Skocz do zawartości
Kenet

TV / Monitor / Projektor Do Ps3 - Tylko Tutaj!

Rekomendowane odpowiedzi

Dzięki za wszystkie odpowiedzi.

Trzeba kupić coś lepszego. Teraz zarabiam na PS3, a jak wakacji starczy to może na coś taniego mnie będzie stać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ok, mam jeszcze jedno pytanie...

Kiedy jest lepsza jakość ? Na monitorze CRT podłączonym przez ten konwerter, czy na monitorze LCD kosztującym do 400 złotych ? (Więcej kasy nie moge przeznaczyć na monitor).

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oj zarabiaj i kupuj nawet tani telewizor HD. Naprawdę ciężko jest znieść granie na kineskopie. Niby ten mój jeszcze z tych "super nowoczesnych SD TV" ale i tak jest tragedia. w GTA IV sms'ów nie da się odczytać w normalny sposób, trzeba robić to robić to na wyczucie, mapa to kompletne nieporozumienie. Ikony wyglądają prawie tak samo. Jedynie literki wyglądają na niej nie tak tragicznie. Napisy w grze nie są takie złe i ogólnie wrażenie jest i tak dobre...tak myślałem, dopóki nie zobaczyłem gameplay'u w HD na telewizorze z prawdziwego zdarzenia (czyt. HD TV). Tam wszystko jest ostre jak brzytwa, wyraźne i po prostu o wiele bardziej miodne. Ech...tyle tracę, a odbiornika HD nie kupie wcześniej niż w październiku...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście na CRT, tylko że CRT w panoramie to są tylko monitory 24cale, duży bydlak na biurku ale za to jakość fullHD, jeśli kupisz model 22 cale to w przypadku konwertera HDTV2VGA nie będziesz mógł mieć fullHD, ponieważ konwerter nie zmieści takiego obrazu na nim i bawienie meni nic nie da, obraz oczywiście będzie rozciągnięty więc nie zapomnij tego skorygować w meni pulpitu, LCD takiej opcji ci nie da.

Żeby podłączyć monitor będziemy potrzebowali konwertera HDTV2VGA, polecam go jest to najlepszy konwerter, dostępny na polskim rynku.

A teraz kilka aspektów technicznych:

1) jeśli nasz monitor może przyjąć sygnał fullHD to polecam kable component sony, są dobre, a jeśli nie ma takiej możliwości, to kable do 50zł wystarczą.

2)Przy komponencie, nie ma skalowania filmów w ogóle, oraz filmy blu są wyświetlane tylko w roździałce 720p, ale że mamy do czynienia z crt, więc skalowanie nie jest potrzebne, jakoś obrazu jest doskonała w każdej rozdzielczości.

3)WAŻNE: monitory LCD nie obsługują rozdziałek "i" a crt są wstanie wypalić oczy przy tych rozdziałkach.

4)Zaznaczamy też rozdziałke480/576p ponieważ konsola nie upscaluje filmów po component do 720P tylko do 480/576p, a monitor nie przyjmie sygnału 480/576i.

Jak to wszystko podłączyć:

Potrzebujemy, monitor ze złączem d-sub, ps3, kable component, konwerter, i monitor albo telewizor ze złączem component.

1. Podłączamy kable component do MONITORA ALBO TELEWIZORA ZE ZŁĄCZEM COMPONENT!!!!!!!!

2. Wchodzimy w ustawienia obrazu i ustawiamy, rozdziałki 576p/720p/1080p,i je zapisujemy a dźwięk puszczamy chinczami, optykiem lub hdmi.

3. Odłączamy konsole od monitor albo telewizor ze złączem component.

4. A teraz podłączamy konsole do konwertera, a konwerter do monitora. I wszystko powinno śmigać.

Wersja alternatywna podłączenia

Potrzebujemy, monitor ze złączem d-sub, ps3, kable component, konwerter, kable chinch które dostaliśmy w zestawie, telewizor crt/plazma/lcd który ma złącze chinch.

1) Podłączamy ps3 do TV kablami chinch, wchodzimy w ustawienia display

2) Wybieramy sygnał kablem component

3) Następnie zaznaczamy rozdzielczości obsługiwane przez twój monitor i nic dalej nie naciskamy.

4) Podłączamy component do konwertera, a konwerter do monitora I DOPIERO TERAZ PODŁANCZAMY KABLE COMPONENT DO PS3

5) Naciskamy dopiero teraz przycisk w prawo na pazie/klawiaturze/pilocie.

6) Zapisujemy ustawienia obrazu, i ustawiamy czym ma lecieć dźwięk.

7) Powinno śmigać

Jeśli mamy zwykły monitor o proporcjach 4:3, oraz nasz monitor nie przeskaluje obrazu do panoramy, to aby otrzymać obraz panoramę:

1) Mierzymy wysokość ekranu.

2) Następnie mnożymy to razy 0.75.

3) Wynik to wysokość obrazu w trybie panoramy.

4) Ustawiamy obraz w meni monitora.

