Skocz do zawartości
cwir

Klawiaturka na pada

Rekomendowane odpowiedzi

Kupilem oficjalna klawiature sony, w MM ZA 129 zl. sam sprzet jest bardzo dobrze wykonany, plastiki bardzo dobrej jakosci, nic nie trzeszczy, swietnie spasowane. montaz jest bardzo latwy a klawiatura trzyma sie bardzo pewnie i stabilnie. pisanie w koncu jest wygodne (poza kolorowymi klawiszami - niebieskim i pomaranczowym) a touchpad to juz totalny bajer.

jest jednak pewnien problem: klawisze funkcyjne "messages" (po lewej) oraz "friends" (po prawej) dzialaja identycznie. Klawisz Messages przenosi do zakladki Friends i zaznacza ikone Message Box - czy nie powinna od razu wchodzic w nia, zeby widac bylo liste wiadomosci? Klawisz Friends przenosi do zakladki Friends i zaznacza pierwszy kontakt na lisce - tu niby ok. Ale zdarza sie, ze przyciski dzialaja inaczej, tzn: Messages zaznacza pierwszy kontakt zamiast Message Boxa (lub nawet przeniesc bezposrednio do skrzynki) a Friends zaznacza np Players Met, jesli wczesniej taka opcje mialem zaznaczona przy wychodzeniu z zakladki Freinds. Zdarza sie to najczesciej, jesli klawisze zostaly uzyte podczas gry. u Was tak samo to dziala?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moje wrażenia

Kupiłem oryginalną na Allegro za 149zł z przesyłką ... Wszystko jak wyżej opisane; dobrze wykonane, spasowane, piękne i pachnące.

Pisanie na tej klawiaturze zwłaszcza gdy jest podpięta do PAD'a nie należy do najwygodniejszych - (to wyłącznie moja opinia), szczerze teraz patrząc myślę że lepiej było wydać te kase na kalwiaturkę LOGITECH w standardowym rozmiarze która oferuje dodatkowo touchpad'a

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moje wrażenia

Kupiłem oryginalną na Allegro za 149zł z przesyłką ... Wszystko jak wyżej opisane; dobrze wykonane, spasowane, piękne i pachnące.

Pisanie na tej klawiaturze zwłaszcza gdy jest podpięta do PAD'a nie należy do najwygodniejszych - (to wyłącznie moja opinia), szczerze teraz patrząc myślę że lepiej było wydać te kase na kalwiaturkę LOGITECH w standardowym rozmiarze która oferuje dodatkowo touchpad'a

a jak dzialaja Ci te klawisze funkcyjne, tak samo?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a jak dzialaja Ci te klawisze funkcyjne, tak samo?

Klawisze funkcyjne bez zarzutu ... na klawiaturce są takie same - które są jakby formą "przedłużki" tych znajdujących się na PAD'ie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Klawisze funkcyjne bez zarzutu ... na klawiaturce są takie same - które są jakby formą "przedłużki" tych znajdujących się na PAD'ie

mialem na mysle te przenoszace do friends i messages - pisalem o tym wyzej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mysle ze klawiaturka powinna byc osobno,tak poprostu jest wygodniej....

3in 1-PILOT pelen do ps3/bd,KLAWIATURA pelniusienska,PAD wlacznie z l-kami i mini galkami...nie wyszlo sonego ale dziala niezawodnie...

3 IN 1

Edytowane przez martin_niemczyk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

również kupiłem klawiaturę SONY... i jestem bardzo zadowolony, używam jej głównie do rozmawiania przez CHAT i do neta.

powiem szczerze, że jestem mile zaskoczony działaniem touch pada...

wykonanie b.dobre, spasowanie również. no i szybkie wchodzenie w tryb uśpienia dla oszczedzania energii jak dla mnie również na pozytyw zasługuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z dzisiejszą aktualizacją dostaliśmy polski język i możliwość pisania z polskimi znakami.

Czy można jakoś uzyskać polskie czcionki pisząc na klawiaturze SONY?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ktos moze wie czy klawiaturka dziala rowniez na linuksie pod ps3?

Edytowane przez gacek666

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z dzisiejszą aktualizacją dostaliśmy polski język i możliwość pisania z polskimi znakami.

Czy można jakoś uzyskać polskie czcionki pisząc na klawiaturze SONY?

a ktos moze wie czy klawiaturka dziala rowniez na linuksie pod ps3?

2 X NIE.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a jakas inna klawiatura jaka dziala pod linuksem? najlepiej bezprzewodowa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powinna kazda na usb nie wymagajaca sterownikow, ale sa niechlubne wyjatki od reguly.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

2 X NIE.

nieprawda - 1x TAK. klawiatura sony dziala na linuxie i to baaaaardzo dobrze. koledze odpisalem w dziale linux.

edit

byc moze nawet jest 2 x TAK - nie sprawdzalem, ale czy w ustawieniach urzadzen bluetooth, po wybraniu klawiatury i ustawieniu jej na typ "polska", polskie znaki nie beda wsakkiwac przy kombinacji niebieski/pomaranczowy + litera? sprawdze wieczorem i dam znac.

