Skocz do zawartości
Patricko

Trofea

Rekomendowane odpowiedzi

Ja platynuje gry które mi się podobają albo chciałbym w niej przedłużyć czas gry, ale jeżeli ktoś kupuje gry jak hannah montana tylko żeby wbić platyne lub cheatuje żeby powiększyć epenisa to coś jest nie tak.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ktoś przeszedł Max Payne 3 na Hardzie?Trofeum mi nie wpadło :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Dlatego właśnie odpuściłem Maxa na PS3 :P Bug na bugu, który pogania innego buga :)

A tutaj odnośnie Twojego problemu:

http://www.gamefaqs.com/ps3/958970-max-payne-3/answers?qid=324856

Właśnie to nie rozwiązanie :)

Nie grałem na Hard Aim.Grałem na Soft Aim.Dlatego się zastanawiam czy trzeba grać na Free Aim tylko czy nie.

Wydawało mi się,że nie.Wcześniej przeszedłem gre na Średnim z Soft Aimem i wpadł trofik,ateraz na Hardzie z Soft Aimem i dupa :/

PS.Dobra,jednak trzeba na Hardzie z Free Aimem przejść.

Ten kto wymyślał trofea w tej grze to niezły żartowniś :D

Edytowane przez SadamPL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak pograsz trochę na free aim'e to zobaczysz że znacznie lepiej się gra bo auto nieraz przeszkadza w celowaniu, ustawiając celownik na "niewłaściwą" osobę ( no taką co jeszcze w ciebie nie mierzy:) )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jakby firmy developerskie (przynajmniej niektore) dawaly jakies nagrody za platyne (avatary, motywy, jakies dlc bronie, skorki itp) to by bylo miodzio, albo paczuszka przychodzi do domu z koszulka gry czy gadzetami (ale to juz droga sprawa jest wysylac do kazdego i by nabijali ludzie masowo :D). Chociaz taka platyna dajmy na to w TLOU latwa nie jest i gre tez trzeba pare razy przechodzic, a ze teraz ND sie dorobilo sporo mamony to bylby mily gest jakby przyszla paczuszka z gadzetami z gry (smycz, dlugopis, jakis brelok itp)

 

Ja kiedys myslalem (nie wiem moze i tak jest) ze za te zdobywane acziki na xboxie zbiera sie punkty ktore mozna wymienic na jakies gry w wersji cyfrowej. Takie cos by bylo dobre na pleja, nawet jakies popierdulki przynajmniej developerzy by mieli co robic.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja myślałem,że Platyny to dla własnej satysfakcji się robi.

Za Platyne pre-order,a za przejście gry talon na kur*y i balon.Pasi?

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Platyna w TLoU akurat jest łatwa XD a co do GS na X'ach to za te punkty nic nie można kupić ale jedno trzeba m$ przyznać...tam za zdobywanie trofików dostaje się różne bzdety pokroju tapetki,ubranka dla avatara itp itd...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nic nie ma niestety za to i raczej nic nie będzie. Chociaż na PS4 wprowadzą pewnie motyw z tymi przedmiotami, którymi się można wymieniać.

Bodajże motyw znany z Vity, ale tej nie mam, więc niech się ktoś za mnie tutaj wypowie.

 

W każdym razie, trofea to raczej tylko i wyłącznie pieczątka nad grą, że została ukończona na maksa.

Drażni mnie jedynie pakowanie na siłę DLC, które specjalnie dodają % do gry, żeby maniacy kupowali i mieli 100% :)

Ja tam nigdy DLC nie kupowałem (chyba, że ktoś darmo dał) i kupować nie mam zamiaru, więc takie zagrywki mi nie straszne.

 

Co do wcześniejszej rozmowy, to potwierdzam...nie powinny mieć miejsca trofiki typu:

 

- Znajdź 10,000 przedmiotów

- Zabij 55,243 przeciwników przy użyciu patyka z gównem

- Ukończ grę na poziomie super ultra hard (a tak naprawdę tylko przeciwnicy zabijają nas jednym strzałem...to nie jest hard jak coś)

- Idiotyczne wymagania w online, zmuszające do długich godzin grania i robienia ustawek

- Wszystkie, gdzie wymagane jest 100h łażenia w kółko, aby wpadł jakiś tam pucharek

- Ogólne trofea online

- Wszelkie zbugowane trofea, które nie wpadają/wymagają jakiś chorych akcji od nas/itd.

 

Z biegiem czasu, twórcy zauważyli, że ludzie tego typu nie lubią i np. mało już trofików typu "Zabij xx,xxx przeciwników w online", itd.

Jednak znajdźki są wszędzie zmorą...pakowanie znajdziek nawet do gier samochodowych to dla mnie paranoja po prostu.

Kiedyś były głównie domeną gier przygodowych, platformówek, a dzisiaj? Nawet w tetrisie by je pewnie upakowali.

 

Nienawidzę również wszelkich pucharów online, które wymagają od nas dodatkowych godzin grania, przeważnie więcej niż cała kampania single.

Dlaczego tak robią? Wiadomo, żeby tylko wydłużyć czas gry, bo sami nie potrafili zrobić zawartości, która nas przyciągnie na długie godziny.

Po rozum do głowy poszło DICE, które w BF4 zrobiło bardzo fajne pucharki online. Nie trudne, ale jednak minimalnie wymagające zaangażowania.

