Skocz do zawartości
KJ

Wasze inne hobby

Rekomendowane odpowiedzi

Ja ostatnio rower w dużych ilosciach i moja nowa miłość czyli crossfit:)

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja także astronomia :D Mam teleskop Syntę 8' :D Parę zdjęć nocnego nieba także :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na andromedę akurat zaczyna się sezon i jest to mój obiekt nr 1 w kolejce na chwilę obecną ;) Niech tylko czyste niebo dopisze. Andromeda fajna i duża, choć na mnie i tak największe wrażenie zrobiła mgławica w Orionie. Nawet bardzo krótkie czasy naświetlania dają ciekawe efekty.

orion20121228.jpg

 

 

Ech nie pozostaje nic tylko czekać na zimę. I strzelić coś lepszego.

  • Like 7

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:shok: No nie gadaj, że to Twoje zdjęcie... Ile trzeba wydać na teleskop, żeby było tak widać? Braciak coś wspominał, że myśli o zakupie teleskopu, jakiegoś prostego, w granicach 1500 pln. Na takim będzie podobne zbliżenie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak to moje zdjęcie, zrobione, gdy jeszcze nie miałem lunetki biegunowej i montaż był ustawiany na oko. Naświetlałem zdjęcie jakieś 10 sekund powyżej tego czasu miałem poruszone gwiazdy. Teraz kupiłem lunetkę biegunową i teraz spokojnie naświetlam po 30 sekund (metoda dryfu i tak jest konieczna jednak z lunetką łatwiej zacząć). Rezultaty są znacznie lepsze, kwestia tylko pogody, której obecnie nie ma.

 

Teleskop (ogniskowa 750 mm, F1/5), który mam:

sk_n150750eq3-2_1.jpg

 

Cena w tym sklepie to 1200 zł. Teleskop i montaż się rozumie. Załóżmy, że do tego kupujesz lunetkę biegunową, do ustawienia montażu na biegun północny (choć nie jest wymagana) i silnik w osi RA do niwelowania ruchu sferycznego wyniesie Cie te około 1500 zł. I jest to, że tak powiem zestaw startowy. Wg mnie i wielu innych osób jest to absolutne minimum. Można już robić zdjęcia obiektów głębokiego nieba i obiektów w układzie słonecznym. Ja obecnie zbieram pieniądze na lepszy montaż, bo dzięki temu można będzie można naświetlać zdjęcia nawet po kilkanaście minut (z guiding'iem - komputer zarządza pracą silników i sam stara się utrzymać gwiazdę w jednym punkcie) i wyciągać na zdjęciach znacznie więcej szczegółów. Jednak koszt takiego montażu to 4,5 tyś zł. Ale jest to już montaż na wypasie do amatorskich zdjęć. Do tego trzeba też doliczyć lustrzankę do fotografowania lub jeśli fotografowanie planet to kamerkę internetową (np. Phillips SPC880NC lub SPC900NC) i laptop do którego będzie podpięta.

Jak chcesz mogę wrzucić zdjęcia tego co udało mi się zrobić tym teleskopem, żebyś zobaczył co z niego można wyciągnąć.

Edytowane przez SmaleC

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wrzuć, wrzuć, może księżyce Jowisza jak masz? I noobskie pytanie - jak przyłożysz oko do tego teleskopu to widać tą mgławicę tak jak na tym zdjęciu czy gorzej i tylko aparat dodatkowo to jeszcze jakoś przybliża i wyostrza?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to jestem w szoku, że teleskop za takie pieniądze może takie rzeczy. Mokry sen nastolatka w zasięgu ręki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moje zdjęcia to zwykła amatorszczyzna, są ludzie, którzy wyciągają z mojego sprzętu znacznie, znacznie więcej :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Smalec, co do wizuala - w grę wchodzą też filtry :-P. Ale te tanie to szkoda brać nawet :-P. Siedzisz może na ap albo na am?


Droga Mleczna (rezise) 1x30s, ISO1600

post-27993-0-30572300-1375766539_thumb.j

Księżyc

bdi6.jpg

Perseidy 2012 (u góry uchwycony, bez odszumiania i bez obróbki)

lsij.jpg
 

Edytowane przez One™

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko na Astro4u.

