Skocz do zawartości
Emir

Resonance of Fate

Rekomendowane odpowiedzi

Przeszedł juz ktos? Ja miałem mała przerwe i nadal jestem w 14 ch. L89, Z88, V87.

Przeszedłem :) Poziomy postaci V95/Z89/L83

Ostatnia potyczka trudna ale tylko za pierwszym razem -> trzeba obrać dobrą taktykę. Wpadłem do Neverland i od razu wiedziałem, że narazie ta miejscówka poczeka -> pierwsza walka dwa wielkoludy levele 236 i 266 -> jeden strzał w Zyphera i zbierałem zęby z podłogi (za mało hp).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masz new game+ czy da sie grac po rozwaleniu ostatniego bossa jeszcze jak w finalu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Jak kończyłem była ok 5.30 rano, ale hmmmmmm ............... nie nie można. Lecą filmiki i lecą potem możesz zrobić save game i tyle. Odpalasz saved game i masz do wyboru dwa poziomy trudności normalny czyli ten na którym grasz i hard -> jeden jest zablokowany. Jak wybierzesz normal to grasz z tym co miałeś -> jak hard to nie masz nic oprócz ubrań, levele skasowane czyli każda postać na trzecim, trzy bronie i tyle. Teraz odpoczywam od ROFa. Koleżka ma mi pożyczyć Heavy Rain :)

Edytowane przez hanibal_lekter1983

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak uaktywnić terminale na mapie bo coś mi z tym nie idzie :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Musisz oczyscic pole z hexów na danym piętrze, potem użyc kolorowych hexów żeby uaktywnic terminal, wyswietli Ci sie ile musisz pół zapełnic hexami zeby terminal był aktywny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy pucharek za ukonczenie wszystkich misji dostaje sie po ukonczeniu ostatniego dungeonu? Zodobyłem 999 gwiazdek za ukonczenie wszystkich pobocznych questów i pucharku brak.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też wykonałem wszystkie misje i puchar mam. Nie wiem czy on nie wpada po zakończeniu gry -> ale głowy uciąć sobie nie dam. Zrobiłeś już last fight? Jakie masz levele postaci?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdzieś czytałem chyba że main misje też się wliczają do tego trophy więc musisz skończyć grę jeszcze.

Ja po dłuższej przerwie w końcu wracam do RoF i biorę się do roboty smile.gif

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po 99lv kazddej postaci, jeszcze jeden i pucharek za lv bedzie, ostatniej fabularnej jeszcze nie zrobilem, ale jak mi czas na to pozwoli to zrobie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hehe dorwałem dobry motyw do expienia i chyba trochę przesadziłem ;] w ok 30 min 10 lvli od 90 do 100 i 82 do 92 gdzie na 1 lvl potrzeba 1 000 000 expa :)

roflvl.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jezu ludzie! Jak Wy tak szybko expicie? :o

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Niezle, u mnie dopiero na 155lv postacie, ale przystopowałem z braku czasu, jeszcze z 50lv i do neverlandu trzeba sie wybrac.

Wreszcie udało sie przejsc gre(najlepszy jRpg na tej generacji moim zdaniem), czekam na 2 część o ile będzie, jeszcze neverland został, ale najpierw odpoczynek od RoF.

Platynka wpadła po drugim przejsciu gry,(normal) co okazało sie dziecinnie proste i załatwiłem to w jeden wieczór, 6h zeszło z przejsciem na szybciora. Nie wykonywałem żadnych questow dodatkowych, tylko sciezke fabularna(nie skipowałem przerywnikow) walki tylko te konieczne(300lv 0exp'a).

Zakonczenie po drugim przejsciu niczym sie nie różni, wiec chyba na hardzie trzeba to odblokowac, o ile wogóle istnieje.

Tak jak napisałem wyżej jak narazie najlepszy jRPG na tej generacij konsol.

Edytowane przez Strife

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czu amerykańska wersja gry (czyli chyba NTSC) będzie działać na europejskiej konsoli ? No i czy są jakieś różnice względem USA/EU ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W teorii, na PS3 możesz odpalić grę z dowolnej strefy. Problemy możesz mieć z filmami i tylko tyle.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja pocinam właśnie w RoFa i powiem szczerze że gierka wciąga niemiłosiernie .

Wnerwia mnie masa rzeczy Bohaterowie mi nie podchodzą, fabuła puki co słaba, design lokacji jak i grafa szaro bura - praktycznie zero ciekawych miejscówek i dungeonów a mimo to od kilku dni napierdzielam maniakalnie .

Żaden kawałek muzyczny nie wpadł mi w ucho, battle arena jest beznadziejna i masakrycznie nużąca .

Mimo to przez kilka dni przegrałem ponad 30 h :P .

Średni lev 37 rozdział 7 wszystkie misje poboczne zrobione .

Wytłumaczy mi ktoś fenomen tej gry ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ja pocinam właśnie w RoFa i powiem szczerze że gierka wciąga niemiłosiernie .Wnerwia mnie masa rzeczy Bohaterowie mi nie podchodzą, fabuła puki co słaba, design lokacji jak i grafa szaro bura - praktycznie zero ciekawych miejscówek i dungeonów a mimo to od kilku dni napierdzielam maniakalnie .Żaden kawałek muzyczny nie wpadł mi w ucho, battle arena jest beznadziejna i masakrycznie nużąca .Mimo to przez kilka dni przegrałem ponad 30 h

Średni lev 37 rozdział 7 wszystkie misje poboczne zrobione .

Wytłumaczy mi ktoś fenomen tej gry ?

