Skocz do zawartości
Rafi

Gdzie kupić konsolę i jaki model wybrać ?

Rekomendowane odpowiedzi

Strona 214 mój post, sporo informacji o ps3 slim i mniej więcej ceny... Kolega wyżej też napisał "fajnego" posta jak kupić tanio konsolę super slim.. Moja rada.. jak masz kupić używaną to kup taką która ma jeszcze orginalną gwarancję.. (albo taką która ma nie więcej niż rok).. czemu?? Bo masz gwarancję, a druga sprawa to nawet jak w przeciągu tego roku konsola była katowana to na bank jest w lepszym stanie niż ta co ma 2-3 lata.. Biorąc pod uwagę to że nie jest "aż tak" zakurzona i pasta na procesorze ma jeszcze jakieś właściwości przez co konsola się chłodziła i mniejsze prawdopodobieństwo że nie jest przegrzana;) A czy slim czy ss.. to już twój wybór.. Mi ss akurat nie podpasowała... co nie znaczy że jest zła... pozdro;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć wszystkim!

Jest to mój pierwszy post na tym forum, także wypada się przywitać. Jestem Bartek z Gdyni, mam 21 lat i studiuję mechanikę ;)

Tyle o mnie teraz przejdę do rzeczy:

 

Planuję (wreszcie!) kupić PS3, zawsze grałem na PC ale z tym koniec!

Przeglądam od paru tygodni aukcje na allegro z konsolami w wersji slim z dyskiem. Także już widzicie, że zdecydowałem się na slim używkę. Stwierdziłem, że nie ma co się pakować w nówkę, skoro za parę miesięcy wyjdzie PS4, które planuję zakupić mniej więcej za rok.

Także chcę PS3 tylko na kilkanaście miesięcy.

Znalazłem ciekawą ofertę:

-PS3 320GB CECH-2504B

-6 miesięcy gwarancji

-2 oryginalne bezprzewodowe pady

-pełne okablowanie w tym HDMI

-5 gier: GTA IV Liberty City, Tekken 6, GT 5, NFS Hot Pursuit 2, Metal Gear Solid 4.

-cena: 550zł

 

 

Krótka piłka: brać?

Edytowane przez lewyag

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Brać. Jest to już model w którym RSX jest produkowany w 45nm. Wystrzegaj się jednak slimek CECH- 20xx. Do nich wsadzali jeszcze RSXy z fatów w 65nm.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Od jakiegoś czasu chce kupić Playstation 3. Głównie chodzi mi o exsclusivy, bo PC mam dość dobrego i całą reszte uciągnie.

Mam ochotę na tą

http://allegro.pl/sony-playstation-3-320gb-slim-gry-idealny-stan-i3340150238.html

ale mówią mi , że bez gwarancji nie ma sensu brać PS3, ale na co mi ta gwarancja, jaka jest szansa że sie popsuja ta konsola?

Bralibyście to?

Mój budżet to 600zł, a nowki z dyskiem 12gb chyba nie ma sensu skoro biorę pod uwagę być abonamentem ps+.

Z góry dzieki za pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Od jakiegoś czasu chce kupić Playstation 3. Głównie chodzi mi o exsclusivy, bo PC mam dość dobrego i całą reszte uciągnie.

Mam ochotę na tą

http://allegro.pl/sony-playstation-3-320gb-slim-gry-idealny-stan-i3340150238.html

ale mówią mi , że bez gwarancji nie ma sensu brać PS3, ale na co mi ta gwarancja, jaka jest szansa że sie popsuja ta konsola?

Bralibyście to?

Mój budżet to 600zł, a nowki z dyskiem 12gb chyba nie ma sensu skoro biorę pod uwagę być abonamentem ps+.

Z góry dzieki za pomoc.

najlepiej mieć gwarancję. dysk zawsze możesz dołożyć "potem"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to mam pytanko jeszcze, ile ważą gry na PS3 ? Bo chyba nie dam rady z tak małym dyskiem jak 12gb pobierać gier z PS+..

I widzieliście może gdzieś jakąś nówkę do 600zł?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

rożnie od kiku MB do 48 GB przy czym zawsze musisz mieć 2x więcej miejsc czyli 96GB

 

nie chyba tylko na 100%. Dysk 12GB nie nadaje się do PS+

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to wersja 12gb się już nie nadaje.

