Skocz do zawartości
fryderyk123

PS4 a Sieć

Rekomendowane odpowiedzi

Każdy utracony parkiet to opóźnienie sieciowe które odczuwasz. Więcej utraconych pakietów na raz i cię rozłącza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej wreszcie ktoś z radiówką. Jakie wrażenia z gry w multi typu COD? Ja ciagle sądzę że zwykle przeciwnicy mają przewagę 0,5 sek. Chociaż rzadko zdarzy sie mecz gdzie gra sie komfortowo. Ja na swojej radiówce zauważyłem że często w testach jest utrata pakietów (packet loss) rzeju 4 % - co wg www.pingtest.net jest wartością sporą i obniża jakość netu. U kolegi na stałym łączu testowałem z ciekawości packet loss i przez godzinę 0 %. utraty. Ciekawe czy to ma wpływ na grę w multi w COD?

Moja radiówka nie traci pakietów. Mam ją od 5 lat. To zależy od dostawcy. Mój szybko reaguje na problemy. Ping mam do zachodniej Europy około 30-45. Serwery w Polsce około 20. Tak mi wychodzi z testów.

Edytowane przez Twinskillers

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To masz szczęście. Wiejska radiówek jest zależna od warunków atmosferycznych i na straszne dropy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moja radiówka nie traci pakietów. Mam ją od 5 lat. To zależy od dostawcy. Mój szybko reaguje na problemy. Ping mam do zachodniej Europy około 30-45. Serwery w Polsce około 20. Tak mi wychodzi z testów.

Aż nie chce mi się wierzyć - sprawdzałeś na www.pingtest.net lub poleceniem ping -t ? (dłuższe pingowanie aż do wyłączenia bodajże ctrl+c). Mój net radiowy jest w teoretycznie lepszej technologii 5 GHz i widzę nadajnik a mimo to packet loss jest. Pingi krajowe też mam 20 ms.

Edytowane przez mack

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aż nie chce mi się wierzyć - sprawdzałeś na www.pingtest.net lub poleceniem ping -t ? (dłuższe pingowanie aż do wyłączenia bodajże ctrl+c). Mój net radiowy jest w teoretycznie lepszej technologii 5 GHz i widzę nadajnik a mimo to packet loss jest. Pingi krajowe też mam 20 ms.

Jestem wyczulony na losty i inne opóźnienia. Gram online od pierwszego Battlefielda 1942 i troszkę doświadczenia mam :) Jak na razie net zapiernicza aż miło - chociaż orkan wyrwał mi maszt :)

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jestem wyczulony na losty i inne opóźnienia. Gram online od pierwszego Battlefielda 1942 i troszkę doświadczenia mam :) Jak na razie net zapiernicza aż miło - chociaż orkan wyrwał mi maszt :)

To gratuluję neta.

Czy możesz zatem podać nazwę dostawcy, więcej szczegółów technicznych (technologia 2,4 GHz?) typ modemu -anteny ściennej? upload, download, typ routera, połączenie PS4 z routerem kablem czy WiFi, konfiguracja połączenia z routerem automatyczna czy ręczna (jeśli ręczna to jakie parametry). Byłbym wdzięczny za te dane gdyż może pomogłoby to w negocjacjach z moim dostawcą internetu.

 

U mnie kabel z anteny ściennej do routera jest długi (zostawiany w nadmiarze) i zwiniety w liczne pętle - czy to ma jakiś wpływ? W necie gdzieś mi mignęło coś o jakiś "wzbudzeniach" w zapętlonych kablach - jest coś na rzeczy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolnet Czechowice Dziedzice. Technologia 5 GHz. Antena z routerem ale nie wiem jaka :) (mam ją 4 lata) W najniższym abonamenie 6/1.5 (taki mam) a max to 24/6 (orientacyjnie bo często jest dużo więcej)W domku mam Router TP-LINK WR340G (stareńki) . Wszystkie urządzenia telefony + konsole (PSVITA PS3 i PS4) mają wewnętrzne ip i podpięte są przez WiFi (ip PS4 mam na DMZ w TP-LINKU). Odblokowany mam UPnP. Wew ip z PS4 dodatkowo mam przekierowane porty przez router w antenie. 

Edytowane przez Twinskillers

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 Wszystkie urządzenia telefony + konsole (PSVITA PS3 i PS4) mają wewnętrzne ip i podpięte są przez WiFi (ip PS4 mam na DMZ w TP-LINKU).

 Odblokowany mam UPnP. Wew ip z PS4 dodatkowo mam przekierowane porty przez router w antenie. 

