Skocz do zawartości
ONE

MAG

Rekomendowane odpowiedzi

Chciałbym się na wstępie przywitać ponieważ to mój pierwszy post na tym forum-cześć.

Szczerzę mówiąc jestem laikiem jeśli chodzi o strzelaniny. Teraz gdy mam już konto na psn zastanawiam się nad kupnem jakiegoś solidnie zrobionego FPS'a z multi. Zastanawiałem się też nad MoH'em, ale zraziła mnie ilość bugów. Czy więc polecacie mi MAG? Podnieca mnie możliwość gry z tymi ponad 200 graczy. Powiem tylko, że jeśli chodzi o strzelaniny to grałem w demo KZ3, które średnio przypadło mi do gustu oraz Crysis'a 2 w którym podobała mi się mnogość dróg itd.

Tak więc czy jest to gra z której będę czerpał przysłowiowy "fun" jako nowicjusz? Z góry dziękuję za odpowiedź.

Edytowane przez bigoS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tyle, że ja nie posiadam alternatywy do MAG'a (o Crysis'ie i KZ wspomniałem aby nie wyjść na kompletnie zielonego). Chce się tylko dowiedzieć czy jako ktoś kto miał mało styczności ze strzelaninami poradzę sobie w tej grze. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Jestem zainterysowany kupnem tej gry, można jeszcze bez problemu zagrać w te magiczne 200 osób ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Jestem zainterysowany kupnem tej gry, można jeszcze bez problemu zagrać w te magiczne 200 osób ?

W magiczne 200 osób tak, ale trochę czekasz, na grę 32vs32 czeka się 10 sekund :)- do 1 minuty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I ogólnie warta 40 zł ?

Jakich 40 zł? Na PS Store kosztuje 55 zł, 2 dodatki po 22 zł są, jak kupisz całość w 5 osób to ci wyjdzie po 20 zł. No chyba, że chcesz płytkę kupić za 40 zł.

Zależy co oczekujesz. MAG to taki trochę niepełnosprawny BF:BC 2, ale jak lubisz dużo fragować to możesz przy dobrzej grze mieć staty np 47/5 bez kampienia, z normalnym speed runem(tylko do tego trzeba trochę pograć i ponabijać level).

Do tego obsługuje MOVE'a także jakiś kolejny plus można tej grze przypisać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niepełnosprawny:D:D Dla mnie niepełnosprawny jest BF, ładować multikille co chwile to tylko w quake'u:P Nigdy nie będziesz miał dobrych statystyk kampiąć:P. Dla mnie gierka jedna z lepszych z FPS na rynku, wcześniej tak dobrze bawiłem się tylko grając w Wolfenstein: Enemy Territory

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie nabyłem MAGa na PSN. Panowie, jedno pytanko: warto teraz brać DLC czy pograć trochę w podstawkę? Jeśli warto dokupić coś to poradźcie please.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tyle, że ja nie posiadam alternatywy do MAG'a (o Crysis'ie i KZ wspomniałem aby nie wyjść na kompletnie zielonego). Chce się tylko dowiedzieć czy jako ktoś kto miał mało styczności ze strzelaninami poradzę sobie w tej grze. ;)

MAG jest raczej grą dla ekip. Samemu gra się ciężko, a do tego bieganie solo po mapie prowadzi Cie tylko do zbłąkanych kul. Współpraca to klucz do sukcesu w tej grze. Wydaje mi się że dla nowicjusza nie wyda się atrakcyjna. Chyba że masz kilkoro znajomych z tą grą, którzy chętnie z Tobą pograją - wtedy kupuj w ciemno.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niepełnosprawny:D:D Dla mnie niepełnosprawny jest BF, ładować multikille co chwile to tylko w quake'u:P Nigdy nie będziesz miał dobrych statystyk kampiąć:P. Dla mnie gierka jedna z lepszych z FPS na rynku, wcześniej tak dobrze bawiłem się tylko grając w Wolfenstein: Enemy Territory

Chodziło mi tu bardziej o feeling strzelania i trafiania wrogów. Sztucznie to dla mnie wygląda, gra nie jest zła, może w ekipie jest super ekstra, ale samemu też można pozabijać przy wykonywaniu objective. Taki counter strike, skojarzenie chyba na miejscu- grafa pasuje, poruszanie pasuje, ale strzelania z CS'a niestety nie zaimportowali, jest niedociągnięte.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie nabyłem MAGa na PSN. Panowie, jedno pytanko: warto teraz brać DLC czy pograć trochę w podstawkę? Jeśli warto dokupić coś to poradźcie please.

jeśli kupować dlc to tylko escalation z uwagi na zawarte tam karabiny szturmowe ze zwiększonym magazynkiem- praktycznie podstawowa broń teraz. Ale możesz poczekać bo uzbieranie funduszy z gry na te broń troche trwa. (Gotha w Raven, Tamsen w SVER, w Valorze nie wiem jak się nazywa) .

