Skocz do zawartości
przem_2010

Wymiana dysku w PS3

Rekomendowane odpowiedzi

Tego to nie wiem, czy PS3 ma SATAIII, SATAII, czy SATAI, jednak ja wole kupic dysk z SATAIII niz z I, ale kto co woli ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam! Chciałbym kupić dysk twardy, do mojej czarnulki w wersji FAT :D  Nie zależy mi zbytnio na rozmiarze dysku, ponieważ nie mam zbyt wielu gier, co najwyżej FIFA przewija się przez moje PS3 i styknie mi dysk, nawet w wersji 40GB.

Czekam na jakieś propozycje i z góry dziękuję! ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam,jeżeli zakupie taki dysk http://allegro.pl/dysk-twardy-hitachi-500gb-2-5-sata-ii-nowy-24gwar-i3830414917.html to musze przestawiać zworki?czy wystarczy podlączyć?,obecnie mam wersje 120 GB

 

Nic nie musisz przestawiać, a i tu masz taniej http://www.morele.net/dysk-twardy-hitachi-travelstar-500gb-2-5-5400rpm-sata3-8mb-hts545050a7e380-413798/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy taki dysk będzie odpowiedni? http://allegro.pl/dysk-hitachi-travelstar-1000gb-2-5-sata-7200obr-i3810772746.html

Czy warto dopłacić paredziesiąt złotych kosztem wydajności za cenę temperatury? (mówię oczywiście o korzyści/wadzie dysków 7200rpm). Czy odczuję różnicę w użytkowaniu w stosunku do dysku z 5400rpm? Gdzieś czytałem, że w ps3 dysk 7200 i tak pracuje jako 5400 ale pewnie nie jest to prawdą? Ten dysk ma 9.5 mm grubości czyli powinien się zmieścić?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich, 

po blisko dwuletniej przerwie w graniu na powrót wróciłem do swojej ps3. Wykupiłem subskrypcję ps plus, pobrałem gry no i zaczął się problem z miejscem. Jak się szybko okazało 40 GB to tyle co nic. W internecie szybko znalazłem informację, że

mój problem to żaden problem bo wystarczy włożyć większy dysk. Jak przeczytałem tak zrobiłem i jeszcze dzisiaj zaopatrzyłem się w WD blue 500 GB, 2,5 ", 5400 obrotów, magistrala SATA III. Zakupiłem też drugi dysk do zgrania kopii zapasowej systemu. 

Dysk zewnętrzny, WD o pojemności 1TB. W między czasie doczytałem, że dysk musi być sformatowany w FAT 32. Ściągnąłem więc program HP USB Disk Storage format tool) i sformatowałem dysk. Mój win 7 pokazuje mi, że mam dysk sformatowany w FAT32 (1 partycja 931GB). Podpinam go pod konsolę, wchodzę w menu ustawienia systemu> narzędzia do kopii zapasowych > utwórz kopię zapasową i pojawia się informacja "podłącz nośnik danych w miejscu docelowym zapisu". Ktoś mi podpowie co dalej ? :)

Edytowane przez jakubisko

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pomoże ktoś ? :)

Ok, doczytałem na innym forum, że może chodzić o zasilanie. Niektórym osobom dyski zaczęły działać po podpięciu ich do konsoli przez dwa wejścia usb. Prawda li to ? 

Edytowane przez jakubisko

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam! Chciałbym kupić dysk twardy, do mojej czarnulki w wersji FAT :biggrin:  Nie zależy mi zbytnio na rozmiarze dysku, ponieważ nie mam zbyt wielu gier, co najwyżej FIFA przewija się przez moje PS3 i styknie mi dysk, nawet w wersji 40GB.

Czekam na jakieś propozycje i z góry dziękuję! ;)

 

Osobiście kupiłbym ten: http://www.morele.net/dysk-twardy-western-digital-wd2500lpvx-602252/. Nie podałeś budżetu, więc za tę cenę 250GB to dobra oferta. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie lepiej dopłacić 70 zł więcej i mieć dysk 4 razy większy ? Bo te 250 GB to też na wiele nie wystarczy, wiedząc, że prawdziwej pamięci będzie jakieś ok. 220 GB.

