Skocz do zawartości
Agryppa

Ps3 Media Server

Rekomendowane odpowiedzi

witam, mam problem , gdy chce wlaczyc mp3 lub obejrzec film przez media server wyskakuje mi: blad serwera multimediow DLNA 2006 . czy ktos moze mi pomoc?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spróbuj użyć innego programu do mediaserwer :albo sprawdź swoje ustawienia czy wszystko jest ok.

Ja używam mediahome z nero 8 i śmiga tak jak trzeba :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest jakis sposob by plik mkv 1080p ustawic jakos tak by dalo sie ogladac bez szarpan?? Skonczyly mi sie juz sposoby co tam poustawiac by dalo sie cos z tego zrobic :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moze ktos sprawdzic na 1Gb/s sieci z jaka predkoscia kopiuje sie film z media servera, u mnie to zalosne 7MB/s ..... chcialbym sie dowiedziec czy tylko ja tak mam

Edytowane przez mess

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chodzi ci o 1 GB/s czy 1 Gb/s :P???

Ja mam 1 Gb/s ale nie wiem jak sprawdzić prędkość kopiowania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mój błąd, oczywiście ze 1Gb/s a sprawdzić możesz tak ze odpalasz media server wchodzisz na jakis film klikasz opcje i kopiuj, mierzysz czas i dzielisz MegaBajty przez ilość sekund i wychodzi MB/s. Byłbym wdzięczny ze przeprowadzony test.

Edytowane przez mess

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no wyszlo wolno ;/ plik 700 MB kopiowalem przez okolo 115 sekund co dalo wynik 6 MB/s o ile dobrze policzyłem :P

Mój kabel ma minimum 8 metrów i jest dosyć stary :P:P więc to może powodować spowolnienie.

Edytowane przez Xayro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki, czyli te nasze ps3 po prostu takie wolne ;) miedzy pc -> lap mam ponad 30MB/s

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam czy jest coś takiego jak przeglądarka plików jako dodatkowy software na PS3 mam zainstalowany media serwer na osobnym urządzeniu łącze się po wifi i ogladam sobie filmy natomiast do szału mnie doprowadza że nie mogę bądz nie wiem sortować według czasu utworzenia pliku itd. dzięki za informacje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie pamiętam jakie opcje oferuje, sortowanie plików w PS3.

Gdy pokaże ci lista, naciśnij kwadrat, powinna pokazać się lista sortowań. I wydaje mi się, że według daty, jest.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Ja trochę z innej beczki.

Jak otworzyć w PS3 Media Server jednocześnie plik video MKV i audio w formacie ac3 w drugim pliku? np. Death_at_a_funeral_720p_HDDVD_x264.mkv i Death_at_a_funeral_720p_HDDVD_x264.ac3 <--- na marginesie super film :-D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam ja mam następujący problem nie moge uzyskac dzwieku w filmie w formacie DTS konsola podpięta do amplitunera kablem optycznym ale jak zaznacze w media serverze ze chce dzwietk DTS to zamiast dzwieku mam szum. Nie wiem może to wina kodeków ?? Drugie pytanie to czy Media server ogarnia napisy w txt czy tylko sub i srt ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na pewno wina kodeków.

Napisy w txt ogarnia tylko wersja beta z tego co wiem. Bardzo stabilna, polecam. Do zassania z Forum Media Serwera. Normalna wersja obsługuje napisy w formacie .srt. W obu przypadkach nazwa pliku z napisami i filmu musi być identyczna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na pewno wina kodeków.

Napisy w txt ogarnia tylko wersja beta z tego co wiem. Bardzo stabilna, polecam. Do zassania z Forum Media Serwera. Normalna wersja obsługuje napisy w formacie .srt. W obu przypadkach nazwa pliku z napisami i filmu musi być identyczna.

Jakich w takim razie mam użyć kodeków ?? używam k-lite codeck Pack więc może to jest kwestia ustawienia kodeków ?? póki co narazie używam stabilenj wersji.... nie bety :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na pewno wina kodeków.

Jak sie okazuje napewno nie, człowiek jest stary i już nie potrafi czytać :biggrin: na przyszłość dla tych którzy będą mieli ten sam problem należy przestawić w konsoli podczas odtwarzania filmu typ audio na odtwarzanie z prawego i lewego kanału domyślnie ustawione jest tylko na lewy, co do napisów polskich w filmach też należy pamiętać aby przestawić w Settings w ustawieniach wyświetlanych napisów na region 1250 same ustawienie w Ps3 Media server na cp1250 nei załatwia sprawy.

Mam natomiast pytanie ponieważ mój net nie daje rady przy *.mkv więc film sie czasem stopuje i musze chwile odczekać...... jest jakaś możliwość zmniejszenia jakości względem płynności ?? Czyli żeby była torchę gorsza jakość a szybciej ładował się film ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pozwolę sobie podpiąć się pod temat. Bardzo proszę o pomoc w konfiguracji na linii ps3-windows7 64bit.

Mam nowego lapka z siódemką, internet z PLAY (działa bez zarzutu) i nie mam pojęcia jak udostępnić net dla ps3, nigdy wcześniej nie korzystałem z Windows 7.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No, panowie, troche sie zawiodlem na tym forum. Czekam juz ponad miesiac i zadnej odpowiedzi. Czy na prawde nikt nie jest w stanie udzielic mi jakiejkolwiek wskazowki?

