Skocz do zawartości
Kenet

TV / Monitor / Projektor Do Ps3 - Tylko Tutaj!

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Niedługo planuję kupić nową PS3 SLIM. I mam pytanie odnośnie podłączenia PS3 do monitora PC LG które ma tylko VGA ;/ Jak to podłączyć jakim kablem żeby działało ? Wiem że większość tych słabych tanich kabli HDMI NA VGA nie konwertuje obrazu czyli poprostu nie działa a nie chciałbym wyrzucać pieniędzy w błoto ;)

1. Czy takie coś wystarczy ? http://allegro.pl/hdmi-na-vga-adapter-konwerter-kabel-dzwiek-audio-i4051751388.html

2. Czy może takie coś ? Tutaj jest problem czy ten kabel zmieni obraz z cyfrowego na analogowy tak aby działało ;) ? http://allegro.pl/super-kabel-z-full-hd-hdmi-na-vga-2m-gold-

oplot-i4018596844.html lub coś takiego ewentualnie tylko nie mam pewności czy to rzeczywiście przeniesie obraz http://allegro.pl/konwerter-adapter-unitek-hdmi-na-vga-y-5301-i4077313910.html

3. Czy jeśli te nie będą się nadawać do pozostaje mi kupić taki konwerter w ostateczności ? Najtańszy jaki znalazłem na allegro. http://allegro.pl/adapter-zdalnego-zarzadzania-hdmi-vga-konwerter-i4034984060.html

Wolałbym te tańsze opcję ale nie mam pewności dlatego pytam abyście mi doradzili :P Proszę o pomoc ludzi z jakimś doświadczeniem w tej sprawie ;)

Dzięki wielkie z góry. 

Pozdrawiam.

 

Jeżeli monitor nie ma HDCP to sobie na takim nie pograsz. A skoro Twój monitor ma wyłącznie analogowe złącze D-sub, to masz zerowe szanse na powodzenie tego mariażu. Wejdź na stronę producenta i zerknij w specyfikację celem weryfikacji. Jeżeli przy HDCP będzie napisane NO/nie posiada, to sobie odpuść wszelakie kable, bo i tak dostaniesz tylko czarny ekran.

Edytowane przez Vulcan_Genom

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam mam bardzo dziwny problem. Posiadam konsolę Play Station 3 cech-3004b, wersja systemu 4.55. 


Konsola normalnie działa na kablu composite. Problem pojawia sie gdy próbuje połączyć ją za pomocą kabla HDMI. U kolegi na jego telewizorze LG normalnie działa, na moim telewizorze Funai wyświetla się napis "DVi 480p@50hz" ale czarny ekran i brak dzwięku, telewizor Panasonic Smart Viera nic nie reaguje na podłączenie i lg który również posiadam tak samo. Nie rozumiem w czym tkwi problem. U mnie na trzech telewizorach nie działa (testowane na trzech różnych kablach HDMI), a u kolegi podpinam i działa, również na moich kablach. Wszystkei kable które używam działają na 100% i gniazda w telewizorach tak samo, przy połączeniu komputer----TV wszystko śmiga. Próbowałem zmieniać  w ustawieniach HDMI na najniższą jakość obrazu ale to nic nie daje. Próbowałem resetować ustawienia, dwa piknięcia itp. Zero reakcji i cały czas to samo 


Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Benq g2220hd 21,5'>przejsciowka DVI/hdmi>kabel hdmi>konsola

Będzie działać normalnie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam dość konkretne pytanie (a nie znalazłem informacji w wyszukiwarce tematu) - 

 
który z tych dwóch tv sprawdzi się lepiej do ps3? Czy ktoś z użytkowników może coś podpowiedzieć, doradzić?
 
SAMSUNG UE32H5000 
PHILIPS 32PFL3188H 
 
Samsung to linia z 2014, Philips rok ubiegły. Po porównaniu specyfikacji nie ma zbyt dużych różnic (chyba, że coś przeoczyłem?) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć i czołem! . Na wstępie chciałbym przeprosić, jeżeli ktoś kiedyś odpowiadał na to pytanie, ale szukajka zlazła tylko do 5 stron z tagami, których użyłem. Niestety bez efektów.

Posiadam zwykły monitor LCD bez tunera TV, posiada samo wejście D-Sub. A chciałbym podłączyć konsolę do niego z dźwiękiem i obrazem o wysokiej jakości, czyli przez HDMI. Czy jeżeli kupiłbym zewnętrzny tuner TV(cyfrowy), to czy mógłbym podpiąć w jakiś sposób konsolę? Czy po prostu sprzedać i kupić taki monitor lub wymienić na podobny? Wiem, że dźwięk musiałbym puścić przez osobne głośniki i to nie jest problemem. Ale czy jakość obrazu byłaby optymalna lub taka jak HD etc.? Pozdrawiam!