Dzięki za odpowiedź, czy te wewn ip dla urządzeń są stałe czy dynamiczne? Odblokowanie UPnP odbywa sie przez dostawcę czy samemu? "Wew ip z PS4 dodatkowo mam przekierowane porty przez router w antenie" - tego ostatniego zdania nie rozumiem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Anteny do radiówek to najczęściej nie same panele/yagi czy inne badziewia, które wieszają pajęczarze - ale integra z routerem i to jeszcze z niezłym OSem - np.:

 

http://routerboard.com/RBSXT5nDr2

 

wtedy musisz, zupełnie jak w każdym innym przypadku, poustawiać wszystko w danym routerze, żeby mieć odpowiedniego NATa,DMZ id.itp.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedź, czy te wewn ip dla urządzeń są stałe czy dynamiczne? Odblokowanie UPnP odbywa sie przez dostawcę czy samemu? "Wew ip z PS4 dodatkowo mam przekierowane porty przez router w antenie" - tego ostatniego zdania nie rozumiem.

Ip stałe. Upnp miałem zablokowane w routerze anteny ale mi odblokowali..Podałem im ip mojego routera i stałe ip konsoli a oni przekierowali porty (które używa Ps3 , PS4 i Vitka)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Macie może czasem taki problem że konsola nie zawsze loguje się do sieci ? To znaczy podczas sprawdzania IP pisze sukces, przy następnym sprawdzaniu połączenia internetowe pisze niepowodzenie. Ps4 połączone mam kablem rj-45 metr od routera.Dodam że kabel na pewno jest sprawny , sprawdzałem na innym urządzeniu. Po WIFI na ps4 dzieje się to samo;, sieć wykrywa. Może być tak że karta sieciowa w ps4 może być uszkodzona? Wszystko inne działa pod wif bez problemu tj smart fon , laptop ncplus .

Edytowane przez Killer--PL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

NIe, nie mamy.

 

Otrzymywanie adresu IP oraz Połączenie internetowe to nie jest wina konsoli (chyba że w cfg sieci w konsoli ręcznie nagrzebałeś) tylko konfiguracji twojego routera.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Robiłem reset modemu i routera i różnie z tym bywa. Gdy dojdzie do szacunkowe sprawdzenia prędkości internetu raz pokazuje max 18mb/s , a czasem 3 MB/s przy tym było upload 15 kb/s, ale tylko raz mi się tak zdarzyło , zazwyczaj około 1 MB uploadu , czasem nawet nie potrafi sprawdzić szacunkowej prędkości i wyskoczy niepowodzenie. Mówisz że konsola jest w porządku? Najczęstszy błąd wyskakuje CE-33986-9 przy konfiguracji sieci lub gdy dojdzie do momentu "sprawdzenie środowiska sieciowego" czekam czekam i pyta czy użyć serwera proxy , klikam na "nie" i tak w kółko się zapetla

Edytowane przez Killer--PL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wartości Download/Upload są szacunkowe i nie wolno się nimi w żadnym wypadku kierować. W zależności od danej chwili będzie to parę kilo a za chwilę może być max łącza - wszystko zależy od obciążenia serwerów SONY !! 

Sam reset modemu i routera nie wystarczy. Trzeba albo odblokować porty, albo ustawić DMZ na konsolę albo przynajmniej UPnP zostawić włączone. Powyłączać firewalle, blokowanie anonimowych ping requestów itp. itd. bo zazwyczaj to jest defaultowo włączone po resecie.

 

Jak chcesz żebym co to pokonfigurował zdalnie to podbij na GG 1463203 - dogadamy się.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Macie może czasem taki problem że konsola nie zawsze loguje się do sieci ? To znaczy podczas sprawdzania IP pisze sukces, przy następnym sprawdzaniu połączenia internetowe pisze niepowodzenie. Ps4 połączone mam kablem rj-45 metr od routera.Dodam że kabel na pewno jest sprawny , sprawdzałem na innym urządzeniu. Po WIFI na ps4 dzieje się to samo;, sieć wykrywa. Może być tak że karta sieciowa w ps4 może być uszkodzona? Wszystko inne działa pod wif bez problemu tj smart fon , laptop ncplus .

Ip PS4 wpisałem do DMZ routera i problem znikł (WiFi). 

