Skocz do zawartości
Emir

F1 2010

Rekomendowane odpowiedzi

Od strony developerki, jeżeli jest zrobiona poprawnie, patch na błędy które pojawiły się dotychczas (czyli błędy w samym silniku gdy, jej fizyce, zachowaniu komputerowych przeciwników), powinien być zupełnie niezależny od wersji językowej gry, więc może obawy, które macie (mamy) są bezpodstawne. O ile dobrze pamiętam to patche np. do Need for Speed Shift, bezproblemowo wchodziły na polskie wersje, a Fallout 3 jest w tym przypadku niechlubnym wyjątkiem, czyż nie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale zauważ, że Shifta dystrybuowało i robiło EA. Także mieli pod ręką wszystkie wersje.

Nie wiem czy CM ma tam wersje polską u siebie, czy to u nich była robiona polonizacja.

Ale jeśli LEM wszystko sam robił, to patche do polskiej wersji mogą się okazać bardzo odległym marzeniem.

Jako, że jeśli nad poprawianiem gry będą pracowali tak jak nad dostarczeniem gry na premierę to nie będzie kolorowo...

Obym się mylił...

Edytowane przez Patricko

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od strony developerki, jeżeli jest zrobiona poprawnie, patch na błędy które pojawiły się dotychczas (czyli błędy w samym silniku gdy, jej fizyce, zachowaniu komputerowych przeciwników), powinien być zupełnie niezależny od wersji językowej gry, więc może obawy, które macie (mamy) są bezpodstawne. O ile dobrze pamiętam to patche np. do Need for Speed Shift, bezproblemowo wchodziły na polskie wersje, a Fallout 3 jest w tym przypadku niechlubnym wyjątkiem, czyż nie?

To samo mialem napisac. Jesli kod jest przemyslany, a w koncu pisali go jego mistrzowie, to polski i inne jezyki to tylko inny plik jezykowy wyswietlany na tym samym silniku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale zauważ, że Shifta dystrybuowało i robiło EA. Także mieli pod ręką wszystkie wersje.

Nie wiem czy CM ma tam wersje polską u siebie, czy to u nich była robiona polonizacja.

Ale jeśli LEM wszystko sam robił, to patche do polskiej wersji mogą się okazać bardzo odległym marzeniem.

Jako, że jeśli nad poprawianiem gry będą pracowali tak jak nad dostarczeniem gry na premierę to nie będzie kolorowo...

Obym się mylił...

Nie dramatyzował bym na przód, Modern Warfare 2 też było poloniznowane przez LEM a uaktualnienia do gry pobierały się normalnie...

Więc to chyba Fallout 3 był takim jedynym niechlubnym wyjątkiem...

Edytowane przez rydz87

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 Słabo się prezentuje Force Feedback w tej grze(PC), mimo że w opcjach ustawione na 100% 

Edytowane przez damianoo666

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja znowu słyszałem, że FF działa bardzo dobrze. Na jakiej kierze grasz?

Poza tym to jest F1, a nie WRC...tutaj jest asfalt gładki przeważnie jak tafla lodu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Słabo się prezentuje Force Feedback w tej grze(PC), mimo że w opcjach ustawione na 100%

Sprawdz te ustawienia:

Try from this in the game set all linearity to 50 which is 1 to 1 steering ,no dead zones and 100

saturation to 100 to use full amount of travel of what you set degrees of rotation to.

Set environmental to 10(this is the cause of most issues along with degrees of rotation)

Overall force to 40-50 , change to suit

weight 30- 40, change to suit

The steering rotation needs to be 270 in logitech profiler as they tuned the ffb to match the xbox wheel.

---------------------------------------------------

G25 profiler settings that you need to alter

overall effects 100%

spring effect 0%

damper effect 0%

tick enable center spring

set center spring at 0%

untick report combined pedals

tick allow game to change settings.

Ja znowu słyszałem, że FF działa bardzo dobrze. Na jakiej kierze grasz?

Poza tym to jest F1, a nie WRC...tutaj jest asfalt gładki przeważnie jak tafla lodu.

Wcale nie, wiekszosc torow ma wyboje, tafla lodu to mit. Wystarczy poczytac jak kierowcy wypowiadaja sie o torach. Inna sprawa, ze FF to nie tylko trzesawka. Najwazniejsze przy FF jest czucie auta, czy czuj jak tyl odjezdza, przod, kola zblokowane itp.

Edytowane przez simon999

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moge potwierdzic ze na slickach smiga sie prawie tak samo jak na intermediatach podczas deszczu. Problem z pitstopem tez wystepuje, wjechalem zmienic opony na intermediaty tuz za dwoma innymi bolidami i przed kilkoma innymi i stalem w boksie jakies 30 sekund zeby wszyscy wyjechali. Na sucho w melbern udalo mi sie dobic lotusem do Q3, tam juz szans nie bylo na cos wiecej ale samo to ze sie zalapalem oznacza ze poziom trudnosci zbyt wysoki nie jest  :biggrin:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A macie wlaczona asyste pitstopu? Moze na manualnym wjezdzie do alejki serwisowej lizakowy juz normalnie wypuszcza?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A macie wlaczona asyste pitstopu? Moze na manualnym wjezdzie do alejki serwisowej lizakowy juz normalnie wypuszcza?

