Skocz do zawartości
przem_2010

Wymiana dysku w PS3

Rekomendowane odpowiedzi

Czy dysk Toshiba MQ01ABD100- 1TB HDD, SATA II, 5400 będzie kompatybilny z konsolą?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Drodzy Panowie @WiQert oraz @Patrykos,

w pierwszym poście tego wątku macie wyraźne informacje na temat wymiany/dokupienia dysku do PS3.

Domyślam się jednak, że nie będzie się Wam chciało pofatygować i samemu odszukać odpowiedzi, więc Was wyręczę: obydwa dyski są kompatybilne z PS3. Prawdopodobnie będziecie musieli tylko przełożyć zworki na interfejs Serial ATA/150, gdyż te Toshiby działają domyślnie na transferze 300.

Od razu uprzedzam ewentualne kolejne pytanie - tak, ta operacja jest prosta jak budowa cepa i nie przysporzy żadnych kłopotów do pomyślnej finalizacji.

 

Swoją drogą ciekawy schemat działania - najpierw coś kupić, a później pytać czy to w ogóle zda egzamin...

 

Pozdrawiam  ;)

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Otóż szanowny Panie @newx dziękuję za porady na temat konstrukcji cepa, gdyż okazały sie one zupełnie nie przydatne. Gdybym nie próbował oraz nie poniósł klęski to bym tu nie pisał. Po kilku godzinach mocowania się z wczesniej wymienionym przezemnie dyskiem twardym marki Toshiba ( wliczając w to poszukiwania rozwiazania problemu w tym temacie za pomoca szlachetnej opcji "szukaj", przeszukiwania internetu za pomoca google oraz podpytywaniu żony sąsiada gdyż podobno ona wie wszystko) postanowiłem zasięgnąć pomocy u samego producenta mojej konsoli. Niestety na infolinii odebrała jakas kobieta, więc z góry mozna było uznać że nie pomoże mi rozwiązać problemu - jednak próbowałem. Następnego dnia, gdy ponownie odebrała jakąś kobieta, poprosiłem o namiary na serwis konsol gdzie Oni posyłają sprzet wymagający pomocy specjalisty. Owy specjalista poinformował mnie, co odebrałem ze smutkiem, że może być tak, że ten dysk nie jest wspierany przez PS3 i dzialac nie będzie - co zaowocowało postem w tym temacie.

Jednak musi się trafić na forum jakis pajac, próbujący wepchnąć 3/4 języka w tyłek moda, by móc potem spokojnie zasnąć. Wiec pisze taki wielkie mądrości, traktując z góry drugiego użytkownika za głąba czy debila.

PS: dodam tylko, że poradziłem sobie z problemem, bez pomocy niepomocnego serwisu PS, czy ich infolinii. Dla potomnych, ta toshiba w 100% działa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Baldur - pomyśl nad kupnem dysku 500 GB. Dopłata będzie w granicach 50 zł, a zawsze to 180 GB więcej pojemności do dyspozycji. Zazwyczaj są to zakupy na wiele lat, więc wiele osób skłania się ku opcji, że lepiej mieć na wszelki wypadek więcej niż mniej i później pluć sobie w brodę z żalu.

Ostateczna decyzja oczywiście należy do Ciebie i sposobu, w jaki będziesz nabywał gry (cyfrowo czy tradycyjnie).

 

 

(...)

PS: dodam tylko, że poradziłem sobie z problemem, bez pomocy niepomocnego serwisu PS, czy ich infolinii. Dla potomnych, ta toshiba w 100% działa.

 

 

Nie mam ośmiu lat, więc takie wypowiedzi spływają po mnie jak po kaczce, szanowny Kolego.

Nie napisałeś o swoich problemach oraz o tym, że próbowałeś zasięgnąć pomocy u innych źródeł, więc sam jesteś sobie winien takiego traktowania.

 

Napisz proszę dla potomnych, w czym leżała istota Twojego problemu i w jaki sposób się ona objawiała. Na pewno inni Użytkownicy byliby Ci wdzięczni, gdybyś także podał jego rozwiązanie.

 

Mniej spiny - więcej szacunku do siebie nawzajem. Pozdrawiam Cię serdecznie  ;)

Edytowane przez newx

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Wymieniłem dysk w PS3. Pojawiła się po włączeniu informacja by podłączyć przewodem pada, nacisnąć przycisk PS, a następnie podłączyć nośnik z oprogramowaniem konsoli i nacisnąć SELECT+START. Po wykonaniu tych czynności pojawia sie napis "Trwa sprawdzanie... Czekaj." i w tym miejscu wisi już kilkadziesiąt minut. Próbowałem różne pendrivey. Plik na pendrive mam prawidłowo w katalogu PS3/UPDATE/. Czym robić?

