Skocz do zawartości
Palpatine_79

Motocyklicznie

Rekomendowane odpowiedzi

Czytałem o tym wypadku, ale sądziłem że w tygodniu nie będzie aż tylu samochodów.

No to dupa. I tak tam nie ma co oglądać więc na siłę nie będę się pchał :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Półwysep to sobie ogarnij we wrześniu. Już jest dużo przyjemniej. Teraz w sezonie korki w obie strony bez względu na dzień tygodnia. Bardzo fajne trasy są w okolicach kolbud, kartuz - jest w czym wybierać. Ja ostatnio z brackim skoczyliśmy do Krynicy Morskiej i do Łeby - bardzo fajne trasy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie popołudniową i wieczorową porą zaliczyłem sobie trasę po Sobieszewie i okolicach. Miło się przewietrzyć w takim upale ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przewietrzyć? też teraz wróciłem, ale mi tam mimo wszystko było duszno
Widziałem dwóch baranów na obwodnicy. Goście zmieniali pas po ciemku bez kierunkowskazu :shok:
Jeden chyba ze Słowacji bo miał rejestrację z "S", a drugi to wytwór naszej ziemi z GDA ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W skórze zawrze będzie cieplej ;)

No jeżdżą takie asy i głowa boli...cóż każdy ma swój rozum i swoje życie. Mnie przeraża ilość wypadków na Pomorzu w tym roku. Aż strach wsiadać na motocykl. Wg statystyk Policji ponad 90% to wymuszenia puszek z podporządkowanej lub zawracanie i skręcanie w lewo w niedozwolonym miejscu. Kierowcom aut od tego upału też w dyńki przygrzało.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja staram się na wszelki wypadek zwolnić przed skrzyżowaniem bez świateł jeśli widzę, że ktoś chce skręcać w lewo. Tak na wszelki wypadek :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trochę szkoda, szczególnie, że mam obiekcje co do zbyt niskiej ceny...sam włożyłem w niego ze 2,5 tys. w dwa lata. Ale że rynek stoi, a mi się nie śpieszy będzie sobie wisieć tyle ile trzeba.

Przesiadam się na Hondę RR.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szukam...ale na poważnie zacznę szukać jak sprzedam swojego, a to może szybko nie nastąpić ;)

Póki ci tylko się przymierzyłem do RR i bardzo mi pod pasowała, więc na 99% wybór padnie ta Hondę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to będzie terror na ulicach. Jak będę widział moto walące 220 przez miasto to będę wiedział, że Palp leci :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Raczej nie ;)

Póki co kombinuje jak tą RRke przygotować do dalekich wypadów po Europie, a ciężko z mocowaniami do kufrów w takim moto...

W przyszłym roku lecimy z Gdańska przez Niemcy, Danię i Szwecję - ponad 2 tys km ciekawe na którym moto pojadę :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Muszę przyznać, że traska do Wejherowa naprawdę zacna, w ogóle drogi do Wejherowa są bardzo fajne, a ten końcowy odcinek(początkowy patrząc od strony Wejherowa) z zakrętami pod górkę ekstra(tak jak mówiłeś). Tak mi się spodobało, że zrobiłem kółko i chciałem tam jeszcze raz wjechać. Tylko gdyby nie ten piach na zakręcie...

Edytowane przez Darayavahus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No faktycznie, trzeba tam uważać na piach, szczególnie po deszczach. Ja bardzo lubię tamtędy jeździć, można się pouczyć składania w zakrętach przy niskich prędkościach. Najgorzej jak przed ostatnim odcinkiem wjadą przed nas auta....strasznie ciężko tam wyprzedzać/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nom, dziś tam było trochę mokro(widocznie tam padało z rana bo nie wszystko było wyschnięte). Tak było fajnie, że jutro zgłaszam szkodę ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja na środku drogi, moto pod barierkami energochłonnymi. Na tym skrzyżowaniu gdzie już zjeżdżasz z górki, kończy się droga z Chwaszczyna i skręcając w prawo jedziesz na Wejherowo, a w lewo jest droga na jakieś wioski. Jechałem właśnie od strony tych wiosek i skręcałem w prawo na tą drogę do Chwaszczyna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za niecały rok czeka mnie przesiadka na coś większego, lecz mieszczącego się w kat. A2, jakoś nie mam ochoty na 125.