W moim przypadku w monitorze 22 cali crt ponad full HD to otrzymałem wynik 23,25cm, nie wiem jak z innymi monitorami, ale najlepszy obraz z ps1/2 otrzymamy bez upscallingu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra po dlugich poszukiwaniach i zasmiecanai forum wybralem 2 modele i teraz bardzo prosze o pomco czy

Panasonic TX-32LX70

Toshiba 32R3500PG

oby dwa sa 100mhz i podobno suoer, tylko ktory wybrac, pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanko poszukuje telewizora lub monitora LCD z tunerem tv pod PS3 z racji ograniczonego budżetu i ograniczonego miejsca w moim pokoju mam do wydania 1200 zł na coś do 22/23cali (może być coś większego jeśli zmieści się w tej cenie ale nie większe niż 26 cali). Narazie zainteresowały mnie telewizor i monitor od Samsunga a mianowicie SAMSUNG LE23R81B i Samsung 22 225MW czy któryś z nich by się nadał a jak nie to czy mogli byście mi coś polecić w tej cenie;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chcesz coś za taką kasę kup raczej monitor, bo telewizora za 1200zł raczej porządnego nie kupisz, a te małe 22" pimpki samsunga wypala Ci oczy. Jezeli tv to 32" lub wiekszy, inaczej monitor imo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jeżeli chcesz coś za taką kasę kup raczej monitor, bo telewizora za 1200zł raczej porządnego nie kupisz, a te małe 22" pimpki samsunga wypala Ci oczy. Jezeli tv to 32" lub wiekszy, inaczej monitor imo.

ok to zaraz w tym 2 topicu się popytam;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam mam pytanko czy ten monitor Samsung 22 225MW nada się pod PS3?? jak nie to jaki byście polecali do 1200 zł (ważne żeby miał tuner tv bo chciał bym sobie też na nim móc oglądać telewizje a nie tylko grać )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
witam mam pytanko czy ten monitor Samsung 22 225MW nada się pod PS3?? jak nie to jaki byście polecali do 1200 zł (ważne żeby miał tuner tv bo chciał bym sobie też na nim móc oglądać telewizje a nie tylko grać )

Ja jednak polecam ci dołożyć do tej sumy 170zł i kupić lepszy i ładniejszy monitor tego producenta - Samsung SyncMaster 22'' T220HD czarno-bordowy GLOSSY z tunerem TV WIDE, HD Ready, no i ma wejście HDMI!

masz linka do najtańszego sklepu z tym modelem http://www.ico.waw.pl/product.php?id=1496

pozdrowinia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ja jednak polecam ci dołożyć do tej sumy 170zł i kupić lepszy i ładniejszy monitor tego producenta - Samsung SyncMaster 22'' T220HD czarno-bordowy GLOSSY z tunerem TV WIDE, HD Ready, no i ma wejście HDMI!

masz linka do najtańszego sklepu z tym modelem http://www.ico.waw.pl/product.php?id=1496

pozdrowinia

hmm w tym monitorze da się zmienić format obrazu z 16:10 na 16:9?? bo tak na prolinie wyczytałem o tym monitorze.... czy to ściema jest?? i czy prawdą jest też to co tam napisali że odbiera obraz w trybie 1080p ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Jestem tutaj nowym użytkownikiem.. Starałem się dowiedzieć czegoś z waszych poprzednich postów, lecz jest to aż 26 stron a na dodatek każdy ma odmienne zdanie, ale przejdzmy do konkretów:

Zakupiłem telwizor marki Samsung LE32S81B (http://www.ceneo.pl/596141s) no i oczywiście PS3, chciałbym wiedzieć czy potrzebuje jakiś dodatkowych kabli, prócz tych dołączonych do zestawu by mieć jak najelepszą jakość wyświetlania.

Pozdrawiam, Posiek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam,

Jestem tutaj nowym użytkownikiem.. Starałem się dowiedzieć czegoś z waszych poprzednich postów, lecz jest to aż 26 stron a na dodatek każdy ma odmienne zdanie, ale przejdzmy do konkretów:

Zakupiłem telwizor marki Samsung LE32S81B (http://www.ceneo.pl/596141s) no i oczywiście PS3, chciałbym wiedzieć czy potrzebuje jakiś dodatkowych kabli, prócz tych dołączonych do zestawu by mieć jak najelepszą jakość wyświetlania.

Pozdrawiam, Posiek.

no witaj, koniecznie kabel HDMI, który musisz kupić, czyba że dostałeś go przy zakupie (jako jakiś gratis, czasami sklepy tak oferują) bedziesz miał też dzwięk przez ten kabel w tv, ale jak chcesz mieć lepszą jakość dzwięku to proponuje kabel optyczny podłączony do zestawu głosników 5.1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Bierz panasa, troche droższy ale znacznie lepszy.

