Skocz do zawartości
fryderyk123

PS4 a Sieć

Rekomendowane odpowiedzi

SephiroT

U mnie znów wszytko śmiga szybko i bezproblemowo , nie pomogły Twoje rady , zresetowalem router do ustawień początkowych i śmiga. Sprawa ma się o ty dziwna ze wcześniej nie działało. Konsoli nie mam w DMZ i chodzi ok. Wszystkiemu chyba są winne serwery sony i ogólnie cala ich usługa online. Stwierdzam fakt po tym że wcześniej nie działało a teraz chodzi dobrze na tych samych ustawieniach...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
 

Według umowy mam prędkość 6 mb. Jestem tego świadomy, że ściąganie z innych serwerów się różni. W tej chwili przy testowaniu połączenia w ps4 pokazuje mi pobieranie 1.4 mb/s natomiast przesyłanie 2.0 mb/s pewnie to nie jest do końca adekwatne. W trybie czuwania już może być inaczej. Co to jest typ nat ?
W nat widnieje mi mi typ 2.
To nie wiem czy jest sens inwestować. Z drugiej strony nie są to duże pieniądze. Co proponujesz ?

 

 

Twoje pieniądze, twój sprzęt.

Jeżeli chcesz się poczuć lepiej - kup (efekt placebo).

Jeżeli masz więcej urządzeń używających Wi-Fi (komputer albo dwa, kilka telefonów, więcej niż jedna konsolę itp.) - kup (nie będą się dławiły gdy zaczniesz korzystać z internetu/LANu na wielu urządzeniach na raz).

Jeżeli chcesz zacząć streamować filmy HD / Full HD z PC bezpośrednio na konsolę gdy zaimplementują DLNA - kup (nie będzie przycięć.

 

W innym wypadku nie widzę sensu inwestowania w lepszy sprzęt bo prędkości ściągania czy wysyłania ci to nie przyspieszy.

 

NAT

http://pl.wikipedia.org/wiki/Network_Address_Translation

W prostych słowach, router sam zarządza połączeniami które występują pomiędzy twoim sprzętem (konsola, komputer itp.) a wszystkim co jest "na zewnątrz".

u ciebie NAT 2 oznacza że wszystko jest dobrze, router jest poprawnie skonfigurowany i wszystkie wymagane porty nie są zablokowane.

 

NAT 1 - konsola bezpośrednio wpięta do modemu (brak routingu)

NAT 2 - routing obecny i wszystko jest OK (konsola za routerem, wymagane porty odblokowane)

NAT 3 - konsola za routerem i zablokowane porty - firewall / zablokowane porty na routerze albo usługodawca blokuje porty / brak zewnętrznego IP

 

SephiroT
U mnie znów wszytko śmiga szybko i bezproblemowo , nie pomogły Twoje rady , zresetowalem router do ustawień początkowych i śmiga. Sprawa ma się o ty dziwna ze wcześniej nie działało. Konsoli nie mam w DMZ i chodzi ok. Wszystkiemu chyba są winne serwery sony i ogólnie cala ich usługa online. Stwierdzam fakt po tym że wcześniej nie działało a teraz chodzi dobrze na tych samych ustawieniach...

 

To nie jest powiedziane że konsola musi być w DMZ bo inaczej nie będzie działało.

Wszystko jest zależne od konfiguracji routera oraz usługodawcy.

Nie ma jednego idealnego ustawienia przy którym będzie działać i koniec.

Jeżeli reset do ustawień fabrycznych zadziałał to widocznie jakaś na pierwszy rzut oka pierdoła blokowała ci połączenie.

Rady to niestety tylko rady a ty na GG napisałeś że się na tym trochę znasz i sam sobie z tym poradzisz, więc dostałeś wskazówki ogólne. Nie biorę odpowiedzialności za coś czego sam nie ustawiałem :P

Edytowane przez SephiroT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam uaktywnilem sobie darmowa opcje fast-path u mojego operatora dsl. Redukuje ona PING do 10ms. Obecnie moj PING wynosi 62ms (mierzone smartfonem przez wifi). Jutro wstawie screenshoty dla porownania. Moje pytanie... czy jesli PING mi zmaleje z 60 ms do 10 ms to bedzie to w jakis sposob odczuwalne w multi BF4?

Edytowane przez bany1987

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli to rzeczywiście działa to powinno być odczuwalne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ratio od razu podskoczy ;)

Nie nabijaj się ^^. Pytam bo kilkakrotnie miałem sytuacje ze poslalem komuś serie w plecy a on zdążył się jeszcze obrócić i mnie ubić i niewiem czy to ping czy serwery i czy 50ms może w ogole zrobić roznice.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie nabijaj się ^^. Pytam bo kilkakrotnie miałem sytuacje ze poslalem komuś serie w plecy a on zdążył się jeszcze obrócić i mnie ubić i niewiem czy to ping czy serwery i czy 50ms może w ogole zrobić roznice.

 

 

Nie strzelaj po piętach, tylko troszkę wyżej :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam bardzo ale ja pochodzę z czasów JK2, Q1/2/3, CS'a i MOH:AA gdzie różnica w pingu 50 to było "być albo nie być" więc bez naśmiewania się - wszystko zależy od tego jakim jesteś graczem - czasem ratuje to dupę a możesz dalej dostawać niezły wpierdol.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja nie wiem, też jestem z czasów Unreal Tournament czy CS'a i Ci co się spuszczali nad tymi pingami i tak jak w dupe dostawali tak dostawali nadal. Zawsze grałem na Neostradzie, a teraz na mobilnym z play i nie mam żadnych problemów.

