Skocz do zawartości
Kenet

TV / Monitor / Projektor Do Ps3 - Tylko Tutaj!

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Wszystkich . Planuję na dniach kupić LCD przeznaczony właściwie tylko do grania na PS3 . Zależy mi by był juz w FULL HD i obecnie zastanawiam sie między tymi dwoma : SONY KDL-32W4000 i Samsung LE37M87BD . Mam poważny dylemat ponieważ Samsung jest większy o 5 cali ,ale z koleji Sony ma większy kontrast ( no i ta Bravia Engine 2 tak bardzo zachwalana ). Siedzieć przed telewizorem mogę blisko lub daleko ,jest mi to bez różnicy . Bardzo bym prosił o radę kogoś kto miał styczność z tymi lcd  ( najlepiej z obydwoma ) . Z góry dziękuje za pomoc i pozdrawiam

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam Byłem zdecydowany na zakup TV SONY 40 V 3000. Mogę kupić także SONY 40 D 3500...

Jednak dowiedziałem się, że gniazda HDMI w SONY 40 V 3000 NIE SĄ w wersji 1.3 Co to zmienia? Gorszy obraz? Mniej kolorów? Czy w 40 D 3500 gniazda są w HDMI 1.3? Głównie chodzi mi o to czy będzie różnica a jeśli tak to w czym i cz duża... Proszę o odpowiedź

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

HDMI 1.3 rozszeża standard o znacznie wyższe prędkości przesyłu danych w stosunku do 1.2, tym samym pozwalając np: na przesył nieskompresowanego dźwięku Dolby HD DTS-HD, 48bitowy obraz itp:

http://www.engadgethd.com/2006/10/13/ask-e...t-for-hdmi-1-3/

Jeżeli nie masz słuchu absolutnego, a oko nie rozróżnia 65tyś odcieni szarości, możesz spokojnie kupić telewizor z HDMI 1.2 i będziesz zadowolony (..."będzie pan zadowolony"...) - PS3 będzie z tym działać bez problemu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
http://panasonic.pl/oferta.php?prod=2290

Czy do tego TV da się podłączyć PS3 i normalnie grać? Bo na jakiś HD mnie nie stać .

bez problemu przez SCART. Chociaż na Twoim miejscu dozbierałbym kilkaset zł i kupił jakiś 32" HDready - po około 2000zł chodzą, a różnica w obrazie ogromna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie warto kupować Panasonic, bo nienaturalne kolory i złe kontrasty.

Też Samsung do dupy! Nie warto także się nabierać na dane dotyczące kontrastu. Wielu

producentów tutaj oszukuje i podaje złe dane. Przykładowo przy

telewizorach Samsunga kontrast jest często podawany jako np. 10000:1.

Wydaje się on zatem prawie 3x lepszy niż w telewizorach Sony Bravia, Sharp, itp., w rzeczywistości

jednak, owe Samsung często oferują gorszy kontrast! Samsung bowiem

stosuje do owych wyliczeń kontrast dynamiczny, co wprowadza

potencjalnego kupującego w błąd!

Najlepsza marka Sony Bravia.Sony model kdl-W4000 świetny design, kontrast dynamiczny -33000:1, funkcję ramki do zdjęć, menu w stylu XMB, silnik Bravia Engine 2 oraz Advanced Contrast Enchancer. Polecam!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Yo,

mam okazje zakupic projektor z linka ponizej po dobrej cenie, prawie polowa z tego co w sklepie, mysle tutaj o podlaczeniu go z moja kochana czarnulka dopowiem ze w tej chwili wszystko hula na takim tv: http://www.intersklepy.pl/Panasonic/TH-42PD60E.php i w zwiazku z tym mam do Was prosbe: obiektywne oceny - warto zmienic? tv uzywam tylko do grania, jako ze nie lubie telewizji, czasem DVD, ale granie jest najwazniejsze. Jak waszym zdaniem to cudo spisze sie z PS3? niestety nie mam mozliwosci sprawdzenia tego wczesniej...

Link do projektora:

http://www.projekcja.com.pl/produkty_detai...zaj=1&page=

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Yo,

mam okazje zakupic projektor z linka ponizej po dobrej cenie, prawie polowa z tego co w sklepie, mysle tutaj o podlaczeniu go z moja kochana czarnulka dopowiem ze w tej chwili wszystko hula na takim tv: http://www.intersklepy.pl/Panasonic/TH-42PD60E.php i w zwiazku z tym mam do Was prosbe: obiektywne oceny - warto zmienic? tv uzywam tylko do grania, jako ze nie lubie telewizji, czasem DVD, ale granie jest najwazniejsze. Jak waszym zdaniem to cudo spisze sie z PS3? niestety nie mam mozliwosci sprawdzenia tego wczesniej...

