Skocz do zawartości
Kenet

TV / Monitor / Projektor Do Ps3 - Tylko Tutaj!

Rekomendowane odpowiedzi

Z tego co czytałem te 100hz i tak sie wyłącza do grania na konsoli. Czyli to jest tak ten samsung z sztucznie podbitym hz do 100 jak podłączę konsolę to zejdzie do 60hz czy 50hz to ostatnia rzecz?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co ty z tymi hercami ? Nie patrz w ogole na to , tak samo jak na szajsunga , to jest firma , ktora o monitorze majacym 1000:1 kontrastu rzeczywistego potrafi napisac na pudelku , ze ma 50 000 000:1 kontrastu dynamicznego ( ktory wystepuje raz na jakis czas przez ulamek sekundy ) i tak nabieraja klientow , z tym twoim odswiezaniem pewnie robia tak samo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poczytałem ze przy 50hz mozga nie odpalac gry, byc czarno biale i rózne a nie mialem jeszcze za bardzo kontaktu z knsolami to sie martwie no :) Ale miałem juz z 4 samsungi i nigdy zadnych problemow wiec biore ue32es5500.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W dzisiejszych czasach juz nie ma w sklepach telewizorow , ktore mialyby 50hz , zyjemy prawie w 2013 roku , ty przespales ostatnie 10 lat czy jak ?

A te 4 samsungi to miales , bo padaja po 3 miesiacach , a sereis olewa klienta i nie naprawia ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1 kineskopowy dzialal kolo 8 lat, moitor 5 lat i dalej dziala, obecnie tv ponad rok i nowy monitor tek samo.

tu jest 50hz http://www.ceneo.pl/15773064#tab=spec

Mam jeszcze czas na zastnowienie czy panasonic czy samsung ale jak mowie blizej mi do samsunga

Edytowane przez Elasiel

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja ostatnio wywozilem 20 letniego Neptuna mojego dziadka , ktory dzialal i dziala dalej , natomiast nie uwazam , zeby mozna bylo oceniac telewizor po zywotnosci , skoro jakosciowo Sony czy Sharpy zjadaja camcunga na sniadanko , a Sony na przyklad daje 5 letnia gwarancje w Sony Center , wiec sa pewni bezawaryjnosci Bravii , natomiast podkresle jeszcze raz , ze bardziej chodzi o jakosc obrazu , jakbys zobaczyl dobry teleawizor , to zmienilbys zdanie o szajsungu , a tak to nawet nie masz porownania

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego co czytałem te 100hz i tak sie wyłącza do grania na konsoli. Czyli to jest tak ten samsung z sztucznie podbitym hz do 100 jak podłączę konsolę to zejdzie do 60hz czy 50hz to ostatnia rzecz?

W takim razie co to jest "prawdziwe 100Hz? A co to jest "nieprawdiwe" 100Hz? Pewnie idzie o to, ze "prawdziwe" 100Hz to telewizory 3D, czyli wyzsza polka cenowa.

Co ty z tymi hercami ? Nie patrz w ogole na to , tak samo jak na szajsunga , to jest firma , ktora o monitorze majacym 1000:1 kontrastu rzeczywistego potrafi napisac na pudelku , ze ma 50 000 000:1 kontrastu dynamicznego ( ktory wystepuje raz na jakis czas przez ulamek sekundy ) i tak nabieraja klientow , z tym twoim odswiezaniem pewnie robia tak samo

Nie wiem o czym pisze, ale co tam, napisze, wkoncu moja racja jest najmojsza i kij ze nie mam argumentow. Jakos kazdy nawet najmniej ogarniety szympans moze sie przejsc do pierwszego lepszego RTV i porownac ta boska jakosc Sony i Sharpa w porownaniu do tego znienawidzonego Samsunga. Widac, ze daleka droga w twojej ewolucji...

Poczytałem ze przy 50hz mozga nie odpalac gry, byc czarno biale i rózne a nie mialem jeszcze za bardzo kontaktu z knsolami to sie martwie no :) Ale miałem juz z 4 samsungi i nigdy zadnych problemow wiec biore ue32es5500.