 

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam!

a ja mianowicie podłączyłem dysk do super slima ale go konsola nie widzi, uruchamia się normalnie do systemu, czy dysk musi mieć określony typ plików np. fat czy ntfs i mieć tylko jedną partycję, czy nie ma to znaczenia?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam problem i proszę o pomoc. Posiadałem konsolę PS 3 fat 60 GB (soft 4.46 bodajże) w której zmieniłem dysk na 500 GB- przed wymianą zrobiłem kopie dysku, którą później przywróciłem i wszystko było ok. Po pewnym czasie pojawiła się propozycja kupna mojej konsoli- zrobiłem więc kopie dysku 500 GB (zajmuje ok 67 GB) po czym włozyłem z powrotem do konsoli dysk 60, sformatowałem i sprzedałem. Zakupiłem PS super slim 12 GB, zaktualizowałem oprogramowanie do najnowszej wersji (4.53), dokupiłem sanki i zainstalowałem dysk 500. Teraz, gdy prubuję przywrócić dkopię dysku, cała procedura trwa kilka sekund i nie przenoszą mi się gry (ani zainstalowane z płyty ani kupione z ps+). Miejsce na dysku jest jakby zapełnione- z 465 wolnych jest 407 Gb. Czytam teraz że powninienem dezaktywowac jakieś konto czy coś takiego- czy dzieje się to przez to że tego nie zrobiłem? Czy mam pożyczyć starą konsolę, przywrócić kpię, dezaktywować konto, zrobić ponowną kopię i wtedy gry przeniosą mi się na nową konsolę? Bardzo proszę o jakieś sugestie- zależy mi przede wszystkim na zachowaniu ostatnich gier z ps plusa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam kupilem dysk Seagate 1TB SATA II 2.5" (ST1000LM024) poczytalem na jego temat i wszystko wskazywało na to że nikt nie miał z nim żadnych problemów. Po włożeniu go do konsoli (40 gb fat) wszystko wydawało się wporządku konsola przyjeła go bez problemu. Po czym załączyłem se GTA 5 i co się okazuje konsola strasznie długo mysli dużo dłużej niż było to z poprzednim dyskiem ,a sama gra ma problem z dograniem obrazu i się zacina góry są przeźroczyste , teraz próbuje wyłączyć konsole i trwa to już jakieś 15 min ;/ Może ktoś już tak miał i wie czy da się to naprawić ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, da rade. To nadal jest dysk o tych samych parametrach tylko innej pojemnosci.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam kupilem dysk Seagate 1TB SATA II 2.5" (ST1000LM024) poczytalem na jego temat i wszystko wskazywało na to że nikt nie miał z nim żadnych problemów. Po włożeniu go do konsoli (40 gb fat) wszystko wydawało się wporządku konsola przyjeła go bez problemu. Po czym załączyłem se GTA 5 i co się okazuje konsola strasznie długo mysli dużo dłużej niż było to z poprzednim dyskiem ,a sama gra ma problem z dograniem obrazu i się zacina góry są przeźroczyste , teraz próbuje wyłączyć konsole i trwa to już jakieś 15 min ;/ Może ktoś już tak miał i wie czy da się to naprawić ?

Mam taki sam dysk i nie mam z nim żadnych problemów , może to wina gta a nie dysku , można usunąć grę i pobrać ponownie , może to by pomogło.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wez tez pod uwage to ze dysk moze byc uszkodzony. Bo jezeli gra na poprzednim dysku chodzila dobrze, a na nowym sie tnie to wniosek jest tylko jeden.

A jak jest z innymi grami? Przycina tylko na GTA V czy przy innych tytulach tez zauwazyles jakies zmiany w plynnosci?

Proponuje na poczatek usunac dane zapisu gry (nie save!), a jezeli to nie pomoze to usunac sama gre (oczywiscie zostawiajac save!).

Jezeli to nie pomoze to pozostaje tylko sprawdzenie samego dysku. Masz zewnetrzna kieszen na USB? Lub komputer stacjonarny, gdzie bedziesz mogl podpiac ten dysk jako drugi? Wtedy edziesz mogl go sobie sprawdzic programem do skanowania w poszukiwaniu BAD SECTOR'ow, szybkosci i cache.

Dzialaj! ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam pewne pytanie co do PS3, jestem jednak zielony w tych sprawach, więc proszę o zrozumienie. Ostatnio Neonet oferuje konsole http://www.neonet.pl/konsola_sony_ps3_12_gb.html  PS3 Slim 12 GB, która wygląda mi na Super Slim, co to w końcu jest? Nie wiem czy te 12 GB to Flash wbudowane, i czy jest dodatkowe miejsce wolne na dodatkowy dysk, bo 12 trochę mało. Jeśli 12 GB byłoby w formie dysku i trzeba będzie wymieniać go, to chyba wpłynie na gwarancję.

 

W super slim jest miejsce na dysk, który można sobie dokupić i swobodnie włożyć?  W zwykłej Slimce jest to samo? Mówię cały czas o tych 12 GB

 

Pozdrawiam :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wersja Super Slim 12GB powstala z mysla o tych, ktorzy nie zapisuja duzo danych na dysku. Spokojnie wystarczy to na 2-3 gry. Jest to normalny Super Slim-nie rozni sie od wersji 500GB niczym oprocz pojemnosci dysku.