Edytowane przez mack

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie powiedzcie mi, żeby zdobyć odznakę za 1000 kilów pistoletem maszynowym" to która to jest broń.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie powiedzcie mi, żeby zdobyć odznakę za 1000 kilów pistoletem maszynowym" to która to jest broń.

chyba to SMG czyli Vipera w SVER

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Orientuje się ktoś, czy aktualnie funkcjonuje jakiś polski klan Raven? Jakby jeszcze jakieś namiary były to by było super.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, często ludzie próbują mnie kikować kiedy jestem dowódcą (chyba jak to sprawdzić), wydaje mi się że nie robie czegoś ważnego. Czasami tak mam że dostaje dodatkowe pkt, zabije dostaje +5 i na zielono +5 . Jak wydaje się rozkazy bo nigdzie nie mogę tego znaleźć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, często ludzie próbują mnie kikować kiedy jestem dowódcą (chyba jak to sprawdzić), wydaje mi się że nie robie czegoś ważnego. Czasami tak mam że dostaje dodatkowe pkt, zabije dostaje +5 i na zielono +5 . Jak wydaje się rozkazy bo nigdzie nie mogę tego znaleźć.

rozkazy albo wydajes po kliknieciu przycisku select albo jak trzymasz prawy kursor tzn strzalke w prawo zaznaczasz bunkry bramy ploty itd itp i mozesz puszczac naloty ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

enterrulez - niestety, ale taka sytuacja dzieje się bardzo często (w moim przypadku). Często gdy byłem dowódcą, to po prostu próbowali zwalić mnie ze stołka, hehe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety jest to dość częste, szczególnie gdy inny gracz chce zdobyć pkt dowodzenia zdaje się że do orderu potrzeba ich około 1000, lub liczą na dodatkowe fragi w misjach w których działa artyleria najczęściej. Najśmieszniejsze jest to że rzadko kikowany jest dowódca który nie ma pojęcia o grze, nie wydający rozkazów, a wylatuje taki który dobrze gra :D

Albo też gdy mamy w składzie grupe ludzi których można określić jako nooby w tej grze, co szybko można zauważyć na liście gdzie jest dużo graczy z niewielką ilością pktów, często głosowanie utrzymuje się na około 3 głosach na pięć, jak jest dobry team dużo pktów/fragów to rzadko się to zdarza, lub jeden oszołom cały czas próbuje dać kicka i ma ciągle 1głos :DD

Edytowane przez Rafal Chelpa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie krótka piłka. Grałem w MAGa niedlugo po priemierze - podobało mi się lecz później pod naporem hitów sprzedałem. Czy nadal jest z kim grać ponieważ myśle o ponownym zakupie ? Ten cały MAG 2.0 daje rade ? Frakcje dobalansowali ? Jak gralem to praktycznie wszyscy SVER a nikt VALOR :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zawsze jest kilka tysięcy ludzi online.Ja też wróciłem do MAG-a po kilkumiesięcznej przerwie.Pozdr

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szukam jakiejś ekipy do pogrania bo samemu tu wiecie jak się gra :D Jestem w Valor ale mam dopiero 16 lv to moge się przenieść do innej :) psn id biskvp76

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć. Gram w MAG od piątku. Doszedłem jak na razie do 17 poziomu i postanowiłem podzielić się pierwszymi uwagami:

PLUSY:

+ Wrażenie walki na dużą skalę rzeczywiście jest.

+ Ogólna przyjemność z gry. Mimo, że jako nowy gracz często ginę to i tak chce się grać dalej.

+ Fajny, złożony rozwój postaci. Każdy może wymyślić własną ścieżkę rozwoju postaci a nie tak jak w innych grach, że każdy ma to samo dostępne.

+ Można zacząć głosowanie żeby kogoś kicknąć z gry jeśli się źle zachowuje. Wielki plus za to, bo wiadomo jacy są gracze a tego na konsolach prawie nigdzie nie ma.

+ Mądrze zrobione jest zdobywanie doświadczenia.

+ Opcje taktyczne i gra zespołowa jeśli masz z kim grać (jak nie masz to jest chaos). Zgrana drużyna naprawdę jest tu na wagę złota.

+ Można bez problemów grać bez zakupu DLC (np w COD: WaW wywalało z serwera jeśli nie miałeś dodatkowych mapek kupionych)

MINUSY:

- PRZEDE WSZYSTKIM SNAJPERSKIE K...SKIE KAMPERY - plaga tej gry i największy minus, jeśli jesteś nowy to tutaj snajper może cie zabić jednym strzałem bez "heada". Dla mnie to jest karygodne. Nie rozumiem jak można było coś takiego zrobić. A tym bardziej dalej tak jest grubo ponad rok po premierze. Mało tego, snajperzy czasami zabijają jednym strzałem jak spownując się lądujesz ze spadochronem i jesteś kompletnie bezbronny i nie masz jak uciekać. Ogólnie takie rozwiązania u snajperów to dla mnie od razu -3 punkty do oceny ogólnej.