Pewnie byla mowa o NTSC(60Hz) i PAL(50Hz) ale w dzisiejszych czasach to nie powinien byc problem i kolory zawsze beda.

Edytowane przez fingo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://www.hdtv.com....iwe-100-hz.html posy 5

To ja juz nie wiem co mam brac, moze jeszcze tak sie zapytam jaki tv z prawdziwym 100hz i małym input lagiem (aby mógłbyc tez do cyfry+ w przyszłości) ale przede wszystkim do ps3 1700-2200zl

Edytowane przez Elasiel

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Philips 40PFL5007

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Philips 42PFL 4007 - zerowy input lag w grach, co prawda kosztuje nieco ponad 2000 zł, ale myślę, że warto dopłacić/dozbierać :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od razu mówię, że chodzi mi tylko i wyłącznie o telewizor Samsunga (gdyż mam już cały zestaw z tej firmy). Mianowicie chodzi mi o to czy na telewizorze LED 32 cale Full HD będzie grało się lepiej niż na 40 cali LCD?

I dlaczego wszyscy odradzacie tak bardzo Samsunga? Cholernie mnie to ciekawi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bo inne firmy są lepsze jakościowo , a cenowo podobne albo i tańsze , więc po co przepłacać za coś co ma groszy obraz i jest droższe ? Dodatkowo są awaryjne , często pojawiają się problemy z podłączeniem czegokolwiek ( przejrzyj sobie kawałek tego tematu i poczytaj na jaką markę ludzie najczęściej narzekają ) , a serwis olewa klienta , bo wiedzą , że i tak wróci . Opowiadałem już ze trzy razy na tym forum , ale opowiem jeszcze raz ; moja mama kupiła telefon samsunga , który był uszkodzony fabrycznie , od początku przerywał podczas ładowania , ładował lub nie ładował , po 3 tygodniach przestał się ładować w ogóle , także praktycznie nowy telefon z wadą od nowości wylądował w serwisie , a firma samsung stwierdziła , że moja mama nie potrafi używać ładowarki i sama go zepsuła , a za naprawę chcieli 400 zł przy czym usterką była źle wpięta taśma do płyty , więc przerywała i w końcu wyskoczyła , także wymiana płyty za grosze i wpięcie taśmy - cztery stówy , oczywiście zostali wyśmiani , a telefon przeleżał kolejny rok w salonie plusa , który też olał sprawę . Mimo wszystko jako kolejne dwa telefony moja mama wybrała też samsungi ( więc po co serwis ma naprawiać na gwarancji , skoro klient może sobie kupić nowy ) , w tej chwili ma sgs2 za kupę kasy i zlewam z niej jak cholera , bo moja dużo słabsza Xperia Neo V kupiona za grosze na abonamencie chodzi dużo płynniej , nie ma z nią żadnych problemów i nie wyrzuca błędów co chwilę tak jak galaxy , a żeby podłączyć ją do komputera tylko wpinam kabel co trwa dwie sekundy , a na samsungu trzeba spędzić dwie minuty w opcjach i kilka razy wypinać/wpinać kabel , z tego też zawsze zlewam . Ale tak naprawdę na samsunga się wkurzyłem z 7-8 lat temu , jak poszedłem kupić nowy monitor , podobno najlepszy model jaki można było kupić , drogi jak cholera , cały w naklejkach , że bardzo świetne " magic color " , " dynamic contrast 2000:1 " i tak dalej , a okazało się , że jest to badziewne gówno z tandetnym obrazem , gorszym od mojej starej 3-letniej IIyamy , więc wróciła ona z powrotem na biurko , a szajsunga ani oddać ani nic , już pomijam kiepskie plastiki , słaby design i brak głośników , które IIyama miała . Do tego na samsungu oczywiście wyskoczył martwy piksel , wypaliły się pionowe linie na matrycy , w końcu zepsuł się zasilacz i monitor leżał 6 tygodni w serwisie , aż w końcu łaskawie naprawili czym byłem zdziwiony , bo myślałem , że zrobią to samo co w przypadku telefonu mojej mamy . W IIyamie miałem podobną usterkę , z tymże od zwarcia , a nie samo z siebie , monitor był naprawiony na następny dzień . Telewizor Sharpa również miałem uszkodzony od nowości , miał wadliwą płytę główną i obraz cały czas śnieżył , sklep nie chciał go przyjąć dzień po zakupie , serwis wymienił płytę w 3 dni . Natomiast Sony potraktowało mnie najlepiej , spadł mi nowiutki aparat cyfrowy za kupę kasy obiektywem w dół , myślałem że kasa w błoto i trzeba będzie kupić następny , ale Sony naprawiło za darmo i tylko podali informację , że taki nowy obiektyw kosztuje 1600 zł . Z kolei kilka lat później zaczęły się dziać dziwne rzeczy z wyświetlaczem i okazało się , że w tych aparatach była zamontowana seria wadliwych przetworników i Sony również wymienia za darmo jeżeli ktoś się z takim problemem zgłosi . Także te firmy potraktowały mnie dobrze , mają sprzęt świetny jakościowo , im ufam , ich polecam , szajsunga z całego serca nienawidzę i odradzam wszystkim , napiszę jeszcze raz , drogie , kiepskie jakościowo , awaryjne i problematyczne , olewający serwis , wszystko .

