Skocz do zawartości
Agryppa

Ps3 Media Server

Rekomendowane odpowiedzi

jesli sciagne film bluray i odpale goz laptopa przez media serwer na tv to beede mial go w rozdzielczosci hd?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jezeli przepustowosc sieci na to pozwoli, a moc laptopa jest wystarczajaca zeby transkodowac film w locie to teoretycznie tak. Ale na moje oko bardzo teoretycznie. Chyba ze transkodowanie nie bedzie potrzebne, bo chyba to jest glownym problemem. Ale nie lepiej po prostu podlaczyc kompa do tv? Ludzie zawsze kombinuja na sile.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jezeli przepustowosc sieci na to pozwoli, a moc laptopa jest wystarczajaca zeby transkodowac film w locie to teoretycznie tak. Ale na moje oko bardzo teoretycznie. Chyba ze transkodowanie nie bedzie potrzebne, bo chyba to jest glownym problemem. Ale nie lepiej po prostu podlaczyc kompa do tv? Ludzie zawsze kombinuja na sile.

Dlaczego teoretycznie? Raczej nie jest lepiej podlaczyc kompa do tv... Jakosc obrazu bedzie lepsza przez PS3 ...chyba ze masz TV z wejsciem DVI a z takimi sie nie spotkalem albo jezeli masz kompa z wyjsciem hdmi(lub przejsciowke) ale wtedy to ten komp bedzie pewnie wystraczjaco szybki zeby transkodowac filmy hd. Pozatym nie kazdy ma peceta tak blisko telewizora, lub nie chce za kazdym razem przenosic laptopa. Teraz chyba sie rozpisze .... :P ......

Ja uzywam PS3 Media Server juz od roku (praktycznie od poczatku istnienia) wczesniej uzwalem tversity ale jak juz chyba wszyscy wiedza PS3 Media Server nie ma sobie rownych.... w kazdym razie mam juz spore doswiadzenie z tym programem i w ogole z media server'ami na ps3jkach dlatego chcialbym sie z wami podzielic moimi doswiadczeniami. ...lol nie wiem od czego zaczac....

Po pierwsze rOgalZory sie zapytal czy "jesli sciagnie film bluray......?" to jest bardzo niesprecyzowane pytanie bo jezeli mu chodzilo o image ISO bluraya to mozesz ogladac taki film (bez napisow) przez PS3 media server bez transkodowania... takie filmy sa dosyc duze..np ostatnio sciagnalem Ile wazy Kon trojanski to zajmowal 21GB. Do filmow 1080p (np ISO bluraya) potrzebna jest siec kablowa minimalnie 100Mbps, jak masz tylko wireless to zapomnij o ogladaniu filmow 1080p w sensownej jakosci nawet przy najlepszym kompie. Do filmow 720p wystarczy wireless chociaz ja i tak zawsze polecam kabel. W zasadzie wszystkie pliki co ps3jka sama potrafi odpalic nie musisz transkodowac (PS3 Media server automatycznie zadecyduje czy musi transkodowac czy nie), inna jest bajka jezeli chcesz dodac napisy do filmow wtedy nawet pliki obslugiwane przez ps3 bede musialy byc transkodowane co oznacza ze w locie do kazdej klatki (filmy HD maja przewaznie prawie 24 klatki na sekunde,) bede dodawane napisy. Jezeli nie ma sie dobrego kompa (=komp ktory by poradzil sobie z transkodowaniem 720p w locie) a chce sie ogladac filmy hd przez PS3 media server to mozna skorzystac z MKV2VOB, ten program przekonwertuje pliki mkv (720p czy 1080p) na format obsugiwany przez ps3 dzieki czemu nie bedzie potrzeby transkodowac pliku przy odtwarzaniu go na playu. Juz mnie znudzilo to pisanie lol...jestem zemeczony...jak ktos ma jakies pytania lub uwagi to postaram sie na nie odpowiedziec... Acha i kazdy kto uzywa PS3MS powinnien rowniez uzywac mojego pluginu do PS3MS :P Znajdziecie go TUTAJ

Edytowane przez jaqb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Słuchajcie, a da się przez ten program skopiować film na konsolę? Ściągnąłem na próbę mniejszy film (200 mega), odpaliłem ps3 media server, na konsoli wchodzę do folderu gdzie na kompie jest ten film, wciskam /\ (trójkąt), potem "Copy" no i leci. Ale jest jedno ale, że tak powiem :P Przesyła sie cały czas, miałem już przesłane ponad 1gb Oo Pasek postępu nic, a nic się nie rusza.

