Skocz do zawartości
Rafi

Gdzie kupić konsolę i jaki model wybrać ?

Rekomendowane odpowiedzi

Kupić PS3, ograć tytuły warte ogrania i później kupić PS4.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam problem w wyborze PS3, ponieważ dysponuję ograniczonym budżetem. Nie chciałbym wydać zbyt dużo pieniędzy w szczególności, że po zakupie planuję wykupić Playstation Plus za ok. 200 zł na rok. Mianowicie chodzi mi o to czy warto ryzykować z używaną, ale jeszcze na gwarancji. Starałem się czytać różne opinie na temat awaryjności, ale szczerze mówiąc mam jeszcze większy mętlik w głowie. Znalazłem nawet kilka "okazji":

http://allegro.pl/konsola-ps3-160gb-jak-nowa-na-gwarancji-i3420760445.html

http://allegro.pl/2x-playstation-320-gb-1-rok-gwarancji-i3401225748.html

http://allegro.pl/playstation-3-superslim-500gb-okazja-zobacz-24h-i3410614434.html

http://allegro.pl/playstation-3-500-gb-move-12-12-12r-gw-i3417726113.html

http://allegro.pl/konsola-sony-ps3-160-gb-pad-hdmi-nowa-24h-w-wa-i3401548576.html

Wydają się całkiem dobre, ale ja zwyczajnie nie znam się na temacie i byłaby to pierwsza konsola jaką kupuję, więc pytam was. Czy kupić tą używaną jeszcze na gwarancji, czy rzeczywiście zapłacić te powiedzmy 200 zł więcej i mieć nową, albo kupić w ogóle używaną bez gwarancji za mniejsze pieniądze? Interesuje mnie głównie ryzyko związane z ewentualną awaryjnością, bo chciałbym uniknąć sytuacji, gdzie musiałbym zapłacić 2 razy tyle za naprawę.

Edytowane przez DeMichels

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. Powinna być ok stary SILM ale trzeba by z tą gwarancją bo jak na 3miesięczną trochę mało chce poza tym już w 2013 prócz wyprzedaży w tesco było ciężko znaleźć slima

2. Gwarancja tego sklepu więc można się taka pod....

3. Za tyle to kupujesz superslima nówkę 12gb + dokupić gdzieś dysk za 50zeta czy coś.

4. Za tyle to kupujesz superslima nówkę 12gb + dokupić gdzieś dysk za 50zeta czy coś.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Swojej 40 GB czarnulki pozbyłem się 3 lata temu YLOD

Teraz mam opcję kupna PS3 ponieważ jestem w Anglii i konsole naprawdę kosztują tu grosze (2 dni roboty :biggrin:

Nowa konsola czy może bez problemu mogę brać jakąś używkę z ebaya a jak mogę to którą wersje wiem że wersje FAT odpadają

+ czy konta PSN zanikają po jakimś czasie nie używane?

Edytowane przez JokerPL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kata PSN nie znikaja sam rok nie używałem po roku sie zalogowalem i kato dziala

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kata PSN nie znikaja sam rok nie używałem po roku sie zalogowalem i kato dziala

??? Jakies znaki interpunkcyjne?

Ortografia ?

Co to jest "kata".,..

Ile ty masz lat?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masz 5k postów to może odpowiesz mi jaką konsole wybrać bo pewnie się na tym znasz ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lepiej wez nowa. Nigdy nie wiadomo jak katowal konsole jej poprzedni uzytkownik. Pozatym jak sam piszesz w angli nie bedzie to dla ciebie duzy wydatek

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam mam następujący problem.Posiadam PS3 SS i trzymam ją na regale nad TV.Problem polega na tym że konsola po bokach ma sporo wolnego miejsca od bocznych ścianek a z tyłu już tylko 10 cm do ścianki i tutaj kieruje do was pytanie.Czy taka ilość miejsca wystarczy na prawidłowe odprowadzanie ciepła czy nie? Za bardzo nie ma gdzie ustawić konsoli.

Przepraszam że piszę w tym temacie ale za bardzo nie wiedziałem gdzie to dać.Pozdrawiam i czekam na odp.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie 10 cm to za mało. Obróć ją o 90 stopni podczas grania tak żeby tylny wywietrznik był skierowany w ten bok gdzie będzie miała dość miejsca. Ja sam trzymam ps3 w regale ale an czas gry wyjmuje ją, stawiam na drewnianym taborecie. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam mam następujący problem.Posiadam PS3 SS i trzymam ją na regale nad TV.Problem polega na tym że konsola po bokach ma sporo wolnego miejsca od bocznych ścianek a z tyłu już tylko 10 cm do ścianki i tutaj kieruje do was pytanie.Czy taka ilość miejsca wystarczy na prawidłowe odprowadzanie ciepła czy nie?

A jak u gory? Jesli cieple powietrze ma gdzie uciekac do gory to imho 10 cm powinno wystarczyc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich,

jestem nowy na forum, więc prosze o nie krzyczenie :)

 

Chciałbym kupić nową konsolę (PS3 jak się pewnie domyślacie:)). Chciałbym kupić ją przede wszystkim dla serii Gran Turismo. Posiadam już kierownicę - logitech driving force GT. W przyszłości zapewne chciałbym pograć coś w multiplayera lokalnie (Rayman origins/legends) - więc przydałby się drugi pad.

Moje pytanie brzmi - jaką wersję najlepiej kupić? Slim, super Slim? Wydaje mi się, że 12 GB to jest za malo, więc wolałbym raczej coś z większym dyskiem. 

