Skocz do zawartości
przem_2010

Wymiana dysku w PS3

Rekomendowane odpowiedzi

Albo może jakiś kontroler w konsoli czy coś. Muszę mieć jakieś podstawy do wysłania dysku na gwarancję. Da się jakoś włożyć dysk, ale bez jego kompletnego formatowania, tylko tak aby ps3 wykorzystywała tylko partycje? Nie mam innego dysku na którym mógłbym sobie pozwolić na pełny format.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najgorsze jest to, że nawet jak włożysz inny dysk to musisz zrobic backup tego pierwszego bo system konsoli jest tak wredny, że po ponownej wymianie dysku traktuje go jak obcy - tak sobie sony ostatnio wymyśliło (tak jak by z konsolą mógł być używany tylko jeden dysk)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

.

Edytowane przez Elasiel

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam następujący problem. Posiadam konsolę PS3 CECH-4204A. Chciałbym zakupić Hitachi 500GB 2,5" model HTS545050A7E380 + Oryginalna kieszeń na dysk do konsoli Sony PlayStation 3 Super Slim (model CECH-400x). Rozumiem, że dysk bedzię pasować, ale co z kieszenią ? Będzie dobra, czy musiał bym osobno dokupić inną ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pewien problem z moją 4-5 letnią już chyba PS3 slim. Pojawił się problem chyba z hdd który z 2 lata temu wymieniłem na 500gb, dla porównania problemu użyłem tej samej gry z hdd i z płytki. Zainstalowana na hdd uncharted 3 z plusa tnie się, tną się filmiki tnie się menu w grze ogólnie kszana, podczas gdy z płytki chodzi ok. Problem zacinania się głownie filmików występuję w każdej grze która jest zainstalowana w całości na hdd (psplus). Teraz mam pytanie bo nie pamiętam jak to było, robiłem rebuild bazy danych nic nie pomogło niestety i mam teraz pomysł aby podmienić dysk na drugi aby wykluczyć np awarie kontorolera hdd czy jak mu tam. Chciałbym być pewnym że coś nie tak z hdd a nie z konsolą. Powstaje pytanie czy jak wyjmę ten dysk wsadzę drugi czysty z pc i zbuduje na nim nową bazę danych w celu testów czy to napewno hdd i potem powrócę do starego dysku to ten stary dysk będzie działał normalnie ? Pytam ponieważ coś mi świta że jak kiedyś zmieniałem dysk w ps3 i podpiołem spowrotem nie wiem już po co stary dysk to już chyba nie miałem dostępu do danych na nim. W chwili obecnej nie mam jak zrobić backupu 500gb dysku dlatego pytam...

Edytowane przez kaktusr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ewidentny objaw przegrzanego/padającego dysku - co do pytania odnośnie chwilowej podmiany dysku i powrotu do starego bez utraty danych - jedna wielka loteria - z reguły się to nie udaje a dlaczego to pytaj sony ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Newibe a

 

a ja mam pytanie... podczepiajac pod PS3 dysk zewnetrzny i zostawiajac dysk fabryczny to bede mogl zapisywac sobie dema itp albo na dysku fabrycznym albo na dysku zewnetrzym podlaczonym przez port USB?

 

, Nie jest to możliwe. Kupiłem dysk 500 GB z nadzieją że będę mógł na nim zapisywać gry ale niestety nie jest to możliwe i straciłem 200 zł :) pozdrawiam 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Newibe a

 

 

, Nie jest to możliwe. Kupiłem dysk 500 GB z nadzieją że będę mógł na nim zapisywać gry ale niestety nie jest to możliwe i straciłem 200 zł :) pozdrawiam 

Transfer USB 2.0 jakie jest w PS3 ma bardzo małą przepustowość w stosunku do wewnętrznej szyny i stąd ograniczenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam pewien problem z konsolą PS3 Super Slim 12GB.

 

Kłopoty zaczęły się od zainstalowania dysku wewnętrznego w konsoli, jest to nie oryginalny dysk od laptopa, lecz to nie robi (chyba) wielkiej różnicy od jakiego jest producenta. Lecz przejdę do rzeczy i szczerze mówiąc nie wiem od czego tu zacząć, bo problemów się od tego dużo narobiło. Wszystko zaczęło się komplikować - gry zainstalowane na pamięci flash przestały działać, dysk co kilka rozruchów reagował "uszkodzonymi danymi pamięci masowej" oraz wielokrotnie (raczyłbym powiedzieć że bez końca) przy każdym uruchomieniu. Po instalacji gier na dysku konsola wyświetlała jedynie czarny ekran, co zmuszało mnie do odłączenia konsoli od prądu. Postanowiłem sformatować ponownie dysk oraz w Recovery Menu odbudować bazę danych - podziałało, lecz tylko przez kilka dni. Dziś ta usterka powróciła, włączyłem Recovery Menu -> Odbudowa Bazy Danych i stoi tak w miejscu na "Trwa Przygotowanie... Czekaj.", od kilku godzin.

 

W czym problem tkwi? Jak to dokładnie zdiagnozować? Czym to zaradzić? Z góry Dziękuje za odpowiedź.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mam nadzieje ze znajdzie sie dobra dusza ktora pomoze.chcialem wejsc dzisiaj do ps store lecz wyskoczyl komunikat ze jest nowa wersja i musze aktualizowac.no to kliknelem zeby aktualizowalo ale przy 22% procentach wyskoczyl komunikat ze brak dostepu do pamieci masowaj lub cos takiego.chcialem przywrocic ustawienia fabryczne i nagle czerwone tlo ze fatal error i cos tam cos tam.wylaczylem,odczekalem,wlaczylem,zolta dioda dysku przez jakis czas swieci lecz potem gasnie a na ekranie nie dzieje sie nic,ciagle pisze brak sygnalu.

Czy jedynym wyjsciem jest kupno nowego dysku?

Bylbym wdzieczny za pomoc.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cech-3004B

320GB

O to chodzi?

Ps3 slim

Edytowane przez jaca196

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam wesje konsoli z 12GB i kupiłem dysk twardy 750GB 5400 2,5 cala pasuje do konsoli, prolem mój polega na tym, że po ukończeniu kopiowania z pamięci flash na pamięć masową na 39% przy odbudowywaniu danych wyskakuje błąd i konsola informuje że trzeba sformatować dysk. Jedyna opcja to OK a format gdy się rozpoczął to od około 6 godzin postęp dalej wynosi 0%. Podpinałem dysk do komputera i działa można stworzyć partycje, formatowałem go na komputerze i wszystko było ok, zapiałem jako FAT34 a konsola tego nie widzi i nie chce współpracować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No jak widać po problemach to zły... tak po prostu jest i tyle w temacie - a jak się chce wiedzieć dlaczego sony tak urządziło użytkowników to trzeba zadzwonić do Sony i zapytać dlaczego "niby" zgodny standard sata w ps3 tak nie do końca zgodnym się okazuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ok, czyli rozumiem dyski kupujemy do konsoli na tzw. ''chybi trafil''? nie wiadomo czy beda dzialac w 100%?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, powinien, był stosowany w pierwszych modelach ps3 fat 60GB 

 

Rozumiem, że system z fat bedzie formatowany po tym jak podlacze go do sslimki?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×