Skocz do zawartości
macmf75

Filmy Blu-Ray, Dvd I Inne...

Rekomendowane odpowiedzi

Moze naprawia to w nastepnym FW, moze popsuja jeszcze bardziej. Jak widzisz kodeki zawarte w kazdym FW sie zmieniaja i nic na to nie poradzimy. Nie nasza wina ze ludzie w sony nie potrafia zaimplementowac porzadnie kodekow do najpopularniejszych formatow audio/video.

To ze z TVersity dziala to nic dziwnego, bo media serwer transkoduje w locie multimedia na format zjadliwy dla konsoli wiec teoretycznie tam mozna przepuscic wszystko, co dziala ci na kompie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam często problem jak wrzucam na pendrive'a to czasami mam "corrupted data" albo właśnie podobny problem jak twój (nie pamiętam numeru błędu). Wrzucam pena do kompa i wszystko jest ok. Wyrzucam z pena film i kopiuje ponownie i chodzi na PS3 bez problemu. Nie wiem czy to wina pena czy czego ale spróbuj przekopiować jeszcze raz albo zmień pena może to też być problem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Siemka!

Mam taki problem, że ps3 nie odtwarza mi filmu w formacie AVI.

Ten sam film na komputerze działa bez problemu.

O co może chodzić? !

Pozdrawiam ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chodzi o brak potrzebnych kodekow w systemie ps3.

Nie, nie da sie ich wgrac w zaden sposob.

Poczytaj watki o filmach na ps3. Niektore sa przyklejone, niektore troche sie zestarzaly i trzeba pokopac, ale nie jestes pierwszy, ktoremu nie dzialaja filmy na ps3.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chodzi o brak potrzebnych kodekow w systemie ps3.

Nie, nie da sie ich wgrac w zaden sposob.

Poczytaj watki o filmach na ps3. Niektore sa przyklejone, niektore troche sie zestarzaly i trzeba pokopac, ale nie jestes pierwszy, ktoremu nie dzialaja filmy na ps3.

Yhymm. No cóż pozostaje tylko szukać ;)

Dzięki wielkie pozdrawiam!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przekonwertuj ten film programem PS3 Video Converter lub czekaj aż może się pojawią w jakimś firmware te kodeki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, na początku chciałem wszystkich pozdrowić ponieważ jest to mój pierwszy post:) Mam problem z filmami Blu-ray ( Transformers 1 & 2 ), które zamówiłem sobie z allegro. W momencie kiedy wkładam płytę, słyszę tylko jak Ps3 stara się ją przeczytać, coś tam pochrupie i nic. Filmy wydają się ok, były folie, wszystkie książeczki są po polsku. Jeżeli chodzi o samą konsolę to jest to slim 250GB, z najnowszym softem 3.15. Z grami nie ma najmniejszego problemu, więc wydaje mi się że Blu-ray nie jest uszkodzony. Próbowałem resetować wszystkie ustawienia ale dalej nic. Nie mam możliwośći sprawdzenia tych filmów gdzie indziej, więc nie wim czy to ich wina. Czy spotkał się ktoś z podobnym problemem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z jakiego regionu sa te filmy i gdzie kupowana konsona? Probowalem znalezc na mojej wersji 300tu na pudelku oznaczenie regionu, ale o dziwo nie ma nigdzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z jakiego regionu sa te filmy i gdzie kupowana konsona? Probowalem znalezc na mojej wersji 300tu na pudelku oznaczenie regionu, ale o dziwo nie ma nigdzie.

