Skocz do zawartości
Patricko

Elite: Dangerous

Rekomendowane odpowiedzi

Bierz w pudle z dodatkiem, za 160 zł znajdziesz dwie strony wcześniej. Jak nie siądzie to sprzedasz.

 

Ogromne dzięki za odpowiedzi na moje pytanie, jak wrócę do domu to zasiadam do grania i pierwsze co to wybiorę jakiś system domowy w którym będę sobie latał. Wydaję mi się, że mogłem źle opisać problem z paliwem i Supercruise bo skoro Sidewinder może skakać na 7.5 ly to chyba coś źle napisałem bo do tamtego systemu był raptem 1 ly to pamiętam.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sidewinter ma zasięg 6 lat świetlnych.

 

Podoba mi to jak gra mnie co chwila zaskakuje. To że każdy statek ma inny kokpit, inny model lotu oraz inny dźwięk silników to oczywista oczywistość. Ale raz lecę z misją typu list gończy. Zlokalizowałem drania i aktywuję broń. Działka wyjeżdżają ze slotów i nagle... pada elektryka, wszystko się wyłącza a statek zamiera. Okazało się że generator mam zbyt słaby by mógł pociągnąć jednocześnie wszystkie systemy. Czym prędzej schowałem broń, systemy odpaliły i uciekłem. W najbliższej stacji kupiłem najmocniejszy generator na jaki było mnie stać.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
49 minut temu, malpka napisał:

Sidewinter ma zasięg 6 lat świetlnych.

 

Podoba mi to jak gra mnie co chwila zaskakuje. To że każdy statek ma inny kokpit, inny model lotu oraz inny dźwięk silników to oczywista oczywistość. Ale raz lecę z misją typu list gończy. Zlokalizowałem drania i aktywuję broń. Działka wyjeżdżają ze slotów i nagle... pada elektryka, wszystko się wyłącza a statek zamiera. Okazało się że generator mam zbyt słaby by mógł pociągnąć jednocześnie wszystkie systemy. Czym prędzej schowałem broń, systemy odpaliły i uciekłem. W najbliższej stacji kupiłem najmocniejszy generator na jaki było mnie stać.

 

Na prawym panelu [dolny prawy touchpad na padzie] mozna tez ustawic priorytet podzespolow, w przypadku kiedy nie masz wystarczajaco mocnego generatora, mozesz ustawic automatycznie wylaczenie kilku zbednych modulow podczas wyciagniecia broni przed walką [np cargo hatch, fuel scoop etc.] a w momencie schowania broni resetuja sie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej. Da się wyłączyć linie orbit ?

 

Wysłane z mojego LG-D855 przy użyciu Tapatalka

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
52 minut temu, Twinskillers napisał:

Hej. Da się wyłączyć linie orbit ?

 

Wysłane z mojego LG-D855 przy użyciu Tapatalka

 

 

 

Prawy panel -> functions -> orbit lines

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzis jednemu ze znajomych zabraklo paliwa, nikt z nas nie mogl pomoc wiec napisal do kolesi z Fuel Rats ...

 

Pomoc przyszla szybko i profesjonalnie. Amerkanin przywital sie na imprezie szarmancko i z wczuciem sie w role 

- This is cmdr Charlie Alpha Papa Sierra.. please confirm your location and status.. over.

 

 :banderas:

 

Pozniej przeprowadzil krok po kroku sprawdzenie systemow i inne w sumie niby zbedne czynnosciale, ale za to bardzo urealniajace rozgrywke. I wszystko okraszone formalno-militarnym tonem. Dawno takiego klimatu nie mialem w zadnej grze od czasow ArmA ;) 

 

Ja natomiast wyruszylem w samotna podroz do wnetrza galaktyki. 5tys lat swietlnych za mna.. jeszcze tylko 20tys :obama:

 

 

IMG_6685.JPG

IMG_6682.JPG

IMG_6683.JPG

IMG_6684.JPG

IMG_6681.JPG

Edytowane przez czacha79
  • Like 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra kupiłem to. Jutro się okaże czy jestem stara lama :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pff :misio:

 

Odpaliłem żeby obczaić. Stary dżojstik Logitecha działa, fajnie się lata tylko muszę klawisze poustawiać.