Edytowane przez JanuszQ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam
Wczoraj kupiłem od kolegi PS3 po dosyć okazyjnej cenie, konsola chodziła na 50 calowej plazmie i bez zbędnych ustawień przywędrowała na mój monitor (bo porządnego tv to jeszcze nie mam), mianowicie 23 calowy lg ips236. Zdziwiony tym jak wszystko wygląda dobrze i świetnie się sprawuje chciałem jeszcze "polepszyć", dziś pobawiłem się ustawieniami wyświetlania i sprowadziłem do zeskalowania rozdzielczości na mój monitor. Ikonki są wyraźne ale i też sporo się powiększyły, no mówie sobie ok, zobaczymy jak wygląda gra. Piksel na pikselu, Assassins Creed Liberation, czy Killzone 2 demo, wszystko wygląda o wiele gorzej, mimo ustawienia na 1080 z obrazem nic się nie dzieje, nie mogę również powrócić do poprzednich ustawień sprzed grzebania bo po resecie nadal wygląda to wujowo, obraz jest niewyraźny. Jest jakaś możlwość żeby ustawić to tak jak było bez konieczności latania na większy telewizor? Z góry dziękuje za odpowiedź. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ktoś posiadał telewizor Samsung 37A551? Jest on dosyć stary, ale nie jestem wybredny. Niemniej miał ktoś może z nim jakieś doświadczenie? Mam akurat okazję kupić tanio używany...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do tej pory używałem Samsunga UE40EH5000, wczoraj mu niefortunnie padem matrycę rozbiłem :/ Jutro muszę kupić sobie nowe tv i pytanie do znawców, czy ktoś coś tych tv może polecić:

Samsung 40H5500
Toshiba 40L5435
Sony 40W605

Panasonic TX-L42E6E
Panasonic TX L42ET60E
Samsung UE40F6500 lub 6400
Toshiba 40L6353

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za jakiś czas planuję kupić PS4 tylko mam taki problem. Mianowicie, w TV mam dwa wejścia HMDI oba zajęte (1 komputer, 2 PS3) i nie ma miejsca już na PS4 :( Patrzyłem za rozdzielaczami sygnału ale nie wiem jakie trzeba czy wystarczy taki za 10zł czy trzeba jakiś lepszy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Potrzebujesz przełącznik, nie rozdzielacz...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak najbardziej...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, kupiłem pilot SONY CECH-ZRC1E. Próbuje go sparować z konsolą tak jak wszystko napisane pięknie i nic się nie dzieje. Zastanawiam się jaka jest różnica miedze ZRC1E a ZRC1U. Kupiłem pilot który nie łączyć z konsolą. Czy mogłby ktoś mi w jakiś sposób pomóc?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej, mógłby ktoś polecić jakiś telewizorek do PS3 24-26 cali?

Cena ok. 600-700zł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam w kontekście PS jestem kompletnie zielony. PS zainteresowałem się 3 dni temu dopiero. Do tej pory latami siedziałem tylko w kompach. Nie gram na żadnej konsoli od 12 lat kiedy to ostatnio grałem na pegazusie. Nic nie wiem i potrzebuję pomocy przy zakupie PS oraz wyświetlacza. Nie znam się totalnie na złączach innych niż DVI, VGA.

 

Mam w domu monitor PC Dell P1130, ale podpinając do PS3 przez HDMI-VGA będę miał 30Hz co mnie od razu zabije.  :shok:

Mam telewizor CRT Sony Trinitron 21 KV-M2171K , ale czytałem, że na crt 4:3 obraz wygląda fatalnie i jest tylko PAL! 720x536.

 

Zależy mi na dobrej reprodukcji koloru czarnego

 

Z dobrego czarnego zostaje plazma i tu pytam czy są jakieś rozsądne plazmy 32'' ? Oprócz tego TELEWIZROR CRT, może jest jakiś 16:9 z 720p, ale wtedy lock do 60hz nie ? Są też monitory PVA ale skalowanie w dół będzie tragedią jak będę musiał na monitorze 1920x1080 ustawić 1280x720 bo gra nie obsłuży FullHD.
Zostaje jeszcze szukanie telewizora LCD z PVA, ale takich modeli znaleźć nie mogę, wszędzie ipsy.
 
Na każdym telewizorze CRT podpiętym do PS3 będzie max 60hz ? 
 
