Skocz do zawartości
Rafi

Gdzie kupić konsolę i jaki model wybrać ?

Rekomendowane odpowiedzi

Opłaca-nie opłaca... co chcesz zrobić z tymi pojedynczymi częściami? Będziesz robił "składaka" PS3, polując na brakujące elementy na allegro? Czy i tak kupisz konsolę, a to będą twoje "części zapasowe"? W sumie ogarnij wartość samego używanego dysku o tej pojemności na allegro i mniej więcej tyle to może być warte, bo dysk wykorzystasz w lapku, albo odsprzedasz komuś w miarę łatwo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy można kupić konsolę ps3 w wersji fat w białym kolorze ? Pytam gdyż natknąłem się na pewne foto ,a biała wersja fat bardzo spodobała się wybrance mego serca :Ppost-27649-1297265729_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja osobiście polecam kupić konsolę przez internet . Wychodzi wiele taniej niż w sklepach , a tym bardziej jeśli chcesz nabyć także kontroler move , ponieważ jego cena ostatnio na necie spadła . Mam nadzieje .

, że pomogłem :happy: PS. A jeżeli chodzi o model to ma to małe znaczenie . Ja posiadam slima .

Edytowane przez krystek322

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy można kupić konsolę ps3 w wersji fat w białym kolorze ? Pytam gdyż natknąłem się na pewne foto ,a biała wersja fat bardzo spodobała się wybrance mego serca :Ppost-27649-1297265729_thumb.jpg

Może łatwiej przemalować czarną :biggrin:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witajcie ponownie:).

Pierdół upiększających system pobierał nie będę, muzyki i filmów na dysk nie będę zgrywał no bo w sumie po co. Będę tylko i wyłącznie grał w trybie dla jednego gracz i czasem na multi, czasem pewnie pobiorę jakieś demo albo kupię grę przez PSN.

Konsolę w jaką pojemnością dysku mi polecacie i jaka może być orientacyjna cena? No i właśnie: używana czy nowa?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko nówka, używana jeśli już to z pewnych sprawdzonych rąk np: od znajomego lub rodziny, chociaż z tymi drugimi też równie bywa. Krewniak wydyma Cię szybciej niż niejeden przypadkowy ziomek z osiedla. Cena? Ale czego? Samej konsoli od 800zł pewnie. Co do dysku to wszystko co ma więcej niż 12Gb Ci wystarczy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam , przymierzam sie do kupna 1 konsoli ps3. I ze wzgledu na male fundusze musze chyba kupic uzywane. Czy oplaca sie kupic slimke z allegro?

Doradzcie prosze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, nowe slimy potaniały że lepiej nie zwracac sobie gitary używkami, za używke musisz co najmniej dac ze 400 stówki, a więc poczekaj, dozbieraj, kup nówke na gwarancji, najlepiej ps3 slim 320 gb.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No tak ale boje sie ze jak konsola sie zepsuje to nie bede wiedzial co robic.

Trzeba tam wysłać do tego gościa czy sklepu? A jak ten sklep upadnie czy cuś?

Opiszcie mi prosze jak to sie robi zeby oddac na gwarancje kupione na alelgro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zależy czy masz gwar sklepową czy producenta

jeśli producenta to w każdym serwisie sony powinni ci naprawić

a jeśli sklepową to kontakt ze sklepem <najlepiej się spytać w sklepie w którym się zdecydujesz kupic>

pamietam że kiedyś byly jeszcze gwar door to door czyli kurier zabiera od ciebie i przywozi do ciebie w ramach gwar

ale tego już nie ma chyba

ja bym się nie bał jeśli dostaniesz gwar 12mies to masz producenta jeśli 24 to prawdopodobnie sklepowa

jest jeszcze niezgodność towaru w ramach prawa EU

ja bym się nie bał kupić coś ze sklepu internetowego na twoim miejscu

jeśli mieszkasz tak jak ja na peryferiach

pamietaj żeby nie przebulić dla przykladu jeśli widzisz że możesz kupić zauważalnie taniej niż w wiekszej sieci to nie ma się czego bać

ale pamietaj żeby u byle kogo nie kupować <tzn dobre duże sklepy które nie znikną z rynku

pozdro

PS: czasami używka wychodzi drozej niż nowa

wystarczy że po jakimś czasie padnie laser <250zl w plecy i pad i masz dodatkowe 120-150zł>

jak wiadomo trzeba uważać też na te które byly już naprawiane w serwisie

Edytowane przez RedMachinePL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

