Skocz do zawartości
Kenet

TV / Monitor / Projektor Do Ps3 - Tylko Tutaj!

Rekomendowane odpowiedzi

chodzi o to że tv zniekształca grafikę w grach takich jak Fifa 11 ale np w grach takich jak U1 czy AC BO przez środek ekranu przebiega pasek a gra czasami nawet potrafi się zacinać i to dość mocno i nie jest to raczej wina ps3 bo gdy grałem na Panasonicu Viera 42' wszystko było ok gra chodziła bardzo płynnie żadnych ścinek itd Proszę o Pomoc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam Szanownych posiadaczy PS3 ^^ Mam pytanko. Co sądzicie o monitorach:

Benq XL2410t

Acer GN245HQBMID

Edytowane przez grzeluu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich :) Jestem nowy na forum wiec prosze o wyrozumialosc . Mam pytanie ( zapewne zadawane juz z milon razy ) jaki tv do PS3 i X360 ?? ;> Chodzi glownie o niski imput lag a jak pytam sprzedawce to sam nie wie ;/ Szukalem na roznych stronach / forach i raczej nic ciekawego ...

Interesowalby mnie 40-42 calowy tv nie musi to byc led moze byc lcd . Plazma odpada i 3d rowniez bo nie jest mi ono potrzebne ;) Przedzial cenowy od 2500 do 5000 zl .

Z gory dzieki za pomoc i rade :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich :) Jestem nowy na forum wiec prosze o wyrozumialosc . Mam pytanie ( zapewne zadawane juz z milon razy ) jaki tv do PS3 i X360 ?? ;> Chodzi glownie o niski imput lag a jak pytam sprzedawce to sam nie wie ;/ Szukalem na roznych stronach / forach i raczej nic ciekawego ...

Interesowalby mnie 40-42 calowy tv nie musi to byc led moze byc lcd . Plazma odpada i 3d rowniez bo nie jest mi ono potrzebne ;) Przedzial cenowy od 2500 do 5000 zl .

Z gory dzieki za pomoc i rade :)

Danych input lag nikt nie podaje, zresztą i dobrze bo by wyszło potem że każdy ma max 10. Ja przez ostatnie 2 tygodnie szukałem intensywnie z tym że z obsługą 3D. Mogę Ci polecić Sharpa 40LE830, cena 3300 około(bez okularów w zestawie, choć i są oferty z), obraz super, opóźnienia niskie. Miałem brać ale w ostatniej chwili wybrałem LG z pasywnym 3D, bo jednak aktywne trochę po oczach dawało, ale Tobie i tak na tym nie zależy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mhmm :) A tv firmy samsunga , sony lub panasonica ?? Wczoraj poszperalem i zastanawiam sie nad samsungiem UE ale nie wiem jaki ma imput lag :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do samsunga, w sklepie ma olśniewający obraz ale w domu raczej takiego nie osiągniesz(tryb sklepowy), w dodatku samsungi mają z przodu na matrycy zamontowaną szybę, w której się wszystko niepięknie odbija(swój widok jeszcze można przeżyć, ale odbicia promieni słonecznych raczej nie). Input lag wyższy niż w sharpie, koło 50 z tego co pamiętam, z tym że to zależy od modelu, ale grać na tym spokojnie można.

Sony jak to sony, sprzęt przyzwoity, ale obecnie bez szaleństw, to już nie te czasy gdzie telewizor sony(czasy crt) to był luksul i wypas. Input podobny do samsunga, za to obraz nawet w sklepie na prezentacjach wygląda średnio

Panasa nie brałem pod uwagę, obraz daje bardzo dobry, ale opóźnień nie znam.

Z tym, że jakbyś porównywał telewizory w sklepie pod kątem grania, to pamiętaj że one mają włączoną tonę ulepszaczy ekranu, przy których input dochodzi do 300 !! najlepiej poprosić obsługę o zmianę trybu np. na tryb gry:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mhmm :) A tv firmy samsunga , sony lub panasonica ?? Wczoraj poszperalem i zastanawiam sie nad samsungiem UE ale nie wiem jaki ma imput lag :(

Polecam Ci wybrać jednak plazmę, dlaczego piszesz że jest Ci niepotrzebna? Jakby to była jakaś zaawansowana technologia. Podałeś bardzo szeroki zakres cenowy, w takim dużym przedziale znajdziesz telewizory bardzo dobre w swojej cenie, ale i droższe które będą lepsze, nie zapomnij że w takich cenach jest mnóstwo słabych telewizorów. Plazma ma do do siebie, że ma dobre kąty widzenia i niski input lag. Fakt, że w kwocie 5tyś na pewno znajdziesz nie jednego LCD z niskim input lagiem. Polecam http://www.hdtv.com.pl/ gdzie za drobną opłatą będziesz mógł poczytać recenzje telewizorów (recenzje w wyborze TV to obok własnego odczucia najważniejsza rzecz!).

