Skocz do zawartości
fryderyk123

PS4 a Sieć

Rekomendowane odpowiedzi

Właśnie miałem o tym napisać. Miałem przez ostatnią godzinę konsolę w trybie czuwania i wszystko się ściągnęło :D (Ściągałem Warframe i War Thunder i przy obu grach miałem czas ściągania przynajmniej 4-6 godzin).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam router za szafką rtv w odległości 0,5 metra od PS4, lepiej łączyć się przez wifi czy po kablu? Czy po kablu jest szybszy transfer ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na kablu internet jest bardziej stabilny, jednak nie ma  to wpływu na np. ściąganie gier z PS Store, ponieważ jaki internet szybki by nie był, to z winy serwerów po stronie Sony gry nie ściągają się z największą szybkością.

Edytowane przez Adrinnos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam router za szafką rtv w odległości 0,5 metra od PS4, lepiej łączyć się przez wifi czy po kablu? Czy po kablu jest szybszy transfer ?

 

Ja zawsze wybieram kabel jak tylko mam taką możliwość. Zwłaszcza na PS3 gdzie WiFi było badziewne, wolne i zrywało. W PS4 Wi-Fi jest lepsze, nowsze, szybsze więc różnica w działaniu między kablem a Wi-Fi jest nie zauważalna. 

 

po kablu. nie szybszy ale stabilniejszy.

 

To już nie te czasy. Nadal panuje wiejski zabobon że po kablu jest lepiej, sam się trzymam tej zasady, ale od paru lat mam internet w laptopie po Wi-Fi, tablet, telefon i jeszcze pare urządzeń, i gdyby w PS3 działało wi-fi jak należy to tez bym miał bezprzewodowo.

 

Na kablu internet jest bardziej stabilny, jednak nie ma  to wpływu na np. ściąganie gier z PS Store, ponieważ jaki internet szybki by nie był, to z winy serwerów po stronie Sony gry nie ściągają się z największą szybkością.

 

Wszystko zależy od Twojego routera, internetu i przepustowości serwerów Sony na dany moment.

W każdym razie ściąganie z PSN nie przekracza standardowych prędkości Wi-Fi N więc jest przy "standardowym" internecie domowy zwykłego użytkownika jest to nie odczuwalne.

 

 

Podsumowanie:

Jeżeli masz się czuć pewniej i ci nie przeszkadza to podepnij kablem.

Jeżeli jesteś pewny swojego sprzętu (konsola i router) to śmiało konfiguruj wi-fi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

 

To już nie te czasy. Nadal panuje wiejski zabobon że po kablu jest lepiej, sam się trzymam tej zasady, ale od paru lat mam internet w laptopie po Wi-Fi, tablet, telefon i jeszcze pare urządzeń, i gdyby w PS3 działało wi-fi jak należy to tez bym miał bezprzewodowo.

.

 

w przypadku ps4 po wifi kilku moich znajomych ma problem z NAT'em w czacie w kilka osób zawsze ktoś kogoś nie słyszy...... podmieniając na kabel działa ok. także pisze na podstawie choćby tego doświadczenia ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy kabel czy Wi-Fi nie ma znaczenia jeżeli router jest poprawnie skonfigurowany. 

PS4 ma osobny adres MAC dla Wi-Fi i kabla które (obydwa typy połączenia) zawsze można ustawić jako DMZ. Wiem, niby odkrycie na miarę Ameryki, ale PS3 ma ten sam adres MAC dla kabla i Wi-Fi co jest z założenia złe.

Czasem wi-fi ma dodatkowe zabezpieczenia lub ograniczenia, ale jest to kwestia dokopania się do ustawień na routerze i poprawienia. 

Z kablem jest zazwyczaj po prostu mniej grzebania "na dzień dobry".

Edytowane przez SephiroT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

PS4 ma osobny adres MAC dla Wi-Fi i kabla który zawsze można ustawić jako DMZ. Wiem, niby odkrycie na miarę Ameryki, ale PS3 ma ten sam adres MAC dla kabla i Wi-Fi co jest z założenia złe.

 

 

Przy połączeniu przez wifi też można ustawić konsolę jako DMZ , właśnie tak mam zrobione.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście. Zła konstrukcja zdania. już poprawiłem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tez tak macie? :

Jak w routerze mam wifi ustawione na mixed bgn to konsola laczy mi sie chyba przez wifi g. Mam wtedy 80% sily sygnalu. Jak zmienie na only n, to konsola lapie wtedy 93 %.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zostaw na "n", 802.11n oferuje prędkość przesyłu do 150 Mb/s w częstotliwości 2,4 Ghz czyli teoretycznie szybszy niż 802.11g ( do 54 Mb/s )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zostaw na "n", 802.11n oferuje prędkość przesyłu do 150 Mb/s w częstotliwości 2,4 Ghz czyli teoretycznie szybszy niż 802.11g ( do 54 Mb/s )

 

Nie teoretycznie tylko praktycznie połączenie lokalne jest o wiele szybsze.

Na przykład przy stremowaniu filmów HD po LAN'ie jest to "być albo nie być" ...dla tego ja mam Wi-Fi N 5Ghz na 40mhz co mi daje 300mb/s po LANie, oraz 2.4Ghz dla urządzeń które tego nie obsługują. 

 

Tu macie przełożenie na realną prędkość internetu w testach:

http://www.ps3site.pl/forum/topic/54762-ps3-a-sieć/?p=887170

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Operator? Sam nie masz dostępu do konfiguracji routera?

W prostych słowach UPnP pozwala urządzeniom/aplikacjom automatycznie otrzymać przydział na wymagane porty sieciowe do poprawnego działania po sieci. Coś jakby dynamiczne automatyczne przekierowanie portów na routerze jeżeli aplikacja tego wymaga.

