Skocz do zawartości
Agryppa

Ps3 Media Server

Rekomendowane odpowiedzi

...a ja używam programu Mezzmo + napisy ściągam w SRT.

Chodzi bez problemów chociaż do streamowania filmów HD PS3 nie wyrabia i za często przerywa i buforuje.

Dla tego streamuję bezpośrednio zPC na Smart TV co działa bez zarzutu nawet w w filmach na 1080p.

Oczywiście Wi-Fi musi być odpowiednio skonfigurowane. Przynajmniej 150mb/s.

Osobiście udało mi się wszystko ustawić pod N 300mb/s radio 40hz.

Generlanie po prostej konfiguracji programu (również po polsku) wklejam film, serwer się odswierza i oglądam z napisami bez problemów. Jest również opcja wstępnego transkodowania filmów (wszystkie/jeszcze nie odtwarzane) dla wszystkich lub wybrnaych urządzeń.

Na Androidzie podobną funkcję spełnia "Bubble UPnP".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy jest mozliwosc ustawienia sobie w PMS, aby wyswietlane napisy uwzglednialy tagi?  bo jak wiadomo porzadne napisy wielokrotnie maja kursywe, jakis kolorek itp. itd. W tej chwili pojawiaja mi sie tylko symbole w tych miejscach, a np. subedit bez problemu je lyka i wyswietla.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

SubEdit SubEditem a to TV/Konsola  je czyta a nie program ;) więc musiałoby być to w oprogramowaniu konsoli albo "na żywo" wkodowywane w film.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no wlasnie dlatego liczylem, ze moze sie uda ustawic to w pc zeby wkodowal i przeslal do tv/konsoli :) czyli rozumiem, ze nic z tego?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Specjalista nie jestem, ale na chłopski rozum:

Musiałby albo robić to "na żywo" a tu już by PC pewnie nie wyrobił ze zrobieniem wszystkiego na czas i wysłaniem, albo musiałbyś się pobawić w ponowne kodowanie filmu z dodanymi napisami i mieć film gotowy już z napisami "na sztywno" dodanymi do filmu.

Dużo zabawy i kombinowania. Chyba nie warto dla kolorków i kursywy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie nigdy nie maiłem problemu z media serverwm przerzucałem filmy nawet po 15GB jeden ale zepsuł mi się stary ruter i zmieniłem go na tp-link td-8960n

I od tego czasu nie działa mi MS po prostu nie przerzuca plików...

Miałby ktoś jakiś pomysł jak to naprawić? Co zmienić w ustawieniach rutera by wszystko śmigało jak kiedyś. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

- Sprawdź wstawienia serwera DHCP (ustal sobie stałe IP dla każdego Adresu MAC)

- WiFi - hasło sobie ustaw na typ WPA 2 z szyfrowaniem AES (wtedy będzie poprawnie działała prędkość N)

- Sprawdź czy nie ma włączonego wewnętrznego FireWall'a na routerze

- Sprawdź czy w Windowsie na nowym routerze (połączeniu) nie włączył się firewall.

- sprawdź czy jest włączone UPnP

- spróbuj z PC zrobić ping IP konsoli czy innego sprzętu z którym ma być widoczny PC

- pogrzeb w ustawieniach programu ?

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

- Sprawdź wstawienia serwera DHCP (ustal sobie stałe IP dla każdego Adresu MAC)

- WiFi - hasło sobie ustaw na typ WPA 2 z szyfrowaniem AES (wtedy będzie poprawnie działała prędkość N)

- Sprawdź czy nie ma włączonego wewnętrznego FireWall'a na routerze

- Sprawdź czy w Windowsie na nowym routerze (połączeniu) nie włączył się firewall.

- sprawdź czy jest włączone UPnP

- spróbuj z PC zrobić ping IP konsoli czy innego sprzętu z którym ma być widoczny PC

- pogrzeb w ustawieniach programu ?

1. PS3 mam po kablu(nat 2) podpięte więc nie widzę sensu dodawania stałego ip

2. ping IP konsoli jak to się robi(nie wiem o co Ci tu chodzi)

3. gdzie pogrzebać jak zawsze miałem domyślne wszystko i śmigało

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Stałe IP jest po to żeby komputer szukał konsoli zawsze w tym stałym miejscu.

Włącz wiersz poleceń i wpisz komendę

ping ip-konsoli

na przykład

ping 192.168.1.100

Jeżeli będzie odpowiedź to znaczy że urządzenia się widzą.

Jeżeli miałeś domyślnie na starym sprzęcie a teraz nie działa to musisz sprawdzić czy nie ma jakoś firewalla albo spróbuj przynajmniej ustawić takie same IP sprzętów jakie były kiedyś.

To jest coś na co ciężko teoretyzować.

Trzeba sprawdzić ustawienia i routera i programu.

Może za pierwszym razem skonfigurował i zapisał sobie IP konsoli i szuka nie istniejącego adresu.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ustawiłem stałe ip na pc i konsolę.

Zrobiłem ping test i pc z ps3 się widzą 0 utraconych pakietów...