 

Bardzo fajnie wypowiedziało się KLEI Ent. (Ci od "Don't Starve"), kiedy Sony kazało im dać trofea do gry, a Ci ich nie chcieli.

Trafnie stwierdzili, że trofea wymuszają na nas pewien rodzaj gry, a oni chcą żeby gracz grał sobie tak jak on tego chce.

I właśnie to puchary robią w wielu grach...zmuszają nas, żebyśmy robili rzeczy w grze, których normalnie pewnie nigdy byśmy nie robili.

 

Na koniec jeszcze o trudności pucharów...wielu myli trudność z czasochłonnością. Platyna, która wymaga tylko i wyłącznie 500h godzin łażenia tam i z powrotem, to nie jest trudna platyna, tylko idiotycznie nudna. Trudne platyny to: Wipeout, Vanquish, Catherine, Demon's Souls, itd. Gry, które wymagają od nas poznania gry od podszewki, posiadanie tzw. "skilla", to jest wg mnie trudne.

 

Tak jak powyżej, również gram i calakuje gry, które osobiście uważam za warte tego, żadne inne (chociaż kilka kap się zdarzyło).

Liczę, że nowa generacja wprowadzi w końcu jakieś urozmaicenie do tego skostniałego trybu calakowania gier :)

  • Like 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak jak uwazam ze jakies wieksze nagrody za platyne to glupota, to rzeczywiscie mogliby dac jakis darmowy motyw :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakieś tam gry na Ps3 mają ten patent ale to niewielki procent...wiem że w FFXIII za zdobywanie trofeów dostawało się motywy dla konsoli.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie.Dawanie znajdziek w grach zwłaszcza liniowych jest chore.Zabij X osób jest jeszcze luz bo nie psuje rozgrywki,a granie z włączonym YT w tle żeby coś znaleźć jest imo chore.

Ideał trofeów?Borderlands,Ratchet i Burnout.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm...Border dla mnie to też lekka przeginka, bo jest tam w cholerę backtrackingu, który zrujnował wg mnie samą końcówkę tej gry i niektóre dodatki.

Oczywiście gra sama w sobie to genialna sprawa, ale jednak niektóre puchary wymagają żmudnego latania tam i z powrotem.

Nigdy nie zapomnę dodatku Knoxxa do jedynki i któregoś tam pucharku...masakra co się nalatałem, a teleportów nie było...już usypiałem dosłownie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

The shadows rushed me trophy Max payne 3, srebro w grze to jakieś nieporozumienie, szacun dla ludzi którzy mają z tych czy innych względów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się,ale hmm...trofea z Bordera imo świetnie pasują do gier RPG.Z Ratcheta do FPS-ów,a z Burnouta do ścigałek z otwartym światem.Nie bez powodu wbiłem też platyne w Most Wanted mimo,że gra przeciętna.Oczywiście to tylko moje zdanie.

Swoją drogą po krótkim zastanowieniu stwierdzam,że trofea idealnie nadają się tylko do gier RPG i ogólnie gier z otwartym światem.Jest to imo bardziej naturalne jak dostaje trofeum za misje poboczną niż jak znajdę pierdołe w FPSie w środku akcji z wątka głównego.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

BTW na PS4 jest podany % graczy, który uzyskał daną trofkę...porównywał ktoś to z np psnp? Na ile one się pokrywają? Bo zawsze wychodziłem z założenia, że % na psnp są na pewno wyższe bo przecież na tej stronie są ludzie, którzy zbierają trophy, a masa ludzi która nie zbiera, ale gra w grę na pewno znacząco zaniża te % trudności trofeów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kilka przykładów trofek platynowych: (wartość PSN po lewej, po prawej PSNProfiles)

Tomb Raider Definitive Edition: 0.3% - 4.22%

Resogun: 2.6% - 13.7%

The Last of US: 0.6% - 5.79%

Gran Turismo 6: 0.4% - 6.49%

Jak widać wartości na PSNP są bardzo zawyżone.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W oficjalnej apce masz to samo. Rozbieżności są dość spore, szczególnie widać to na pucharkach od DLC - gdzie wg psnp dany pucharek zdobyło 90% graczy, a aplikacja pokazuje 0.01

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli jest tak jak myślałem.

Co do dlc to kiedyś też tak było na psnp, ale później zmienili i teraz do liczby posiadających nie liczy wszystkich, którzy mają grę tylko tych co maja dlc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tę gre trzeba tylko przejść żeby mieć platyne,prawda?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, TWD daje platyne za samo przejście co nie zmienia faktu że gra jest prze kozak.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, TWD daje platyne za samo przejście co nie zmienia faktu że gra jest prze kozak.

Jak przejde całe TWD to nikt nie pomyśli,że dla platyny,a jak przejde Terminatora to już,że tylko dla platyny :D

TWD mnie nie wciągnął,a przy Terminatorze z kumplem fajnie się bawiłem.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak przejde całe TWD to nikt nie pomyśli,że dla platyny,a jak przejde Terminatora to już,że tylko dla platyny :biggrin:

TWD mnie nie wciągnął,a przy Terminatorze z kumplem fajnie się bawiłem.

 

Bo to działa na zasadzie, że "większość ludzi mówi, że Terminator to crap, więc wstyd mieć taką platynkę, a TWD jest dokładnie na odwrót" ;)

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i wpadła dziesiąta platynka, tym razem w znakomitym Borderlands 2. W końcu mam wynik dwucyfrowy! :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

×