Skocz do zawartości
przem_2010

Wymiana dysku w PS3

Rekomendowane odpowiedzi

To spokojnie savy ci sie tam zmieszcza.

Chyba, ze backup chcesz zrobic

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co byś bardziej polecał? Zgrać tylko savy czy zrobić backup ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Siemka, tak sobie pomyślałem, że 40 gb w moim facie to jednak trochę za mało  :sweat:  i szukam w miarę taniego, dobrego dysku, może być używany.

http://allegro.pl/dysk-2-5-cala-hitachi-320gb-5400-sata-100-sprawny-i3378977153.html

http://allegro.pl/dysk-2-5-cala-toshiba-320gb-5400-sata-100-sprawny-i3378950908.html#tabsAnchor

http://allegro.pl/dysk-seagate-250gb-8mb-5400obr-momentus-5400-6-i3370503111.html

Co myślicie o tych dyskach? Za dwoma pierwszymi przemawia pojemność, a za trzecim 30 dniowa gwarancja

Edytowane przez b3nio

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym używanego dysku nie kupował, no ale to Twoja decyzja. Za 215zł masz w Proline nowy 750GB WD Blue i 3 lata gwarancji. 750GB to w tej chwili najlepsze co można kupić licząc pojemność do ceny. Stówka różnicy to nie tragedia, w końcu to zakup na 2-3 lata pewnie najmniej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niby mogę wydać te dwie stówy, ale dysk będzie.mi służył do wyjścia ps4, czyli zaledwie pol roku, wiec nie wiem czy warto wydać stówkę więcej ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Planuję kupić nową konsolkę, ponieważ poprzednia odmawia mi posłuszeństwa i nie chce czytać płyt z grami. Chciałbym się dowiedzieć czy jest możliwość przełożenia dysku z PS3 Slim do PS3 Super Slim. Chciałbym wykonać taki zabieg bo szkoda mi danych, które uzbierałem przez pewien czas tzn. Achievementy, save'y z gier itd.

 

P.S. Próbowałem znaleźć cos o tym w Internecie, ale do niczego się nie dokopałem.

 

Bardzo proszę o odpowiedź.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dysk przelorzysz ale danych nie odzyskasz bo musisz sformatowac dysk w nowej konsoli przykro mi bardzo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Planuję kupić nową konsolkę, ponieważ poprzednia odmawia mi posłuszeństwa i nie chce czytać płyt z grami. Chciałbym się dowiedzieć czy jest możliwość przełożenia dysku z PS3 Slim do PS3 Super Slim. Chciałbym wykonać taki zabieg bo szkoda mi danych, które uzbierałem przez pewien czas tzn. Achievementy, save'y z gier itd.

 

P.S. Próbowałem znaleźć cos o tym w Internecie, ale do niczego się nie dokopałem.

 

Bardzo proszę o odpowiedź.

 

Trofeów nie stracisz, bo są na serwerach Sony, a niezabezpieczone Save'y przeniesiesz na Pena. Jak chcesz skopiować również te zabezpieczone (dużo gier takie ma np. Gran Turismo 5) to tylko chmura, czyli musisz mieć abonament PS+. Jak nie masz ochoty go kupować to polecam kupon z Allegro na 30dni za 3-5zł. Skopiuj save'y do chmury, po formacie w nowej konsoli, przywróci się kopia z chmury i będziesz miał wszystko. Tylko gry niestety będziesz musiał po formacie ściągnąć na nowo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

GT5 akurat nie ma zabezpieczonych save'ów , bo nie raz kopiowałem . 

 

Możesz zrobić backup , skopiuje ci cały system razem z grami , filmami , muzyką , save'ami i tak dalej , a następnie wgrasz go na drugiej konsoli . Jednak gry polecam usunąć i pobrać ponownie , bo backup będzie zajmował kilkadziesiąt-kilkaset gb i będzie robił się bardzo długo , mi po usunięciu wszystkiego co mogłem pobrać ponownie zajmował bodajże 18gb . 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

GT5 akurat nie ma zabezpieczonych save'ów , bo nie raz kopiowałem . 