Konsola z "naszego" media markt, ma dopiero 3 miesiące. Na opakowaniu są znaczki A, B i C. Z tego co wyczytałem w instrukcji obsługi konsoli moja konsola to region B. Wydaje mi się że gdyby coś było z laserem to nie czytałby gier

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm regiony zazwyczaj sa oznaczane numerkami, nie spotkalem sie z literkami jeszcze. Ale w skrocie, upewnij sie ze i filmy i konsola sa z tego samego regionu, bo akurat na filmy DVD/BR blokada regionalna dziala.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, chciałbym zapytac jak najszybciej skopiowac plik w foracie mp4 (film hd) ktory wazy ok 13 gb na dysk konsoli? Probowalem przez PS3 Media Server to mi pokazuje ze wazy on 94 gb! a jak wlacze kopiowanie to po chwili error wyskakuje. Konsola jak i komp podpieta do rutera kablami. Z gory dziekuje.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najszybciej? Nie wiem w jakims systemie plikow sa nagrywane plyty blu ray, ale jezeli ten system pozwala na nagranie plikow o takim rozmiarze to moze to byc najszybszy sposob :)

Przyszedl mi do glowy jeszcze jeden sposob. Jezeli masz w sieci kompa, mozesz na nic uruchomic serwer HTTP (np xampp, chyba moj ulubiony, prawie jak plug and play). Tworzysz prosta strone html z odnosnikiem do pliku mp4 (doslownie jedna linijka kodu html), ktory masz na dysku. Potem z poziomu przegladarki wchodzisz na adres IP komputera, otwierasz dana strone i powinna byc opcja "Zapisz plik". Niestety jest to czysto teoretyczne podejscie, nie probowalem w praktyce, ale nie widze poki co przeciwwskazan. Poza tym radze polaczyc konsole i pc kablami, bo przez wifi to bedzie szlo rok. A nawet jak zalezy ci na czasie a masz w PC sieciowke gigabitowa, to mozesz polaczyc konsole bezposrednio z pc, to bedziesz mial polaczenie 1gbit.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, dzieki za zainteresowanie, sprobuje sposobu ze stronka. Co do polaczenia pc i konsoli sa polaczone kablami do swicha w ruterze. Myslalem tez o polaczeniu konsoli z pc kablem skrosowanym co tez sprobuje jak tylko takowy dostane, a nagrywanie raczej odpada brak nagrywarki blu ray oreaz brak checi zakupu, bynajmniej narazie:)

Pozdrawiam 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Problemem moze byc maksymalana wielkość plików obsługiwanych przez ps3, jezeli to jakas mutacja linowych systemow plikow to do 16Gb konsola powinna lyknac. W googlach czytalem o plikach 8gb ktore bez problemu "chodzily".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Problem rozwiązany. Dziwne ale dopiero formatowanie dysku w ps3 pomogło. Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hey,

Mój problem dotyczy filmów na DVD. Kiedy próbuje uruchomić, konsola odpala płytę ale po kilku sekundach zanim cokolwiek się pokaże wyskakuje czarny <BR>obraz i TV wyświetla brak sygnału. Konsola chodzi normalnie, sama się nie restartuje. Zna ktoś może ten problem? Szczegóły:

- jak dotąd wszystko szło ok, filmy działały, nagle coś ją walnęło w dekiel. Konsola nówka, raptem dwa tygodnie,

- po przełączeniu na 720p da się uruchomić film, telewizor mam HDready, konsola podłączona przez HDMI,

Odłączanie, podłączanie kabli, reset, próba z innymi płytami - wiadomo że wszystko sprawdzałem. Podłączenie przez inny kabel, inne wejście, reset systemu, powrót do pierwotnych ustawień podobnie. Testowałem filmy DVD oryginalne, Blue Ray oryginalne,  nawet  skompilowane jako DVD piraty.  Działają tylko normalne pliki nagrane na dysku.Tak jak twierdziłem wcześniej, wszystko wcześniej chodziło dobrze, żadnych opcji nie zmieniałem itd. PS. Przed chwilą zainstalowałem nowy system PS3. Oprócz tego  że pojawił się nowy błąd (nie można zresetować ustawień przytrzymując przycisk 5 sekund bo konsola się wyłączy nie zrestartuje) tamto bez zmian. I przy okazji drugie pytanie, związane z powyższym. Konsolę kupiłem "na gorąco", nie czytałem wcześniej o PS3 ani o grach, byłem w sklepie i sobie kupiłem. Teraz mam problem i szukam po sieci, okazuje się że PS3 padają jak muchy po jakimś czasie, coś trzeba samemu przerabiać itp. Rzecz jest niedopuszczalna i chce ten złom oddać producentowi, bez znaczenia czy moją awarie uda się naprawić czy nie. W związku z tym pytanie - czy można oddać konsole na mocy gwarancji ale tak by zwrócili pieniądze? Nie chcę innego gniota <BR>czy to po poprawce, chce zwrot kasy. Jest taka możliwość? Z góry dziękuję za pomoc przy problemie.

