Jump to content

Followers

No followers

Information

Group

Użytkownicy

Content Count

136

Birthday

06/27/1990

Last visited


Joined

 1. WahaczPL

  Death Stranding

  Ja w ogóle jestem ciekaw kto na etapie powstawania gry uznał, że brak możliwości przewinięcia tej scenki będzie dobrym pomysłem i nie należy nic z tym robić - bo nie wierzę, że na przeszkodzie stawały kwestie techniczne.
 2. WahaczPL

  Anthem

  Jako osoba, która przeszła tę grę z Siudak83 mam podobne wrażenia. Latanie i strzelanie jest fajne, jak się odpali jakieś obszarowe potężne bronie to zadyma jest super satysfakcjonująca, ale nawet zwykłe strzelanie jest ok. Ale te plusy się rozmywają przy okołogameplayowych bolączkach - misje są powtarzalne, wrogowie często zbyt rozproszeni przez co strzelanie nie jest tak fajne, jak mogłoby być gdyby jakieś małe mięso armatnie nie stanowiące i tak żadnego zagrożenia biegało w grupach. Znajdowanie drogi czasami irytuje, gra cierpi na różne błędy techniczne, ale największym minusem jest nielogiczność. W żadnej innej grze nie siedziałem tyle z odpalonym Google, ikony się nie pojawiały, tylko gospodarzowi sesji zaliczało misje do trofeów, trzeba było zbierać jakieś bzdury aby móc pchnąć fabułę do przodu, a gra nie komunikowała gdzie to można zrobić jakby był to jakiś endgame dla weteranów żadnych wyzwania, a nie misja w 30% postępu fabuły. Generalnie gra się spoko, ale ponieważ nie jest to jedyny looter shooter na rynku to moim zdaniem nie warto się nim specjalnie interesować.
 3. WahaczPL

  Spider-Man

  Przeszedłem tylko pierwszy dodatek - nie wprowadzał wiele nowego, był po prostu dodatkowym zestawem misji. Ale gra tak mi się spodobała, że po wbiciu platyny w ogóle mi to nie przeszkadzało, liczył się dodatkowy i nowy content. Żałuję, że kolejne DLC nie były wtedy jeszcze wydane, a ponieważ nie chciało mi się dwa miesiące kisić gry, to skończyłem na pierwszym. Generalnie - jakbym kupował teraz brałbym pełen pakiet z DLC. Ale aby nie żałować podstawka danej osobie musi się spodobać, bo jeśli dla kogoś Spider Man będzie średniakiem, to DLC też będą średnie. Moim zdaniem warto zaryzykować
 4. WahaczPL

  PlayStation 5

  Pytanie brzmi czy kompatybilność z PS3 jest w ogóle potrzebna. W przypadku PS4 ma to jakiś sens, bo wiele gier będzie wspierana przez jeszcze długi czas, dzięki czemu nie podzieli się ich społeczności. Ale gry online z PS3 są już w zdecydowanej większości martwe - albo mają wyłączone serwery albo nikt w nie nie gra. Pod kątem technologicznym o ile te 10 lat temu mogły robić wrażenie, tak obecnie na telewizorach 4K i w porównaniu z tytułami z PS4 i PS5 będą wyglądały ubogo w swoim niepełnym 720p. Mechanika też się starzeje. Więc realnie stosunkowo mało osób będzie w ogóle z tej kompatybilności wstecznej korzystało, a nie można zapominać, że jej implementacja kosztuje. Nawet jeśli Sony zrobi to programowo, to ludziom opracowującym tą technologię będzie musiało zapłacić ekstra - co odbije się na cenie konsoli. Ewentualnie Ci ludzie pracując nad kompatybilnością nie dodadzą innej funkcji PS5. Więc dla mnie kompatybilność z PS4 powinna być maksimum, co PS5 powinno oferować. Tym bardziej, że stare konsole są na tyle tanie, że dramatycznie dalej tanieć nie będą, więc na luzie w razie potrzeby można kupić takie PS3 za 300 zł, ograć kilka gier i sprzedać też za 300 zł albo za 270 zł.
 5. WahaczPL

  Star Wars

  Dla mnie nie jest problemem to, że wprowadzają nowe rzeczy. Problemem jest to, że te rzeczy zupełnie rujnują podstawy, na jakich opiera się to uniwersum - mające jednak swoją historię, którą siłą rzeczy trzeba uwzględniać, bo to ona zdecydowała o jego sukcesie. Gdyby dla Disneya spuścizna SW nie była ważna, to przecież nic im nie broniło by stworzyć nową serię np. "Great Space Adventure" i tam mogliby tworzyć zasady do woli i nikt by się nie czepiał. Dotychczas SW były z grubsza spójne pod kątem tego co można, a czego nie można robić. Tymczasem w E7-9 mamy nowe elementy, które nie tylko tak jak wspominałem sprawiają, że pozostałe filmy przestają mieć sens i znaczenie, to jeszcze sprawiają wrażenie wciśniętych na zasadzie "- hmm...mamy tutaj dziurę fabularną, co z tym zrobimy? - użyjemy Mocy!".
 6. WahaczPL