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do obrazu się nie wypowiem jednak co do samej awaryjności - po prostu miałeś pecha. W mojej rodzinie Samsung to podstawa. Miał go mój ojciec, brat, mam go i ja. Ojciec kupił swój 32 cale rok temu. Obyło się bez żadnych usterek i oddawania telewizoru na gwarancję. Wszystko wygląda świetnie. To samo było w przypadku brata, który kupił ów telewizor gdy nowe modele dopiero wchodziły na rynek. Wtedy zwykły 32 cale bez wejść USB kosztował bodajże 3000zł. Do dnia dzisiejszego obyło się bez żadnej awarii. Tak samo jest i w moim przypadku. Oglądałem również test pomiędzy Samsungiem 32 TV z technologią 3D Aktywną oraz Panasonic 32 TV z technologią 3D Pasywną. Pod koniec odcinka porównywano sam obraz i powiem, że... Ten na Samsungu moim zdaniem wyglądał znacznie lepiej. Cóż sam nie mam jak tego porównać bo u nas jak wspomniałem wszyscy dysponują tylko Samsungami więc jeśli ktoś miałby jakiś test jakości i mógłby mi podać link. Byłbym wdzięczny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czesc, mam pytanie. Czy uwazacie ze LGki z serii LS5600 sa produktami wartymi uwagi i bd nadawaly sie do ps3:)? pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystko sie bedzie nadawalo , natomiast Sony na pewno bedzie nadawal sie bardziej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Philips 42PFL 4007 - zerowy input lag w grach, co prawda kosztuje nieco ponad 2000 zł, ale myślę, że warto dopłacić/dozbierać :)

Kosztuje rowno 2000zl, mozna sprawdzic w ceneo i np w mediaexpert jest za 2k.

Zastanawia ten 0ms input lag w trybie kino:

http://www.hdtv.com....amy-do-gry.html

Dane ze strony philipsa

http://www.philips.p...=specifications

Tutaj gostek podwaza ten test (twierdzac ze uzywajac flashowego narzedzia do wyswietlania czasu nie uzyskamy prawdziwych wynikow):

http://shoryuken.com....145141/page-11

Ciekawa informacja w manualu do SMTT v2.0

If columns will show identical values the picture is useless as vertical sync has been forced

by the driver of the graphics card. Solution: Deactivate V-Sync and take new pictures

Jako, ze jest raczej nierealne aby uzyskac input lag 0ms na TFT mozna uznac, ze ktos zmanipulowal wyniki wlaczajac v-sync

Edytowane przez fingo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szukam telewizora do PS3. Nie mam zbyt dużo miejsca w mieszkaniu, więc 22 cale, a cena musi wynosić max 900 złotych. Od razu mówię też że nie może to być żaden monitor, gdyż chciałbym też oglądać telewizję. Znalazłem takie dwa modele i powiedzcie który z nich będzie lepszy:

http://www.mediaexpert.pl/katalog/telewizory-led/toshiba-22bl712,21120.html

http://www.euro.com.pl/telewizory-led-lcd-plazmowe/philips-22pfl3507h.bhtml#opis

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A moze jednak monitor z tunerem tv ? Wydaje mi sie ze to bedzie lepszy wybor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co polecacie tak do 6 tys. Powyżej 50 cali. Ps3 będzie tylko czasem używane.

