Skocz do zawartości
macmf75

Filmy Blu-Ray, Dvd I Inne...

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Chciałem zapytać czy jest możliwe kopiowanie i odtwarzanie filmu w formacie BluRay? Czy trzeba je konwertować do mpeg czy mp4?

Z góry dzięki za pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do mp4 ? haha xD Do mkv jak już. Z tego co mi wiadomo to nie można kopiować na dysk.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, chodziło mi właśnie o *.mkv.

A co się będzie lepiej opłacać, konwertowac film BD do BDRip.XviD czy na *.mkv?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bdrip.xvid to nie format pliku tylko oznaczenie w nazwie ripa mówiące o tym z jakiego nośnika i jaki kodek. Jak ripować HD to do mkv

  • Like 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A mkv i tak na ps3 nie obejrzysz w bezpośredni sposób.

Edytowane przez denver666

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie doczytałem wieczorem że nie odtworze mkv na ps3 ;/ Może lepiej odrazu kompresować do AVCHD? ale nie wiem czy da rade odtworzyć skompresowany film z dysku a nie z dvd?

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

film avi z dzwiękiem ac3 połączenie konsoli z telewizorem lcd przez kabel hdmi jest obraz niestety brak dzięku proszę o pomoc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Brakj dzwieku ogolnie podczas pracy konsoli? czy tylko w tym filmie? Jezeli tylko w filmie to konsola nie daje rady z kodekiem dzwieku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie,mam na Blu reya film Batman Mroczny Rycerz , i jak oglądam to raz jest obraz na cały ekran a raz się robi panorama czyli 16;9 i chciałbym się zapytac o co chodzi? ma ktoś jeszcze taki problem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie,mam na Blu reya film Batman Mroczny Rycerz , i jak oglądam to raz jest obraz na cały ekran a raz się robi panorama czyli 16;9 i chciałbym się zapytac o co chodzi? ma ktoś jeszcze taki problem?

Ten film jest tak zrobiony po prostu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A nie masz w TV włączonej jakiejś funkcji, która rozpoznaje aspect-ratio i dostosowuje wyświetlanie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no ale ciekawe że u kumpla był cały czas w panoramie

No ciekawe, że ja też oglądałem i też się zmieniał.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z tego co wiem część filmu była kręcona w imaxie - tam jest pełny obraz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

też posiadam ten film i potwierdzam, że zmiana proporcji obrazu jest normalna

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy to odpowiednie miejsce ale mam pytanie odnoście blokady regionalnej.

Na stornie Metalliki jest do kupienia blu-ray z koncertem http://store.metalli...roductID=600675 i na samym dole opisu jest napisane "The Blu-Ray is region free" i chciałbym mieć pewność, że odpalę to na mojej konsoli zanim wydam 100zł za płytkę

Wielkie dzięki za odpowiedź

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dlatego wiec jezeli plyta jest zakodowana na Region Free to powinna dzialac wszedzie :|

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Źle wypaliłeś i tyle. Spróbuj jeszcze raz.

plyta wypalona dobrze i nie piracka! Film DVD z wesela ;P Wszedzie (dvd-player, komputer) działa prawidlowo, tylko na "czarnulce" blad j.w.

pozdr.

Przemek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, jestem nowy. Próbowałem przeszukać forum ale nie znalazłem problemu podobnego do mojego. Od niedawna użytkuję PS3 slima. W przypadku gier to odtwarzane są one na całym ekranie mojego TV, natomiast filmy BR (z wypożyczalni) odtwarzane z czarnymi pasami na górze i na dole. Telewizor ustawiony na ekran pełny, również próbowałem w auto. Pewnie chodzi o jakieś ustawienia w PS3 ale nie bardzo doszedłem które (próbowałem też korygować ustawienia wideo w PS3, choć przy 1 włączeniu automatycznie PS3 się dostroiło). Prosze o radę!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pewnie filmy są w innym aspect-ratio niż 16/9 - to powinno pomóc: w trakcie odtwarzania wciśnij trójkąt na padzie i z ikonek wybierz 'Screen size' (albo Zoom, nie pamiętam dokładnie - ale jedna z tych ikonek robi PanScan).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiele filmów jest po prostu w 21:9, co więcej taki Batman: Mroczny Rycerz ma zmienne ratio - raz jest 16:9 po chwili 21:9 (zależnie od rodzaju sceny)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za podpowiedzi, sprawdzę przy następnej okazji. Nie chcąc zakładać nowego tematu zapytam jeszcze o bluetooth. Mianowicie moje urządzenia domowe typu telefony, komputer, pocket pc, przy łączności radiowej nie widzą PS3 - czy to jest prawidłowość czy usterka oraz gdy w PS3 dam wyszukiwanie urządzeń, to szuka, szuka i nie kończy tego zadania. Nie znajduje też słuchawki bluetooth... Co robić? Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×