Skocz do zawartości
Agryppa

Ps3 Media Server

Rekomendowane odpowiedzi

winiasz, u mnie jest to samo. Jak zahaszuje plik z tekstem to PS3 widzi avi jako dvix i przy odtwarzaniu nie ma problemów idzie gładko. Natomiast gdy tylko zobaczy napisy, to tego samego avi'ka widzi jako MEPG-2 i i tnie w momencie.

Ciekawe w czym leży problem, Agrypa może Ty wiesz?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie używam tego programu już jakiś czas na Ubuntu 8.10 i działa mi wszystko włącznie z napisami(srt,musąa być w tym samym folderze co film i takiej samej nazwie).Co do zacinania się filmów to działa wszystko włącznie z mkv w wysokiej rozdzielczości,wystarczy tylko zmienić w common decoder settings dźwięk na 2 channels stereo(domyślnie chyba jest 5.1) oraz w common encoder settings w Mpeg2 Video quality ustawić na mediun quality(keyin=5:vqscale=3:vqmin=5).Ja na dodatek mam jeszcze odznaczone wszystkie opcje w MEncoder prócz Autoload srt i tyle.Jak mówię działa ale ja pracuje tylko i wyłącznie na Ubuntu 8.10.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziwna sprawa. Instalowałem to w piątek i ni cholery nie chciało ruszyć. Dziś zainstalowałem i ... :| Działa :D

MKV działa jak ta lala. Zero przycięć. Proc na 30% :D Wreszcie się opłaciła wymiana kompa ;)

Dzięki za ten temat :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A u mnie raz działa raz nie :P tzn. jak już znajdzie plejkę to ok, ale za następnym włączeniem potrafi nie znaleźć

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to się ucieszyłem :D

Czy aby masz ten sam błąd co ja miałem BindException: Address already in use?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

misio, ten błąd sugeruje że masz już jakiś Media Server (lub coś innego) co zajmuje Ci ten port - czy przypadkiem nie masz włączonego udostępniania plików w Windows Media Playerze? W Viście MP nie musi być włączony aby udostępnianie działało...

conti, to proste - film masz w kodekach natywnie widzianych przez PS3, jak dodasz do tego napisy to automatycznie wklejasz je do filmu (transkodujesz), pomieszaj z opcjami tak jak sugeruje Amra Lew

winiasz, sprawdź jaką masz moc sygnału wifi, poza tym zrób tak jak pisze Amra Lew

Amra, ja mam Mandrivę 2009, na co dzień używam coherence, PSM włączam tylko jak chcę obejrzeć film, szkoda mi zasobów na javę ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
misio, ten błąd sugeruje że masz już jakiś Media Server (lub coś innego) co zajmuje Ci ten port - czy przypadkiem nie masz włączonego udostępniania plików w Windows Media Playerze? W Viście MP nie musi być włączony aby udostępnianie działało...

Masz rację, bo wtedy używałem NeroMH. :) Inna sprawa, że zmiana portu nic wtedy nie dawała :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pojawiła się nowa wersja:

Here's the changelog:

- Changes / Features

. New option to enable video copy on ps3

. RAW images thumbnail support: CR2/CRW/PEF/NEF/ORF/SRF/MRW/DNG/ARW/RAF

. New extensions supported: SHN/M2V/M2P

. tsMuxer engine can now mux or reencode in AC3/PCM all audio tracks in real time

. Add the experimental mencoder build for multicore on OSX

. DVR-MS remuxer now included by default in Windows package

. New translations: Spanish (thanks to Jose from playstationhoy.com), Dutch (thanks to Vincent Meylof), German (thanks to Jeuki), Russian (thanks to Peter Klassen), Polish (thanks to Maciej Bocian), Greek (thanks to Alexander Polichroniadis), Portuguese (thanks to Hugo Sousa), Finnish (thanks to Ove Sentlig), Norwegian (thanks to Ball80 and Topguy), Swedish (thanks to Dusan Ilic) and Japanese (thanks to Yu)

- Fixes

. tsMuxer's AC3/LPCM encode/muxing + Mencoder's LPCM remuxing now working on Linux

. Fixed LPCM seeking issue

. Fixed regression with PicasaWeb images feed

. Changes in subtitles loading / Fonts support (Default/ASS/Embedded Fonts)

. Fixed channels order with tsMuxer engine's DTS->AC3 option

. Transcode buffer wasn't fully released after end of video

. Fixed bug with shared folders selection on Windows

. Fixed periodic alive messages sent to ps3

. Better dvr-ms media info retrieval

. Updated ffmpeg/mplayer/mencoder/mt builds on Windows and OSX (slight H264 speedup for singlecore)