2 tyg. temu kupiłem przez sklep internetowy nowa slim 320gb, i jestem zadowolony wysylka kurierem na miejsce mojej pracy, więc nie ma co się bać zamawiać przez internet tylko trzeba po prostu dobrze sprawdzić sprzedawce bo niestety zdarzają się różne sytuacje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

konsole najlepiej kupować w dużych sklepach- nie wiele drożej a spokój przez 2 lata masz a nie tylko przez rok (gwarancja Sony tylko rok ale sprzedwaca odpowiada za towar przez 2lata).

Zajrzyj do najbliższych media markt/saturn- mają teraz promo na konsole.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Warto się interesować FATem? Chciałbym zakupić konsolę za około 600 zł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

myślę o zakupie PS3 i mam w związku z tym kilka pytań.

1. Jak wygląda kwestia awaryjności Playstation. Pytam w kontekście zakupu konsoli używanej, czy są jakieś modele mniej/bardziej awaryjne? Czy może w ogóle nie warto kupować używanej bo konsole są awaryjne?

2. Czy można podpinać do konsoli dysk zewnętrzny? Jeśli tak, to czy są jakieś ograniczenia. Pytam, bo myślę o modelu 12GB, a mam kilka dysków zewnętrznych w domu, które mógłbym do niej podpiąć. Jeśli można podpiąć dysk zewnętrzny, to czy musi być cały przeznaczony dla PS3, czy można mieć partycje z różnym przeznaczeniem - PS3/PC.

3. Czy są jakieś istotne sprawy, na które powinienem zwrócić uwagę przed zakupem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zasadniczo im starszy model tym stosunkowo mniej awaryjny.

Fat > slim > superslim

Nowego fata raczej nie kupisz, więc slim chyba najbezpieczniejsze rozwiązanie.

Używane konsole to zawsze ryzyko, nigdy nie wiadomo co poprzedni właściciel z nią robił a nie da się tego ocenić "na oko" bez profesjonelnego rozkręcenia konsoli.

Dysk zewnętrzny można podpiąć ale chyba nie można tam trzymać gier tylko inne pliki np zdjęcia

Do 12GB i tak trzeba coś będzie wsadzić do środka, bo ta ilość pamięci jest symboliczna i nie sprawdza się w praktyce.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dysk podpięty na usb konsoli tylko do muzyki filmów i zdjęć- gry są tylko na wewnętrznym HDD.

Model 12GB to taka startówka- dla kogoś kto chce już a niema dużo zł. Warto brać odrazu 500GB albo ten 12GB i dokupić HDD + ramkę na dysk bo 12GB to za mało zdecydowanie.

IMO mogli dać chociaż ten 32GB - wtedy miałoby to sens \bo 12GB to raptem kilka gier i łatek do nich...

Jeśli masz dyski przenośne to wystarczy go wyciągnąć z obudowy i możesz go włożyć do ps- zostanie sformatowany pod format ps3. Ale tylko dysk 2,5". Do tego okupusz ramkę na dysk - oryginał ok 30zł

kwestia awaryjności- nowe dostaniesz tylko superslimy o których nic nie wiadomo i resztki zwykłych slim (160/320GB), jeśli bym miał wybór to bym brał zwykły slim

Odradzam używki- nigdy nie wiesz jak ktoś traktował ps...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dysk zewnętrzny można podpiąć ale chyba nie można tam trzymać gier tylko inne pliki np zdjęcia

Do 12GB i tak trzeba coś będzie wsadzić do środka, bo ta ilość pamięci jest symboliczna i nie sprawdza się w praktyce.

Nie można używać dysku zewnętrznego na gry? To po co Sony wyprodukowało ten model?

Ok. Czyli rozumiem, że trzeba kupić wersję z większym dyskiem. Na nową konsolkę raczej nie będę miał kasy w takim razie. Pozostaje ryzyko i zakup używanej Fat lub Slim, które jak rozumiem powinny być mniej awaryjne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Stosunkowo mniej awaryjne, to znaczy że najlepszy jest fat ale pod warunkiem, że musi co 1,5-2 lata być w serwisie na czyszczeniu i wymianie pasty.