A jak sie nie da tym programem, to czy jest jakiś inny, którym się da? Bo np. muzykę kopiowałem na konsole właśnie tym.

Edytowane przez C1nass

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Słuchajcie, a da się przez ten program skopiować film na konsolę? Ściągnąłem na próbę mniejszy film (200 mega), odpaliłem ps3 media server, na konsoli wchodzę do folderu gdzie na kompie jest ten film, wciskam /\ (trójkąt), potem "Copy" no i leci. Ale jest jedno ale, że tak powiem :P Przesyła sie cały czas, miałem już przesłane ponad 1gb Oo Pasek postępu nic, a nic się nie rusza.

A jak sie nie da tym programem, to czy jest jakiś inny, którym się da? Bo np. muzykę kopiowałem na konsole właśnie tym.

Opcja "Copy" dziala najlepiej przy plikach obslugiwanych przez ps3...czyli najlepiej przekonwertowac film do formatu rozpoznawanego przez ps3 uzywajac na przyklad MKV2VOB. Wtedy nie powinno byc problemu z kopiowaniem filmow na ps3.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

po co sie bawic w kopiowanie?

ja preferuje zamiast przerabianai filmow, streamowanie...

wystarczy zakupic dobry kabel sieciowy 6 cat i wtedy filmy full hd smigaja az milo bez zadnych zacinek,zawieszek itp

dobry kabel i mozna sie cieszyc stramowaniem Best Quality!

naprawde polecam takie rozwiazanie

ups...dopiero zobacyzlem ze to temat z maja...

Edytowane przez karhan23

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Moze odrazu przejde do problemu, ktory mnie neka. Moj komputer laczy sie z ps3 poprzez router. Na poczatku przez dluszy czas filmu jest wszystko w porzadku lecz po jakims tam czasie film zaczyna sie zacinac. Zauwazylem ze w momencie zacinania kpbs (widoncze po przycisnieciu select) skacza wysoko w gore. Wiecie moze jak rozwiazac moj problem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witajcie, za tydzień otrzymam PS3... i nie mogę sie doczekać... oczywiście...

mam jednak pytanie, ponieważ w pierwszej kolejności interesują mnie filmy BluRay (oryginalne) a w drugiej gry... a że w brytanii można kupic za sensowną kase BluRaye...

czy jest możliwość ściąganięcia  napisów do na przykład Transformers 2 i oglądanie oryginalnie zakupionego BluRaya z napisami z neta?

Jak pisałem, chciałem się zaopatrzyć w pare filmów w brytanii bez polskich napisów i te napisy sobie na spokojnie pociągnąć...

Z góry bardzo dziękuje za pomoc :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Raczej sie tak nie da. A jesli jakos sie da, to moga byc problemy z moca obliczeniowa kompa przy transkodowaniu albo z przepustowoscia sieci.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Moze odrazu przejde do problemu, ktory mnie neka. Moj komputer laczy sie z ps3 poprzez router. Na poczatku przez dluszy czas filmu jest wszystko w porzadku lecz po jakims tam czasie film zaczyna sie zacinac. Zauwazylem ze w momencie zacinania kpbs (widoncze po przycisnieciu select) skacza wysoko w gore. Wiecie moze jak rozwiazac moj problem?

Router zapewne na wifi - podlacz kabelkiem a problem zniknie. Niestety - wifi nie wyrabia przy duzych porcjach danych... :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Kondorr da się ale zabawy z tym trochę jest, pytanie czy warto. Musisz poszukać na forach o hd. Jedynka z UK miała napisy PL to i dwójka powinna mieć.

A co filmów przez ruter to u mnie i na kablu się tną, po za tym, mkv traci na jakości. Takie moje odczucie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam media center mam od nie dawna i w związku z tym mam pytanie czy da się przesyłać obrazy ISO gier z kompa na konsolę za pomocą programu?

Edytowane przez EnateH

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam media center mam od nie dawna i w związku z tym mam pytanie czy da się przesyłać obrazy ISO gier z kompa na konsolę za pomocą programu?