Manual wyglada tak ze muszisz w odpowiednim momencie dohamowac, wlaczyc ogranicznik i AI przejmuje kontrole nad bolidem, ty mozesz jedynie regulowac predkosc. Zmiana pomiedzy automatem a manualem nic nie pomaga, to samo sie dzieje. Jedyne wyjscie zjezdzac gdy nikt inny nie jest w boksie  dry.gif

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

JA sie oczywiscie nie moglem powstrzymac i rozjechalem mechanika, wszystko fajnie tylko watpie ze by wypychali do tylu bolid :/ pewnie by sie mechanicy podsuneli:P albo cos mi sie przewidzialo bo juz pozno bylo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na forum CM coraz więcej ludzi pisze o problemach...jak widać rzeczy takie jak slicki na mokrym działają bez większych problemów, a czasy podczas deszczu prawie takie same jak na suchym torze, itd.

Wiele wiele innych błędów się pokazuje. Ten z pit-stopem to w ogóle masakra jakaś.

Czyżby CM zaliczył wpadkę roku z tą grą? Jeśli nic nie poprawią to będzie po prostu kpina...aż mi po głowie zaczęło chodzić czy jest sens zamawiać dopóki tego nie naprawią...

Tu możecie zobaczyć sobie zaktualizowaną listę potencjalnych błędów:

-Pitstop exiting hesitation

-Tyre punctures/wear occur far too fast/frequent

-AI blue flag issue, they get disqualified

-AI Fuel: AI qualifying slower then race start

-AI erratic swerving (in race when heating tyres isnt necessary)

-AI drivers not pitting at all in a race.

-Sound delay on shifting

-Split timing would be Usefull on screen.

-Sector 3 times don't stay up, you can't ever see your sector 3

-Loading a setup sometimes doesn't put the correct amount of fuel in the car

-Slight delay on throttle and brake. TBC

-Camera bug in time trial when exiting and rentering session head/hands disaapears TBC

-Tyre availability bug in practice sessions, e.g., no Primes available in P2 image

-Cars not being serviced in the pits and just sitting there, causing user to reset race if teammate is stuck. TBC

-Pit limiter auto on regardless of setting.

-start lights are hard to see from back of grid; maybe PIP available.

-wet times too fast , almost identical to dry times !??!

- too much grip in the rain

- too much grip with Intermediate/full wets

- live timer doesn't show personal best sector times

- third soft/hard tyre set not available in qualifying

Nie uważacie, że to trochę przegięcie tyle błędów jak na Codemasters? Przecież samochodówki robią nie od dziś...

Mam nadzieję, że chłopaków nie przerosła tematyka F1.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hehe... faktycznie masa problemów. Ciekawe czy i jak to rozwiążą? Może to i dobrze, że zapomnieli o moim zamówieniu. Jak jutro dowiem się, że nie wysłali mi jeszcze gry to chyba zrezygnuję.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Patricko - ja kupuję mimo tych bugów. Wydaje mi się, że to zbyt duży projekt aby zwlekać z patchem. Powinni zostać ściągnięci z tych "wakacji" jak najszybciej i przy nadzorze ludzi z F1 ( nie wiem kto tam u nich patrzy na rączki Codies ) poprawić tak poważne błędy. W końcu to oficjalna gra F1 więc tak być nie może. Prawda każdemu się należą wakacje ale po dobrze wykonanej robocie..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość podobno sobie grał 100% dystans na Bahrajnie i że non stop miał przebitą oponę. Musiał restartować cały czas itd.

Podobno 10 wyjazdów poza tor = przebita opona...

Potem jak dojechał do 37 okrążenia to zjechał do pit-stopu i coś było nie tak z lizakowym i utknął tam na stałe...jedyne wyjście...restart...

No ludzie...czy ktoś testował tą grę w ogóle? Nie dość, że premiera zrypana jak rzadko, to jeszcze takie babole w grze...

Nie miałbym nic przeciwko, gdyby nie przeszkadzały one w grze, ale te niekiedy powodują, że trzeba restartować wyścig!

Ktoś tutaj przegiął i to konkretnie :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jacko, nie no kupić ja też kupię, pre-order i tak już mam złożony od dawna.

Ale cieszyłem się na tą grę jak małe dziecko, w niektórych momentach bardziej jak na Gran Turismo, a tutaj taki krowi placek serwują...

Powinni ruszyć cztery litery jak najszybciej i to naprawiać...