Mozesz spokojnie wymienic sobie dysk w swojej konsoli na kazdy 2,5", 5400RPM (nie polecam 7200RPM gdyz nie poprawi to jakosci odczytu a bedzie sie tylko dodatkowo grzal i glosniej chodzil). Nie wplywa to na gwarancje, nie zrywasz zadnej plomby, nie uszkadzasz w zadnym stopniu konsoli i warunkow gwarancji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok, pięknie, dziękuję bardzo :) FIFA 14 zajmuje około 10 GB więc 2-3 gry raczej nie da rady :P pad dokupić można spokojnie pod USB czy trzeba bez okablowania jak oryginalny? I jakie polecacie pady do PS3? warto kupować podróbki? czy lepiej dołożyć stówkę i kupić coś lepszego? 

 

Tak na marginesie nie wiem dlaczego wprowadzają klienta w błąd pisząc, że to zwykły Slim

Edytowane przez arkadziej4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie kupuj podróbek, fatalnie się na nich gra :) Lepiej dołożyć i kupić raz a porządnie :) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

FIFA 14 zajmuje około 10 GB więc 2-3 gry raczej nie da rady :P

Fifa 14, tak jak i wszystkie nowe tytuly zajmuja kilkanascie GB! Ale Super Slim 12GB byl wypuszczony przed wyjsciem tych gier. A starsze gry to ok 2-3GB danych na dysku + save!

Nie zaluj na pada! Ja sam sie o tym przekonalem! Kupilem chinskiego "oryginalnego" pada po zanizonej cenie a w efekcie dostalem pada na ktorym analog porusza sie tylko w cztery strony-nie lapie po ukosach! Przypomina to granie na strzalkach! Doloz pare groszy i kup oryginalny, najlepiej ze sklepu bo na Allegro.pl czasami tez zdazaja sie takie "oryginaly" do zludzenia przypominajace normalnego pada.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej.

 

Zamierzam zmienić dysk w mojej ps3 na st500lm000 (Seagate sshd - przy okazji dajcie znać, czy będzie działał i czy może ktoś już ma?).

 

Niestety nie mam zewnętrznego dysku, żeby zrobić backup.

 

Mam natomiast wykupionego plusa. Z tego jak rozumiem - to plus daje mi możliwość przechowywania sejwów oraz trofeów.

 

I teraz pytanie: jak włożę nowy dysk i utworzę konto to trofea i sejwy się zaciągną? Potem tylko ponownie ściągnę gry i powinno być wszystko tak, jakbym zrobił backup na dysk zewnętrzny i go odtworzył na nowy dysk?

 

Dajcie znać please

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Hej

Ty już wszystko wiesz :thumbsup:

Moja rada taka: zsynchronizuj pucharki, wywal pierdoły z konsoli, skasuj gry, te ściągniesz ponownie, save game w chmurę, zrób kopie profilu, zmień dysk, przywróć dane kopii zapasowej, save game z chmury na konsole. powinno banglać. 

Edytowane przez niklas

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, jestem nowy na forum i mam problem dotyczący ps3.

Na wstępie podam że konsole posiadam fat (40 gb).

Problem dotyczy tego, iż dzisiaj wymieniłem w konsoli dysk na Samsung hm500ji (500gb).

Zrobiłem format dysku na fat 32 i po sformatowanej go jeszcze raz na konsoli czego wymagała ode mnie sama konsola pokazało mi się normalnie menu i to że jest aktualizacja. Zaktualizowałem system po czym wyłączyłem konsole i wyszedłem z domu, gdy wróciłem i włączyłem ją przez cały czas mam czarny ekran i nic się nie dzieje. W trybie recovery wybrałem wszystko co możliwe, lecz wszystko mi sie tylko ładuje i nic więcej, nie ma nawet jakiegoś paska postępu tylko jest napisane "trwa przygotowanie" gdy zmieniłem dysk na stary było tak samo lecz konsola po paru sekundach sama się wyłączała i tak samo zaczęło się dziać i z nowym dyskiem. Nie wiem już co robić, ponieważ straciłem pół dnia i przeczytałem chyba wszystko co jest w internecie, więc proszę o wyrozumiałość i nie pisać to już było i "hejtować". Nie mam już do tej konsoli siły, proszę o pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam zainstalowałem w konsoli ps3 super slim 12gb  dysk o pojemności 1tb po włożeniu w systemie pokazuje 835GB/937GB możliwe że system aż pobrałem 100GB czy jest to normalne bo nieiwem czy jeszcze raz nie robić formatu dysku?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To normalne. Przecież kupując dysk 1TB nie masz dokładnie 1TB. Tak samo np. kupując dysk 500gb do kompa jego rzeczywista wielkość to około 462gb. Podziękujmy producentom dysków, którzy liczą sobie 1000 bajtów jako 1kB.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie no wiem że po podlączeniu nie ma sie tyle co pisze na dysku z tym że chodzi mi o to system ps3 zabrał 100gb na swoje pliki.i czy to jest normalne

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×