 

Gra w 4K na Ultra prezentuje się należycie :master:. Jutro będę śmigał.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj srogo pograne. Trochę poćwiczyłem lądowanie i tego typu podstawy, także teraz już bezproblemowo przebiegają tego typu czynności. Porzuciłem misję, po czym dostałem karę. Zdziwiłem się, że w sumie nie było żadnego komunikatu, o tym, że jeśli porzucę misję to zostanie nałożona na mnie kara. Jak się jednak potem okazało, kara została nałożona za to, że misja była kurierska, a ja wziąłem ze sobą ładunek, który przewoziłem, czyli wino. 

 

Odnośnie pytania, które wcześniej zadałem - faktycznie mój statek nie był w stanie polecieć tak daleko. Próbowałem w takim razie polecieć do jakichś bliższych systemów, ale mimo to dystans wcale się nie zmniejszał, a jeżeli już to o bardzo mało. Z kolei gdy spróbowałem kliknąć, żeby gra wyznaczyła mi drogę, to robi to ona tylko i wyłącznie na systemach, które już odwiedziłem. Podejrzewam, że coś jeszcze przeoczyłem, także dzisiaj będę próbować, bo misji, które są na dystansie do 5ly jeszcze nie spotkałem, więc póki co pozostają mi inne metody zarobkowania, a mianowicie.... Odkryłem wczoraj na jednej z planet jakiegoś systemu do którego doleciałem kolonię górniczą, w której maszyny wydobywały różne minerały. Po przeskanowaniu maszyn, stwierdziłem, że raz kozie śmierć i zniszczyłem maszynę. Oczywiście minerał wydobywany przez nią został przeze mnie wyciągnięty z jej pozostałości. Następnie udałem się na stację znajdującą się w pobliżu planety i sprzedałem minerały za soczyste 3tys creditów. Może niedużo, ale każdy od czegoś zaczynał :messi:. Dzisiaj w planach dalszy rabunek okolicznej kolonii górniczej i ogarnięcie latania na dalsze dystanse.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Byc moze masz wlaczony filtr wyznaczania trasy po systemach w ktorych juz byles.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Coś masz nie tak, mi wyznacza beż problemu.

Do pracy na 14.00, mam czas więc odpalam konsolę a tu konserwacja PSN. Poważnie w nocy nie da rady i trzeba za dnia?

Na podróże do centrum galaktyki jestem jeszcze zbyt słaby ale mam w planach taką eskapadę. Za to wczoraj wylądowałem na stacji Levi-Strauss Market. Niestety spodni 501 nie mieli w ofercie.

Oto moja Cobra na jednej ze stacji rodem z Mass Effect.

 

Elite Dangerous_20170705002750.jpg

Edytowane przez malpka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I ja wczoraj pograłem trochę, pierwsze chwile to sążniste przekleństwa rzucane w stronę telewizora, lekkie zniechęcenie, ale też szybko rodząca się fascynacja tytułem. Przez jakieś 2 godziny udało mi się w miarę opanować lądowanie, zrobić pierwszą misję, wziąć kolejną, utknąć blisko gwiazdy, przez co każda próba odpalenia tego napędu z trójkąta kończyła się przegrzaniem, skasować save'a, zacząć od nowa, zrobić pierwszą misję, przypieprzyć w stację z której startowałem i dostać za to grzywnę (swoją drogą chyba jej nie zapłaciłem, bo wisi mi to w transactions, myślicie, że powinienem wrócić do systemu i uregulować czy czekać, aż galaktyczny US potrąci ze zwrotu podatku?), zrobić drugą misję.

 

Nie brzmi to może jak początek wielkiej miłości, ale nie powiem, gra ewidentnie ma w sobie coś, co sprawia, że mimo ciężkich początków człowiek chce się przez to przebić i przeżyć galaktyczną przygodę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
33 minut temu, fryz napisał:

I ja wczoraj pograłem trochę, pierwsze chwile to sążniste przekleństwa rzucane w stronę telewizora, lekkie zniechęcenie, ale też szybko rodząca się fascynacja tytułem. Przez jakieś 2 godziny udało mi się w miarę opanować lądowanie, zrobić pierwszą misję, wziąć kolejną, utknąć blisko gwiazdy, przez co każda próba odpalenia tego napędu z trójkąta kończyła się przegrzaniem, skasować save'a, zacząć od nowa, zrobić pierwszą misję, przypieprzyć w stację z której startowałem i dostać za to grzywnę (swoją drogą chyba jej nie zapłaciłem, bo wisi mi to w transactions, myślicie, że powinienem wrócić do systemu i uregulować czy czekać, aż galaktyczny US potrąci ze zwrotu podatku?), zrobić drugą misję.

 

 

Lepiej zapłać inaczej zostaniesz poszukiwany i będą na ciebie polować.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj był dobry dzień w kosmosie.