UPnP jest ustawiane lokalnie i o ile masz odstęp do konfiguracji routera nie ma to nic wspólnego z operatorem. ...chyba że się mylę to mnie poprawcie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam 5GHz antena ma swój router wbudowany a ja mam swój :) Operator może zdalnie mi zmienić to co chcę :)

Edytowane przez Twinskillers

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@up

Tak

Na razie przetestowałem z kumplem na PS3 chat z video i zadziałało dzisiaj zobaczę na PS4 - założę Impezkę i zobaczymy czy odpali.

Edytowane przez Twinskillers

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znajomi tez takie maja i operator "lubi" miec sporo do powiedzenia w kwestii portow, ilosci urzadzen podlaczonych do routera itp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie czy konsola zapamiętuje ustawienia sieci czy coś? Mam problem żeby połączyć się poprzez internet Orange z telefonu a dokładniej nie przechodzi wpisu do psn. Natomiast jak przełoże do telefonu zwykła kartę startową internetu z plus i przetestuje połączenie gdzie wszędzie jest sukces a później nie wyłączając konsoli włożę kartę Orange i zrobię ponownie test to również przechodzi wszystko aż do momentu ponownego wyłącznia konsoli

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znajomi tez takie maja i operator "lubi" miec sporo do powiedzenia w kwestii portow, ilosci urzadzen podlaczonych do routera itp

 

Dokładnie.

W takiej sytuacji najlepiej jak operator nie wie że jest router.

 

@Twinskillers, W każdym razie jeżeli masz swój router przez który podpinasz wszystkie własne urządzenia to:

Operator niech ustawi DMZ na IP Twojego routera

Ty już na swoim baw się w UPnP lub ustaw DMZ na konsolę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak naprawić błąd NAT gdzie nie slysze kilku osob na czacie ? Denerwujące to jest..pomaga test lacza internetowego z konsoli ale robic to ciagle jest strasznie meczace.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie czy konsola zapamiętuje ustawienia sieci czy coś? Mam problem żeby połączyć się poprzez internet Orange z telefonu a dokładniej nie przechodzi wpisu do psn. Natomiast jak przełoże do telefonu zwykła kartę startową internetu z plus i przetestuje połączenie gdzie wszędzie jest sukces a później nie wyłączając konsoli włożę kartę Orange i zrobię ponownie test to również przechodzi wszystko aż do momentu ponownego wyłącznia konsoli

 

Chętnie bym pomógł ale z internetem mobilnym mam mało do czynienia. Najlepiej skontaktuj się z Orange. Możliwe że maja u siebie porty zablokowane.

Również jest różnica w działaniu pomiędzy mobilnym internetem a internetem udostępnionym z telefonu na korzyść internetu z telefonu (NAT2).

Jak naprawić błąd NAT gdzie nie slysze kilku osob na czacie ? Denerwujące to jest..pomaga test lacza internetowego z konsoli ale robic to ciagle jest strasznie meczace.

Opisz dokładniej problem.

 

- Jaki masz internet (upload/download, operator, typ łącza

- czy koledzy też ciebie nie słyszą i czy to przypadkiem nie jest wina ich internetu a nie twojego

- jak się dokładnie to objawia i co dokładnie pomaga

- ewentualnie warto by było sprawdzić ustawienia routera

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie.

W takiej sytuacji najlepiej jak operator nie wie że jest router.

 

@Twinskillers, W każdym razie jeżeli masz swój router przez który podpinasz wszystkie własne urządzenia to:

Operator niech ustawi DMZ na IP Twojego routera

Ty już na swoim baw się w UPnP lub ustaw DMZ na konsolę.

DMZ ustawiane. Operator jest wporzo :) Nie ma problemu z ilością podłączonych urządzeń. I zawsze odpowiada na maile |:D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chętnie bym pomógł ale z internetem mobilnym mam mało do czynienia. Najlepiej skontaktuj się z Orange. Możliwe że maja u siebie porty zablokowane.

Również jest różnica w działaniu pomiędzy mobilnym internetem a internetem udostępnionym z telefonu na korzyść internetu z telefonu (NAT2).

Opisz dokładniej problem.

- Jaki masz internet (upload/download, operator, typ łącza

- czy koledzy też ciebie nie słyszą i czy to przypadkiem nie jest wina ich internetu a nie twojego

- jak się dokładnie to objawia i co dokładnie pomaga

- ewentualnie warto by było sprawdzić ustawienia routera

Tylko że ten internet z plusa również udostępniam przez telefon i później przeglądam do telefonu kartę Orange i przechodzi test. Orange nie blokuje żadnych portów z tego co powiedziano mi na infolinii. Jedynie różne mają dnsy ale wpisałem te z plusa łącząc się przez Orange i niestety nic

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@up

Tak

Na razie przetestowałem z kumplem na PS3 chat z video i zadziałało dzisiaj zobaczę na PS4 - założę Impezkę i zobaczymy czy odpali.

Hej wreszcie ktoś z radiówką. Jakie wrażenia z gry w multi typu COD? Ja ciagle sądzę że zwykle przeciwnicy mają przewagę 0,5 sek. Chociaż rzadko zdarzy sie mecz gdzie gra sie komfortowo. Ja na swojej radiówce zauważyłem że często w testach jest utrata pakietów (packet loss) rzeju 4 % - co wg www.pingtest.net jest wartością sporą i obniża jakość netu. U kolegi na stałym łączu testowałem z ciekawości packet loss i przez godzinę 0 %. utraty. Ciekawe czy to ma wpływ na grę w multi w COD?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

×