Skocz do zawartości
Kenet

TV / Monitor / Projektor Do Ps3 - Tylko Tutaj!

Rekomendowane odpowiedzi

Orientuje się ktoś w technologii 3D w telewizorach? Mam pytanie dotyczące okularów Dual Play.

 

Jakiś czas temu kupiłem tv LG 42la6130. Wspierający technologię 3D. W zestawie były dołączone okulary 3D. Jednak są to zwykłe okulary, pasywne(?).

Nie mogę znaleźć info czy mój telewizor jest wyposażony w funkcję Dual Play.

Do grania w gry z okularami Dual Play, wymagane są opcje: Cinema 3D (jest) i właśnie DP (i tu na stronie producenta, przy specyfikacji mojego tv jest napisane "Ready", a przy nowszych modelach zamiast "Ready", jest "Yes") i nie wiem czy jest ta opcja i czy kupować te okulary, czy jednak nie (koszt 50 zł - i dużo i mało)?

Jak włączę opcje 3D w tv, to mam konwersję 2D->3D, podziały ekranu: pion, poziom i czwarta opcja, która teoretycznie pokazuje dwa oddzielne obrazy (możliwe, że Dual Play) jednak nie mogę jej uruchomić.

 

Możliwe jest, że ta ostatnia opcja się uaktywnia dopiero, jak włączę grę coop'a lub po prostu 2 graczy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Okazuje się, że wystarczyło włączyć konsolę i pojawia się opcja Dual Play. Lenistwo ;)

 

Natomiast jeśli chodzi o aktualizacje, to faktycznie miałem jakieś stare oprogramowanie. Wgrałem najnowsze, ale pominąłem poprzednią wersję.

 

Dzięki za pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ok :)
Siemano wszystkim

jakiś czas temu pisałęm ale problem się nie rozwiązał i walczę dalej...
otórz posiadam NEC PX-42VP3G jest to 42 calowy PLAZMOWY MONITOR
złącza jakie posiadam to Component video, DVI-I oraz Video (RCA)

gram sobie jakoś tam i żyję w GT5 jeszcze daje radę ale Diablo 3 to juz mordęga
po podłączeniu konsoli do DVI mam czarny obraz compontenta nie próbowałem ale konsola niestety działa na tym RCA
ta więc grafikę mam jak w PS2 :(
do sedna - konsola wyświetla black screen bo podobno moj Monitor nie obsługuje standardu HDCP i słyszałem o boxach które służą do nagrywania ale dzięki temu mógłby właśnie wyświetlić obraz na moim gigancie... no i widziałem na Ebay rozdzielacze sygnału które PODOBNO właśnie oszukują konsolę z tym HDCP... na ile temu ufać? i czy szukać innego TV/Monitora czy da rade to tanim sposobem ominąć i poprawić jakos obrazu? a może HDMI - Component ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam kolego , podłącz przez component, ja tak mam podłączony TV Sony, po tym ja wszystkie wejścia Hdmi poszły się paść, nie widzę różnicy w obrazie między component a HDMI , z tym że naszukałem się trochę oryginalnych kabli sony do niego bo w tym przypadku jakość kabla ma znaczenie.Oczywiście idzie przez niego normalnie fullhd.

 

A teraz moje pytanie:

Poszukuję telewizora minimum 60" z opcją dual play do 6 tyś pln. macie może coś godnego polecenia?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Siedzę już nad tym parę grubych dni, internet przeszukany, więc po ostatnią deskę ratunku sięgam tutaj mam nadzieję, że tutaj znajdę rozwiązanie.

 

MÓJ PROBLEM:

Zakupiłem sobie monitor używkę Benq senseye FP202W specjalnie pod konsolę..

Przed zakupem pytałem gościa czy podłączał już coś pod to, mówił, że grał na Xboxie dość często na tym monitorze, więc myślę wszystko OK to kupuję.

Podłączam PS3 pod monitor kablem HDMI a do monitora przejściówka z HDMI na DVI i tu pojawia się pierwszy problem, "Zakres przekroczony".

Myślę sobie monitor nie ogarnia rozdzielczości 1080p którą na wejściu daje moja konsola.

Próbowałem wariant z przytrzymaniem przycisku 'power' żeby sam dobrał rozdzielczość jednak nie działa (wydaję mi się, że ten przycisk służy tylko do zmiany trybu wyświetlania, a nie rozdzielczości HDMI). Wiem, że da się zmienić rozdzielczość HDMI tylko, że nie mam jak tego zrobić, w ciemno nie dam rady (próbowałem). Ogarnąłem też jakiś telewizor mały i podłączyłem równocześnie konsole pod hdmi i do małego telewizora przez SCART jednak jak wchodzę w ustawienia wyświetlania i HDMI to zamiast pojawienia się okienka od zmiany rozdzielczości pojawia mi się od razu opcja zmiany na HDMI i wtedy nie mam już dalej możliwości zmiany, bo dzieje się to samo "zakres przekroczony", a na małym telewizorku ciemny ekran bo PS3 zmienił obraz na HDMI, 

 

Wydaję mi się, że wszystko byłoby w porządku gdybym tylko zmienił te ustawienia wyświetlania w HDMI na 720p albo na jeszcze jakąś mniejszą, pytanie jak to zrobić? Dysponuje monitorem który tylko wywala "zakres przekroczony" i małym telewizorkiem na którym też nie mogę zmienić rozdzielczości HDMI.

