Skocz do zawartości
przem_2010

Wymiana dysku w PS3

Rekomendowane odpowiedzi

Dysk bedzie dzialac normalnie ps3 jak powstala to tez niebylo takiej technologi jak jest teraz. Dysk spokojnie da rade lepszego nie ma co dawac bo i tak konsola bedzie w tym samym tepie zapisywac i wczytywac dane.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Takiej odpowiedzi oczekiwałem, dzięki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dysk bedzie dzialac normalnie ps3 jak powstala to tez niebylo takiej technologi jak jest teraz. Dysk spokojnie da rade lepszego nie ma co dawac bo i tak konsola bedzie w tym samym tepie zapisywac i wczytywac dane.

Zgadza się do "da radę" - reszta już niestety nie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Mam następujący problem z wymianą dysku w ps3 slim 

 

Zakupiłem dysk WD 7500BPVT wsadziłęm go do PS3 i mam cały czas informację " Nie znaleziono odpowiednich danych do aktualizacji. Podłącz nośnik zawierający dane do aktualizacji 4.46 lub nowszej , a następnie naciśnij przycisk START i SELECT"  wciskam start i select i tak w kółko , nie chce sformatować dysku 

Dysk wyciągnąłem i sformatowałem pod win7 na exFAT bo pod win7 nie ma możliwości wyboru FAT32 , ale to chyba jest to samo , wrzucam dysk do PS3 i dalej to samo nie chce go sformatować i go nie widzi , cały czas komunikat jak powyżej. Dysk jest nowy , działa na 100% , 

Po wrzuceniu starego dysku 320 GB , ps3 chodzi bez problemu

Czy ktoś z Was miał taki przypadek i go rozwiązał ?

Może ten dysk nie pasuje do tego ps3 ?, chociaż czytałem na tym forum , że właśnie te dyski WD są przez Was polecane , dlatego go kupiłem.

 

pozdrawiam

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podlacz pena z najnowszym softem i wszystko poleci.

 

Pamietaj o:

 

Folder PS3 - w nim folder UPDATE - w nim plik z najnowszym FW

Edytowane przez m0rph

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podlacz pena z najnowszym softem i wszystko poleci.

 

Pamietaj o:

 

Folder PS3 - w nim folder UPDATE - w nim plik z najnowszym FW

Dzięki wielkie !

Już wszystko śmiga , straciłem tylko gry , które zakupiłem od kogoś na slocie przez internet (nie mam już danych do konta)

pominąłem sprawe z FW , myslałem , że on ma to w pamięci wewnętrznej a nie na dysku :)

 

Mam jeszcze takie pytanie , czy jest opcja zalogowania się na swoje konto PS PLUS np. z menu PS3 po takiej instalacji ?, nic takiego nie mogłem znaleźć , wpadłem na pomysł aby z PS STORE próbować wpisać kod bonusowy dla PS PLUS i dopiero wtedy zapytał się mnie o dane do mojego starego konta . 

 

pozdrowienia

Edytowane przez arti37

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy jest jakis inny sposób niż rozkręcenie konsoli i wyciągniecie dysku, aby sprawdzić  czas pracy konsoli? :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W sumie wykrecenie dysku i sprawdzenie SMARTa nie jest jednoznaczne z rozkrecaniem konsoli... Oczywiscie nigdy nie ma pewnosci, czy wczesniej nie zostal juz przelozony dysk.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hejo ;) mam pytanko odnośnie dysku do ps3 slim. Mój jest już cały zapełniony i chciałbym kupić sobię nowy dysk 240/320 gb w miare przyzwoitej cenie. Czy dysk musi być oryginalny?? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hejo ;) mam pytanko odnośnie dysku do ps3 slim. Mój jest już cały zapełniony i chciałbym kupić sobię nowy dysk 240/320 gb w miare przyzwoitej cenie. Czy dysk musi być oryginalny??

Nie musi. Jakikolwiek "laptopowy" 2,5 calowy SATA.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Chcę kupić w poniedziałek swoje pierwsze PlayStation 3. I mam do Was pytanie. Chcę kupić tańszą wersję Playstation 3 Super Slim 12 GB ponieważ posiadam dysk twardy 500GB HDD Western Digital WD SCORPIO 500GB 2,5" WD5000LPVX 7mm SATA III. Czy bez problemu PS3 mi go zobaczy? Chciałam zaoszczędzić pieniądze w ten sposób. Czy taki dysk wystarczy włożyć przed uruchomieniem konosli i system sam już za mnie wszystko sformatuje? Czy dysk trzeba jakoś wcześniej przygotować np. w FAT32 lub usunąć wszystkie partycje pod Windowsem?

Pozdrawiam

A.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Chcę kupić w poniedziałek swoje pierwsze PlayStation 3. I mam do Was pytanie. Chcę kupić tańszą wersję Playstation 3 Super Slim 12 GB ponieważ posiadam dysk twardy 500GB HDD Western Digital WD SCORPIO 500GB 2,5" WD5000LPVX 7mm SATA III. Czy bez problemu PS3 mi go zobaczy? Chciałam zaoszczędzić pieniądze w ten sposób. Czy taki dysk wystarczy włożyć przed uruchomieniem konosli i system sam już za mnie wszystko sformatuje? Czy dysk trzeba jakoś wcześniej przygotować np. w FAT32 lub usunąć wszystkie partycje pod Windowsem?