Tutaj brytyjska strona z recenzjami http://www.hdtvtest.co.uk/

Kolejna kopalnia wiedzy na temat telewizorów http://www.avforums.com/forums/index.php

Jeszcze jedna chorwacka strona, ale nie pamiętam adresu. Jak sobie przypomnę to napisze.

Ogólnie jeżeli sprzedawca "sam nie wie" to olej taki sklep i nie wracaj. Niekompetentny sprzedawca który pewnie dobrze wciska ludziom kity i sprzedaje towar który aktualnie musi zejść.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziekuje za wszystkie porady ;) Mam jeszcze taka prosbe czy podalibyscie konkretne modele (marka , model ) ktore sa warte uwagi co do grania ?? Poniewaz ja jestem troszke zielony w tym temacie , a kupic tv i zalowac to mija sie raczej z celem . Tak jak napisalem bd to tv tylko pod PS3 i X360 .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziekuje za wszystkie porady ;) Mam jeszcze taka prosbe czy podalibyscie konkretne modele (marka , model ) ktore sa warte uwagi co do grania ?? Poniewaz ja jestem troszke zielony w tym temacie , a kupic tv i zalowac to mija sie raczej z celem . Tak jak napisalem bd to tv tylko pod PS3 i X360 .

Skoro pomogłem daj plusika ;)

Jak już pisałem, wejdź na tę stronę i poczytaj recenzję. W każdej jest napisane jak telewizor nadaje się do grania, ponieważ kiki zawsze testuje tv pod xboxem.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam dość spory problem z TV do konsoli. Przeprowadziłem się i niestety musiałem zmienić monitor na Bravie HD Ready z telewizora Full HD. Obecny sprzęd obsługuje rozdzielczość 720p i 1080i. Domyślnie ustawioną mam tę pierwszą. Wszystko jest niby ok, dopóki nie włączę gry. Często zdarza się (bez żadnej regularności, raz po 2h, raz po 15 min. gry), że obraz "ucieka". Ekran zaczyna się dostrajać i wyświetla się komunikat "poza zakresem" - to wszystko. Najczęściej obraz wraca, ale nie zawsze, poza tym jak wróci niestety po jakimś czasie znowu znika. Nawet mały ruch kablem HDMI powoduje taki sam skutek. Nie mam pojęcia co oznacza tajemnicze "poza zakresem". Nie wiem czy to wina kbala - b.dobrej jakości - czy kwestia ekranu i rodzielczości(brak instrukcji do TV). Główne menu PS3 jest wyświetlane bez problemów, kłopoty zaczynają się dopiero podczas grania. Zaznaczam, że jak podłączam mojego laptopa przez HDMI i oglądam filmy w HD (720p) to nie ma takich jaj. Jakieś sugestie?

Edytowane przez Grabeq

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiem, że to nie jest jakaś super porada, ale spróbuj najpierw zresetować ustawienia obrazu, trzymając przycisk power. Może włącz też wszystkie możliwe rozdzielczości, a nie zostawiłeś tylko 720p.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiem, że to nie jest jakaś super porada, ale spróbuj najpierw zresetować ustawienia obrazu, trzymając przycisk power. Może włącz też wszystkie możliwe rozdzielczości, a nie zostawiłeś tylko 720p.

Przez weekend nie było mnie w domu, ale też pomyślałem o resecie. Wcześniej go nie wykonywałem, ponieważ mogłem zmienić ustawienia wyśiwetlania z poziomu systemu. Czasami najprostsze rozwiązania bywają jednak najlepsze. Obawiam się jednak, że TV nie daje rady i będę musiał się przerzucić na 576i. Dam znać wieczorem czy mi się udało. Dzięki za odpowiedź.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przez weekend nie było mnie w domu, ale też pomyślałem o resecie. Wcześniej go nie wykonywałem, ponieważ mogłem zmienić ustawienia wyśiwetlania z poziomu systemu. Czasami najprostsze rozwiązania bywają jednak najlepsze. Obawiam się jednak, że TV nie daje rady i będę musiał się przerzucić na 576i. Dam znać wieczorem czy mi się udało. Dzięki za odpowiedź.