To szukać używki 120gb używanej z gwarancją ? Na allegro są same z gwarancją miesiąc.

Nie wiem już co robić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak mieszkasz w większym mieście poszukaj na gumtree slima czy na allegro z gwarancją Ja w kwietniu rok temu kupiłem polrocznego slima w idealnym stanie za 650 zł, więc szukaj a znajdziesz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co to ma do tego czy mieszkam w większym mieście? Akurat mieszkam na wsi. 

Szukam dalej, ale pewnie używki do 650 z gwarancją nie znajdę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam takie pytanie. Chcę teraz sprzedać swojego Xboxa (Slim 250 GB ponad rok jeszcze gwarancji + 13 gier stan igła Tanio !) i kupić PS3. U mnie w mieście pewien człowiek sprzedaje i pytanko czy to jest dobra oferta:

 

700 zł za:

 

PS3 Super Slim 500 GB

Pad, kable itp.

PS Eye

Move Controller

MGS 4

 

I to na gwarancji do połowy grudnia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć.

Niestety nie udało mi się kupić tej konsoli, o której pisałem pare postów wyżej. Ktoś mnie uprzedził ;/

Poluję dalej na allegro. Mam do Was takie pytanie:

Czy po wielkości dysków da się rozpoznać model konsoli? Większość sprzedających nie podaje tego, a odpisują na maile długo albo wcale.

Zauważyłem, że model CECH3xxx ma zazwyczaj 160 GB dysk. Czy tylko te modele miały tylko takie dyski?

Czy CECH2000xx miały tylko 120 GB dyski?

Edytowane przez lewyag

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co to ma do tego czy mieszkam w większym mieście? Akurat mieszkam na wsi.

Szukam dalej, ale pewnie używki do 650 z gwarancją nie znajdę.

Większy wybór, możliwość sprawdzenia na miejscu i większa możliwość negocjacji cen.

Nie spinaj się kolego, też jestem ze wsi :-)

I żeby nie było oferta z Krakowa ss za 550 myślę że można coś urwac z ceny http://www.gumtree.pl/cp-playstation/krakow/mega-okazja-ps3-super-slim-caly-zesatw-plus-gra-496665956

Edytowane przez gabratar

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

slim są lepsze niż super slim. Super slim się grzeją i jakies tam jeszcze pierdoły się z nią dzieją.

 

Rozumiem wnioskujesz tak z własnych doświadczeń?

Ja i dwóch moich kolegów posiadamy wersję SS i działa ona w porządku, a gramy w różne gry. SS wcale się też bardzo nie grzeje nawet przy obecnych upałach, po blisko 6 godzinnej sesji w The Last of Us konsola była trochę ciepła i to wszystko. Jedyne czym według mnie Slim przebija Super Slim to wygląd.

Edytowane przez Saladyn81

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

slim są lepsze niż super slim. Super slim się grzeją i jakies tam jeszcze pierdoły się z nią dzieją.

 

A ta?

Dla mnie :P

http://allegro.pl/playstation-3-slim-320-gb-5-gier-kabel-hdmi-i3315281832.html

 

A niby Slimy w czym są lepsze? Rozumiem, że testowałeś obie wersje?

 

No właśnie... jakieś pierdoły się z nimi dzieją..... I w ten o to sposób powstaje fala hejtu....

Edytowane przez cyricano
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Ja mam parę pytań odnośnie kupna konsoli.
Przedewszystkim czy opłaca się kupować całe zestawy takie jak ten http://allegro.pl/ps3-500gb-6-kontrolerow-dodatki-4-gry-full-zestaw-i3334997710.html

lub ten http://allegro.pl/sony-ps3-500gb-2xmove-hdmi-2pady-sam-wybierz-4gry-i3332206253.html ?

Druga sprawa jak by mi się zepsuła konsola to muszę odsyłać cały zestaw? Gry , pady , move itd? Bo jeśli tak to lepiej kupić osobno konsolę.