 

Mam taki objaw że nie chcą się zsynchronizować trofea. Sprawdzałem na PS3 i pokazuje mi trofiki z PS4.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dwie sprawy - pierwsza, w końcu szybkie połączenie z siecią Wi-Fi, do którego potrzebne jedynie wpisanie hasła do internetu, czyli zupełnie inaczej niż w PS3. Druga, próbował ktoś może stawiać hot-spota osobistego przez telefon i z niego odbierać internet w konsoli? W ogóle jest sens coś takiego próbować pod kątem gry online? Sprawdzał w ogóle ktoś kiedyś ile MB/GB zjada taka gra online (na jakimś dowolnym przykładzie)?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o tathering przez wifi to jak najbardziej działa jeśli chodzi o ilość przesyłanych danych to jest to kwestia odrebna każdej gry i najlepiej było by Ci postawić AP na próbę i sprawdzać poprzez jakąś apke w telefonie. Myślę że samo granie wiele nie sciagnie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytam głównie dlatego, że nawet nie orientuję się jaka obecnie szybkość internetu jest wymagana, żeby pograć online bez ścinania. O ile w domu nie mam problemu z internetem, o tyle na urlopie już bywa różnie, bo siedzę na mobilnym i zastanawiałem się jakby postawić hotspota przez 3G. Trzeba też pamiętać, że prędkość pobierania danych w telefonie jest ograniczona (ciekawe do ilu) i podobnie z tego co się orientuję przy 3G (też ciekawe do ilu). 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie chciałbym się zaopatrzyć w taki router wifi korzystający z protokołu n http://allegro.pl/tp-link-tl-wr740n-ap-router-dsl-150mbps-24h-gda-i3781169496.html. Aktualnie posiadam z netii linksysa model WRT54G2 jest jeszcze na protokole g. Otrzymałem go za darmo gdyż poprzedni przestał działać z siecią. W związku z tym czy warto wymienić ?

Czy poprawi się jakość i szybkość sieci wifi ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie oczekuj cudów.

W magiczny sposób internetu ci to nie przyspieszy.

W PS4 może ewentualnie przyspieszyć pobieranie i nic więcej (streamingu filmów u nas nie ma).

Wi-Fi (połącznie lokalne) jako takie przyspieszy, ale możesz tego nie odczuć ...albo nie przspieszy jak źle skonfigurujesz router.

Wszystko zależy od tego do czego i jak używaszsieci lokalnej oraz od ustawień routera.

Będzie miało duże znaczenie jak Sony w końcu dorzuci obsługę DLNA do PS4 - wtedy można śmiało streamować po sieci lokalnej filmy Full HD.

...chyba że masz szybki internet to przesiadka z G na N będzie odczuwalna przy pobieraniu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Głównie wykorzystuje internet do pobierania nie do uploadu, ale jestem ciekaw jak sie zachowa w przypadku streamowaniu przez share. Przykładowo film 3,5 gb po wifi na komputer ściągam około 1 godziny na koncie premium (z rana). Transfer oscyluje zazwyczaj około 900 kb/s. Natomiast jeśli chodzi o ps4 to wczoraj ściągałem resogun i contrast w trybie czuwania to zajęlo ponad godzinę.

Aktualnie w statystykach na ps4 pokazuje mi sile sygnalu 40-50 %. Router ma wbudowaną antene pewnie to też ma znaczenie. Poza tym nie stoi bezpośrednio z ps4. W trakcie pracy pobierania nie uświadczyłem żadnych rozłączeń. Gram w nfs rivals.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozmawiamy o trochę różnych rzeczach.

Nie oczekuj że pobieranie gier będzie równie szybkie co z serwerów przeznaczonych do pobierania danych za które się ekstra płaci.

Jaki szybki masz internet? Pobieranie i ściąganie?

Siłą sygnału się aż tak nie przejmuj. Router najlepiej wrzuć na szafę - pod sufit - żeby był jak najwyżej - wtedy siła sygnału powinna wzrosnąć ;)

Jeżeli działa ci teraz "dobrze" to przy zmianie routera też tak będzie działało. ...tylko jeżeli działa OK i nie mas zw planach modernizacji urządzeń czy prędkości internetu to po co grzebać w czymś co działa?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Według umowy mam prędkość 6 mb. Jestem tego świadomy, że ściąganie z innych serwerów się różni. W tej chwili przy testowaniu połączenia w ps4 pokazuje mi pobieranie 1.4 mb/s natomiast przesyłanie 2.0 mb/s pewnie to nie jest do końca adekwatne. W trybie czuwania już może być inaczej. Co to jest typ nat ?

W nat widnieje mi mi typ 2.

To nie wiem czy jest sens inwestować. Z drugiej strony nie są to duże pieniądze. Co proponujesz ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

×