Skocz do zawartości
Agryppa

Ps3 Media Server

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Ostatnio zainstalowałem system Windows 7 Ultimate 32bit i chciałem skorzystać z funkcji udostępniania plików na PS3 lecz ona nie działa. Moja sieć domowa w ogóle nie wykrywa PS3 :/ Na PS3 z kolei pojawiła się ikonka "CHANG-PC: Chang:" po kliknięciu na nią wyskakuje komunikat: "Access to the media server is not allowed. It is possible that the system name for this PS# sysem, "PS3-XXX", has not been registered. Check the settings for the media server." Co ciekawe na laptopie w sieci domowej pokazuje mi prócz mojego komputera także komputer CHANG-PC jednak nie mogę się z nim połączyć. Konfigurowałem także sieć domową by widziała wszystkie sieci, jednak nie znajduje ona mojej konsoli (adres MAC się nie zgadza). Czy ktoś wie jak rozwiązać ten problem bym mógł spokojnie odtwarzać filmy, muzykę i grafikę z laptopa na PS3? Liczę na Waszą pomoc!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aby pliki na PC byly dostepne dla PS3 trzeba je udostepnic za pomoca Media serwera. Konsoli nie zobaczysz w Otoczeniu Sieciowym. Pogrzeb w ustawieniach Windows Media Playera, moze tam jest cos poblokowane.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Utworzyłem bibliotekę w WMP, ustawienia są domyślne, mimo wszystko w dalszym ciągu nic nie działa :/ Ten komunikat z PS3 mówi, że nie ma dostępu do media serwera, jak zatem mam udostępnić konsolę skoro nawet jej nie widzi?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Olej tego WMP i spróbuj dedykowanym serwerem. Nie wiem czy pod Windows 7 on działa, ale chyba jest jakiś sposób odpalania ze wsteczną zgodnością czy coś w tym stylu. Pitolenie się z innymi programami jest zbędne jeśli mamy specjalnie dla nas napisany program, który zresztą swoimi możliwościami zjada na śniadanie inne mu podobne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ściągnąłem, zainstalowałem i żeby było śmieszniej program nie wykrywa PS3 :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pewnie masz powlaczane rozne systemowe firewalle i inne zapory ochronne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam Windows 7 ultimate 64bit, i nie mam problemu :) w konsoli ustawione mam wszystko automatycznie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, w konsoli jest włączona obsługa media server.

@venome99

A przez co strumieniujesz pliki? WMP? Coś specjalnego ustawiałeś na kompie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A spróbuj z włączonym wyszukiwaniem serwerów w ps3. To znaczy włącz media serwer na kompie i wyszukaj serwer przez ps3 ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam Windows 7 Professional 32-bit i bez problemu działa PS3 Media Server. Nic nie zmieniałem, widać wystarczy tylko poprawna konfiguracja połączenia PC-PS3.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z włączonym media serwerem to ja próbuję od samego początku ;)

Nie wiem w czym może tkwić problem, zarówno konsolę jak i laptopa mam podpięte pod ten sam router, jak wspomniałem w pierwszym poście, oba urządzenia wykrywają mi jakieś CHANG PC tylko co z tego, skoro nic nie działa jak należy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na jednym z routerow linksysa spotkalem sie w zakladce bezpieczenstwo z czym takim jak inteligentne filtrowanie pakietow. Router badal zawartosc poszczegolnych pakietow w poszukiwainu zagrozen. Waliloby mnie to gdyby wszystko dzialalo, ale nie dzialalo. Nie dzialalo wlasnie udostepnianie plikow w windowsie (samba). Po wylaczeniu tego gowna nagle magicznie zaczelo dzialac. Moze cos na rutku jest takie cos wlaczone?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam mam problem z połączeniem Ps3 z Media Serwer. Wcześniej korzystałem z Windowsa XP i nie było problemu ale od wczoraj korzystam już z Windowsa 7 Ultimate i nie potrafię się połączyć. W śledzeniu wyskakuje coś takiego :

Proszę o pomoc

Pozdrawiam

post-16599-1256596054,2544_thumb.png

Edytowane przez ozgud

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam mam problem z połączeniem Ps3 z Media Serwer. Wcześniej korzystałem z Windowsa XP i nie było problemu ale od wczoraj korzystam już z Windowsa 7 Ultimate i nie potrafię się połączyć. W śledzeniu wyskakuje coś takiego :

Proszę o pomoc

Pozdrawiam

na innych windach są problemy, pisali tu w temacie. na xp działa jakoś ok.

filmy po wi-fi idą bez zacięcia nawet na P4 3.00 ale bez napisów. z napisami tnie i to wina napisów. pozostaje czekać na nową wersje że będzie chodzić z napisami. program mkv2vob obniża jakość , lub jeśli chcemy ją zachować to zwiększa plik o 100% albo i więcej w zależności od wybranego kodowania.... szkoda. jedyna pociecha to filmy w mkv z polską ścieżką językową...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a na drugim mam viste 64bit i tu jest problem... na obydwoch mam zainstalowana jave oczywiscie, na viscie jave 32bit jak i 64 bit. no i kurde bawie sie jzu ile moge z ustawieniami i z wymuszaniem ip i portow no i lipa, vista nie widzi ps3....

Ti nie wina samej Visty,a ustawień,sam mam Viste x64 i media server śmiga jak należy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam . mam problem z wyzej wymienionym programem ...

wlasnie dzis sobie go sciaglem bo przeczytalem o nim na jedym forum , wszystko ok , program sie zainstalowal , dziala bez zarzutow ale gdy go odpalam nie moze mi wyszukac mojej konsoli , nie wiem co jest tego przyczyna , moze trzeba zmienic jakies ustawienia w ps3 , jezeli ktos wie co jest nie tak , prosze o pomoc , pozdr.:turned:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam . mam problem z wyzej wymienionym programem ...

wlasnie dzis sobie go sciaglem bo przeczytalem o nim na jedym forum , wszystko ok , program sie zainstalowal , dziala bez zarzutow ale gdy go odpalam nie moze mi wyszukac mojej konsoli , nie wiem co jest tego przyczyna , moze trzeba zmienic jakies ustawienia w ps3 , jezeli ktos wie co jest nie tak , prosze o pomoc , pozdr.:turned:

Kiedy uruchomisz program,włącz w konsoli wyszukiwanie media serwerów ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kiedy uruchomisz program,włącz w konsoli wyszukiwanie media serwerów ;)

mozesz mi jeszcze powiedziec jak to zrobic ? bo jestel laikiem w tych sprawach ;/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mozesz mi jeszcze powiedziec jak to zrobic ? bo jestel laikiem w tych sprawach ;/

W konsoli wcgodzisz w video i serch for media servers

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja też nie mogę znaleźć media servera - program szuka, konsola też i nic...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×