Link do projektora:

http://www.projekcja.com.pl/produkty_detai...zaj=1&page=

projektor jak najbardziej ,sam śmigam i na projektorze i na 42" lcd tylko nie wiem jak bedzie z rozdziałką na twoim ja mam hp który obsługuje 720p choć ma juz chyba ze 3 lata i obraz z ps3 wymiata nie wiem jak bedzie u ciebie z rozdziałką chyba berdzie 576 ale nie widziałem na zywo jak wygladają giery w tej rozdz. wiec się nie wypowiem ale z mojego doświadczenia mogę jak najbardziej polecic projektor jest mega wypasem na imprezach TEKKEN wymiata na całej ścianie i nawet najlepszy lcd i plazma się chowa jak się gra postaciami większymi od samego siebie , oczywiście co do jakości obrazu są pewne braki w ostrości i w balansie bieli ale jak dobrze zaciemnisz pokój to dużej róznicy nie ma , a do filmów to masz kino na maxa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten projektor chodz jasnosc ma duzoa to do PS3 sie nie nadaje - nie ma rozdzielczosci HD a format ma 4:3. Do PS3 potrzebowal bys cos minimum 720p i 16/9. Epson robi dobre projektory 3LCD (aktualnie najlepsza technologia do domu - 3DLP sa za drogie) - EPSON EMP-TW700 mozna juz za 3.5k dostac.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No nie wiem czy masz rację, sony i samsungi mają wspólną matrycę więc nie można mówic, że sony jest dużo lepszy! Jest zazwyczaj tylko droższy i inaczej zapakowany! (moim zdaniem brzydszy)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ogladalem wlasnie ten projektor, widziales go w akcji? wyglada na odpowiedni..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Matryca to nie wszystko. Mozna wsadzić do monitora/TV super-hiper matrycę i zabić go sterowaniem. A to właśnie robi Samsung.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Planuje kupic telewizorek Full HD. Obliczylem sobie i 52" bedzie mi idealnie pasowalo. I tak szczerze mowiac nie wiem ktory brac. Nie mam zamiaru przeznaczac jakichś ogromnych pieniedzy na telewizor, mysle ze 12 tysiecy to jest maksimum. Jaki polecacie w tej cenie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Matryca to nie wszystko. Mozna wsadzić do monitora/TV super-hiper matrycę i zabić go sterowaniem. A to właśnie robi Samsung.

A co bys chcial zeby PONG byl w standardzie??? O jakim sterowaniu mowa - ze co - pilot Ci sie nie podoba. Matko jak slysze takie wypowiedzi to mnie skreca. Co do Samsunga to wysokie modele maja te same matryce co Sony (bo i tak wszystko idzie od Matsushita - bo oni sa po prostu najbardziej zaawansowana fabryka i laboratorium elektronicznym na swiecie). Jedynie soft w najwyzszych modelach jest rozny i ew. dodatki (typu tunery freewiew, pip i inne). Zreszta.. ja tam nie bede sie tutaj rozwodzil - poszukajcie sobie informacji na hdtvpolska.pl tam jest wielu specjalistow, ktorzy juz nie jeden model przetestowali od A do Z

pozdrawiam

@pack

Tak by the way - to najlepsze telewizory robi Pioneer a jego seria KURO rozwala wszsytko co moje oczy widzialy... Twoj KDL nie jest zly - ale to tylnia projekcja zdaje sie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Matryca to nie wszystko. Mozna wsadzić do monitora/TV super-hiper matrycę i zabić go sterowaniem. A to właśnie robi Samsung.

Mam Samsunga HD ready 32" od półtora roku (nie wiem niestety jaki to dokładnie model) i jestem z niego bardzo zadowolony. Wiem, że są lepsze i gorsze TV w podobnych cenach ale to co robi SONY, to strasznie mi śmierdzi marketingowym naciąganiem i oszustwem. Nabijanie kasy na znaną markę robiącą, jakby nie było sprzęt bardzo średniej klasy. Moim zdaniem dobrego Samsunga warto kupic chociażby za design (dużo bliższy PS3). A swoją drogą znam wiele osób które w ostatnich czasach szukała dobrego LCD w granicach 3 - 4 tysi i nikt nie łykał SONY. Więc zakup tylko dla kiepskiego już w dzisiejszych czasach znaczka nie ma sensu. (piszę jako laik)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

reflect, sony nie produkuje matryc lcd !!!