Pozdrawiam

A.

 

Dysk sam się sformatuje po zamontowaniu i odpaleniu ps3. Tylko do Super Slima musisz dokupić jeszcze taką ramkę pod dysk:

 

http://www.euro.com.pl/akcesoria-do-konsoli-playstation-3/sony-hdd-caddy-przejsciowka-do-dysku.bhtml

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam! Wymieniłem dysk w PS3 na nowego WD Blue 750 GB, okazało się po zrobieniu wszystkiego że mam 620/696 Gb, czy to normalne i czy można coś z tym zrobić?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam! Wymieniłem dysk w PS3 na nowego WD Blue 750 GB, okazało się po zrobieniu wszystkiego że mam 620/696 Gb, czy to normalne i czy można coś z tym zrobić?

Najzupełniej normalne i nic z tym nie można zrobić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej jakiś czas temu było już tłumaczone... 

 

Ale skopiuję to jeszcze raz abyś wiedział na przyszłość... Zawsze tak było i będzie :P Nie tylko z PS3 ale też na PC :P

 

Po prostu dyski są opisywane przy użyciu innego przelicznika 1 MB to 1 000 000 bajtów, a 1 GB to 1 000 000 000 bajtów. Tymczasem stan faktyczny jest inny – 1 kB równy jest 1024 bajtom, a nie 1000 bajtom przez to dysk po sformatowaniu ma fizycznie mniej GB niż podaje to producent, przy mniejszych dyskach różnica jest mniejsza a przy większych większa...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok podaje 696 Gb ale co od razu zajęło 80 Gb że mam tylko 620 Gb wolne z tych 696?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dodatkowo system PS3 rezerwuje sobie ok 10-15% miejsca na dysku. Im większy dysk tym proporcjonalnie więcej miejsca sobie rezerwuje. Znalazlem kiedyś tabelkę z ilościami surowy dysk -> po sformatowaniu -> dostepne miejsce w PS3. Jak znajdę to wrzuce linka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 Witam. W związku z tym, że jestem nowy i nie znam się kompletnie na konsolach mam pytanie odnośnie dysku jaki włożyłem do PS3 super slim 12GB. Włożyłem do niej dysk st98823as seagate momentus 5400.2 80GB. Od razu po włożeniu konsola go wykryła, jednak w informacjach o systemie jest informacja,że mam 64GB/74GB czy to jest normalne ? Tzn czy nie powinno wskazywać z 80GB ? dysk kupiłem używany stąd moje pytanie czy nie jest przypadkiem uszkodzony, może ma "bad sektory" czy jakoś tak a może konsola od razu coś instaluje ale nurtuje mnie pytanie dlaczego nie pokazuję z 80GB. i gdzie się podziały tych 12GB co miałem na początku tylko od razu pokazuje sam dysk wewnętrzny bez pamięci flash.

Z góry dzięki za odp:)

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@miiichal

odpowiedź masz 3 posty wyżej...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co prawda to nie jest ta tabelka, o której pisałem wcześniej (w tamtej była lista dysków do 1TB), ale zasada ta sama.

 

60GB = 47GB available/55GB formatted
80GB = 64GB available/74GB formatted
160GB = 130GB available/149GB formatted
200GB = 167GB available/186GB formatted
250GB = 205GB available/232GB formatted
320GB = 263GB available/298GB formatted

 

Poniżej link (forum angielskojęzyczne). Tak w skrócie, 15% system rezerwuje na indeksowanie plików, pliki wymiany itp.

 

 

http://www.psu.com/forums/showthread.php/146914-Annoyed-by-lack-of-available-hard-drive-space?p=2998123&viewfull=1#post2998123

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

cześć

Kupiłem dziś hdd 1tb do slimki z 320 gb. na konsoli mam dwa konta główne na ktorym mam wszystko i dodatkowe utworzone po to bo kupiłem konto premium na bf3( na to konto nie da rady sie zalogowac haslo albo e-mail   jest teraz trefne)

premium działa jak trzeba. Czy po wymianie dysku twardego strace premium bf3?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam 

Otóż wyjechałem na tydz. i zamieszkali u mnie znajomi (oczywiście korzystali z ps3) i po powrocie do domu nie mogłem wł mojego ps3 slim. Pojawia się komunikat : ,,System plików w pamięci masowej systemu jest uszkodzony i zostanie przywrócony'' no więc wciskam ok na padzie i pisze że trwa przywracanie, po czym dochodzi do 46% a 2x doszło do 98% i pojawia się szaro-czarny ekran i po 10-15min wszystko od początku się ładuje. Czy to wina dysku? Bardzo proszę o pomoc.

Legenda_Pl.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy dyski SATA3 rzeczywiście tak mocno będą się grzały w SuperSlim? Bezpieczniej jest kupować SATA2?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×