- Drugim mega minusem jest to, że ludzie z wysokim poziomem są zbyt potężni. Ktoś kto ma podstawowy karabinek może z 15 razy trafić takiego gościa a ten się odwraca wali 3 naboje i leżysz. Brak wyboru gry tylko z odpowiednimi levelami. Ok, ale mogę to wybaczyć bo to jest po prostu rozwój postaci a nie tylko unlocki jak w CoD czy BF: BC2.

- Spown kille, poza wspomnianym umieraniem szybując spadochronem to przy zwykłym spownie też się ginie jeśli ktoś się schowa. Gracze przeciwni mogą sobie bez problemu wchodzi na naszego respa, podłożyć ładunek i jak ktoś się pojawi to od razu ginie. Nie ma czasowej nieśmiertelności na respie.

- Team kille - gra na konsol z włączonym friendly fire to poroniony pomysł. Sporo graczy to debile i nie ma rundy żeby cie ktoś chociaż nie postrzelił na respie z twojej drużyny. A jak cie zabije to traci tylko 5pkt doświadczenia, nie możesz mu nic poza tym zrobić. No poza wspomnianym kicku ale jak tego nikt nie widzi to i tak nie przegłosują.

- Problemy ze zrozumieniem zasad i ogarnięciem co się dzieje na mapie u początkujących. A w grze nigdzie nie znalazłem żeby było to wyjaśnione. Brakuje jakiegoś dobrego samouczka. Bo jest tylko taki co uczy się rozglądać i strzelać.

- BRAK STATYSTYK BRONI PRZED ICH ZAKUPEM - skąd mam wiedzieć czy coś warto kupić, a nie jest tanie skoro nie wiem o ile jest lepsze od obecnej broni? Druga sprawa to, to że jak się już kupi broń to jej statystyki nic nie mówią i samemu trzeba sprawdzić jak działa. Dość powiedzieć, że shotgun ma na tej kreseczce ze statystyką może z 1/10 większe obrażenia od podstawowego karabinku a zabija jednym strzałem z bliska.

- grafika

- bardzo mało map, jak na grę tylko na multi map powinno być multum a są po 3 na tryb, śmiech na sali. DLC niech se w dupę wsadzą.

- po śmierci nie pokazuje z jakiej konkretnie broni zginąłeś, jaki miał level ktoś kto cie zabił, ile miał hp, jakie statystyki itd. wiadomo tylko jak się nazywa i z jakiego typu broni cie zabił. Utrudnia to poznanie która broń jest dobra jakie dodatki itd.

Ogólnie rzecz biorąc minusów jest o wiele więcej niż plusów, ale mimo to i tak chce się grać dalej więc jednak coś ta gra w sobie ma. Grę można mieć za jakieś 40 zł i mniej więcej tyle jest warta.

Pozdrawiam.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie narzekaj na snajperów jak są tacy dobrzy to sam spróbuj zostać snajperem albo zapoluj na nich nie są tacy trudni do zdjęcia siedzą zawsze w tych samych miejscach.

Na spadochronie da się unikać strzałów jak nie spadasz prosto rzadko ktoś zdejmie cie ze snajperki, po za tym noś na niskim lvl noś ciężki pancerz i tak nie możesz wziąć dobrego sprzętu więc zamiast latać z pustym obciążeniem korzystaj z pancerza aż odblokujesz odpowiedni sprzęt.

Co do ginięcia na spawnie to pierwsze słyszę każda strona zawsze ma bezpieczne miejsce do respawnu, a jeżeli wszyscy biegną do punktu walki nie patrząc na lewo i prawo to nie ma co się dziwić że ktoś podchodzi pod wroga bazę i zabija wszystkich wybiegających.

Dużo graczy zapomina że to nie COD i tu nie chodzi o bezmyślne nabijanie fragów. Np często jak gram w dobrym teamie to przeciwnicy nie wychodzą z własnej bazy w trybie sabotażu

Statystyki broni http://www.maggametools.com/weapons niestety nie ma tych z rozszerzeń.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście, że miałem najmocniejszy pancerz i snajperzy zabijają jednym strzałem bez heada. Nawet już wiem ile dokładnie hp odbierają - 104 gdy się ma ten najmocniejszy. Sprawdziłem bo jak już zdobyłem skilla na zwiększone hp to ze 106hp zostało mi 2hp po jednym strzale bez heada. Na spadochronie latam na boki jak tylko mogę a i tak często dostaję heada albo ze 2-3 strzały i ginę.

Żeby zostać snajperem z takimi skillami i bronią musiałbym jeszcze z tydzień pograć. Ale i tak nie chce być snajperem kamperskim bo ja chcę grać a nie wkurzać innych.

Dzięki za linka ze statystykami. :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×