Skocz do zawartości
Rafi

Gdzie kupić konsolę i jaki model wybrać ?

Rekomendowane odpowiedzi

Konsola jest mało awaryjna do czasu... pierwszej awarii. Nie da się odpowiedzieć, na tak zadane pytanie. Wszystko zależy od sposobu użytkowania, czynników środowiskowych, jakości wykonania tego konkretnego modelu, etc.

Moim zdaniem 2-3 letnia konsola ma za sobą, w najlepszym przypadku, ponad połowę okresu żywotności.

Edytowane przez Palpiboy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć, chciałem zakupić ps3 super slim a że nie mogłem zrobić to jest opcja w orange dzisiaj idę do orange mówie im oferte za 79,90zł widziałem że przez 1 miesiąc za 1zł, gratis w abonamencie ta konsola. Oni na mnie oczy duże robią że takiej oferty nie ma, jak nie ma jak widziałem w telewizji dobra wyszedłem z orange, dobra idę do domu włączam komputer i z konsultantem online to ona mi wytłumaczyła że jest w wybranych salonach okej! pobrałem taki plik na ich stronie i Łódz patrze jest i numer to dzwonię

i oni też nie wiedzą co to za oferta lecz mówi że się skontaktuje z sprzedawcą i dzisiaj odzwoni, czekam teraz na telefon jestem po prostu w szoku jaki oni tam syf mają! popatrzcie sobie tutaj w ten filmik.

Na 0:27 to na dole piszę jaka to jest oferta itp.

Edytowane przez WerJar

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich, chciałbym zakupić konsolę PS3 ( 160 lub 320 GB ) Slim + move, jest tyle tych zestawów że już niewiem co powinienem wybrać. Czy np bez mova ale dodatkowy Pad i mova dokupić.

Co myslicie o tym zestawie :

http://www.euro.com.pl/konsole-playstation-3/sony-playstation-3-move-sorcery-swiat-magii-pakiet-gran-turismo-5.bhtml#opis

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich, chciałbym zakupić konsolę PS3 ( 160 lub 320 GB ) Slim + move, jest tyle tych zestawów że już niewiem co powinienem wybrać. Czy np bez mova ale dodatkowy Pad i mova dokupić.

Co myslicie o tym zestawie :

http://www.euro.com....mo-5.bhtml#opis

Zestaw fajny,tylko drogi(2 tygodnie temu ten zestaw kosztował 1079zl) - w tej cenie lepiej weź super slima 500 z grą

Zestaw fajny,tylko drogi(2 tygodnie temu ten zestaw kosztował 1079zl) - w tej cenie lepiej weź super slima 500 z grą

...a najlepiej super slima 500 golego za 999 i starter move za 150...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A taki zestaw : http://www.mediamark...-move,id-238907

Tylko co zawiera Starter Pack MOve ( kontroler + jakaś gra + kamerka ) ?

A może taki zestaw http://www.mediamarkt.pl/gdansk-matarnia/konsola-sony-playstation-3-320gb-uncharted-3-oszustwo-drake039a-dodatkowy-kontroler,id-286245 i dokupię mova za 150 jak kolega pisał ...

Edytowane przez Mazur

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też myśle że to duże ryzyko, niestety nie stać mnie na nową konsole.

Jak myślicie do jakiego czasu konsola jest powiedzmy mało awaryjna a po jakim czasie zazwyczaj mogą występować problemy?

nowe ps3 już za ok 700zł idzie znalrźcv więć w używkę nie warto się pakować. Nie mówiąc już o tym, że nikt bez powodu nie sprzedaje ps3 :D

@Mazur

A taki zestaw : http://www.mediamark...-move,id-238907

Tylko co zawiera Starter Pack MOve ( kontroler + jakaś gra + kamerka ) ?

Napisali przecież w opisie- czytać nie umiesz ? :D

Starter Pack: kamerka, kabel usb do ładowania, move + 2 move osobno.