Szansa że trafisz na takiego sprzedawcę jest minimalna, a przy 3-4 letniej nieserwisownej konsoli paść może wszystko w każdej chwili.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego co piszecie dość awaryjna ta konsola. Szczerze mówiąc spodziewałem się, że lepiej to wygląda.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie można używać dysku zewnętrznego na gry? To po co Sony wyprodukowało ten model?

Ok. Czyli rozumiem, że trzeba kupić wersję z większym dyskiem. Na nową konsolkę raczej nie będę miał kasy w takim razie. Pozostaje ryzyko i zakup używanej Fat lub Slim, które jak rozumiem powinny być mniej awaryjne.

po to by więcej klientów kupiło, też Ci niezamożni :)

Jaki masz problem kupić HDD + ramkę za 30zł i dołożyć sobie dysk kiedy chcesz...

a przez usb nie ma gier bo jest ono za wolne do obsługi gier...

bierz tylko nową z dyskiem 12GB a potem sobie dołożysz dysk- na start Ci starczy a włożenie HDD jest banalne- dysk do ramki a ta do otworu w PS

jak kupisz nową to masz 2 lata spokoju świętego a prawdopodobieństwo, że coś padnie jak będziesz dbał jest małe ale to elektronika więc wszystko jest możliwe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wszystkim za pomoc. Na razie wstrzymuję się z zakupem ze względu na ograniczony budżet, ale mam nadzieję, że niedługo to się zmieni.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wszystkim za pomoc. Na razie wstrzymuję się z zakupem ze względu na ograniczony budżet, ale mam nadzieję, że niedługo to się zmieni.

Ostatnio jak łaziłem i pytałem o ceny PS3 320GB to usłyszałem że lepiej jest wstrzymać się do maja z zakupem bo będą komunie i będzie taniej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Ostatnio jak łaziłem i pytałem o ceny PS3 320GB to usłyszałem że lepiej jest wstrzymać się do maja z zakupem bo będą komunie i będzie taniej.

Tak jest ze wszystkim :) To tak jak zakup konsoli od razu po premierze, wiadomo, że za te 3-4 miesiące będzie taniej i gry również będą tańsze. Kwestia jest też taka, czy mówisz o cenach sklepowych czy nazwijmy to aukcyjnych.

Prawda jest taka, że sprzęt z czasem zawsze tanieje, nawet jeżeli niewiele to tanieje, to czy kupisz PS3 teraz czy później świadczy tylko o tym jak bardzo zależy ci na zakupie. Nawet ci powiem ,że po premierze PS4 -> PS3 będzie jeszcze tańsze (bezcen w stosunku do jakości) :)

Tak więc pewnie dobrze usłyszałeś, a ja tylko dodam, że na święta też będzie taniej :)

Edytowane przez Mantf

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Witam wszystkich użytkowników forum! Jest to mój pierwszy post na forum więc wypada się jakoś miło przywitać :pinch:

Od razu walę z grubej rury z ogromną prośbą do użytkowników.

Można powiedzieć, że jestem w 99% przekonany do PS3, jak pewnie większość miałem problem z wyborem ps czy xbox? Padło na PS 3. Mój budżet jest dość ograniczony, chciałbym wydać na konsolę maksymalnie 1300zł (mile widziane tańcze wersje :) ) Za taką cene wymagam dość dobrego zestawiku i tutaj właśnie kieruje do Was prośbę z pomocą znalezienia sprzetu z którego będę bardzo zadowolony. Na allegro, w sklepach jest tego MNÓSTWO, nie jest sztuką kupić na pierwszej lepszej aukcji, sztuką jest kupić coś z głową i mieć 101% satysfakcje z dobrego wyboru. Oczywiście sam wybór ps3 jest dobrym pomysłem ale jako osob mniej zamożna chciałbym na tym trochę zaoszczędzić.

Jesteście wstanie pomóc mi w znalezieniu dobrego zestawiku? Pod pojęciem zestaw chciałbym mieć już full wypas który starczy na wiele lat (oczywiście nie wliczając gier X)

Mile widziane linki do aukcji na allegro, sklepach.

Z góry dziękuje!

EDIT.

Dodam jeszcze, że rozwarzam aktualnie kupno samej konsoli + pad + gry lecąc po kosztach a dopiero z czasem dokupić cały zestaw move (aktualnie jakoś bardzo mi na tym nie zależy)

Edytowane przez kamilo941

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×