No i jak to jest z tym Lockiem 60hz na tv crt. Szukałem w google i ludzie piszą, że jest 50hz lub 60hz. Nie wyciagnę 100hz na żadnym crt tv w ps3 ?
No ale będę miał 60hz na tym crt, co z oczami ? Czytałem o CRT które mają 100hz ale podobno tylko na tv, a po podpięciu cyfrowym do konsoli 50-60hz ?
Nowe CRT też na sygnale do PS3 dają 60hz ? Nawet te nowe CRT co krzyczą 100HZ! ! ?
 
 
Znalazłem Panasonic Quintrix 32 cale 100HZ 16:9 TX-32PS12P   za 250 zł.  Tylko nigdzie nie podają rozdziałki. Gdzie tam chyba czytałem 1024x768 ale pewien nie jestem. Czyli kupa.
 
Rety właśnie czytam że plazma ma 50-60hz ?!?! Jak ludzie to wytrzymują. Przecież plazma też miga jak CRT ! 
 
Naszła mnie taka myśl - nowe radki nie mają VGA. Czyli używajac np. R9 290 i Dell P1130 przez hdmii-vga miałbym też max 30hz ? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Rety właśnie czytam że plazma ma 50-60hz ?!?! Jak ludzie to wytrzymują. Przecież plazma też miga jak CRT !

 

Niech ktoś inny skomentuje,bo już sił nie mam......

 

Szkoda że PS4 nie podłączysz pod swojego CRT(brak obsługi euro) to byś miał obraz około 500hz i zero migotania

Edytowane przez czeskimaster

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam bardzo mały pokój, odległość od telewizora będzie wynosiła maksymalnie 2 metry. Myślicie że monitor LCD 21" 1920x1080 w zupełności wystarczy? Mam na oku LG 22MP55HQ oraz Acer G226HQLHbid i za bardzo nie wiem który wybrać.

LG 22MP55HQ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z 2 metrów chcesz grać na 21 calach? Jestes pewien, ze cos na monitorze odczytasz?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

21" to odległość 0,5 do 1 metra. przy 2 m to imo okolice 40 cali :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Mam bardzo mały pokój, odległość od telewizora będzie wynosiła maksymalnie 2 metry. Myślicie że monitor LCD 21" 1920x1080 w zupełności wystarczy? Mam na oku LG 22MP55HQ oraz Acer G226HQLHbid i za bardzo nie wiem który wybrać.

LG 22MP55HQ

 

 

Z braku innej opcji pierwsze 3 miesiace gralem na 22" monitorze (1680x1050) powiem ze siedzialem moze 40 moze 50cm od monitora i to byla komfortowa odleglosc... 

Od 42" TV siedze 2 do 3,5m w wiekszosci przypadkow, wyjatkiem sa wycigi i kierownica mocowana do biurka wtedy mam jakies 50cm od 42". 

Powiem tak monitor to cos co zazwyczaj masz blisko nosa czy to pracujac czy grajac.

 

W przypadku TV owszem 50cm to za malo, ale 2m odleglosci to spokojnie mozesz myslec o 32calach, tak na moje oko. 

W goscinie gralem w odleglosci okolo 3-3,5m od 32" i wydawalo mi sie to jakies takie niepelne doswiadczenie, 3,5m od 42" w moim wypadku sie sprawdza. 

 

Moje obserwacje sa subiektywne, bazujace na 3 setupach na ktorych gralem. 

Edytowane przez MagEllan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z własnego doświadczenia wiem,że 32" to za mało jak na 2m,bierz 40-42" na początku wyda się duży ale po jakimś czasie się przyzwyczaisz i będzie ok.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

chciałbym się Was poradzić w sprawie telewizora. Myślę nad zakupem telewizora Samsung UE49H6700 i wdzięczny byłbym za opinie. Mam zamiar na nim grać na PS3, a w niedalekiej przyszłości i na PS4. Macie może ten telewizor albo jakieś informacje?

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

LG 32LB5610 oraz PHILIPS 32PFH4309. Dwa telewizory w moim zasięgu i taki jaki bym potrzebował, bez żadnych dodatkowych bajerów, zwykły tv do ps3. Który brać? I jeszcze jedno pytanie. Opłaca się na siłę brać tv full hd czy wystarczy hd ready? Będzie jakaś różnica?

Edytowane przez tkaczu92

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@up

Myśl na przód, jak kiedyś przesiądziesz się na PS4 albo chociaż podłączysz jakiś sprzęt wspierający 1080p Full HD w TV się przyda.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×