Skocz do zawartości
Kenet

TV / Monitor / Projektor Do Ps3 - Tylko Tutaj!

Rekomendowane odpowiedzi

ja to gdzieś czytałem że jedynym problemem może byc "overscan" ale co to jest to nie wiem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ja to gdzieś czytałem że jedynym problemem może byc "overscan" ale co to jest to nie wiem

Bodajże rozciągnięcie poza skale Ekranu. Ale to chyba nie jest problem V-sync'a.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Posiadam monitor LG L1970H, chciałbym go podłączyć za pomocą kabla HDMI - DVI-D do PS3. Podłąćzam... mam czarny obraz. Próbowałem już zrobić restart konsoli, aby przywrócić niższą rozdzielczość, ale nic to niestety nie daje.

Hmm, ma ktoś jakiś pomysł ?

Z góry dzięki za odp.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wygląda na to że twój monitor nie obsługuje HDCP czyli jednym słowem czego byś nie robił działał nie będzie. Kilka postów wcześniej jeden z kolegów miał podobny problem. Trzeba uważnie sprawdzać czy monitor będzie działał z czarnulą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ale... Jeśli posiadam złącze DVI-D w monitorze, który posiada technologię HD Ready i kupiony był niecałe 2 lata temu, to az glupie jest, ze nie obsługuje HDCP. Oczywiście nie wykluczam tego co powiedziałeś, ale jest mozliwosc upewnienia się w jakiś sposób ? Bo w sumie nigdzie o tym nie pisano, ani w instrukcji, ani na pudełku.

PS. Oj sorry, monitor to LG L1970HR-BF

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skoro nigdzie nie napisane, że obsługuje to znaczy, że nie. Takim czymś jak zgodność z HDCP to każdy by się pochwalił, nie ma co. Kolejny skrótowiec który ładnie się na pudełku prezentuje. Ew. może być "zgodny z Windows Vista".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

OK, dzięki za pomoc. Będe musiał pomyslec nad VGABox, HDFury, albo po prostu kupić nowy monitor ^^

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A masz problemy z tym V-synciem czy jak mu tam? Bo u mnie (chyba w każdej grze) obraz tak jakby się rozkleja jak się obracam z byt szybko.

V-sync to nie problem telewizora tylko gier. W niektorych grach dostrzegam to zjawisko, w innych nie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
pewien user kiki wciska jedne i te same tv a prawde mowiąc są lepsze ale ten jak ślepy non stop sharp sharp sharp. Ja dzieki temu artykułowi dowiedziałem się bardzo dużo o specyfice tv lcd i wybrałem sobie sam tv

faktycznie wciska, ale wg mnie ma rację

Sharp rulez. Mam model 42XL2E 100Hz i jestem pod wrażeniem. Można by długo gadać, ale na nasze realia ważne jest to, że Sharp przede wszystkim ma świetne filtry ulepszające słabej jakości sygnał, co jest bolączką większości TV LCD. Każdy Samsung wyświetli ładnie obraz 720p/1080p, ale spróbujcie na tym oglądać naszą kochaną zwykłą "kablówkę". Koszmar. Oczywiście poza tym obraz HD żyleta.

Poza Sharpem dla mnie liczy się Philips, ale to moje zdanie.

LG nie znoszę, Samsunga też nie za bardzo (ale mam ich świetny odkurzacz! ), chociaż ostatnio Samsung się poprawił.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiesz co mnie w gosciu wkurzało, to że w segmencie do 2,5k wciaskał wszystkim sharp x20e a jest to matryca z początku 2oo7r jakbys postawił ten lcd koło mojego tx-32lx85 z matrycą z 04.08 to byś zobaczył jak zostaje w tyle, nie twierdze że on sie nie zna ale polecanie ponad rocznych matryc to dla mnie wciskanie ludziom wałka czegoś może dobrego ale starego.

To jest tak jak z kompami porównaj sobie zeszłoroczny do tegorocznego w tym samym przedziale cenowym:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Wiesz co mnie w gosciu wkurzało, to że w segmencie do 2,5k wciaskał wszystkim sharp x20e a jest to matryca z początku 2oo7r jakbys postawił ten lcd koło mojego tx-32lx85 z matrycą z 04.08 to byś zobaczył jak zostaje w tyle, nie twierdze że on sie nie zna ale polecanie ponad rocznych matryc to dla mnie wciskanie ludziom wałka czegoś może dobrego ale starego.

każdy zachwala swój towar Niektórzy przeginają, ale trzeba też mieć swój rozum. Ja zasięgnąłem jezyka w kilku(nastu) źródłach zanim podjąłem decyzję Między innymi byłem chyba w 10 sklepach typu MM z pytaniem "proszę mi pokazać najlepszy LCD 42", cena nie gra roli" (hyhy fajnie się tak mówi, ale i tak na koniec Ceneo rządzi, różnica w cenie była rzędu 2000zł...). W większości jak po sznurku poszli do mojego Sharpa Inni polecali Philipsa, tego z dynamicznym podświetleniem Ambilight, czy jakoś tak.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak juz od kilu dni przeglądam różne fora o tematyce RTV i powiem że w chwili obecnej w głowie mam jeden wielki bajzel.