Ale jakich gier? Ogólnie pewnie da się zrobić "copy" ale nic z tym na konsoli nie zrobisz. Chyba że pod linuxem gry na pc. to i może coś z tego będzie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bo słyszałem ze programy są do odpalania obrazów na konsoli. ferrox i ISO leader czy jakoś tak ale podobno nie działają, ale warto spróbować

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Próbuj, może jako pierwszemu uda Ci się odpalić pirata na ps3 :) Chwała gwarantowana :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam jestem świerzym posiadaczem ps3 i nowy na forum... mam problem z media serverem... otóż posiadam dwa kompy na jednym jest xp 32 bit i tu mi chodzi ladnie media server a na drugim mam viste 64bit i tu jest problem... na obydwoch mam zainstalowana jave oczywiscie, na viscie jave 32bit jak i 64 bit. no i kurde bawie sie jzu ile moge z ustawieniami i z wymuszaniem ip i portow no i lipa, vista nie widzi ps3.... poprostu nie i juz.... czy ktos moze mi pomoc?? dodam ze zapore mam wylaczona... wkleje wam 2 logi z servera, jeden gdy nie wymuszam ip a drugi gdy standardowo server prubuje sie polaczyc...

standard: łączy sie na 192.168.1.104

http://zapodaj.net/42f94f89a53c.jpg.html

wymuszone ip 192.168.1.100

http://zapodaj.net/5b1eb55dab50.jpg.html

i myslalem rowniez ze dwa media servery wlaczone naraz sie gryza i dlatego moze byc problem, wiec probowalem na wylaczonym XP, nie pomoglo...

bardzo prosze o pomoc

Edytowane przez ogrex

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też się wczoraj męczyłem z Vistą. Na początek wyłącz Zaporę.

Jeśli to pomoże, przed ponownym włączeniem upewnij się, że masz dodany wyjątek dla aplikacji javaw.exe dla wersji 1.6.x

(Nie chodzi tu o javaw.exe z katalogu system32)

Poza tym w logu jest napisane, że coś już używa portu 5001 (w obu przypadkach)

Upewnij się, że w Procesach nie działa żaden Media Server (javaw.exe)

Edytowane przez barmazu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pomoże ktoś???

mam problem z odpaleniem programu na kompie...

gdy włączam program wyskakuje okno że niemożna stworzyć java virtual machine...

What The F...???

prosze o szybką odpowiedz i z góry dzięki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to moze jak nie moze uruchomic maszyny javy to trzeba sprawdzic czy java jest zainstalowana?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na poczatku to witam wszystkich

generalnie media serverek chodzi dobrze wszystko czyta nie scina napisy dzialaja wszystko git

jednak chcialbym ogladac tv internetowa ktora nadawana jest jako .pls czyli playlista ktora czyta winamp w filmach swojego formatu nsv

niby jest taka mozliwosc bo jest w kodekach sa silniki streamingu webowego,

zainstalowalem vlc player z kodekami i tam w media serverze wszystkie maja zielone ikonki wiec jest ok

ale nie mam pojecia jak sie do tego zabrac ktos mi jest w stanie pomoc ??

Edytowane przez cgn

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

, Masakra :).

Zainstalowałem PMS z linka, który jest w pierwszym poście i totalnie nie potrafiłem zrozumieć dlaczego, jeden plik się tnie inny nie.

Poczytałem cały ten temat i posłuchałem pewnego osobnika, którym sam stwierdził że PS3 Media Server v1.11.xxx rozwiązała jego problemy, moje także, zassałem wersje v1.11.363 i nie mam już żadnych zwiech.

Moja konfiguracja to Server pod który mam podpięty router WiFi z którego korzystam na laptopie (win7) i z którego korzysta PS3.

Aktualnie oglądam sobie Hellboy 2 720p.BlueRay.x.264 i absolutnie żadnych zwiech, jak dam select do w prawym górnym rogu prędkość się zmienia od minimalnie 1.4 Mbps do nie raz 14 Mbps, średnio idzie od 2-3 Mbps.

Co do napisów to nic nie muszę robić, ściągam z napiprojekt napisy *.txt, gdzie ściągają się z dokładnie taką samą nazwą co nazwa filmu i ku memu zaskoczeniu nie muszę zmieniać na żadne *.srt, filma odrazu się uruchamia z napisami.

Mam tylko takie pytanie, bo zmieniłem w ustawieniach transkodowania/MEncoder/Strona kodowania napisów na cp1250/windows-estern europe, oraz pozmieniałem w Wpólnych ustawieniach transkodowania Ustawienia jakości wideo MPEG2 na keyint=25:vqmax=5:vqmin=2 /* Good quality for HD Wifi Transcoding */, oraz Ilość kanałow audio na: 2 channels Stereo.

Po tym wszystkim dałem Zapisz, następnie wyszedłem z programu i uruchomiłem go ponownie.

O ile Wspólne ustawienia transkodowania zostały takie jakie ustawiłem to w Silniki plików wideo/MEncoder/Strona kodowania napisów: mam dalej cp1250, chodź zmieniałem na cp1250 /* Windows - Eastern Europe */.

Chociaż nie powinno mnie to obchodzić bo w napisach pięknie wyświetlają się polskie krzaczki :).

Pozdrawiam :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×