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Siema

Posiadam PS3 SLIM 120GB SCPH 2004

FW 4.11

Nagle konsola przestała czytać płyty blu-ray

CD i DVD czyta bez problemu, wkładam jakąkolwiek grę i już jej nie widzi.

Dzisiaj raz udało Mi się odpalić Twisted Metal, tzn. konsola Ją zobaczyła

odpaliłem ale już przy pierwszym loadingu się zatrzymało (mały trybik kręcący się w lewym dolnym rogu)

słychać że konsola chcę czytac ale nie może.

Laser do wymiany czy da się z tym coś zrobić?

jaki orientalny koszt?

Wystarczy wymienić samą głowicę lasera?

samemu da radę to zrobić? (wymieniałem laser w PSP - co do mojego doświadczenia)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam znowu taki problem ze jak włącze konsole to nie widzi ona płyty w środku. Tak samo jest jak nie ma płyty w środku to nie che jej połknąć ale konsole się włącza. Mogę normalnie grac w gry na dysku ale płytki nie zje ani nie widzi. Przy dotykaniu przycisku Eject jest dzwiek ale nic sie nie dzieje.

Ale jak wył i wł konsole kilka razy to wszystko wraca do normy. :o.

Konsola to FAT 80GB

Mam podobnie tzn. jak włoże płyte to jej nie widzi a jak wyjme to niebieska dioda nie gaśnie i nie da się włożyć płyty ponownie. Pomaga stary, sprawdzony sposób z PSXa czyli postawienie konsoli pionowo, wtedy widzi płyte po włożeniu normalnie. W ps2 też miałem ten "ficzer". Taka tradycja Sony i pewnie stąd wziął się pomysł zaprojektowania obudowy konsoli tak, żeby można było stawiać pionowo :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam a ja mam taki PROBLEM

Posiadam nową konsolę PS3 160GB SLIM z salonu Play.Podczas pracy napędu gdy gram w grę słychać bardzo głośne tykanie(niby to normalne przy wczytywaniu,graniu ale mi się nie chcę wierzyć że aż tak głośne) Najbardziej jest słyszalne gdy gram w RDR

Co robić na gwarancje czy to naprawdę jest normalka ?

Video z Moim ps3

http://www.youtube.com/watch?v=Cer3WEywVLw&feature=plcp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odpowiedź na Twój problem, znajduje się w pytaniu powyżej...

To Naprawdę Jest Normalka
Edytowane przez PonurakPS3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odpowiedź na Twój problem, znajduje się w pytaniu powyżej...

A ty też masz tak głośną pracę napędu ?

Edytowane przez zax321

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

podczas gry w RDR, to akurat norma :P

Edytowane przez amigo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ty też masz tak głośną pracę napędu ?

Każdy tak ma. Przy RDR i NFS Hot Pursuit szczególnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Kupiłem prawie roczną slim 320 giga. Pograłem 2 tygodnie i nagle podczas ładowania jedego z filmików w killzone 3 ten filmik strasznie szarpie, laser mocno cyka i wyłączam konsolę, żeby nic się nie stało. Płyta nie ma rys i za każdym razem tak jest, nie przejdzie przez ten filmik, mam jeszcze 2 tygodnie gwarancji, czy oddać konsolę do naprawy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Samo raczej nie przejdzie. Konsoli i jej napędu nie weźmiesz "na przeczekanie".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam a ja mam taki PROBLEM

Posiadam nową konsolę PS3 160GB SLIM z salonu Play.Podczas pracy napędu gdy gram w grę słychać bardzo głośne tykanie(niby to normalne przy wczytywaniu,graniu ale mi się nie chcę wierzyć że aż tak głośne) Najbardziej jest słyszalne gdy gram w RDR

Co robić na gwarancje czy to naprawdę jest normalka ?

Video z Moim ps3

widzę, że potwierdzenie, że jest wszystko ok z jednego forum Ci nie starcza :D

Więc jest to normalne w RDR bo to sandbox więc otwarte środowisko- siłą rzeczy ciągle coś musi być doczytane z napędu...

Witam. Kupiłem prawie roczną slim 320 giga. Pograłem 2 tygodnie i nagle podczas ładowania jedego z filmików w killzone 3 ten filmik strasznie szarpie, laser mocno cyka i wyłączam konsolę, żeby nic się nie stało. Płyta nie ma rys i za każdym razem tak jest, nie przejdzie przez ten filmik, mam jeszcze 2 tygodnie gwarancji, czy oddać konsolę do naprawy?

oddawaj na gwarancję póki możesz...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

PONAWIAM

Siema

Posiadam PS3 SLIM 120GB SCPH 2004

FW 4.11

Nagle konsola przestała czytać płyty blu-ray

CD i DVD czyta bez problemu, wkładam jakąkolwiek grę i już jej nie widzi.

Dzisiaj raz udało Mi się odpalić Twisted Metal, tzn. konsola Ją zobaczyła

odpaliłem ale już przy pierwszym loadingu się zatrzymało (mały trybik kręcący się w lewym dolnym rogu)

słychać że konsola chcę czytac ale nie może.

Laser do wymiany czy da się z tym coś zrobić?

jaki orientalny koszt?

Wystarczy wymienić samą głowicę lasera?

samemu da radę to zrobić? (wymieniałem laser w PSP - co do mojego doświadczenia)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Próbowałem założyć nowy temat ale szanowni administratorzy odpowiedzieli, że mój problem spokojnie mógłbym opisać w którymś z tematów więc:

Czy mój napęd jest u skraju wytrzymałości? Czy ktoś z was ma podobny problem?

Oto link do filmiku mojego autorstwa:

http://www.youtube.com/watch?v=uk6aW2R-H2w

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam podobnie tzn. jak włoże płyte to jej nie widzi a jak wyjme to niebieska dioda nie gaśnie i nie da się włożyć płyty ponownie. Pomaga stary, sprawdzony sposób z PSXa czyli postawienie konsoli pionowo, wtedy widzi płyte po włożeniu normalnie. W ps2 też miałem ten "ficzer". Taka tradycja Sony i pewnie stąd wziął się pomysł zaprojektowania obudowy konsoli tak, żeby można było stawiać pionowo :biggrin:

Niestety konsola sposób nie działa.Ostatnio łykneła za pierwszym razem ale teraz już nie widzi płyty. Jakieś pomysły moze macie czy laser już dead. Ale sek w tym ze jak już płyte załapie to problemów z laserem nie było.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Proszę powiedz cię jakie są objawy Padającego Lasera ????

No dokładam się do pytania bo przelecieć ten temat cały to koszmar....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Objawy to np: ponowne "układanie" płyty w napędzie (jak na filmie elvis-a), długie wczytywanie, rozpoznawanie płyty, dziwne dźwieki, których wczesniej nie było a na koniec zwiechy gier np po kilkunastu minutach pracy lasera

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli chyba u mnie laser kaput. Konsola nie widzi płyty wogóle i nie chce jej wypluć (nie swieci sie niebieska dioda). Tylko ze problemów z doczytywaniem danych nie miałem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy to drogi problem ??

Wyprułem konsole i rozkręciłem napęd. Silniczek nie reaguje na sygnały z czujnika płyty (są tam takie dwa przyciski). Wytargałem płytę ze środka i ustawiłem napęd w pozycji bez płyty...i nic. Silniczek albo sterowanie dead...

I tu mam pytanie jesli płyta była w napędzie to czy konsola powinna ją widzieć ?? Dodam ze nie słyszałem dzwięku zakrecania płyty Bo być moze jeszce laseren kaput ??

Ktoś poleci serwis konsol w KRK ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×