te w braviach to sa nowe matryce od samsunga(producentem jest samsung pva), nawet wysokiej klasy EIZO(producent profesjonalnych monitorow) bierze matryce od samsunga, polecam forum mva.pl tam jest wszystko opisane, jak dla mnie najlepsze forum o matrycach lcd,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A co bys chcial zeby PONG byl w standardzie??? O jakim sterowaniu mowa - ze co - pilot Ci sie nie podoba. Matko jak slysze takie wypowiedzi to mnie skreca. Co do Samsunga to wysokie modele maja te same matryce co Sony (bo i tak wszystko idzie od Matsushita - bo oni sa po prostu najbardziej zaawansowana fabryka i laboratorium elektronicznym na swiecie). Jedynie soft w najwyzszych modelach jest rozny i ew. dodatki (typu tunery freewiew, pip i inne). Zreszta.. ja tam nie bede sie tutaj rozwodzil - poszukajcie sobie informacji na hdtvpolska.pl tam jest wielu specjalistow, ktorzy juz nie jeden model przetestowali od A do Z

Chyba zle zrozumiales pojecie "sterowac". Matryca tylko wyswietla obraz. Ale co sie dzieje z tym obrazem to juz zalezy od calej elektroniki w srodku, a ta w wiekszosci telewizorow jest rozna. Moze nie mialem do czynienia z oszalamiajaca iloscia cienkich TV, ale moge powiedziec ze liczba opcji/funkcji w bravii 40v3000 jest kilkakrotnie wieksza niz w panasie 42x80 (tak, jedno to lcd a drugie to plazma).

Jezeli dla ciebie sterowanie to jedynie pilot to wybacz ale masz mizerne pojecie o elektronice, a zebys zrozumial przytocze tu pewna analogie. Matryce mozesz potraktowac jako karoserie samochodu. Zalozmy ze bedzie wygladac jak czerwone ferrari. A teraz elektronika w TV to bedzie silnik jaki siedzi w srodku. Mozesz tam wsadzic co chcesz i od tego beda zalezec osiagi tego autka.

Tu masz cytat z wiki: "Sterowanie (regulacja) polega na takim oddziaływaniu na obiekt sterowania, za pomocą sygnałów wejściowych, aby jego sygnały wyjściowe osiągnęły pożądaną wartość."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
reflect, sony nie produkuje matryc lcd !!!

To wlasnie mialem na mysli. Co do producenta matryc to technologia jest od Matsushita jak wspomnialem wyzej.

liczba opcji/funkcji w bravii 40v3000 jest kilkakrotnie wieksza niz w panasie 42x80 (tak, jedno to lcd a drugie to plazma).

Jezeli dla ciebie sterowanie to jedynie pilot to wybacz ale masz mizerne pojecie o elektronice

Tak tak, nie ma to jak elektroniczne ulepszacze obrazu oraz fajerwerki dla slabo zorientowanych klientow ;-) i kto ma mizerne pojecie o elektronice. Zreszta - nie ma co dyskutowac - Sony/Samsung czy inna marka.. tylko pierwszego dnia bawimy sie ustawieniami... po tygodniu nie widac zadnej roznicy przeciez (oko sie przyzwyczajai nie dostrzega roznic)

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakim kabelkiem moge podlaczyc PS3 do monitora LCD Samsung SyncMaster 913v ? chce zeby byl normany obraz tylko, nic wiecej ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten monitor ma tylko złącze D-Sub więc podlączenie go do czarnuli to prawdziwe wyzwanie. Najlepiej kupić jakiś monitor z wejściem DVI (koniecznie z obslugą HDCP) badz z HDMI. Ja mam Samsunga 226B i śmiga aż miło

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak mam podłączyć konsolę do monitora z DVI? No i chcę kupic monitor 1200p z wejściem HDMI, więc jaki polecilibyście?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Musisz podłączyć kablem HDMI-->DVI

Jest taki?? Orientujesz się ile kosztuje ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i widzisz, znowu nie wiesz o czym mówimy.

Bajery to jedno a takie wysterowanie matrycy żeby wyświetliła wszystkie kolory z palety 24bit bez ditheringu to inna sprawa. Jest jeszcze parę innych "niuansów" które z bajerami nie mają nic wspólnego i właściwie powinny być pod groźbą wbicia na pal instalowane w KAŻDYM monitorze/TV a nie są.

Oczywiście wszystko zależy od wybranego "targetu" i ceny. I Samsung celuje w strefę stanów średnich i takie ma monitory i TV.

Sony to inna sprawa i tak "urośli" w swoich oczach, że po prostu im odbija palma (ale japońce tak mają - jak są ichiban to wtedy król/mastaha i wszyscy mogą pocałować w dupę jak na to sobie zasłużą, a SONY się łaskawie nadstawia).

PS: mam TV Sharp 32X20 jakby co...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście że jest ja za swój dałem 29 zł i hula aż miło

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×