Swoją drogą ciekawe co Bridgestone myśli widząc non=stop pękające opony XD

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Te błędy chyba nie są ciężkie do poprawki więc jeden patch i po sprawie :thumbsup:

Mam nadzieję... :whistling:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość podobno sobie grał 100% dystans na Bahrajnie i że non stop miał przebitą oponę. Musiał restartować cały czas itd.

Podobno 10 wyjazdów poza tor = przebita opona...

Potem jak dojechał do 37 okrążenia to zjechał do pit-stopu i coś było nie tak z lizakowym i utknął tam na stałe...jedyne wyjście...restart...

No ludzie...czy ktoś testował tą grę w ogóle? Nie dość, że premiera zrypana jak rzadko, to jeszcze takie babole w grze...

Nie miałbym nic przeciwko, gdyby nie przeszkadzały one w grze, ale te niekiedy powodują, że trzeba restartować wyścig!

Ktoś tutaj przegiął i to konkretnie :/

Dokladnie taka sytuacje mialem tyle ze w ogole mnie nie wpuscili na pit stop tylko stalem tuz przed miejscem na pitstop, a zjechalem gdzies po 42 kolku bahrajnu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie nie wiem...wg mnie zmiana fizyki slicków na mokrym torze wymaga trochę roboty, wręcz bardzo dużo.

W końcu muszą poprawić sporo aspektów w zachowaniu się bolidów, itd.

Sprawa z pit-stopem myślę, zostanie załatwiona bo tutaj się już ktoś z CM wypowiadał na ten temat, żeby póki co zjeżdżać okrążenie później niż inżynier mówi.

Trudne czy nie, zostawić tego tak nie mogą...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pytanie dla tych co juz graja:

khmm..jak wlaczyc deszcz w time trial? ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niech lepiej sie zabiora za patchowanie bo ciezko bedzie po necie, z tymi karami z kapelusza i pitstopami. Dzis jak gralem z pitim on we mnie wjechal a ja dostalem 10 sekund kary, wiec dobrze by bylo zeby to naprawili przed pierwszym naszym wyscigiem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podobno w online jak się zjeżdża do pit-stopu to lubi nieźle zlagować...ale to nie wiem jak się ma w rzeczywistości.

Ale jak tak będzie to niezła lipa...bo jak będzie ściśnięta stawka, to nawet 1 - 2 sekundy mogą zaważyć o kilku pozycjach...

Oj, niech się biorą za naprawę tego bo kiepsko to wszystko widzę jak mam jechać 100% dystans i pod koniec robić restart bo pit-stop jest zbugowany...

Gdzieś również było, że ktoś jechał Lotusem chyba 20% dystans to kolega z zespołu w ogóle nie zjeżdżał do pit-stopu XD

Cały wyścig na twardych, zajął 5 miejscie (Trulli) i nic się nie stało...niezłe kwiatki.

Niektórzy już się śmieję, że z takim faworyzowaniem nigdy nie będziemy pierwszym kierowcom :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowi wydaje mi sie że to całe "bicie piany" jest niepotrzebne ja np przejechałem sobie Bahrain co prawda krótki dystans bo wyscig 10 okrążeń ale zjechałem do pitu nic sie nie wydarzyło normalnie wyjechałem postój według mnie normalny na nastepnym zjeżdzał mój teammate Di Grasi bo jestem w Virgin i chyba Koval więc nadrobiłem to co straciłem przez swój pit , spinowałem , wyjeżdżałem na żwirki , trawe żadnej gumy nie złapałem oprócz faktycznego "przegrzania" opon nie uświadczyłem żadnych dziwnych problemów co do ustawień to mam pare wspomagaczy ale to chyba nie ma zadnego znaczenia a reszta cała włączone czyli zniszczenia , fuel, opony itd tak więc może nie mówimy o wersji na ps3 albo sam nie wiem zaraz jade australie tak więc jak skończe napisze co tam sie wydarzyło no z racji krótkiego dystansu nie powiem wam jak tam dublowanie , niebieskie flagi itp jak cos to pytajcie może podam wam gg i zrobimy wspólny test bedziecie pytać a jabede testował :)

pzdr

Podobno w online jak się zjeżdża do pit-stopu to lubi nieźle zlagować...ale to nie wiem jak się ma w rzeczywistości.

Ale jak tak będzie to niezła lipa...bo jak będzie ściśnięta stawka, to nawet 1 - 2 sekundy mogą zaważyć o kilku pozycjach...

Oj, niech się biorą za naprawę tego bo kiepsko to wszystko widzę jak mam jechać 100% dystans i pod koniec robić restart bo pit-stop jest zbugowany...

Gdzieś również było, że ktoś jechał Lotusem chyba 20% dystans to kolega z zespołu w ogóle nie zjeżdżał do pit-stopu XD

Cały wyścig na twardych, zajął 5 miejscie (Trulli) i nic się nie stało...niezłe kwiatki.

Niektórzy już się śmieję, że z takim faworyzowaniem nigdy nie będziemy pierwszym kierowcom :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×