No i pytanie czy Sony faktycznie już nie dodaje Karty gwarancyjnej do konsol gdyż taką wiadomość dostałem od jednego ze sprzedawców na allegro , że wystarczy sam paragon.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Ja mam parę pytań odnośnie kupna konsoli.

Przedewszystkim czy opłaca się kupować całe zestawy takie jak ten http://allegro.pl/ps3-500gb-6-kontrolerow-dodatki-4-gry-full-zestaw-i3334997710.html

lub ten http://allegro.pl/sony-ps3-500gb-2xmove-hdmi-2pady-sam-wybierz-4gry-i3332206253.html ?

Druga sprawa jak by mi się zepsuła konsola to muszę odsyłać cały zestaw? Gry , pady , move itd? Bo jeśli tak to lepiej kupić osobno konsolę.

No i pytanie czy Sony faktycznie już nie dodaje Karty gwarancyjnej do konsol gdyż taką wiadomość dostałem od jednego ze sprzedawców na allegro , że wystarczy sam paragon.

Pozdrawiam

 

 

Według mnie to kompletna przesada, zeby kupowac taki zestaw. W biedronce u mnie jest promocja na PS3+MOVE caly + Gra za 699zl. Do tego kupujesz dysk 500 gb za grosze oraz PS+ na rok i masz zestaw jak marzenie. A zostanie Ci prawie 900zl.

 

Takie moje skromne zdanie. A co do gwary to roznie to bywa. Niby nie trzeba, a czasem to nawet oryginalny karton wolaja..... Co jest dla mnie parodia.

 

Ahhh, no i takie juz u nas prawo, ze dokumentem uprawniajacym do reklamacji, zwrotow, gwarancji itp jest paragon, a karty gwarancyjne to tam do srania potrzebne, i tak bys dostal niepodbita;)

Edytowane przez mroczas87

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak jak kolega wyżej napisał zastanów się czy Ci to wszytko potrzebne :) Najlepiej kupić samą konsolę z jednym padem + jakąś grę+ wykupić subskrypcję plusa+ move'a. Jeśli po jakimś czasie stwierdzisz, że czegoś Ci jeszcze potrzeba to najwyżej to dokupisz. Nigdy bym nie wydał tyle kasy na wstępie, przecież w tej cenie to będzie można dostać ps4 w dniu premiery xD

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A w takim razie gdzie polecacie zakupić konsolę (w grę wchodzi tylko internet allegro/sklepy internetowe) wersja SS i 2 pady obowiązkowo.

Możecie podać konkretne aukcje lub linki do sklepów.

Dziękuje i pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znajdź najtańsza ofertę i zamów:) Jak przez allegro będziesz kupował to popatrz jeszcze na komentarze :)

 

W media Markcie mają SS w rozsądnej cenie.

 

SS+ 2 pady+ Fifa 13:

 

http://www.mediamarkt.pl/lodz-galeria-lodzka/konsola-sony-playstation-3-500gb-fifa-13,id-822209

 

SS biała+ pad limitowany+ GoW 

 

http://www.mediamarkt.pl/lodz-galeria-lodzka/konsola-sony-playstation-3-super-slim-500-gb-bialy-dualshock-3-god-of-war-ascension-edition-god-of-war-wstapienie-edycja-specjalna,id-852256

Edytowane przez cyricano

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie - czy pudełka z konsolami są w jakiś sposób fabrycznie plombowane/zaklejane? Przyszedł czas, żeby kupić slimkę, ale nie chcę żeby w sklepie wcisnęli mi pudełko z "wymacaną" konsolą :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Silvena - jak się boisz to nie kupuj w ogóle  :P A swoją drogą wymacana lepsza :P A i sam fakt macania nie wpływa na żywotność ujemnie, a dodatnio któż to wie ;)

 

Ja nie kojarzę coby jakaś specjalna plomba była.... Chyba jest tylko zaklejane taką folią PS3 tam gdzie się otwiera :P (ale pewny już nie jestem).

 

PS: POCZEKAJ I KUP PS4 :P

Edytowane przez Lambert PL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeden woli rzeczy wymacane, drugi nie :P nigdy nie wiadomo co z taką wyjmowaną konsolą się działo. Ja się tylko grzecznie pytam :P

 

Ps. A może jednak poczekam na PS5 :whistling:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×