Zacytuje moje posty z poczatku kwietnia:

Ehh i kolejny problemik mam ;D

PS3 wykrywa media serwer, wszystko dziala ladnie pieknie, jakosc idealna, czyta napisy txt bez opoznienia, generalnie jestem zadowolony. Komp to ostra maszynka wiec radzi sobie wysmienicie, ps3 podlaczone kablem (wczesniej bylo wifi ale przy filmach hd byly freezy wiec kupilem kabel i przeciagnalem go jakos przez pol domu ;d). Nie wiem jednak co jest, bo wczoraj ogladajac film, po jakichs 30 sekundach nagle film przeskoczyl mi o jakies 5 minut do przodu. Zdarzaly sie takie przeskoki systematycznie co jakis czas (w kazdym filmie) choc na komputerze tak nie mam. Co moze byc przyczyna? Generalnie filmy chodzi plynnie i jakosc jest idealna, dzieje sie tak z kazdym filmem.

Testowalem rozna jakosc (od najgorszej do najlepszej) na kilku filmach i caly czas to samo z ta roznica, ze skoki byly bardziej losowe (nie raz skoczylo po 10 sekundach, nastepnym razem przy innej jakosci po 20).

Jak wchodze w folder TRANSCODE i puszczam przez "no encoding" to wszystko chodzi idealnie - jakosc i glos w porzadku, nie ma zadnych freezow, wszystko chodzi plynnie, obraz nie skacze - jest idealnie. Wszystko ok poza 1 rzecza... nie czyta napisow (ani srt ani txt) - w kazdym innym przypadku oczywiscie czyta napisy - tylko ze wtedy wlasnie jest to skakanie filmu, freezy i brak synchronizzacji z glosem (po freezach). Zauwazylem tez, ze czesto film po tym jak skoczy do przodu o dajmy na to 5 minut to puszcza jakas scene 2 razy (czyli np leci film 10 sekund, przewija sie o 5 minut do przodu, leci 5 minut, potem cofa sie o 5 minut do sceny gdzie sie przewinelo - i tak to sobie 'leci' do konca filmu pomijajac polowe scen a 2 polowe puszczajac po 2 razy).

Komputer:

Manufacturer: Gigabyte Technology Co., Ltd.

Processor: Intel Core 2 Quad CPU Q6600 @ 2.40GHz (4 CPUs),

Memory: 4094MB RAM

Hard Drive: 500 GB Total

Video Card: Radeon HD4870 1GB

Monitor: Gateway 22" HDMI

Sound Card: Realtek High Definition Audio

Speakers/Headphones: Microlab K820

Keyboard: Razer Lycosa Mirror

Mouse: Razer DeathAdder

Mouse Surface: Razer Goliathus Alpha Control

Operating System: Windows XP Professional

Ustawienia:

208bjnk.jpg

104qoi8.jpg

Kabel ma z 15 metrow, moze troche wiecej, nie wpada w pole magnetyczne lodowki ani nawet magneto z xmenow, szczury kabla nie pogryzly a sasiad mi sie do sieci nie podpial, czy jest potrzebna jeszcze jakas informacja?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten mediaserver napisany jest specjalnie pod Ps3 i tylko z nia sie połączy, jesli chcesz streamować filmy/ oglądać zdjęcia na TV podłączonym bezpośrednio do PC'ta to musisz wybrać jakiś inny "uniwersalny" mediaserver....

pozdrawiam

Pewnie że się da - ale trzeba mieć telewizor z DLNA - wpinasz TV w switch - trochę kombinowania i można oglądać filmy z PS3 media server z pominięciem PS3.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak jak w temacie.Zainstalowałem ps3 media server ,gdy włączam program na laptopie próbuje nawiązać połączenie ale lipa,wyskakuje duży krzyżyk.Sieć mam normalnie na ps3 wszystko idzie bezprzewodowo.Gdzie może być problem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Witajcie,

mam problem z PS3 Media Server. Kiedy probuje looknac jakis film film idzie do jakiegos momentu, zazwyczaj 10-15minut a pozniej skacze na poczatek filmu. Moze ktos z Was mial podobny problem?

Edytowane przez Arm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak jak w temacie.Zainstalowałem ps3 media server ,gdy włączam program na laptopie próbuje nawiązać połączenie ale lipa,wyskakuje duży krzyżyk.Sieć mam normalnie na ps3 wszystko idzie bezprzewodowo.Gdzie może być problem?

Spróbuj wyłączyć firewalla i antywirusa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam podobny problem jak Rybaczenkow

Po 2 godz zabawy z MS i TVersity nic nie zdziałałem

Oczytałem się na forach rożnych opinii, ale nic nie znalazłem

Mój system to Win 7... i po dłuższym czasie przesiadłem i się na stacjonarny z XP i wszystko poszło jak burza

Na Siódemce niestety nie chodzi MS, a myślałem że to wina routera

Teraz pytanie kto wie co trzeba wyłączyć, żeby chodziło??

Antyvira mam wyłączonego firewalla także

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam Win7, Firewall włączony, Antywirus również i wszystko mi chodzi bez problemowo :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam podobny problem jak Rybaczenkow

Po 2 godz zabawy z MS i TVersity nic nie zdziałałem

Oczytałem się na forach rożnych opinii, ale nic nie znalazłem

Mój system to Win 7... i po dłuższym czasie przesiadłem i się na stacjonarny z XP i wszystko poszło jak burza

Na Siódemce niestety nie chodzi MS, a myślałem że to wina routera

Teraz pytanie kto wie co trzeba wyłączyć, żeby chodziło??

Antyvira mam wyłączonego firewalla także

Wyłączyć systemową funkcję udostępniania mediów - jest w centrum udostępniania. Przy okazji w liście uruchamianych usług wyłączyć "Media Sharing Service". Nie wiem, jak jest po polskawemu, bo mam wstręt do tłumaczeń windowsów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×