--------------------------

Problem rozwiązany. Należało wejść do Settings >Display > i tam ustawić ręcznie rozdzielczość (Custom) zaznaczając w moim przypadku  wszystkie prócz 1080p, której mój TV nie obsługuje (mam LG 1333x720px). Dokładnie to samo robi niby konsola w trybie Automatic, wybiera 1080i jako naturalną rozdzielczość, jednak po zaakceptowaniu pokazuje się info obsługiwanych rozdzielczości i wtedy nie ma 720 bodajże. <BR>Dlaczego Blue Ray nie chciały chodzić, mimo że śmigają w 1080i u mnie - nie mam pojęcia. Podobnie nie wiem dlaczego nagle to "przeskoczyło".Temat nie usuwam bo być może ktoś kiedyś będzie miał podobny problem, to sobie wyszuka i przeczyta. Ja spędziłem nad tym teraz jakieś trzy godzinki a więc noc mam w plecy. A skoro tak to se Dirta2 zagram ... :P Pytanie o możliwość zwrócenia konsoli do Sony aktualne - udało się komuś odzyskać pieniądze zanim konsola padła przez to Yoid?

Edytowane przez Melock

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chcesz zwrotu kasy to nie od Sony, tylko od sieci w której kupiłeś konsolę i nie z tytułu gwarancji tylko rękojmi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chcesz zwrotu kasy to nie od Sony, tylko od sieci w której kupiłeś konsolę i nie z tytułu gwarancji tylko rękojmi.

Niestety 10 dni już minęło.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czasami jak oglądam niektóre filmy (oryginalne i nieoryginalne) to miejscach ps3 mi przerzuca o pare minut dalej, a czasami nie, częściej mi to się dzieje z oryginalnymi filmami. Np. dzisiaj przy oglądaniu pierwszego filmu zaciął mi się w 0:54/1:44 minucie a po oglądnięciu tego filmu ( bez paru minut które przerzuciło) oglądnąłem następny i ten już działał normalnie(oba były oryginalne wypożyczone). Czy to źle działająca ps3 czy film?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Uszkodzona płyta ? w związku z tym nie można zdekodować materiału video.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Płyta uszkodzona

Edytowane przez gierej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzięki z pomoc, też tak myślałem ale w końcu filmy były z wypożyczalni

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Po nagraniu filmu divix z lektorem w Toascie (Mac) konsola odtwarza go bez dźwięku. Stacjonarny odtwarzacz radzi sobie bez problemu. Podobnie odpalany film dvd na konsoli śmiga z dźwiękiem, więc jak mniemam ustawienia dźwięku w samej konsoli są poprawne....

Miał ktoś podobny problem?

Szukałem. Wyszukiwarka nic nie pokazała :(

pozdrówka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Konsola nie posiada takiego kodeka,może z następnym Upem dostaniemy więcej.Do zamknięcia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Po nagraniu filmu divix z lektorem w Toascie (Mac) konsola odtwarza go bez dźwięku. Stacjonarny odtwarzacz radzi sobie bez problemu. Podobnie odpalany film dvd na konsoli śmiga z dźwiękiem, więc jak mniemam ustawienia dźwięku w samej konsoli są poprawne....

Miał ktoś podobny problem?

Szukałem. Wyszukiwarka nic nie pokazała :(

pozdrówka

Być może film ma jakieś dziwne kodeki i konsola ich nie obsługuje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×