Postaraj się znaleźć zwykłego slim 160-320GB bo ten nowy super slim jest tragicznie wykonany, ma beznadziejne otwierania napędu :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
@Mazur

Napisali przecież w opisie- czytać nie umiesz ? :biggrin:

Starter Pack: kamerka, kabel usb do ładowania, move + 2 move osobno.

Postaraj się znaleźć zwykłego slim 160-320GB bo ten nowy super slim jest tragicznie wykonany, ma beznadziejne otwierania napędu :)

Hehe faktycznie... może po 6 grudnia znowu jakieś " promocje" będą, w weekend chciałbym już w coś pograć :)

Edytowane przez Mazur

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na wstępnie chciałbym się przywitać, Cześć.

Zacznę od tego, że mam cel kupić konsole na święta. Zdecydowałem się na PS3 + zestaw z kontrolerem ruchu. Użytkowanie sprzętu nie będzie bardzo duże, maksymalnie 15 godzin w tygodniu.

1. Nie mogę się zdecydować czy kupić wersje slim: http://www.blackgame...gb-p-11589.html czy super slim: http://www.oleole.pl...html?from=ceneo Możecie podać wasze argumenty za i przeciw, które przybliżą mnie do podjęcia decyzji ?

2. Czy ten zestaw: http://www.mediamark...zarow,id-683455 będzie pasować do obu konsol (slim i super slim) jak podane wyżej ?

Z góry dziękuje za wasze wszystkie podpowiedzi smile.png

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć nurtuje mnie następujące pytanie. Jaka jest średnia żywotność PS3? Pytam gdyż w najbliższym czasie zamierzam nabyć akurat wersje slim. Zależy mi na praktycznym braku awaryjności, wiem jak postępować żeby nie uceglić czarnulki, natomiast nie rozumiem do końca problemów z laserem oraz chciałbym wiedzieć jak mniej więcej się przed tym zabezpieczyć, bo z tego co czytałem to ceny naprawy lasera mogą nawet sięgnąć kosztów nowej konsoli więc trochę się tego obawiam. Jeżeli piszę w złym dziale, na prawdę przepraszam. :)

Edytowane przez Azureus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć nurtuje mnie następujące pytanie. Jaka jest średnia żywotność PS3? Pytam gdyż w najbliższym czasie zamierzam nabyć akurat wersje slim. Zależy mi na praktycznym braku awaryjności, wiem jak postępować żeby nie uceglić czarnulki, natomiast nie rozumiem do końca problemów z laserem oraz chciałbym wiedzieć jak mniej więcej się przed tym zabezpieczyć, bo z tego co czytałem to ceny naprawy lasera mogą nawet sięgnąć kosztów nowej konsoli więc trochę się tego obawiam. Jeżeli piszę w złym dziale, na prawdę przepraszam. :)

Jak możesz dbać o laser...dbać o płyty,żeby były czyste i nie ładować do konsoli płyt porysowanych.Ponadto wiadomo,że konsola powinna funkcjonować w odpowiednich warunkach, jak brak zapylenia,nadmiernego zakurzenia czy zadymienia papierosowego.Wiesz,jak postępować więc o przegrzewaniu nie wspominam :) Poza tym to nawet dobrze traktowana PS3 niestety może odmówić współpracy (czego sam jestem przykładem), zatem nie ma 100% metody na uniknięcie awarii.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak możesz dbać o laser...dbać o płyty,żeby były czyste i nie ładować do konsoli płyt porysowanych.Ponadto wiadomo,że konsola powinna funkcjonować w odpowiednich warunkach, jak brak zapylenia,nadmiernego zakurzenia czy zadymienia papierosowego.Wiesz,jak postępować więc o przegrzewaniu nie wspominam :) Poza tym to nawet dobrze traktowana PS3 niestety może odmówić współpracy (czego sam jestem przykładem), zatem nie ma 100% metody na uniknięcie awarii.