. Buffer issues with transcoded audio files lasting more than 10 minutes

. Fixed RSS parsing with some feeds

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie bardzo znam angielski, ale i tak to sprawdze :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Pojawiła się nowa wersja:

Tak z ciekawości bardzo duże zmiany w kodzie musiałyby być żeby rozpoznawał pliki txt?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koledzy pomocy :confused: zainstalowałem ten programik no i oczywiście nie działają mi napisy na konsoli, wszystkie filmy ładnie czyta nic nie tną tylko ze napisy nie idą.

Pobierałem i .srt i inne jeszcze jakieś i nic :confused: filmy też różnego rodzaju i divix, avi, rmvb, no wszystko ;/

Co może być nie tak??

proszę o jakąś podpowiedz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Koledzy pomocy :confused: zainstalowałem ten programik no i oczywiście nie działają mi napisy na konsoli, wszystkie filmy ładnie czyta nic nie tną tylko ze napisy nie idą.

Pobierałem i .srt i inne jeszcze jakieś i nic :confused: filmy też różnego rodzaju i divix, avi, rmvb, no wszystko ;/

Co może być nie tak??

proszę o jakąś podpowiedz

Tak jak już było pisane napisy muszą być srt muszą mieć tą samą nazwę co film i być w tym samym folderze...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Tak jak już było pisane napisy muszą być srt muszą mieć tą samą nazwę co film i być w tym samym folderze...

ale dokladnie wszystko tak zrobiłem i robię i wciąż nic ;/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

spoko już wszystko działa ;)

nie wiem co się stało ale samo zatrybiło (tak po prostu)

jeśli chodzi o te foldery #--Transcode--# to nie otwiera mi ich :confused: wcale a wcale

mimo wszystko dzięki za pomoc

pzdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mam film na kompie 1080p i jak puszczam przez media server tnie jak cholera... a jak film 720p daje dziala normalnie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Kompy Wam nie wyrabiają i tyle. :) Grafika tu nie ma nic do rzeczy. Proc wszystko na siebie bierze.

Edytowane przez misiopuchatek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spróbuj zmienić ustawienia:

Maximum bandwidth in MBits/s

Ja przeczytałem w FAQ programu że to może pomóc i u mnie faktycznie przestało ciąć. Jeszcze nie bawiłem się by sprawdzić czy jest jakaś różnica w samej jakości obrazu ale jeżeli chodzi o Twój problem to to może też być przyczyną.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam problem ponieważ MediaServer na pc nie widzi PS3. Czym to może być spowodowane? PS3 jak i komp działają bezprzewodowo korzystając z liveboxa. Ma ktoś radę?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Mam problem ponieważ MediaServer na pc nie widzi PS3. Czym to może być spowodowane? PS3 jak i komp działają bezprzewodowo korzystając z liveboxa. Ma ktoś radę?

Wyłącz Firewall na kompie i sprawdź, po restarcie kompa też nie wykrywa bo mi raz wykrywa raz nie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak tnie to niekoniecznie wina kompa. Mi się szybko buffer zapełnia ale i tak tnie jak cholera bo wifi nie wyrabia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no to ja nie wiem ile potrzeba do Full Hd zeby to cos odpalic... jak sie ma 2x2ghz plus 3gb ramu i karte HD radeon 2400 512MB... z poczatku myslalem ze wlasnie to wina wifi to podlaczylem przez rj45 ale to co wiec nie wiem... jeszcze raz kodeki przeinstaluje moze to cos da.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jak tnie to niekoniecznie wina kompa. Mi się szybko buffer zapełnia ale i tak tnie jak cholera bo wifi nie wyrabia.

Jesli bufor Ci sie zapełnia ale wciąż tnie to zmien sobie w USTAWIENIA TRANSKODOWANIA-Ustawienia jakosci obrazu-wybierz z rozwijalnej listy-Good quality for HD wi-fi transcoding

U mnie też cieło obraz ,ale jak to zmieniłem to smiga mi hd 1080p zapewne jest jakas strata jakosci ale jak dla mnie jest ona akceptowalna i jestem zadowolony :P

Mam nadzieje ze Ci to pomoze jesli nie to sygnał wifi masz za moze slaby??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wifi mam 100% bo komp i PS3 są może w odległości dwóch metrów od routera. Wrócę z pracy to wypróbuje czy działa :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×