To jest telewizor kineskopowy czy lcd/plazma? Przy tych drugich zmiana rozdzielczości raczej nic nie da, ale spróbować zawsze możesz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poczytalem to forum ktore mi poleciles , pochodzilem po sklepach i mam dylemat miedzy TV Sharp LC40LE831E , a Plazma Panasonic TX-P42ST30B lub TX-P42S30B , ktory polecacie ??

.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Śmiało bierz plazmę i nie będzie żałował. Nie mogę znaleźć tego modelu z samym S, natomiast s30 wygląda całkiem fajnie z niskim lagiem.

Jedyny co może zaważyć nad nie kupowanie plazmy jest bardzo jasne pomieszczenie przez większość dnia, gdzie słońce świeci bezpośrednio na ekran.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jednak wybor padl na plazme panasonica TX-P42G30 bd u mnie do konca tyg. :) Mam nadzieje , ze sie nie rozczaruje ;) Dziekuje wszystkim za pomoc i rady ! ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jest telewizor kineskopowy czy lcd/plazma? Przy tych drugich zmiana rozdzielczości raczej nic nie da, ale spróbować zawsze możesz.

LCD. Fakt, reset i zmiana rozdzielczości nic nie dała. Obraz ucieka zarówno na 720p jak i 576p, chociaż TV jest zdolny do wyświetlania zarówno w jednej jak i w drugiej rozdzielczości. Mogę grać przez 1h, po czym wszystko szlag trafia. Może to problem złącza lub kabla HDMI... Nie mam pojęcia. W każdym razie jeden drobny ruch kablem i obraz zwiewa.

Edytowane przez Grabeq

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

LCD. Fakt, reset i zmiana rozdzielczości nic nie dała. Obraz ucieka zarówno na 720p jak i 576p, chociaż TV jest zdolny do wyświetlania zarówno w jednej jak i w drugiej rozdzielczości. Mogę grać przez 1h, po czym wszystko szlag trafia. Może to problem złącza lub kabla HDMI... Nie mam pojęcia.

Próbowałeś podłączać pod ten telewizor inną konsolę albo konsolę pod inny tv? Musisz poszukać przyczyny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Próbowałeś podłączać pod ten telewizor inną konsolę albo konsolę pod inny tv? Musisz poszukać przyczyny.

Jeszcze nie. Nie mam możliwości podłączenia innej konsoli. W tym tygodniu spróbuję sprawdzić na innym TV.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze nie. Nie mam możliwości podłączenia innej konsoli. W tym tygodniu spróbuję sprawdzić na innym TV.

mój stary samsung nie widział konsoli po hdmi, podłączyłem po componencie i po problemie, jakość ta sama :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ma ktoś z was może samsunga PS51D6900 i mógłby mi napisać jak się sprawuje w grach? Mam zamiar kupić ten tv jakoś w październiku i,nie wiem jak z input lagiem. Jak to wyglada na singlu i na multi :) Mam nadzieję, że ktoś ma ten tv...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mój stary samsung nie widział konsoli po hdmi, podłączyłem po componencie i po problemie, jakość ta sama :P

Mam zamiar zrobić to samo jak tylko...uhm...znajdę kabel. Mój Sony to nie HD tylko HD Ready więc component powinien rozwiązać problem, przynajmniej ja na to liczę. Zastanwiam się tylko czy jest różnica między kablem z chinchami, a kablem euro?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ma ktoś z Was może monitor iiyama ProLite E2473HDS (bądź jakikolwiek inny monitor tej firmy) podpięty do konsoli? Proszę o kontakt na PW.

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich. Otóż ma problem z TV. Jestem szczęśliwym posiadaczem ps3 slim. Telewizor plazma LG 50pw451. Teraz moje problemy:

1. W instrukcji telewizora wyczytałem że jest funkcja sterowania przez kabel hdmi urządzeniami, niestety telewizor nie widzi ps3. Funkcje sterowania mam włączoną w ps3 i wciskam na pilocie tv smplink i wszystko jest wyszarzane.

2. Dlaczego jak włączę ps3 nie przechodzi automatycznie na hdmi1 - tam właśnie podłączone jest ps3, mam dekoder Polsatu poprzez euro i jak go włączę to się samo przełącza?

Proszę o pomoc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. widać ta funkcja w LG nie jest kompatybilna z ps3.

2. hdmi normalnie tak nie działa, chyba że działało by u ciebie sterowanie przez hdmi. Więc sytuacja patowa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×