A ten patent, że Ty seria w plecy, a on się obróci i zabije to poważnie kwestia celowanie. Head to head, podasz od razu, a jak walisz po dupie czy nisko po plecach to tak się dzieje. Sam tak często mam, zarówno padam no nie celuje w łeb, albo ubije kogoś kto we mnie wali.

60ms na konsoli to wystarczający ping w zupełności. Ogólnie poniżej 100 to nie ma problemów. Wybieraj serwery z dobrą jakością, a reszta to już skill niestety :P

  • Like 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowanie :) Ale jak już masz niski i dostajesz w dupe to przez to że jesteś słaby i trzeba poćwiczyć :)

Oczywiście do nikogo nie pije, ale ludzie mają tendencję do szukania problemu tam gdzie go nie ma :P

No, ale co miało zostać powiedziane to zostało :D

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiadomo, im niższy ping tym lepszy, ale różnica pingiem 10 a 60+ może być kluczem do poprawienia statystyk.Załóżmy że gramy w FPS Death Match z kimś kto ma ping 80 a my 60 - wtedy różnica jest mała. Ale jak nagle zrobi się różnica 10 a 80 to już jest dużo i zazwyczaj oznacza że znaim ten mający 80 nas zauważ to już będzie miał kulkę w głowie..

Wszystko w ostateczności zależy od skilla i tego w co i jak się gra. Jak ktoś gra jak pizda to i niski ping mu i tak nie pomoże, ale na pewno nie zaszkodzi. ;)

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gram głownie dominacje a tak ogólnie to się ucze caly czas i widze postepy. Obecnie udaje mi się często mieć więcej zabić niż zginiec co na poczatku było dla mnie nie do ogarnięcia. Wracając do tematu to jeśli dobrze rozumiem to jeśli ja mam ping 60ms a przeciwnik 10ms to on jest tak jakby w przyszłości i mogę strzelać w niego a on juz jest w innym miejscu tak? Wybór serwera tez ma duże znaczenie. Lepiej grac na serwerach europejskich niż powiedzmy azjatyckich? Odległośćdo serwera ma znaczenie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie przesadzajmy z tą przyszłością :) 50ms to taka różnica, której gołym okiem nigdy nie zauważysz. Jak go masz zabić to zabijesz, a jak on Ciebie to też zabije :)

Jakbyście mieli różnice 300ms to wtedy można mówić o dziwnych akcjach, ale nie przy 50ms.

Wybir serwa ma znaczenie. Najlepsze dla nas są europejskie. Gram też czasami na US.

Azji i Australii nie próbowałem, ale na pewno gorzej niż na EU.

PS.

Też gram tylko dominację :) Najlepszy tryb :D

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam problem mały. Mam znajomego który posiada ps3. Gdy gra w jakas grę wszystko u mnie jest pokazane w co gra itp . Mam ps4, lecz on mi mówi ze status mam nieaktywny. Ost raz pisze ze byłem widziany 2 lata temu... Niby w ust znajomi widza w ca gram i kiedy. Jak to naprawić ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nijak. Tak ma być o ile gras zna PS4. Ponieważ PS4 ma limit 2000 znajomych a PS3 100 znajomych, ludzie z PS3 z różnych powodów nie widzą ludzi grających na PS4, chociażby żeby nie zapełnić listy ludźmi z którymi i tka nie da się grać. Vita łądnie widzi wszystko i to razme z rozróżnieniem na jakiej konosli znajomy aktualnie gra. PS4 też widzi wszystko ale już bez wskaźnika konsoli. PS3 nie idzi nawet ludiz grających na PS Vita.

...pamiętajcie że PS3 ma malutko ramu i pewnyc rzeczy po prostu nie ogarnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie mam problem. Skończył mi się wczoraj trial Plus'a. Tego samego dnia odnowiłem sobie subskrypcję na rok. Dzisiaj odpaliłem konsolę (wczoraj tego nie robiłem, Plusa kupiłem na kompie), próbuję odpalić Resogun ale wyskakuje mi błąd "Aplikacja utraciła ważność". Próbowałem ściągnąć grę jeszcze raz, usuwałem dane z konsoli i nic to nie dało. Cały czas mam kłódkę w polu "Rozpocznij". Plus na pewno działa, bo grałem w NFS'a przez sieć.

 

[EDYTA]

Nieaktualne.

Edytowane przez michu123PL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na początek spróbuj połączenie kablem i sprawdź czy będzie to samo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

SephiroT nie mam w ogóle kabla ;/ mam wszędzie tylko wifi w domu ;/

kabel to mam na strychu, który z anteny do głównego routera idzie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego co widzę to routerek stoi pod TV - zwykle mają 4 wolne gniazda LAN - w nie możesz wpiąć PS4

Ewentualnie może twój usługodawca używa proxy lub masz je skonfigurowane na routerze i nawet o tym nie wiesz?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ten router pod tv to router do nc+ - multiroom :)

 

dobra znalazłem odpowiedź....

 

Wystarczy zrobić tak:

Niestandardowe》wybierz siec》haslo》ip automatycznie》dhcp nie okreslaj》dns tu wpisujemy 8.8.8.8 i 8.8.4.4》mtu auto》proxy nie uzywaj

 

i zadziałalo :)

Edytowane przez KaweX

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój ping zmalał nieznacznie. Poniżej test przeprowadzony na ps4 przez LAN.
https://mobile.twitter.com/bany_da/status/421803804473180160?screen_name=bany_da

 

30ms poprawy, pierwsza dominacja szturmowcem w bf4 i zyciowka wpadla. Gameplay w dziale  - "share" your stuff 

Edytowane przez bany1987

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

×