Skocz do zawartości
przem_2010

Wymiana dysku w PS3

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć wszystkim.

Na początku chcę Was serdecznie powitać. Cieszę się, że zostałem nareszcie użytkownikiem PS3 :)

Mam takie pytanie. Czy zamiast dedykowanych sanek mogę w PS3 12GB użyć tych, które są w lapku?

Mam dysk 640 GB i tak się zastanawiam, czym właściwie różnią się te dedykowane. Czy tylko metalowym łącznikiem do mocowania?

 

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

WItam, pytanie odnośnie tych dysków nadadzą się do PS3 40gb fat? Potrzebuje do tego jakiś dodatkowych sanek czy spasują te z orginalnego 40GB dysku? Ze zworkami trzeba przed podłaczeniem coś zamieniać?

 

 

1. http://allegro.pl/dysk-2-5-hitachi-500gb-hts545050a7e380-8mb-sata-i3735387717.html

2. http://allegro.pl/nowy-dysk-seagate-2-5-500gb-5400rpm-8mb-sataii-gw-i3754028028.html

Edytowane przez drops

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dodatkowe sanki trzeba kupić do super slima.Ja do fata 80 GB 1tb podpialem w standardowe sanki więc nie będziesz miał problemu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok dzięki za odp, co do dysków obydwa będą odpowiednie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeden i drugi bedzie lotoł...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, piszę gdyż mam problem z wyborem dysku wewnętrznego 500gb 2.5 sata do PS3 Super Slim. Rozważam kupno jednego z trzech poniżej przedstawionych dysków. Mógłby ktoś doradzić, który wydaję się najlepszą opcją. Jeden z nich ma pamięć podręczną (cache) 16mb, pozostałe dwa po 8mb. Pozostałe parametry - pojemność dysku (500gb) czy prędkość obrotowa dysku (5400 rpm) jest taka sama. Wszystkie są w tej samej cenie - 160 zł. 
 

http://allegro.pl/nowy-toshiba-mq01abf050-500gb-hdd-5400-rpm-7mm-i3756345699.html
http://allegro.pl/nowy-wd-scorpio-blue-wd5000lpvt-500gb-7mm-5400-i3756349608.html

http://allegro.pl/nowy-seagate-st500lt012-dysk-hdd-500gb-ncq-16mb-i3756350609.html

 

Pozdrawiam i proszę o odpowiedź! :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś czytałem, że 750 GB. Ja u siebie mam 1TB i działa. A co do większych to nwm czy są 2,5'' i czy to się opłaca 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, ale trzeba zaznaczyć, że nie zawsze szybciej znaczy lepiej (chodzi mi o obroty, a nie o cache) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jaki największą pojemność może obsłużyć PS3 ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Siemanko wszystkim mam pytanie odnośnie twardego dysku. mam ps3 ss 12 GB chcę powiększyć dysk i teraz mam pytanie czy do ps3 ss podejdzie dysk ze slima albo z fata, wymiarowo są takie same?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Zakupiłem slima 12 gb  + dysk twardy 160 gb 2.5 " 5400 + kieszeń . Dysk został sformatowany przez fat32format pelnym formatem - wynik 100 % + dodatkowo przeskanowany czy nie jest uszkodzony , 100 % sprawny. Po umiejscowieniu dysku w kieszeni ( oryginalna kieszen, wiec raczej nie ma mozliwosci zlego zamontowania jak górna śruba jest przykręcona ) i podlaczeniu do konsoli ( soft 4.53 ) nie wykrywa dysku. Po podlaczeniu powinien wyskoczyc komunikat o przekopiowaniu danych z pamieci flash na nowy dysk, jednak nic sie nie dzieje. Przez uruchomienie recovery o zmiane pamieci masowej na dysk twardy wyskakuje komunikat " Nie można uzyskać dostępu do pamięci masowej systemu". Dysk po podlaczeniu do usb jest wykrywany. 

 

Dane dysku: http://www.chip.pl/testy/pamieci-masowe/dyski-twarde-wewnetrzne-25-cala/samsung-spinpoint-m5s-hm160hi-160-gb/specification?switch_t=t

 

Prosiłbym o Pomoc 

 

Dziekuję i pozdrawiam

Edytowane przez shameless7

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Im więcej cache tym lepiej - będzie szybciej

Nie ma różnicy pomiędzy 8MB, a 16MB. Zazwyczaj jest to przyjmowane w transferach, jako błąd pomiarowy.

Tak samo wygląda sprawa pomiędzy 16MB, a 32MB. Odczuć różnicę można w testach syntetycznych (również przy 8MB vs 16MB). 

Edytowane przez DESANT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma różnicy pomiędzy 8MB, a 16MB. Zazwyczaj jest to przyjmowane w transferach, jako błąd pomiarowy.

Tak samo wygląda sprawa pomiędzy 16MB, a 32MB. Odczuć różnicę można w testach syntetycznych (również przy 8MB vs 16MB). 

 

A masz jakieś testy na poparcie tej tezy w przypadku PS3 bo windows to nie to samo :)

Teoretycznie SATAII nie wymaga większego cache (nie wstrzymuje danych) ale sam system zapisu plików w ps3 bywa kapryśny - po coś producenci w dyskach sata stosują większy cache

Edytowane przez Serwis Konsol

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przy przesiadce 8MB Cache na 16MB Cache, moja konsola tak samo się zachowuje w grach. Nic się szybciej nie ładuje, ani wolniej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Nabyłem niedawno nowy dysk do PS3 320GB typowy do PS3 w saturnie wraz z kieszenią. I po włożeniu nowego dysku do konsoli. Konsola zamiast wymagać formata to wyskakuje mi komunikat "Nie można prawidłowo uruchomić oprogramowania systemu. Naciśnij przycisk PS, aby spróbować zrestartować system.

 

Jeśli nie można zresetować systemu, trzeba ponownie sformatować partycję pamięci masowej systemu i ponownie zainstalować oprogramowanie systemu. Podłącz nośnik zawierający dane do aktualizacji wersji 4.50 lub nowszej, a następnie jednocześnie naciśnij przyciśki START+SELECT. Aby się dowiedzieć jak uzyskać dane do aktualizacji, odwiedź witrynę internetową SCE opracowaną dla twojego regionu." A wcześniej zrobiłem kopię zapasową na MS pro DUO od PSP 32GB. Podłączam PSP pod USB i w konsoli jak włączam tryb USB to cały czas mam "please wait". Wciskam START+SELECT to "Nie znaleziono odpowiednich danych do aktualizacji. Podłącz nośnik zawierający dane do aktualizacji wersji 4.50 lub nowszej, a następnie jednocześnie naciśnij START+SELECT." Nie wiem już co robić czy dysk reklamować czy jak :/ !? Nawet ściągam z http://pl.playstation.com/ps3/support/system-software/detail/item667010/Zaktualizowane-funkcje-%28wer-4-53%29/ i wrzucam na PSP i aparat cyfrowy też próbowałem oba za pomocą kabla USB podłączam i jest to samo :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich ! Mam pytanko czy taki dysk www.komputronik.pl/product/196913/Sprzet_komputerowy_/Podzespoly/Samsung_SpinPoint_M8_320_GB_5400_8MB_Serial_ATA-300_.html bedzie chodzil bezproblemowo na ps3 ss? Myślę ze tak ,ale warto zapytac doswiadczonych i kompetentnych kolegów.pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aktualizacje najprościej i najpewniej zainstalować ze zwykłego pendrive - plik z aktualizacją zapisz w w katalogu PS3/UPDATE/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×