Tutaj jest dysk 1 TB http://www.morele.net/dysk-twardy-seagate-momentus-spinpoint-1-tb-st1000lm024-510917/

 

Jak już zmieniać dysk w PS3 to lepiej na 500 GB lub wyżej. A 1 TB jest najbardziej opłacalny.

Edytowane przez Adrinnos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy taki dysk będzie odpowiedni? http://allegro.pl/dysk-hitachi-travelstar-1000gb-2-5-sata-7200obr-i3810772746.html

Czy warto dopłacić paredziesiąt złotych kosztem wydajności za cenę temperatury? (mówię oczywiście o korzyści/wadzie dysków 7200rpm). Czy odczuję różnicę w użytkowaniu w stosunku do dysku z 5400rpm? Gdzieś czytałem, że w ps3 dysk 7200 i tak pracuje jako 5400 ale pewnie nie jest to prawdą? Ten dysk ma 9.5 mm grubości czyli powinien się zmieścić?

Tak, dysk powinien się nadawać. Rożnica jest taka, że dysk 7200rpm pobiera wiecej mocy i bardziej się grzeje, osobiście nie kupiłem tego, bo konsola ma słabe chłodzenie dysku.

Nie lepiej dopłacić 70 zł więcej i mieć dysk 4 razy większy ? Bo te 250 GB to też na wiele nie wystarczy, wiedząc, że prawdziwej pamięci będzie jakieś ok. 220 GB.

Tutaj jest dysk 1 TB http://www.morele.net/dysk-twardy-seagate-momentus-spinpoint-1-tb-st1000lm024-510917/

 

Jak już zmieniać dysk w PS3 to lepiej na 500 GB lub wyżej. A 1 TB jest najbardziej opłacalny.

 

Tak, ale chyba nie potrzebny tutaj taki dysk i nwm ile pieniędzy jest na dysk ;) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@wiktorwes

Co do dysku, to fakt nie znamy budżetu, jednak w sumie zależy to dużo od człowieka, czy gra w gry na płytach, czy w wersji cyfrowej. Nie mniej myślę jednak, że większość z nas posiada PS+ i dysk dzięki temu zostaje szybko zapełniony. Sam posiadam dysk 320 GB, do wykorzystania wiadomo mniej i już są pewne problemy z jego pojemnością.

 

P.S. Trzeba też pamiętać, że przy kupnie dysku do konsoli, trzeba zakupić szynę/kieszeń, żeby dysk nie wypadał. Koszt ok. 20-30 zł.

Edytowane przez Adrinnos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich, 

po blisko dwuletniej przerwie w graniu na powrót wróciłem do swojej ps3. Wykupiłem subskrypcję ps plus, pobrałem gry no i zaczął się problem z miejscem. Jak się szybko okazało 40 GB to tyle co nic. W internecie szybko znalazłem informację, że

mój problem to żaden problem bo wystarczy włożyć większy dysk. Jak przeczytałem tak zrobiłem i jeszcze dzisiaj zaopatrzyłem się w WD blue 500 GB, 2,5 ", 5400 obrotów, magistrala SATA III. Zakupiłem też drugi dysk do zgrania kopii zapasowej systemu. 

Dysk zewnętrzny, WD o pojemności 1TB. W między czasie doczytałem, że dysk musi być sformatowany w FAT 32. Ściągnąłem więc program HP USB Disk Storage format tool) i sformatowałem dysk. Mój win 7 pokazuje mi, że mam dysk sformatowany w FAT32 (1 partycja 931GB). Podpinam go pod konsolę, wchodzę w menu ustawienia systemu> narzędzia do kopii zapasowych > utwórz kopię zapasową i pojawia się informacja "podłącz nośnik danych w miejscu docelowym zapisu". Ktoś mi podpowie co dalej ? :)