 

A tak przy okazji inne jeszcze wynikłe z racji posiadania teleskopu hobby: RNAV spotting, czyli fotografia samolotów na wysokości przelotowej:

a380emirates.jpg

 

Dobre hobby do grillowania ;)

  • Like 9

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Takim sprzętem to chyba można też podglądać laski w wieżowcu po drugiej stronie miasta huehe.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

drk2, wyobraź sobie, że miałem sytuację, że sąsiadka się pluła do mnie o to :D

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

SmaleC super zdjęcia; powiedz jeszcze - tak na początek to ile kasy by trzeba wydać, żeby móc strzelać takie foty. (nie licząc aparatu, lustro mam bo hobbystycznie strzelam foty ptakom); taki teleskop jak Twój to koszt +/- 1200 zł.; coś jeszcze trzeba dokupić? W jakiej kwocie by się to zamknęło?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Teleskop to jakieś 1200 zł.

 

Silnik przynajmniej na jedną oś (niwelowanie ruchu sferycznego - gwiazdy pozostają w jednym punkcie przy długim naświetlaniu) 250 zł.

 

Lunetka biegunowa do montażu (w tym zestawie co ja mam jej nie ma trzeba dokupować, choć w lepszy montażach jest od razu) 150 zł.

 

Złączka T-ring, aby łączyć aparat z teleskopem 30 zł.

 

Kamerka internetowa 70 zł (ten model co ja mam). Jeśli myśli się o fotografii planet trzeba mieć takową, ponieważ zdjęcie robi się z nagranego filmu. Nie licząc laptopa, do którego trzeba podpiąć kamerkę.

 

To jest zestaw podstawowy, który posiadam. w Sumie oprócz teleskopu wychodzi 500zł. Nie liczę już rzeczy, które później można sobie dokupować np. złączka barlowa zwiększająca 2x ogniskową teleskopu, która mnie kosztowała ponad 400 zł. W zestawie z teleskopem jest taka złączka, ale niskiej jakości. Optyka, niestety, to kosztowna zabawa i dobrej jakości rzeczy np. okulary, mogą być droższe niż ten teleskop :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie wszystkim jest piłka nożna

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Produkcja muzyki i DJ'ka ;] O ile w tym drugim dopiero zaczynam to w produkcję muzyki bawię się od około 2 lat. Dla ciekawych mój soundcloud:

 

Klik!

Edytowane przez Nocturne

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Programista, fan piłki nożnej, trenuję freestyle football, gracz [wiadome].

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio interesuje się kostką rubika, układam od jakichś 4 miesięcy. Na razie czasy słabe, avg ok. 45 sekund, PB 34.96, układam uproszczonym fridrichem

  • Like 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

up. brawo: ciekawe i nietuzinkowe, ja za prosty na to jestem i po 2 stronach kolorem ogarniętych łapie mnie irytacja i mam ochotę zabijać ;)

 

(kiedy nie było jeszcze kompjuterów dla dzieci była to jedna z moich ulubionych zabawek ;) )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Teleskop to jakieś 1200 zł.

 

Silnik przynajmniej na jedną oś (niwelowanie ruchu sferycznego - gwiazdy pozostają w jednym punkcie przy długim naświetlaniu) 250 zł.

 

Lunetka biegunowa do montażu (w tym zestawie co ja mam jej nie ma trzeba dokupować, choć w lepszy montażach jest od razu) 150 zł.

 

Złączka T-ring, aby łączyć aparat z teleskopem 30 zł.

 

Kamerka internetowa 70 zł (ten model co ja mam). Jeśli myśli się o fotografii planet trzeba mieć takową, ponieważ zdjęcie robi się z nagranego filmu. Nie licząc laptopa, do którego trzeba podpiąć kamerkę.

 

To jest zestaw podstawowy, który posiadam. w Sumie oprócz teleskopu wychodzi 500zł. Nie liczę już rzeczy, które później można sobie dokupować np. złączka barlowa zwiększająca 2x ogniskową teleskopu, która mnie kosztowała ponad 400 zł. W zestawie z teleskopem jest taka złączka, ale niskiej jakości. Optyka, niestety, to kosztowna zabawa i dobrej jakości rzeczy np. okulary, mogą być droższe niż ten teleskop :P

Jak się ogląda te Twoje zdjęcia, to aż człowieka ciągnie do gwiazd ;)

Są pewnie fora/strony, na których ludzie umieszczają swoje fotki - mógłbyś zarzucić jakimś linkiem, co to bym sobie w gwiazdy popatrzył, może być anglojęzyczne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×