Skończył się event społecznościowy i w zasadzie z niczego wpadło parę groszy, chyba 600 tysięcy. Miał być Adder, ale zaryzykowałem i wziąłem Cobrę MK III. Po wstępnym wyposażeniu w coś innego niż początkowy szmelc zostało kasy na ubezpieczenie, więc nie było tak źle :)

Ale jak pięknie się misje robiło, coś niesamowitego. Skok na ~15 lat świetlnych, ładowność ponad 30 ton. Misję kurierskie z dostawą 12-16 ton towaru to już ponad 100 tysięcy  kredytów. Na początek, żeby jeszcze doposażyć statek to piękne kwoty.

Później jeszcze stwierdziłem, że co się będę pieprzył z osłonami, skoro to może być kolejne 16 ton towaru :24_stuck_out_tongue: Przy okazji do wpadło trochę narkotyków i broni, więc bez tarcz z duszą na ramieniu dokonałem pierwszego przeszmuglowania towaru na stację tak wielką, że brakło mi na nią telewizora :)

Niestety musiałem poświęcić 4 tony ładowności na komputer dokujący, trochę większy statek a ja już się o krawędź doku stacji obijałem, stwierdziłem że się nie opłaca :) Komputer dokujący piękna rzecz, i jeszcze ta muzyka :)

Sytuacja się rozkręca na dobre, a szmuglowanie mi się chyba spodoba nieco bardziej niż przypuszczałem :)

  • Like 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiozac nielegalny towar mozesz wlaczyc silent mode przed dokowaniem w prawym panelu statku - nie moga cie wtedy przeskanowac, ale za to statek bardzo szybko sie przegrzewa, wiec przydalo by sie dolozyc chlodzenie ;)

Edytowane przez czacha79

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też macie problem z serwerami?

Często nie mogę pobrać listy misji a co gorsze gra się wywala podczas wychodzenia z nad przestrzeni bo nie może pobrać układu z serwera.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
24 minut temu, malpka napisał:

Też macie problem z serwerami?

Często nie mogę pobrać listy misji a co gorsze gra się wywala podczas wychodzenia z nad przestrzeni bo nie może pobrać układu z serwera.

Tak, zdarza mi się często. Myślałem na początku, że to u mnie coś z netem, ale na necie ludzie też mają takie problemy, więc to pewnie ich serwery. 

Edytowane przez xavris

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, xavris napisał:

Tak, zdarza mi się często. Myślałem na początku, że to u mnie coś z netem, ale na necie ludzie też mają takie problemy, więc to pewnie ich serwery. 

 

Serwery są multiplatformowe, więc to pewnie dla tego :24_stuck_out_tongue:

 

Wszyscy jedziecie na tym samym wózku (łącznie z cała symulacją ekonomii)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, malpka napisał:

Czyli bramy z blaszakami i Xbotami?

Nie, gramy wewnątrz platform. Międzyplatformowa jest tylko ekonomia i wydarzenia.

Jak jest z samymi serwerami nie wiem, ale obstawiam raczej, że każda platforma ma swoje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Problemy zaczely pojawiac sie wczoraj, ale widzialem na forum ED ze ludzie o tym wspominali, wiec zapewne naprawia niedlugo ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za wczorajszy event dostalem prawie 28 milionow, za te 3 co sie wkrotce koncza to tez sie przymierzam do wbicia top 10% zeby bylo kasy na jakis porzadny statek i wyposazenie. :fsg:

Edytowane przez One Post Man

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja się cieszyłem z 3tys kredytów, a tutaj widze niektórzy takie sumy zarabiają :D. Czy odkrywacie większość rzeczy sami, czy korzystacie z jakichś poradników? Jak tak, to moglibyście podesłać jakieś? Pamiętam tylko o tej stronie, na której można sobie wszystko posprawdzać, ale to są takie 'suche' informacje, bez tłumaczenia.

 

Odnośnie wyznaczania trasy do dalszego systemu. Tocoś specjalnego trzeba nacisnąć na mapie galaktyki? Czy wystarczy zaznaczyć po prostu system i samo to się robi?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Polecam kanal Obsidian Ant na youtubie, w jednym z ostatnich filmikow ladnie wytlumaczyl na czym polegaja community goale i dlaczego warto je robic, szczegolnie jak sie gre zaczyna, w skrocie minimum wkladu wlasnego a maksimum zysku.

 

Sam jednak wczesniej na PC troche gralem wiec mam juz gre lekko obcykaną.

Edytowane przez One Post Man
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×