Nie widzę problemu, aby jeszcze raz spróbować sformatować dysk narzędziem systemowym na FAT32 (nawet szybkie formatowanie). Może być jeszcze jeszcze jedna opcja, że konsola może nie obsługiwać tego modelu lub takiej pojemności (mało prawdopodobne, ale możliwe), a jeżeli chodzi o zasilanie to jeżeli kupiłeś dysk zewnętrzny to raczej producent pomyślał o zasilaniu (mogę się mylić :D )  ;) 

@wiktorwes

C do dysku, to fakt nie znamy budżetu, jednak w sumie zależy to dużo od człowieka, czy gra w gry na płytach, czy w wersji cyfrowej. Nie mniej myślę jednak, że większość z nas posiada PS+ i dysk dzięki temu zostaje szybko zapełniony. Sam posiadam dysk 320 GB, do wykorzystania wiadomo mniej i już są pewne problemy z jej pojemnością.

 

P.S. Trzeba też pamiętać, że przy kupnie dysku do konsoli, trzeba zakupić szynę/kieszeń, żeby dysk nie wypadał. Koszt ok. 20-30 zł.

 

Nie zawsze trzeba ją kupować. Z tego co się orientuję, to tylko w modelach Super Slim. Ja posiadam Slim i wystarczyło odkręcić stary dysk i przykręcić nowy, to samo tyczy się FAT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chcę włożyć do PS3 SS 12gb dysk który ma system plików NTFS, trzeba przerabiać to na FAT32 czy wystarczy wsadzić i konsola sama sobie sformatuje na FAT32?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Konsola sobie sama sformatuje dysk na swój własny system plików. Nic nie trzeba przygotowywać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A system sam się przeniesie na dysk czy zostanie na 12gb?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam inne pytanie , czy trzeba dezaktywować konta przy wymianie dysku żeby potem nie było problemu z pobraniem gier , czy nie jest to koniczne ,bo nie pamiętam?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Chciałem podpiąć większy dysk do mojego ps3.  Wziąłem dysk 500 gb z mojego laptopa, którego nie używam. Sformatowałem go na kompie i wsadziłem do konsoli. Wszytko było w porządku. Konsola wykryła dysk pojawiła się informacja o formatowaniu. Sam postęp formatowania doszedł do 99%, ikonka kręcącego się dysku stanęła i tak już z 40 min stoi. Nie wiem dlaczego to tak długo trwa, nawet nie wiem czy to się formatuje czy się zawiesiło na amen. Proszę o pomoc bądź o jakieś porady.

 

Chiałem sprawdzić i włożyłem poprzedni dysk 320gb. Formatowanie zatrzymuje się na 99% ale ikonka dysku się kręci więc chyba się coś dzieje. Poczekam i zobaczę czy nastąpi jakiś postęp.

Poczekałem trochę i ładowanie dobiegło końca, zaczęła się instalacja, postęp stanął na 99% i nic się nie działo. Próbowałem wejść do recovery menu ale po ponownym włączeniu załącza się znowu instalacja systemu. Nie wiem co robić.

Edytowane przez m4-91

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A może ktoś mógł by mi pokazać jakiś dysk do max 160 GB ? Widziałem 320 oraz 500 ale takie mnie nie interesują bo w pełni ich nie wykorzystam a płacić aby płacić za dysk to nie mam zamiaru. Przepraszam za tak banalne pytania ale siedziałem na Allegro i w ogóle nie ogarniam tych dysków do PS3

 

@ a tak w ogóle używane warto kupować ? 

 

@Bueno93

 

http://allegro.pl/seagate-momentus-5400-2-80gb-8mb-cache-sata-5400-i3861592707.html   myślę , że taki by się zdał

Edytowane przez cinekPS3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

CinekPS3 :Szukaj dysku  który jest 2,5 cala i 5400 obr/min firma i wielkość dowolna a no i jeszcze pamiętaj max wysokość to chyba 9,5 mm 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Proszę o pomoc kupiłem dysk czy będzie pasował do ps3 ( WD Blue 500GB ,5400 8MB Serial ATA/600 ) chodzi mi o to czy dniazdo będzie zgdne

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Siema, kupiłem sobie Toshiba MQ01ABD075 - 750GB HDD, SATA II, 5400 - czy ktoś ma jakieś doświadczenia? Czy działa on?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×