 

Możesz zrobić backup , skopiuje ci cały system razem z grami , filmami , muzyką , save'ami i tak dalej , a następnie wgrasz go na drugiej konsoli . Jednak gry polecam usunąć i pobrać ponownie , bo backup będzie zajmował kilkadziesiąt-kilkaset gb i będzie robił się bardzo długo , mi po usunięciu wszystkiego co mogłem pobrać ponownie zajmował bodajże 18gb .

Główny nie jest zablokowany, a kopia już tak. Inna sprawa, że zazwyczaj chce się wszystkie save'y zachować, więc wystarczy jedna gra np. Heavy rain, Sleeping Dogs czy gry od Telltale Games, a po usunięciu gier to robić całościowy backup nie ma sensu. Jak ktoś masz szybkiego neta to szybciej ściągnie i poinstaluje to co miał niż robi backup. Ważne, żeby skopiować save'y.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jutro przychodzi mi nowy ( ;) ) dysk 320 gb i mam jedno pytanie, czy przed wymianą będę musiał coś dezaktywować  ? Mam ps+, zapisy są w chmurze, jedynym urządzeniem przypisanym do konsoli jest gioteck ex-01.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Słowem wstępu chciałbym wszystkich powitać, gdyż to mój pierwszy post na tym forum. 

Przymierzam się do zakupu pierwszego PS3 (głównie ze względu na nadchodzące GTA 5 :) ).

Chciałbym kupić wersje slim lub super slim 12gb. Mam jeszcze dysk z laptopa, chciałbym się dowiedzieć czy podejdzie do konsoli.

tutaj małe info o tym dysku

http://www.ebay.com/ctg/Hitachi-Travelstar-5K250-HTS542525K9SA00-250-GB-Internal-5400-RPM-2-5-0A53329-Hard-Drive-/70380915

 

Foto autentyczne zamieszczam poniżej.

o78n.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam same dobre wieści ;) Będzie pasił... Ale moja rada 250 GB to za mało, bo jeżeli kupisz PLUSA to już w ogóle... Gry teraz mają po 30 kilka giga...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cieszę się bardzo. Pytanie jeszcze, czy wejście (interface?) jest odpowiednie i podejdzie do ps3?

250 GB myślę, że powinno styknąć, gdyż konsoli nie będę przerabiał, raczej gry z płyty, więc nie wiem czym mógłbym go zapchać, chyba filmami jedynie. Chyba, że gry można jakoś pobierać? Jestem zielony w tych sprawach, miałem jedynie kiedyś XBOX'a. :)

Aaa, dysk ten spokojnie pociągnie gry wymagające typu GTA 5? Czy szybkość dysku nie ma wpływu na to?

Edytowane przez Huubi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cieszę się bardzo. Pytanie jeszcze, czy wejście (interface?) jest odpowiednie i podejdzie do ps3?

250 GB myślę, że powinno styknąć, gdyż konsoli nie będę przerabiał, raczej gry z płyty, więc nie wiem czym mógłbym go zapchać, chyba filmami jedynie. Chyba, że gry można jakoś pobierać? Jestem zielony w tych sprawach, miałem jedynie kiedyś XBOX'a. :)

 

Najwyższy czas żebyś poczytał w o PS3 :) Bo wypisujesz waćpan takie kocopoły, że ręce załamywać. Polecam nasze FAQ, internetową Wiki i ogólne douczenie się. I mówię tu o poziomie super easy :)

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zaiste poczytaj co nie co :P DYSK MUSI PASOWAĆ :P

 

A gry które uruchamiasz z płyty i tak instalują "swoje dane" na PS3 - nawet kilkanaście giga do tego z 1-2 giga patch i już...