I dalej lipa próbuję jakiś dziadowski pliczek avi 550mb wrzucić i "Status bufora..." Pusty no kur********

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W takim razie bedzie to raczej kwestia ustawień programu.

...aż go zainstaluję i sprawdzę co tam siedizi.

Jak coś to wal na GG, pomyślimy jak temu zaradzić.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Shemaforash,

 

Program działa jak powinien. W Mezzmo miał to samo.

Urządzenie i pliki są widoczne, ale coś się dławi na tym routerze. Zdjęcia się wczytują ale wolno czyli wychodzi na to że coś jest w konfiguracji na routerze skopane lub sam router jest badziewny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czesc, sluchajcie, jak dodaje plugin xmbc to wtedy ps media server w ogole sie nie uruchamia. co robie zle? kopiuje plik .jar do folderu /plugins. dzieki!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie moze wiedzie jak na to zaradzic?

Jak wlacze polaczenie z serverami multimediow na konsoli to w multimediach wyszukuje mi uzytkownika kompa. Na ktore i tak nie da sie wejsc:/ Dopiero da sie przegladac kompa jak wlacze ps3 media server.Jak moge zrobic zeby mi sie te konto nie wyswietlalo?
Troche to pomieszane ale mam nadzieje ze choc troche zrozumiale:P

Edytowane przez krzyzak86

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Te konta widoczne to udostępnianie z Windows. Można przez WIndows Media Player 11 również udostępniać pliki lub strumieniować media.

Musisz wejść w Panel Sterowania > Centrum Sieci i Udostępniania > Zmień Zaawansowane Ustawienia Udostępniania > Tam się pobaw tym co ma być widoczne i w jaki sposób (użytkownicy komputera / sieć lokalna itp. itd.)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To to ja wiem (mniej wiecej):D Trzeba do biblioteki dodawac i udostepniac czy jakos tak:P Tylko ze ja sie chce tege pozbyc z ps3 bo uzywam media server:D I troche mnie to denerwuje jak sie wyswietla:/ No ale jak sie nie da to trodno:(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pomyśl logicznie.

Jeżeli udostępniasz, to przeciez i jest opcja wyłączenia udpstępniania.

Wejdź tam gdzie napisałem wcześniej i powyłączaj udostępnianie plików i drukarek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, Posiadam najnowszą wersje PS3 Media Server 1.90.1.

Wszystko jest ok, tylko nie moge powiększyć czcionki do napisów.

Ktoś wie co jak i gdzie to zrobić?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, Posiadam najnowszą wersje PS3 Media Server 1.90.1.

Wszystko jest ok, tylko nie moge powiększyć czcionki do napisów.

Ktoś wie co jak i gdzie to zrobić?

Jeżeli napisy nie są "wbudowane" w film to wszelkie kwestje formatowania napisów są po stronie odbiornika.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli napisy nie są "wbudowane" w film to wszelkie kwestje formatowania napisów są po stronie odbiornika.

Nie są wbudowane. Można jaśniej? Jestem laikiem w tych sprawach jak narazie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ktoś zna pomysł jak zrobić by weeb.tv działał poprawnie za pośrednictwem jumpy. Aktualnie jak wybiorę kanał na ps3 po chwili może 3 sek robi się pauza i dalej już nie leci. Kożystam z XBMC > Jumpy > UMS i PS3MS

 

kawałek logu

10-16 20:09:45  Starting transcode/remux of TVN HD  on tvn-tvnhd by falcotv    LIVE
10-16 20:09:51  Started playing TVN HD  on tvn-tvnhd by falcotv    LIVE on your PlayStation 3
10-16 20:09:55  Stopped playing TVN HD  on tvn-tvnhd by falcotv    LIVE on your PlayStation 3
10-16 20:10:23  Starting transcode/remux of TVN HD  on tvn-tvnhd by falcotv    LIVE
10-16 20:10:30  Started playing TVN HD  on tvn-tvnhd by falcotv    LIVE on your PlayStation 3
10-16 20:10:34  Stopped playing TVN HD  on tvn-tvnhd by falcotv    LIVE on your PlayStation 3
 

 

znalazłem rozwiązanie , jedyny jumpy na którym działa to do ver 0.2.7. następne robią problem

Edytowane przez blazejwiecha

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Dawno już nie korzystałem z PS Media Serwer, ale dziś po odpaleniu w zakładce status cały czas pali się "kontaktuję się PS3..." a ta wtyczka powinna chyba zapilić się na zielono, a tak nie jest.

O co tu chodzi ? Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Dawno już nie korzystałem z PS Media Serwer, ale dziś po odpaleniu w zakładce status cały czas pali się "kontaktuję się PS3..." a ta wtyczka powinna chyba zapilić się na zielono, a tak nie jest.

O co tu chodzi ? Pozdrawiam

 

Spróbuj tak. W menu konsoli włącz Wyszukaj serwer multimediów (jakoś tak się to nazywa) podczas gdy MS wykrywa połączenie. Tez czasem dopiero po takim czymś media serwer wykrywał moją konsole.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Czy zna ktos konfiguracje media serwer tak abym mogl wysyłać obraz z weeb.tv xbmc ? Próbowałem juz wszystkiego :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×