Jezeli podajesz komus taka odpowiedz to uzasadnij ja w jakis sposob (np popierajac swoje zdanie odpowiednim linkiem do testu). To ze sam masz Panasonica nie oznacza ze jest lepszy Pozatym oba TV sa swietne wiec ktory wybierzesz zalezy wlasciwie od Ciebie. Na przyszlosc pytania odnosnie odpowiedniego TV radzilbym kierowac na zupelnie inne forum, ktore zajmuje sie tylko ta tematyka. Niestety na tym forum mozna liczyc najczesciej na odpowiedzi domoroslych "znawcow", ktorzy uwazaja ze jedynymi slusznymi markami sa te, ktore sami posiadaja w domu. Czasy dominacji Sony i Panasonica (era CRT) dawno sie skonczyly. Nadal firmy te robia b. dobre TV, ale teraz mozliwosci wyboru sa znacznie wieksze (co dla konsumentow zawsze dobrze sie konczy). Wiec moim zdaniem oprocz jedynych slusznych TV od Sony i Panasonica, warto sie zastanowic nad TV takich firm jak wlasnie Toshiba czy Sharp. Te dwie firmy sa bardzo wysoko oceniane na wszystkich chyba forach poswieconych tej tematyce. Wiec zanim cos kupicie poszukajcie i poczytajcie ale...niestety nie na tym forum...

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
no witaj, koniecznie kabel HDMI, który musisz kupić, czyba że dostałeś go przy zakupie (jako jakiś gratis, czasami sklepy tak oferują) bedziesz miał też dzwięk przez ten kabel w tv, ale jak chcesz mieć lepszą jakość dzwięku to proponuje kabel optyczny podłączony do zestawu głosników 5.1

A możesz polecić mi jakiś dobry, a zarazem jak najtańszy kabel HDMI? ostatnio musze jechać troche po kosztach.. najlepiej na Allegro, bo widzialem kilka kabli, ale nie wiem, który najbardziej by się nadawał..

Pozdrawiam, Posiek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A możesz polecić mi jakiś dobry, a zarazem jak najtańszy kabel HDMI? ostatnio musze jechać troche po kosztach.. najlepiej na Allegro, bo widzialem kilka kabli, ale nie wiem, który najbardziej by się nadawał..

Pozdrawiam, Posiek

To jaki kabel HDMI kupisz nie ma znaczenia. Sygnal po HDMI jest cyfrowy co oznacza ze bez wzgledu na to czy Twoj kabel bedzie za 2 zl czy za 500 zl jakosc bedziesz mial taka sama. Roznice beda widoczne co najwyzej w wygladzie samego... kabla

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jednak... Są różnicie w kablach HDMI. Związane są głównie z kolorem obrazu itp. Więc nie będzie to samo. IMHO nie warto wydawać dużo więcej kasy bo różnica nie jest aż tak duża.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma roznicy. Poczytaj o kablach. Kabel nie potrafi wybiorczo zmieniac pojedynczych bitow w transmisji cyfrowej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jaki polecacie tv? 32 - 40 cale za okolo 3500 zeta. Full hd rzecz jasna. Ja bede go uzywal głownie do grania ale, ze tv bedzie stal w "salonie" wszyscy beda z niego korzystali glownie do ogladania telewizji. Z gory dzieki!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Musze przyznać, że po zakupie kabla HDMI grafika prezentuje się bardzo ładnie, tak więc zdecydowanie polecam:

Samsung LE32S81B - 32" co prawda nie Full HD, a HD Ready, ale za tę cenę (kupiłem za 1600zł) ciężko o coś lepszego.

Pozdrawiam i dziękuje za pomoc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

TV FULL HD to może SONY 40-D3500??

Słyszałem, że dobry TV:) I przyzwoita cena.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Kupiłem monitor HP w2207h (HDMI), ale nie wiem jakie głośniki (najlepiej 2.1) podłączyć. Monitor z tego co widzę nie ma wejścia słuchawkowego. Szperając po sklepach zauważyłem na ultimie coś takiego: Creative 2. I Trigue 3220 które posiadają jakiś specjalny adapter umożliwiający podpięcie ich do konsoli.

Czy każde głośniki muszą mieć taki adapter ? Może ktoś z Was ma taką samą sytuację i może mi polecić jakiś zestaw ?

Dzięki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sharp LC-32X20E - FullHD

Używam do komputera (zamiast monitora) oraz do PS3. Jak TV to tylko PolsatSportExtra co dwa tygodnie i "przekazanie formuły" ;P

Jako TV - no cóż... widać wszelkie niedoskonałości mojej kablówki, zwłaszcza z 1m, z 3m to już obraz za mały - porównywalny z CRT 24' ale za to o większej "głębi" jak to określiła moja mama (ja tam nic nie widzę ;P ).

PC i PS3 - po włączeniu na wejściach PC i PS3 trybu "piksel na piksel" jest dobrze tylko krawędzie trochę "postrzępione" gdyż ten TV ma ciekawą matrycę. A jest to AVS i piksele są ustawione w liniach naprzemiennie (licząc od góry): RGB, BRG, RGB, BGR, .. itd Naprawdę ciekawy efekt siateczkowania ostrych krawędzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×