Edytowane przez prart

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety zmiana ustawień na polski nic nie pomaga. Z tego co widzę to każdy kraj dostał specjalną wersję klawiatury ze swoimi własnymi znakami narodowymi (wersja francuska, rosyjska itp). U nas sprzedawana jest wersja brytyjska na której nie da się uzyskać polskich znaków. Trzeba czekać na rozwój sytuacji .. może dostaniemy aktualizacje systemu rozwiązującą ten problem lub nową wersję klawiatury na rynek polski.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety zmiana ustawień na polski nic nie pomaga. Z tego co widzę to każdy kraj dostał specjalną wersję klawiatury ze swoimi własnymi znakami narodowymi (wersja francuska, rosyjska itp). U nas sprzedawana jest wersja brytyjska na której nie da się uzyskać polskich znaków. Trzeba czekać na rozwój sytuacji .. może dostaniemy aktualizacje systemu rozwiązującą ten problem lub nową wersję klawiatury na rynek polski.

nadruki na klawiszach nie maja zadnego znaczenia, liczy sie to ustawienie w menu konsoli. jesli nie dziala, tzn ze w firmware tego nie wlozyli. co jest dziwne, bo w 3.10 klawiatura ekranowa ma polskie znaki (przy ustawionym j. polskim).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nadruki na klawiszach nie maja zadnego znaczenia, liczy sie to ustawienie w menu konsoli. jesli nie dziala, tzn ze w firmware tego nie wlozyli. co jest dziwne, bo w 3.10 klawiatura ekranowa ma polskie znaki (przy ustawionym j. polskim).

To nie jest tylko kwestia nadruków. Klawiatury w zależności od wersji posiadają unikalny bios. Mimo zmiany jezyka i typu klawiatury w menu konsoli na francuski czy rosyjski nie da się uzyskać znaków narodowych danego kraju na brytyjskiej klawiaturze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To nie jest tylko kwestia nadruków. Klawiatury w zależności od wersji posiadają unikalny bios. Mimo zmiany jezyka i typu klawiatury w menu konsoli na francuski czy rosyjski nie da się uzyskać znaków narodowych danego kraju na brytyjskiej klawiaturze.

masz racje.

sprawdzilem i u mnie tez nie ma polskich znakow. trzeba je wpisywac z klawiatury ekranowej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To nie jest tylko kwestia nadruków. Klawiatury w zależności od wersji posiadają unikalny bios. Mimo zmiany jezyka i typu klawiatury w menu konsoli na francuski czy rosyjski nie da się uzyskać znaków narodowych danego kraju na brytyjskiej klawiaturze.

Masz rację. Testowałem tą klawiaturkę u kuzyna w poprzedni weekend i muszę powiedzieć że jest świetna :).

Ale co do polskich znaków. Jak pisałem na chacie to jak już kolega wspomniał trzeba polskieznaki wporwadzać

za pomocą klwiaturki ekranowej. A szkoda.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

IMO jakiś marny fotomontaż i zresztą po co coś takiego jak jest oryginalna klawiaturka do pada

ps3_controller_keyboard_02.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Taniej wyjdzie kupic mala klawiaturke na BT niz bawic sie w takie bajery. Bardziej funkcjonalna a i do kompa mozna podlaczyc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

(...) natomiast minimalna ilość sztuk 1000 przy kupnie :(

Zróbmy więc listę chętnych na forum, wybierzmy klasowego skarbnika i po zebraniu 1000 chętnych złożymy zamówienie. ;) Powaznie jednak; zastanawiam się nad wygodą użytkowania Pad'a przy podpiętej klawiaturce pokazanej przez stachna .... faktycznie jest do niej dobry dostęp - położenie jej na dolnej części zdaje się być praktyczniejsze niż na górze ale jak z trzymaniem pada i samym graniem - nie wiem ...

Posiadam oryginalna klawiaturkę - użytkowanie podczas gier jest ok - niestety nie powala wygodą - teraz po czasie kupiłbym zwykłą małą klawiaturkę na BT (Logitech) lub coś podobnego ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mysle ze klawiaturka powinna byc osobno,tak poprostu jest wygodniej....

3in 1-PILOT pelen do ps3/bd,KLAWIATURA pelniusienska,PAD wlacznie z l-kami i mini galkami...nie wyszlo sonego ale dziala niezawodnie...

3 IN 1

Mam Pytanie dotyczące tego kontrolera 3w1 - czy ktoś to ma, miał, lub miał okazję używać?? Chcę sobie takie coś sprawić ale nie mogę znaleźć opinii. Z tego ci widziałem na ebayu to zestaw składa się z kontrolera i ładowarki/odbiornika czyli niestety nie działa po Bluetooth'ie, ale chyba aż tak by mi to nie przeszkadzało. 

Link do przykładowej aukcji:

Pilot_klawiatura_pad

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba nie doczytales opisu. Wyraznie pisze ze nie ma zadnego dongla (czy jak sie to kolwiek holerstw* zwie :) ).

Jest tylko ladowarka, kabel USB do ladowarki i sam pilot. Osobiscie sam nad tym sie zastanawiam i chyba raczej sprzedam swoj oryginalny pilot na rzecz takiego ciekawego ustrojstwa. Jak kupie zrobie mala recenzje.

edit||

a tak skoro poruszylismy juz temat klawiaturek to przedstawiam wam takie typy:

Super mala klawiaturka na BLUETOOTH

Super wypasna klawiaturka z TOUCH PAD'em ale z donglem <--- ta ma nawet podswietlenie (kuszaca oferta jak dla mnie)

Edytowane przez maateaas

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×