Osobiście szukam telewizorka który służył by mi do grania jak i oglądania filmów na mojej czarnulce (PS3) z odległości około 2 m z oknem na wschód.Czyli słońce świeciło by tylko tak do godziny 12:00

Jedni uważają że najlepszym rozwiązaniem będzie plazma a inni twierdzą że LCD.

Sam już nie wiem w którym kierunku iść.

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no to masz pare opcji:

- przeczytaj poradnij i szukaj lcd z jak najlepszymi parametrami z takich firm jak sharp, panasonic, sony, toshiba lub z najwyzszej półki loewe czy pioneer.

- szukaj porady na bardziej wyspecjalizowanych forach lub w salonach rtv ale najpierw dobrze przeczytaj poradnik żeby ci nie robili sieczki z mózgu, inaczej bedą z tobą rozmawiac jak zauważą że coś tam się znasz .

Też mialem jakis czas ten problem i ten sam bajzel ale jakoś wybrałem i jestm bardzo zadowolony z mojego lcd, moge ci polecic mojego panasonic-a tx-32lx85 sprawdza sie w ps3 i na analogu upc, jedynie co to nie podoba mi sie jakość wyswietlania obrazu z meczów, ale szukałem tv głownie pod ps i w przystępnej cenie.

Jak zauważyłem Panasonic miał najlepszą czerń, kąty, jakość obrazu i głębie koloru w porównaniu do innych lcd z którymi porównywałem, a uwierz mi było ich sporo.

W dużych sklepach nie widać dużej różnicy bo sygnał jest podzielony na 100 -200 lcd, wiec na wszystkich jest dno, ja poszedłem do małego wybrałem 5 modeli kolo mi podłączył i długo sie nie zastanawiałem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Tak juz od kilu dni przeglądam różne fora o tematyce RTV i powiem że w chwili obecnej w głowie mam jeden wielki bajzel.

Osobiście szukam telewizorka który służył by mi do grania jak i oglądania filmów na mojej czarnulce (PS3) z odległości około 2 m z oknem na wschód.Czyli słońce świeciło by tylko tak do godziny 12:00

Jedni uważają że najlepszym rozwiązaniem będzie plazma a inni twierdzą że LCD.

Sam już nie wiem w którym kierunku iść.

Pozdrawiam.

znam ten ból... miesiącami szukałem info i co jedna wypowiedź, to gorzej

Pewnie niewiele ci pomogę mówiąc, że wg mnie lepszy do gier jest LCD, a do filmów plazma

Podobno - nie wiem, sam nie sprawdzałem - plazma nie wyświetli takich samych detali w HD jak TV LCD, który jest w zasadzie ogromnym monitorem. Czy to dobrze, czy źle - nie wiem. W teorii gorsze graficznie gry będa lepie wyglądały na plazmie (bo niedokładności grafy ukryje niedokładność tv) a lepsze gry full hd będa wyglądały lepiej na LCD, który pokaże w 100% detale. Ale moge się mylić, więc mnie nie biczujcie, wielbiciele plazmy.

Ja wybrałem LCD i będę bronił tego wyboru, bo nie mam odwrotu

Natomiast faktem jest, że jesli chcesz ustawić sobie TV, tak że za tobą będzie okno, to plazma odpada. Szklany ekran plazmy będzie odbijał światło z okna, czy to wschód czy zachód. Dopiero wieczorem sobie pograsz (pod warunkiem, że nie masz tuż za oknem latarni )

I raczej mierz w 40" niż wyżej. Ja mam 2,5m do TV 42" i jak gram w Ratcheta (gdzie dużo się "kręci" kamerą), to po pewnym czasie oczy wysiadają Ale to też może byc moje subiektywne odczucie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wielkie za szybkie odpowiedzi, przynajmniej teraz wiem w jakim konkretnym kierunku mniej więcej podążać.

Co to okna, to spoko owe okno będzie z lewej strony i myślę że raczej nie będzie przeszkadzać.