  Xbox Game Pass

  Biorąc pod uwagę jak ta gra wciąż trzyma się w rankingach sprzedaży, też zdecydowanie nie. Chyba, że poza dużą kasą od MS, Take Two liczy też na wzrost osób->płatności w GTA Online
 7. WahaczPL

  PlayStation Plus

  Goat Simulator to taka trochę gra na alibi, żeby coś było. Kolekcja Nathana Drake'a jest bardzo fajną opcją, ale to już są takie starocie i tyle razy były na różnych przecenach, że też dla wielu osób będzie to propozycja bezwartościowa. Już wolałbym jakiegoś fajnego indyka zamiast takich gier.
 8. WahaczPL

  PlayStation 5

  Ja mam nadzieję, że nie będzie. Moja szafka RTV też ma taką nadzieję
 9. WahaczPL

  Death Stranding

  Przeszedłem fabułę wczoraj i względem opinii z poprzedniego posta, moje aktualne zdanie o grze jest lepsze. Przede wszystkim ze względu na to, że fabuła mocniej ruszyła do przodu i opierała się na przygotowanych specjalnie na daną okazję sekwencjach. Bardziej trafiały do mnie też lokacje głównej mapy, które odwiedzamy w drugiej części gry - mają fajniejszy klimat i warunki atmosferyczne są tam świetnie przedstawione. Jeśli chodzi o historię, to była ona moim zdaniem zdecydowanie najmocniejszą częścią gry, zakończenie jest trochę pokręcone, ale dla mnie nie sprawiało wrażenia głupiego, są ciekawe zwroty akcji, w paru miejscach super widać jak niby nic nie znaczące sekwencje z początku gry, nabierają znaczenia w świetle tego, co się dzieje później. Doskonała była też muzyka, która była dobrana idealnie do okoliczności i niejeden utwór z gry zagości na mojej playliście na dłużej. Ale te wszystkie fajne doświadczenia są moim zdaniem rujnowane przez gameplay. Jeśli komuś chodzenie, budowanie struktur itp. się podoba to ta gra będzie dla niego prawdziwą perełką. Ale jeśli ktoś się w to nie wkręci, to gra za bardzo wymusza strukturą misji chodzenie po mapie, które można uznać za bezcelowe. Miałem też w niej, jak w żadnej innej grze AAA, wrażenie, że ma ona gdzieś mój czas. Bo jak inaczej można interpretować sytuacje, w których odbierając misję w punkcie A, trzeba pójść do punktu B, a później aby przyjąć kolejną misję, trzeba znowu wrócić się do punktu A, żeby później znowu iść w okolice punktu B? Przez takie rzeczy w pewnym momencie przełączyłem poziom trudności na najniższy, żeby przez niebezpieczne obszary przechodzić jak najszybciej i móc lecieć dalej z fabułą. Bo po prostu nie chciało mi się po raz kolejny skradać czy walczyć w tych samych miejscach, z tymi samymi przeciwnikami. Death Stranding zdecydowanie moim zdaniem powinno być grą o 10-15 godzin krótszą, gdzie powtarzalne misje kurierskie są w większym stopniu opcjonalnymi zadaniami pobocznymi, a mechanizm szybkiej podróży ma jakikolwiek sens. Finalnie nie żałuję, że po 5 rozdziale nie odinstalowałem tej gry i nie wrzuciłem jej na serwis z ogłoszeniami. Ale też nie mogę powiedzieć, aby ta gra była jako całość wybitna. Fabularnie jest jednym z najlepszych tytułów AAA na PS4 z jakim miałem styczność. Gameplayowo jednym z najbardziej męczących i irytujących.
 10. WahaczPL

