Skocz do zawartości
Palpatine_79

Motocyklicznie

Rekomendowane odpowiedzi

No i pierwsze 100 km za mną ;) Pierwsze jazdy z kufrem, muszę przyznać, że nie da się odczuć różnicy z jazdą "z" i bez". Co prawda mieliśmy pojechać do Pelplina na rozpoczęcie sezonu, ale opcja polatania po Kaszubskich winlkach zwyciężyła. Niestety czeka mnie spory wydatek bo zarówno napęd jak i tylna opona się kończą w zastraszającym tempie.

dsc0020md.jpg

Uploaded with ImageShack.us

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kanapa org. tylko była obszywana przez poprzedniego właściciela. W zimę idzie do obszycia pod mój gust.

Co do motocykla z kufrem - na żywo wygląda naprawdę fajnie (wiadomo, rzecz gustu). Tak czy owak nie wyobrażam sobie jazdy 1500 km w trasę (i więcej) bez jednego chociaż kufra). Zresztą laptopa do pracy oraz ciuchy na przebranie też trzeba gdzieś wozić ;)

Kazik wrzóć te fotki na ImageShack.us i podaj link na forum, bo na tym fotosiku to nic nie widać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dara taka mała rada ode mnie, jak ruszasz to odepchnij się lekko nogami. Do dziś pamiętam jak ja uczyłem się jeździć, jak się minimalnie odepchnąłem (naprawdę minimalnie) to potem już ruszałem jak chciałem :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ma ktoś jakieś znajomości w jakiś dobrych sklepach/hurtowniach motoryzacyjnych? Cena napędu zwaliła mnie z nóg :biggrin:http://allegro.pl/na...3124456627.html

Oczywiście weekend się skończył i robi się piękna pogoda do jazdy :P

Edytowane przez Palpatine_79

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rację miał ten, kto powiedział że miał pieniądze dopóki nie miał motocykla :)

Pierwszy "serwis" wykonany własnoręcznie - wyregulowana dźwignia skrzyni biegów :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Prawdą jest, że utrzymanie motocykla w nienagannym stanie jest droższe od utrzymanie samochodu z podobnej półki cenowej. Głównie przez bardzo wysokie ceny oraz szybciej zużywające się części. Dla przykładu: przednia opona Pirelli w motocyklu wytrzyma jakieś 15 tyś km, a nowa w samochodzie wytrzymała mi już 80 tyś km i jest to jej ostatni sezon ;)

O tyle jest jednak lepiej, że wszystkie "bebechy" są na wierzchu i bardzo łatwy jest do nich dostęp. Także jak ktoś ma w miarę dobrego nauczyciela to 90% prac przy motocyklu może zrobić sam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi gość na m3m napisał jak podnieść dźwignię zmiany biegów. Tzn część wyskoczyła z tekstem typu: "Jaja sobie robisz? Przecież to takie proste" ale znalazł się jeden który wszystko opisał i faktycznie nie jest to trudne, ale wiadomo - dopiero jak się wie jak to zrobić to jest to łatwe :)

Teraz raczej nie powinienem mieć problemu z wsadzeniem buta pod dźwignię więc w końcu powinienem wyjechać w pełni zabezpieczony :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No widzisz ja nawet nie wiedziałem, że istnieje jakaś regulacja :P Na szczęście u mnie od początku było to dobrze dopasowane więc nie zawracałem sobie tym głowy.

P.S. nasmaruj łańcuch :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja u siebie zdiagnozowałem problem. Jednak padnięty regulator napięcia. Po naładowaniu aku i włożeniu w ramę - poziom napięcia 13,60V. Po zapaleniu silnika - 12,50V. Już zamówiony nowy, mam nadzieję, że doleci przed weekendem :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ja też zakupiłem nowy akumulator i Bandzior wprawił mnie w osłupienie. Odpalił od pierwszego strzała po zimie :P Mam nadzieję, że na lata będzie spokój.

Daray - w takim razie bardziej zadbaj o smarowanie łańcucha. Przynajmniej raz na 500 km.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lol, chciałem się dziś przejechać do Sopotu, a moto nie odpalił...pierwszy podejrzany to aku i to chyba faktycznie aku bo ładuje jak szalony...chyba na jesień tak mocno się rozładował że prądu nie trzyma.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Daray jak będziesz kiedyś jeździł to daj znać. Spotkamy się gdzieś na mieście. Z chęcią zobaczę młodszego brata Bandziora :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No Panowie ale się umordowałem z regulatorem. Przyszedł świeży, nówka, biegnę do moto, ściągam boczek, odpinam regler i patrzę na niego, a on jakiś taki dziwny. Okazało się, że ktoś wsadził regulator od GPZ-ta, pociął instalację i przerobił, by pasowała wtyczka 6-pinowa. Oryginalny 5-pinowy, inny wtyk, kable pomieszane kolorami i walcz :/ Schematów podpięcia regulatora od GPZ-ta zero na necie. Dogrzebałem się do oryginalnych kabli, pozaznaczałem te na kostce i jakimś cudem udało mi się to ogarnąć, mając dzięki kolegom z forum cbr schemat podpięcia oryginalnych kabli. Ale satysfakcja nie do opisania, gdy po podpięciu i zapaleniu, przykładam miernik, a tam od 13,50V do 14V :D

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gratulacje. Nie ma to jak samemu rozwikłać zagadkę rzeźby poprzedniego właściciela.

Ja właśnie wymieniłem tylną oponę i mam już komplet świeżych Pirelli Diablo Strada na motocyklu :D

Fachowiec ocenił, że napęd wytrzyma jeszcze ten sezon więc generalnie mam zrobione wszystko na tip-top. Teraz mogę swobodnie planować wyjazd na Litwę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie pewne pytanko ; > Od jakiego roku życia, można zacząć starać się o prawo jazdy kategorii A ? :) Bo słyszałem, że ostatnio co nieco, zmieniło się w tej kwestii.

Pozdrawiam!

Edytowane przez dejvid1234

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×