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

OK, już wiem, że mam monitor bez hdcp. Mam więc pytanie.

http://allegro.pl/item405841367_vga_box_po...ps3_r2pol_.html

Czy ten vga box będzie działał z moim monitorem ? Rozumiem, że podłącza się component do vga box, a boxa za pomoca VGA (D-Sub) do monitora LCD?

Póki co gram na moim starym TV SD i chciałbym zmienić nieco jakość obrazu w końcu ^^

Z góry dzięki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam mam pytanie jutro zamierzam kupić nowy telewizor i wybór padł na Samsung LE32A656 A1 i teraz mam pytanie

w opisie w tym sklepie internetowym http://www.sirius.pl/audio_video/towar_cen...ysylka_kur.html pisze w parametrach obrazu "Full HD 1080p" a przy system video coś takiego "system video: 576i, 480p, 576p, 1080i, 720p" hmm czym to się różni i czy jest te 1080p

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, ten telewizor ma FullHD, czyli 1080p. A w system video jest podana reszta obsługiwanych rozdzielczości Ten TV ma tylko 32" i nie wiem, czy jest sens kupować telewizor FullHD z taką małą przekątną co prawda ja mam tylko TV HDReady, ale słyszałem, że na 32" nie ma za dużej różnicy między rozdzielczością 720p, a 1080p. Jeśli zależ Ci na tym, aby delektować się obrazem 1080p to rozejrzyj się za telewizorami z przekątną minimum 37"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

niestety za mały pokój bo to nie będzie telewizor typowo salonowy ale ogólnie ten model przypadł mi do gustu już w sklepie bo porównywałem go z LCD Sony i tamte jakoś nie specjalnie mi się podobały

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
OK, już wiem, że mam monitor bez hdcp. Mam więc pytanie.

http://allegro.pl/item405841367_vga_box_po...ps3_r2pol_.html

Czy ten vga box będzie działał z moim monitorem ? Rozumiem, że podłącza się component do vga box, a boxa za pomoca VGA (D-Sub) do monitora LCD?

Póki co gram na moim starym TV SD i chciałbym zmienić nieco jakość obrazu w końcu ^^

Z góry dzięki.

Jeśli zależy Ci na jakości, to na pewno nie ten VGA Box, do którego zalinkowałeś. On degraduje jakość z konsoli do 480 linii.

Znacznie lepsze od niego są te dwa:

http://allegro.pl/item409489664_vga_box_10...xcm_extra_.html

http://allegro.pl/item406837754_vga_box_me...cd_crt_xcm.html

Ale jeśli chodzi o jakość obrazu, to zdecydowanie bije je ten:

http://hdtv2vga.com/cgibin/shop?info=2HD2VGA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja we wtorek kupiłem LG 32" za 2099zł. Śmieszne jest to, że TV jest HDReady, a ma wsparcie dla rozdziałki 1080:P. Konsola odpala XMB w 1080' więc o co chodzi...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chodzi o to ze konsola odpala sie w najwyzszej rozdzialce zakomunikowanej przez TV. TV obsluguje 1080p, ale potem zmniejsza rozdzielczosc w dol i na ekranie obraz nie jest 1 do 1. Wylacz w konsoli obsluge rozdzielczosci 1080p i powinno ruszyc w 720p. Obraz powinien byc troche lepszy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jaki tv lcd polecicie od Sony do plejki,z hd ready albo full hd jesli bedzie w tej cenie w jakiej chce xd Mam na tv okolo 3000zl.Nie wiekszy niz 40 cali. Z hdmi i innymi bajerami.Kompletnie sie nie znam na tv wiec prosze was o pomoc:) Zamierzam kupic przez neta.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli ma to być sony, to ten jest dobry.

Telewizor 32" LCD Sony KDL-32D3000 (Bravia)

Telewizor BRAVIA(cale): 32"

HD Ready: TAK

Format obrazu: 16/9

Rozdzielczość: 1366 x 768

Jasność: 450 cd/m2

Czas reakcji matrycy(ms): 8

Kąt widzenia: 178 stopni

MotionFlow +100Hz: TAK

24p True Cinema: TAK

Theatre Mode: TAK

BRAVIA Theatre sync: TAK

S-Force Front Surround: TAK

3xHDMI: TAK

10-bitowy panel: TAK

BRAVIA Engine: TAK

Live Colour Creation: TAK

WXGA 1366 x 768: TAK

Wbudowany tuner cyfrowej telewizji naziemnej: TAK

Szerokość z podstawą (mm): 790

Wysokość z podstawą(mm): 581

Głębokość z podstawą(mm): 214

Waga(kg): 17,5

Kolor: Czarny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×