 

Nie wspominając o grach z PS Store co mają po 33 giga ;)

 

Jak się zmienia dysk w konsoli to  500 GB minimum a lepiej 750 GB lub więcej... :)

Edytowane przez DigitalMan_PL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pany, jak zabraknie miejsca to zainwestuje w większy oczywiście :) Narazie wydatki lecą na moto i to jest głowny priorytet, dlatego chciałbym jak najbardziej zaoszczędzić przy kupnie konsoli i rozmyślałem kupno z allegro nowego. To od razu zarzucę pytaniem: są oferty po 600-650zł - nowe ps3, slim lub super slim, 12gb (ofc. do tego dojdzie moje 250gb). Warto taką? Na podróbkę nie wygląda, tymbardziej, że kamerkę sportową od jednego brałem i to sprawdzony sklep (13k pozytywów chyba). Pchać się w slima czy super slima?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tam mam Slimkę i jest git :) Nie dam sobie ręki uciąć ale Super Slim nie ma chyba szyny montażowej do dysku twardego... (ale to musi ktoś potwierdzić).

 

A nie wiem jak z awaryjnością, moja Slimka wymiata a bywa, że zostawiam ją na wiele, wiele godzin aby coś zasysała...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Potwierdzam SS nie posiada kieszeni w zestawie ( powielany wątek wiele razy na forum ) , Trzeba dokupić oddzielnie około 40 zł nawet taniej , ostatecznie można przerobić kieszeń z fata , Ja tak zrobiłem  wystarczą kombinerki .

Ja mam SS co prawda od niedawna ale jak na razie zero zwiech , lagów w grach też nie uświadczyłem( podobno zdażało się że występowały nie wiadomo czemu)  , fakt faktem napęd bardziej słychać niż w Facie czy Slimie , ale to już kwesta przyzwyczajenia. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba mnie przekonaliście ;) Chyba wybór padnie na SS, a co do mocowania dysku, to wykminię coś sam, bo mam akurat trochę płaskownika w piwnicy :P

 

http://allegro.pl/nowa-konsola-sony-ps3-super-slim-12gb-pad-hdmi-i3391439888.html

http://allegro.pl/konsola-sony-ps3-12gb-pad-super-slim-kabel-hdmi-i3359517553.html

 

Raczej żadna z nich nie jest wałkiem? Pokusić się o taką?

 

 

 

EDYTUJĘ

 

Pany, chciałbym jeszcze, żeby wszystko było jasne odnośnie dysku (bo gdzieś też przeczytałem, że konsola nie wykrywa obcych dysków przy sofcie 3.56 i zastanawiam się czy nie kupić od razu konsolę z hdd 500gb), więc poniżej załączam foto, wraz z pytaniami:

 

mf8i.jpg

auwf.jpg

 

Czy wejście pod kabel jest dobre? Bez bólu to podłączę do PS3?

Ten dysk mam ze starego laptopa 07/08r (Asus F3S). Wiadomo, że technologia poszła na przód, więc chciałbym się dowiedzieć, czy będzie spokojnie spełniał wymogi konsoli? W sensie, czy gry będą płynnie chodziły, bo jakby nie patrzeć

dysk już swoje odsłużył i najnowszy to on nie jest (chyba że, wiek i słaby odczyt/przesył danych nie gra tu roli?).

Dla przypomnienia dane techniczne są tu:

http://www.ebay.com/ctg/Hitachi-Travelstar-5K250-HTS542525K9SA00-250-GB-Internal-5400-RPM-2-5-0A53329-Hard-Drive-/70380915

Przepraszam, że tak męczę, ale chciałbym być pewny i nie wtopić,dlatego proszę uprzejmie o pomoc :)

Edytowane przez Huubi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Że się nadaje to już się dowiedziałem, ale chciałbym się dowiedzieć, czy gry będą płynnie działać i nie będzie ścinek ani żadnych efektów nieporządanych? Jak mówiłem dysk jest stary, z 6 lat ma. Przesył/odczyt nie imponuje jak w obecnych dyskach.

Edytowane przez Huubi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×