  Death Stranding

  Jestem w 5 rozdziale i dla mnie grą roku Death Stranding jednak nie zostanie, bo zaliczam się do grona osób, dla których ta gra jest na tym etapie często nudna i irytująca. Co nie zmienia faktu, że nie oceniam jej źle, bo rozumiem, że ona właśnie taka miała być i uciążliwości w działalności takiego kuriera w post apokaliptycznym świecie pokazywane są tutaj świetnie. Walki z BT są nieprzyjemne, tak jak powinny. Eksploracja terenu też nieraz nie jest łatwa. Tylko że brakuje mi na razie często czegoś innego, jakiejś odskoczni gameplayowej od tego, albo nawet cutscenek. Bo np. rozdział 3 dłużył mi się niesamowicie i już byłem bliski odpuszczenia sobie, bo miałem dość odbierania identycznych questów z identycznych terminali od robionych na jedno kopyto osób, do których Sam nie wypowiada nawet jednego słowa. Jakbym robił przez kilka godzin najprostsze questy poboczne z gier Ubisoftu. Wytrwałem, teraz zrobiło się lepiej bo fabuła ruszyła do przodu, zobaczę jak będzie później - mam nadzieję, że bardziej fabularnie, bo ten aspekt naprawdę mnie zaciekawił. Świat ma swój unikalny klimat i chętnie poznaję jego historię. Brakuje mi tylko większego przedstawienia innych osób. Niby ta gra ma być o opuszczonym kurierze, ale wbijam do jakiejś lokacji, gdzie populacja to według komunikatu gry kilkadziesiąt tysięcy osób a tam nikogo nie ma. To psuje dla mnie wrażenia i buduje poczucie wykonywania nic nieznaczących sidequestów, a nie robienia czegoś ważnego. To tyle po kilku pierwszych rozdziałach
 11. WahaczPL

  Star Wars

  Właśnie wróciłem z kina i jestem mocno rozczarowany. Fabuła gna do przodu, co można było przewidzieć, bo po E8 musieli zaczynać praktycznie od zera, a mieli na to tylko jeden film. Ale rozwiązania poszczególnych wątków, ilość nostalgicznych elementów których jest tyle, że ciężko jest je traktować w sposób inny, niż na zasadzie "po poprzednim epizodzie fani nas nie lubili, teraz zróbmy w takim razie taki fan service żeby nas znowu polubili. Im więcej tym lepiej" - kładą ten film. Ludzie w kinie w rzekomo najbardziej wzruszających czy kluczowych momentach się śmiali. Tak jak koniec E3 czy E6 niósł ze sobą mocny ładunek emocjonalny odpowiednio smutny i radosny, tak tutaj już chyba mało kto traktował ten film wtedy poważnie. Na plus wypada powiedzieć, że film jest doskonale zrealizowany - lokacje, gra świateł to najwyższy poziom.
 12. WahaczPL

  Dyskusja Ogólna - XO

  Ciekaw jestem z czego wynika taki wygląd konsoli - czy dzięki temu będzie idealne odprowadzanie ciepła i cisza podczas grania czy coś w tym stylu? Bo jeśli nie, to naprawdę jest to kiepski ruch. To, że wygląda jak odświeżacz powietrza mnie nie obchodzi, bo bryła jest moim zdaniem fajna i ciekawa. Ale co z tego, skoro nie wejdzie na półki u osób, które są przystosowane do stosowanego od dekad płaskiego stylu projektowania wszelkiego rodzaju urządzeń dostarczających sygnał do TV.
 13. WahaczPL

  PES 2020

  Mam nadzieję, że rzucą jakąś promocję na PS Store przy okazji wyjścia wersji Lite, bo listopadową obniżkę do 120 zł przegapiłem, za pełną cenę kupować nie chce, a z kolei chętnie odpaliłbym sobie jakiś sezon Master League bo PES2020 gameplayowo wymiata - pograłem kilka meczy w demo i postęp względem 2018 z którą spędziłem trochę czasu jest wyraźny.
 14. WahaczPL

  Jaką grę wybrać?

  W RE2 nie grałem, ale Days Gone mogę polecić z czystym sumieniem. Super klimat, ciekawa fabuła, przyjemny gameplay, rozsądne rozmiary świata. No i walka z hordami, która jest niesamowicie satysfakcjonującym doświadczeniem i zapewnia moim zdaniem najlepszy endgame w sandboxach dla jednego gracza, z jakim miałem styczność, bo o ile czyszczenie powtarzalnych fortów czy inne tego typu zapychacze z różnych gier mnie nudzą, tak w DG jeździłem po mapie, szukałem hord i surowców aby móc je eksterminować i za każdym razem było super
 15. WahaczPL

  The Walking Dead

  O ile Fear The Walking Dead to obecnie dno, to dwa ostatnie sezony "głównego" The Walking Dead są naprawdę dobre. Ciekawa historia bez przynudzania, świetni antagoniści w postaci Szeptaczy. Jeśli zniechęciłeś się wątkami w Neganem, to polecam dać serialowi drugą szansę od 9 sezonu.

Community Reputation

WahaczPL last won the day on January 31

WahaczPL had the most liked content!

38 Żadna

Kontakt

 • Strona WWW
  http://autoblog24.pl
 • PSN
  WahaczPL

Informacje o profilu

 • Wiek
  25
 • Płeć
  Mężczyzna
 • Skąd
  Warszawa

Recent Profile Visitors

896 profile views
×