 

Kable są w porządku bo używam tego monitora też do pracy, Laptop+Monitor łącze tym samym kablem i wszystko śmiga.

Pod monitor podłączałem jeszcze dekoder i na 480p na monitorze obraz też śmigał.

 

Co robić?? :C

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam mam zamiar kupić monitor głównie do konsoli 

Wymagania:

-cena max 500zł 
-24 cale 
-wsparcie HDCP 
-HDMI 
-Full HD 

(PS3) Mam takie pytanie, czy na monitorze będę miał pixele podczas gry? Teraz używam monitora 5:4 i puściłem obraz przez konwerter na D-Sub ale jakość nie powala 360P może 480P, ogólnie grać się nie da. 
Wiem, że gry na PS-a są w większości HD to jak mam monitor Full HD pewnie nie będzie wesoło co o tym myślicie? 
Czy jeżeli jest wsparcie HDCP to obraz się poprawi? 

Znalazłem taki monitor od Samsunga ale właśnie nie wiem czy jakość obrazu z konsoli będzie dobra. 

 

http://allegro.pl/monitor-samsung-24-s24c300hs-fullhd-hdmi-led-5ms-i4722660781.html

 

Nie chcę po prostu kupić bubla stąd te pytania.

Z góry dziękuję za pomoc. 

Edytowane przez Sony30

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, zarejestrowalem sie tutaj z pytaniem, mianowicie mam zamiar kupic ps3 SS, kotryc chce podlaczyc pod monitor z wyjsciem VGA. Wygooglowalem mozliwosc podlaczenia konsoli bezposrednio do monitora + dzwiek zewnetrzny (glosniki) jedynie poprzez konwerter zmieniajacy jakosc cyfrowa na analogowa, stad moje pytanie, czy na owym konwerterze nie bede mial problemow z poprawnym dzialaniem http://allegro.pl/adapter-konwerter-hdmi-to-vga-gold-full-hd-audio-i4771880364.html ?

 

Pozdro i licze na szybką odpowiedz :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za 500 złotych będzie ciężko kupić dobry 24 calowy monitor i na pewno nie będzie to samsung . 

 

 

 

Monitor może być z wejściem vga , a nie wyjściem . Domyślam się , że jest to stary monitor . Jeżeli nie ma żadnych wejść cyfrowych ( dvi lub hdmi ) , to najprawdopodobniej nie będzie obsługiwał cyfrowego sygnału i żadna przejściówka ani konwerter nie zadziała . 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nawet jeśli kupisz jakąś przejściówkę, to obraz raczej będzie kiepski, bo z opisu wynika, że ten monitor ma wejście tylko analogowe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poszukuję telewizora 32 cali LCD do PS3, dopuszczalna cena to między 1000-1500 zł (choć wiadomo, że im mniej, tym lepiej ;) ).

Co byście polecili?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Siema. Mam montior LG E2242C-BN, czy da radę podłączyć PS3 pod ten monitor? Widziałem jakieś przejściówki, ale po ok. 150 zł. Macie może jakąś tańszą alternatywę?

 

http://www.lg.com/uk/monitors/lg-E2242C-led-monitor --  Mój monitor.

Jakie masz wejścia z tyłu? Bo z linka który podałeś, na jednym ze zdjęć wygląda jakby miał dvi a nawet chyba hdmi. Jeśli ma hdmi, to nie potrzebujesz przejściówek, jeśli dvi, to wystarczy kupić kabel hdmi-dvi. Tylko pytanie co zrobisz z dźwiękiem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko takie? Możesz się bawić w przejściówki, ale obraz będzie kiepski moim zdaniem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, czy opłacało by się kupić monitor LG Flatron w2243te_pf ?

Edytowane przez TheMorfiniasty

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy się opłaca nie wiem, ale obraz z konsoli da się uzyskać :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Są jakieś gry oprócz GT5 obsługujące więcej niż jeden monitor?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Czy posiada może ktoś jakąś stronke/link z najlepszymi ustawieniami wideo w PS3 ?  Chciałbym zacząć oglądać filmy na konsoli, ale sporo tam opcji a chcialbym dobrze skonfigurować :)Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Czy posiada może ktoś jakąś stronke/link z najlepszymi ustawieniami wideo w PS3 ?  Chciałbym zacząć oglądać filmy na konsoli, ale sporo tam opcji a chcialbym dobrze skonfigurować :)Pozdrawiam

http://www.pssite.com/poradniki-93-poradnik__wszystko_o_blu_ray_w_playstation_3.html  proszę :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nawet jeśli kupisz jakąś przejściówkę, to obraz raczej będzie kiepski, bo z opisu wynika, że ten monitor ma wejście tylko analogowe.

 

Otoz kupilem konwerter za 40zl i jestem z niego zadowolony wszystko smiga ladnie na 720p.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jaki monitor do ps3 za około 400zł? Minimum 22 cale. Najelpiej w sklepie typu media expert, który ma sklep internetowy. Jak myślicie, fajnie bedzie sie gralo na monitorze? Obecnie mam philipsa 32 cale ale cos mi mowi zeby zakupic monitor. 

Edytowane przez kciukers

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Potrzebuję monitor lub telewizor do bardzo małego pokoju ( około 2x3m ) Co polecacie w dobrej cenie?

Edytowane przez Narker

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×