Wysyłane z mojego GT-I9300 za pomocą Tapatalk 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na pewno nic odkrywczego nie napiszę, a co najwyżej podzielę się swoimi przemyśleniami.

Sam posiadam Panasa L42 E5e, ale długo zastanawiałem się na 40PFL4007 lub 5007. Roźnica między nimi w rozmiarze to są co najwyżej dwa cale, więc tym przy wyborze się nie kierowałem. Przyznam szczerze, że Panasonic do czystego grania, bez bajerów, smart TV i ogólnie oglądania TV się do końca nie nadaje. Przede wszystkim z powodu trochę wiekszego input laga. Pod tym względem kupiłbym tylko PFL4007. Potem dochodzi sprawa Smart TV. Wydawało by się, że na PFL5007 jest to całkiem dobrze ogarnięte, ale skądże. Lagi w menu są niesamowite, całość chodzi jak mój komputer z 2001 roku, który minutę wczytuje gadu gadu. Nie da się z tego korzystać - pod tym względem Panasonic bije Philipsa o głowę. Uwielbiam mojego smart TV, mimo że internet jest puszczony po kablu. TVN Player, EuroSport Player, zamierzam kupić jeszcze kamerke i cieszyć się Skype w HD.

Po długim testowaniu Panasa jest w nim jedna najgorsza funkcja, której wręcz nienawidzę. Pływająca czerń. Poczytajcie sobie o tym. Przy fajnie wyregulowanych ustawieniach, gdy obraz jest najbliższy ideałowi, to niestety włącza się funkcja podbijania czerni. Na ciemnych scenach jest jeszcze ciemniej, na jasnych jeszcze jaśniej. Nie jest to bynajmniej związane z funkcją Eco, która przy słabszym oświetleniu ściemnia ekran. To jest inna sprawa. Efekt ten najbardziej doskwiera przy oglądaniu filmów wieczorami. Jeśli ktoś zna na to remedium to będę wdzięczny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ponowię swoje pytanie... Czy na przykładowym telewizorze dajmy na to Samsung obraz będzie lepszy na:

a ) Samsung 32 cale LED Full HD

b ) Samsun 42 cale LCD HD Ready

Bo i tak w końcu większość gier jakie mam działają w 720p. A chodzi mi po prostu o to, na którym jakość i doznania z grania będą lepsze...

Edytowane przez True67

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale jednak jest troche gier , ktore chodza w full hd , a w menu czy filmach tez widac golym okiem spora roznice , natomiast nie patrz na rozdzielczosc tylko przekatna , szkoda kupic za maly telewizor , lub taki ktorego nie bedziesz mial gdzie postawic , ja bym wolal 42' full hd , pewnie nie sa duzo drozsze , no i nigdy samsunga

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale jednak jest troche gier , ktore chodza w full hd , a w menu czy filmach tez widac golym okiem spora roznice , natomiast nie patrz na rozdzielczosc tylko przekatna , szkoda kupic za maly telewizor , lub taki ktorego nie bedziesz mial gdzie postawic , ja bym wolal 42' full hd , pewnie nie sa duzo drozsze , no i nigdy samsunga

Telewizor ma być w miarę tani bo z wielkiej nagrody zrobiło się jedno wielkie nic. 1500 to maksymalny budżet. Nie biorę nic innego prócz Samsunga gdyż po prostu chcę uzupełnić swój zestaw. Do tego nigdy nie miałem z nim żadnych problemów, nigdy nie musiałem oddawać go na gwarancję. Mam zaufanie do tej marki. Zresztą dzięki za radę. Pojadę do sklepu zobaczę jakie mają ew. modele, spiszę na kartce i poszukam jakiś testów w internecie ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×