Rozejrzałem się i Honda Cb500 wpadła mi w oko, tylko niestety o parę KM za dużo   :mellow:, czy można coś z tym zrobić? 

Edytowane przez kurczak1224

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Piach leżał na asfalcie, nie jechałem szybko, zwolniłem przed zakrętem, trochę pochyliłem i gleba. Miałem może ze 30km/h. Może mniej? Dokładnie nie wiem bo nie zwróciłem uwagi.
Najbardziej jestem wkurzony na kurtkę i rękawice, wiadomo że strój nie wytłumi np samego uderzenia, ale sądziłem że skóra zdarta nie będzie. No niby po coś jest te wdzianko. Na lewym kciuku zdarta skórka, na prawym łokciu, na lewym kolanie i lekko na prawym boczku. Na dole miałem jeans i pod spodem kalesonki termo-aktywne, a na górze skórzaną kurtkę i rękawice. I nie widzę żadnej różnicy w tych przetarciach. A niby skóra miała być taka mega zajebista :) Oczywiście nie są to duże przetarcia, tak jakbym się na rowerze przewrócił bo ja się położyłem na ulicy, a moto sobie poleciało dalej. Tylko lewy kciuk coś boli jak ruszam, chyba stłuczony.
No za to z moto gorzej:
Tak z zewnątrz na pierwszy rzut oka widać, że połamane obydwie owiewki, czacha, klamka hamulca przedniego, powyginany wydech, podnóżek kierowcy, prawe lusterko wygięte, przedni prawy kierunkowskaz wisi w zasadzie tylko na kabelku, podrapany bak, tylni uchwyt, prawy crash pad w zasadzie zmiażdżony. Prawdopodobnie mechanik znalazłby też więcej uszkodzeń(nie miałem czasu się przyjrzeć, ale zauważyłem że po włączeniu zapłonu nie ma dźwięku ssania(?)). Także trzeba zgłaszać szkodę żeby mi dziecinę przywrócili do stanu pierwotnego bo bardzo przyjemnie się tam jechało(wyłączając ten incydent) :)

Edytowane przez Darayavahus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To ostro. Dobrze, że nie jechałeś szybciej. Moto się "wyklepie" (szczególnie, że masz AC) może i za ciuchy zwrócą jak masz FV. Najważniejsze, że nic Ci się nie stało. Dziwi mnie troche ogrom zniszczeń w moto przy tak niewielkiej prędkości, no ale to już nie ty będziesz się tym martwił. Oddasz do ASO i niech dłubią :P

A co do ciuchów....cóż starły się, w sumie taka ich rola. To ma właśnie być twoja "druga skóra". Dobrze, że nie zdarłeś tej pierwszej :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tzn właśnie starłem skórę, ale swoją co mnie trochę dziwi bo w ciuchach nie ma dziur od przetarć więc jak ja się podrapałem? A druga sprawa to moto weszło kierownicą za barierkę i jak to zrobiło to nie mam pojęcia, żeby je wyciągnąć musieliśmy podnieść tył. Jedyne co mi do głowy przychodzi to chyba tył musiał się trochę wybić na krawężniku i wtedy przód wpadł pod barierkę. Przecież kierownica jest sztywna więc wygiąć się nie mogła, prędzej by się złamała.

https://picasaweb.google.com/115073276425356471214/Slizg

Edytowane przez Darayavahus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z moto widzę, że nic poważnego się nie stało, same plastiki no i tłumik, ciekawe czy będą go wymieniać.

Z tymi obtarciami to ciekawa sprawa. Dobrze, że ciuchy jako tako się sprawdziły...widziałem już asów po takich ślizgach bez ciuchów, nieprzyjemny widok.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Best Of Motorcycles - zajebista kompilacja, muza, montaż, jedna z lepszych jakie widziałem :thumbsup:

 

@Daraya; współczuję upadku, dobrze jednak że nic poważnego Ci się nie stało, trzymaj się Byku :ok:

  • Like 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×