Hehe taki właśnie jest RoF, chociaż mi akurat bohaterowie, dialogi i humor podeszły. Wg. mnie największy atut to oryginalność i specyficzny gameplay który uzależnia innymi środkami niż wielkie produkcje rpg (historia, otoczka, wykreowany świat, oprawa itp.) FF - Diablo, inne środki ten sam fun.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Na pewno jest to oryginalna gra system walki tez daje radę, customizacja broni wypada bardzo fajnie .

Szkoda tylko że ten świat wydaje się trochę pusty bo np. ci kardynałowie w swoich rezydencjach są bez wyrazu i kompletnie nie zapadają w pamięci - może poza Peterem ( idiotyczna postac ale przynajmniej budzi jakieś emocje)

Fabuł nadal słabiutko zacząłem 9 rozdział liczyłem że się rozkreci ale puki co nic z tych rzeczy .

Na koniec rzecz która najbardziej mnie wnerwia - Battle arena .

Litości przeszedłem pierwszych 10 poziomów na * i rzygać mi sie już nią chcę .

Mogli chociaż stworzyć kilka wariantów tej areny (chodzi mi o plac boju )

Z tego co wiem jest chyba 50 ranków x 10 walk - celuję w platynę ale nie wiem czy dam rade się przemęczyć, teraz pykam po 1 ranku na chaptera bo nie mam siły juz na tej arenie walczyc tak jest nużąca .

Puki co w moim odczuciu ta gra przegrywa zarówno z FF 13 , Eternal Sonatą a nawet NIERem .

Główną tego przyczyna jest własnie fabuła jak i słabe postacie główne i poboczne przez co gra momentami przynudza bo jest masa latania po tych piętrach (questy też porywające nie są) a jak przychodzi koniec chaptera i licze na jakąś ciekawą scenkę to jest zonk .

No nic może jeszcze się rozkręci ....

Edit .

Takie mam wrazenia bo odświeżam teraz mojego ukochanego SUIKODENA 2 no i co tu dużo mówic zjada RoF pod każdym względem może poza systemem walki .

Edytowane przez schranz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No widzisz a mimo to "napierdzielasz maniakalnie" :D I o to chodzi, czyż nie? Arena to naprawde fail, robiłem podobnie jak Ty - co chapter wbijałem pare gwiazdek ale i tak na koniec musiałem spędzić cholernie nudne i nużące 5h non stop żeby wygwiazdkować wszystko.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jestem w ostatnim rozdziale do zabicia został tylko ostatni boss ( 2 sub bossów pokonanych )

Cały czas liczyłem że fabuła się rozkręci że chociaż ostatni rozdział bedzie mocny a tu taka kupa :/

Walki stały się bardzo schematyczne o ile na początku wydaje się ze system jest świetny i jest sporo kombinowania to tak naprawdę na dłuższą metę jest prosty jak drut i nużący przez ciągłe hero action i te same animacje .

1 postac z MG nabija charga niszcząc przeciwnikowi armora a druga kończy go HG .

3 postać w zasadzie statystuje lub rzuca itemki leczące ,

Sub questy równiez nie zachwycają, są proste jak drut - zabij przeciwnika i przynieś itemek to max co mają do zaoferowania .

Świat gry również jest dosyć mały naliczyłem 3 "miasta" i kilkanaście niemal identycznych dungeonów .

O battle arenie nawet nie chce mi się pisać bo to kpina i jeszcze w żadnej grze od Tri Ace nie była tak skopana .

Teraz gdy kończe już RoF mogę smiało podsumować że to najsłabsza gra od tri ace .

Zabił ją nędzny sposób przedstawienia Historii i bezpłciowe postacie .

W zasadzie fabuła jest tylko tłem dla nędznych subquestów - jestem cholernie zawiedziony tą gra !!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem zamiar kupic jak stanieje, ale gra nadal się trzyma 150 ziko ciekawe czemu bo wyszła już dawno. Spróbował bym zagrac w jakiegoś jrpg ma ps3 bo jeszcze nie grałem mam nadzieję, że ogarnę. Oprócz Rof i FF jest coś ciekawego z jrpg, najlepiej w miarę łatwego?

Edytowane przez Barney

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z jrpg na ps3 bieda jak sk..wesyn, praktycznie tylko Star Ocean 4 pozostaje i Eternal Sonata.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Są jeszcze takie twory jak:

Cross Edge,

Agarest generation of war

Atelier Rorona

NIER

Last Rebellion

Trinity Universe

Hyperdimension Neptunia

Ar Tonelico Qoga Knell of Ar Ciel

Jednak żadnej z tych gier nie jestem w stanie polecić bo nie grałem, za to może to nie jrpg pełną gębą ale jeśli nie grałeś polecam:

Valkyria Chronicles wyrwiesz za przyzwoitą cenę.

Edytowane przez Natsu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie NIER, może nie jest to typowy jrpg w stylu serii FF czy SO ale warto go polecić jako właśnie jrpg bo taki ma filing jrpgowy. I jest naprawdę wartą zagrania gierką, niedoceniona perełka która gdzieś się zagubiła w morzu - że się tak wysłowie - mainstreamowej płytkiej bylejakości. Barney zainteresuj się NIERem, cena raczej powinna być niska, system bardzo prosty do ogarnięcia.

Edytowane przez drk2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, zadawałem to samo pytanie w temacie Star Ocean, ale zadam i tutaj.

Bardzo lubię J-RPG'i, dlatego myślę nad Star Ocean albo Resonance of Fate.

Tylko teraz zastanawiam się, co lepiej wybrać? Tzn. i tak zagram w obie gry bez wątpienia, tylko chodzi mi o to, co lepiej byłoby na początek kupić.

FFXIII już ukończony na 100%, także ten najbardziej popularny na PS3 już za mną :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×