Widzisz, dbać to ja o tą konsolę będę bardzo, a chciałbym na niej przegrać 2-3 lata bez niespodzianek najlepiej by było żeby w ogóle nie wystąpiły, dlatego tak się tego obawiam, bywały przypadki, że konsola padała zaraz po gwarancji, a i takie że beż problemów działała i 5 lat. Więc chciałbym wiedzieć na co zwrócić uwagę przy kupnie, w grę wchodzi oczywiście nowa, ale słyszałem, że są jakieś różnice w modelach o różnych CECH'ach, typu między 2004, a 3004.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dodaj sobie 25% wartości sprzętu i ubezpiecz ją na kolejny rok. Za 1070 zł ( konsola 320 GB + pad ) np w Rtv Euro Agd będziesz miał 3 lata gwarancji, a wiem po sobie, że jak Ci nawali konsola nawet z Twojej przyczyny to wymieniają na nową.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dodaj sobie 25% wartości sprzętu i ubezpiecz ją na kolejny rok. Za 1070 zł ( konsola 320 GB + pad ) np w Rtv Euro Agd będziesz miał 3 lata gwarancji, a wiem po sobie, że jak Ci nawali konsola nawet z Twojej przyczyny to wymieniają na nową.

Chodzi Ci o gwarancję producenta i o tą ustawę konsumencką o niezgodności towaru z umową? W zasadzie od początku chciałem kupić konsolę właśnie w RTV Euro AGD, tam cena jest przystępna no i sklep jest jakiś konkretny, ponadto nie mam ochoty babrać się potem z konsolą kupioną przez allegro. Wole mieć na miejscu bo szybciej, a i w razie problemów łatwiej to załatwić.

Edytowane przez Azureus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

2 lata + 1 rok dodatkowy. Już u nich korzystałem z "okresu bezpieczeństwa" i bez dwóch zdań wymienili mi na nową po 1,5 roku użytkowania. Konsole są u nich za 900 zł plus ubezpieczenie na kolejny rok 25% od wartości sprzętu. Wiem nie tylko z własnego doświadczenia (dwóm kumplom też padło i też wymienili), że to jeden ze sklepów nie robiących żadnych problemów jak Ci coś walnie w czarnulce. Co do ustaw i niezgodności to musisz pogadać ze sprzedającym (tylko jakimś rozgarniętym), bo wg mnie masz max 2 lata plus 1 dokupujesz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak sobie to wyliczyłem wychodzi mi, że za konsolę samą z tym dodatkowym rokiem zapłacę 1125 zł. Więc wychodzi na to, że mam rok gwarancji producenta jednocześnie z ustawą konsumencką, dokupuje jeden rok dodatkowo, co daje mi 3 lata. Dobra, załapałem.

Edytowane przez Azureus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem też, że mam skłaniać się ku wersji z CECH'em 3004a, albo 3004b podobno one są najmniej awaryjne i najmniej się grzeją, tak?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja z innej beczki, ps3 już mam parę lat i na święta mam zamiar sprawić sobie nową konsole a mianowicie xboxa 360 gdzie teraz najtaniej dostane ?

I drugie pytanie do kogoś kto trochę się zna na tym sprzęcie, czy ciężko naprawić w x 360 błąd rrod (trzy czerwone diody czy coś) bo mam okazję do bardzo taniego kupna takiego właśnie xboxa ale myślę że ta awaria przewyższy kilkakrotnie kupno tego x-a :biggrin:

Edytowane przez kazik79

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

999 250GB Wiedzmin 2 + Forza4

Edytowane przez Lordofarcana

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

najtaniej, to wiadomo - z drugiej ręki (najlepiej jaspera, praktycznie bezawaryjny)

jeśli chodzi o nowego, to masz mase zestawów w bardzo niskich cenach :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam w planach kupno konsoli, slim 320gb z 2 padami i ewentualnie jakas gra w zestawie, i teraz rodzi się pytanie: kiedy będzie tańsza, teraz, czy po nowym roku ? I w jakim sklepie najlepiej kupić ? Ryzykować kupno z allegro? Czy lepiej jakis inny normalny sklep? Proszę o pomoc, z góry dzięki ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jesli chodzi o używke to allegro nie polecam już teraz masz mase zestawów do kupienia wystarczy poszukać

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na jakiej płycie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×