W Saturnie widziałem zestaw: http://www.saturn.pl/szczecin/konsola-sony-playstation-3-500gb-gran-turismo-5-academy-edition-uncharted-3-oszustwo-drake039a-edycja-gry-roku,id-822203. Czy zestaw ten jest wart zakupu? Czy lepiej kupić oddzielnie konsolę i pady? 

 

Co do kwoty, to wolałbym oczywiście jak najtaniej, aczkolwiek mogę wydać 1000-1100 zł. W uzasadnionych przypadkach (naprawdę ciekawy zestaw) mogę wydać więcej.

 

Pozdrawiam,

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Całkiem przyzwoicie ten zestaw wygląda. Nie ma sensu kupować wersji 12 GB gdyż sama instalacja Gran Turismo pochłonie prawie całe wolne miejsce. Wybór pomiędzy Slimem a SS to już tylko kwestia gustu :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za odpowiedzi.

 

 

Rzeczywiście, zestaw ten wygląda fajnie, do tego można kupić za 100 zł gran turismo. Tylko średnio podoba mi się kolor konsoli oraz wygląd tego pada, ale to już kwestia gustu (lub przyzwyczajenia:) ) Co do samej gry, czytałem że jest fajna, jest sens kupować konsolę z tą grą? Czy rzeczywiście jest fajna?

 

 

 

Całkiem przyzwoicie ten zestaw wygląda. Nie ma sensu kupować wersji 12 GB gdyż sama instalacja Gran Turismo pochłonie prawie całe wolne miejsce. Wybór pomiędzy Slimem a SS to już tylko kwestia gustu :)

 

Czy naprawde Slim a SS to tylko kwestia wyglądu, czy również hardwaru? Są jakieś znaczące różnice (szybsze przegrzewanie, szybkość, lepsza grafika)? 

 

Pozdrawiam, 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lepszej grafiki nie uświadczysz, to nie jest następna generacja. ;) Są jakieś rożnice odnośnie zużycia energii itp.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

God of War to jedna z fajniejszych gier :) Super Slim z racji tego, że ma mniejszy pobór prądu i jest wykonany w mniejszym procesie technologicznym mniej się grzeje :) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdzie najlepiej kupić nóweczke PS3  jakiś opłacalny zestawik bez move?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.Planuję kupić ps3 slim w wersji 320 gb nową,i zauwazyłem że ceny na allegro są bardzo wyskokie,juz nie mówiąc o wersjach 160 gb które sięgają 800-900 zł.Dlaczego wersje slim tak trzymają cenę?Za tą cenę można kupić super slim z dyskiem z movem itp...tylko że super slim mi totalnie nie podchodzi(wiem wyglądem się nie gra),ale konsola wygląda jak chińska zabawka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.Planuję kupić ps3 slim w wersji 320 gb nową,i zauwazyłem że ceny na allegro są bardzo wyskokie,juz nie mówiąc o wersjach 160 gb które sięgają 800-900 zł.Dlaczego wersje slim tak trzymają cenę?Za tą cenę można kupić super slim z dyskiem z movem itp...tylko że super slim mi totalnie nie podchodzi(wiem wyglądem się nie gra),ale konsola wygląda jak chińska zabawka

 

Gdzie można jeszcze nową slimkę kupić? Ja swoją używaną w bardzo dobrym stanie i dyskiem 320gb kupiłem za 570 zł. Nie wiem jaki jest sens kupować nową konsolę skoro i tak obecna generacja się kończy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trochę prawdy w tym Jest ,ale jakby nie było nowa to nowa . a z używkami nigdy do końca nie wiadomo co się działo ..;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tutaj dowód..cena kosmiczna http://allegro.pl/sony-ps3-slim-160gb-rarytas-kabel-hdmi-sklep-i3444468571.html

 

,a tutaj super slim z dyskiem za prawie taką samą cenę..http://allegro.pl/konsola-playstation-3-ps3-320gb-super-slim-hdmi-i3422812696.html

 

Nie mogę sie przemóc do tej SS :sad:

 

kolejny rartytas http://allegro.pl/konsola-playstation-3-320gb-nowa-gwarancja-gdansk-i3429719910.html

Edytowane przez czeskimaster

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jeśli można wiedzieć co masz do superslima ? Posiadam go i jakoś nie stwierdziłem żadnych niepokojących objawów. To, że może na początku były problemy z klatkowaniem co spowodowane było wersją softu (tego nie wiem bo nie miałem na początku istnienienia ss), jest chyba głównym powodem co ludzie myślą o ss. Jednak na pewno nie będę Cię przekonywać bierz sobie slima.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zachciało mi się zagrać w Last of Us, więc niedawno musiałem na coś zdecydować się sam. Wybór był trudny. Używki odpadały. Nowych slimów prawie już nie ma. Miałem do wyboru kupić slima 160gb lub super slima 500gb każda 

kosztowała 900zł. Ponieważ miałem wcześniej fata 80gb i slima 320gb stwierdziłem,że ryzyk fizyk i lepiej kupić z większym dyskiem. Kupiłem ss 500gb i jestem zadowolony. Działa cicho, dysk sporo większy i chyba jest szybszy, niż

był w 320gb. Co najważniejsze gra była warta zakupu konsoli a nic się nie tnie. Szkoda tylko,że nie działa trial 30 dniowy plusa. SS jest mniejszy od slima. Kup w normalnym sklepie internetowym ceny znajdziesz na skapcu lub ceneo.

Wybierz płacę przy odbiorze.Allegro w tym przypadku bym sobie darował.....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×