Skocz do zawartości
Kenet

TV / Monitor / Projektor Do Ps3 - Tylko Tutaj!

Rekomendowane odpowiedzi

Większość gier jest w HD Ready, w Full HD gry pożesz policzyć na palcach jednej ręki.

A żeby było weselej taki MGS4 - sietna giera pod względem grafiki ma rozdziałkę 1024x768

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To nie jest kwestia opłacania się lub nie.

Sam do niedawna miałem dylemat jaki TV kupić najlepszą opcją jest zobaczenia na własne oczy jak odbiera dany panel

np: wycieczka do MM lub Saturna lub Electro tam mają większość modeli więc można sobie porównać.

Subiektywnie:

LCD: Samsung, Sony, Sharp

Plazma:Pioneer, Panasonic

gdzieś czytałem że PS3 daje taki sygnał że na drzwiach lodówki też by się ładnie oglądało

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, potrzebuje pomocy i porady w sprawie kupna TV LCD, chce kupic 2 telewizory, jeden 37' a drugi 42'-46',

PS 3 bedzie podlaczany raz do jednego raz do drugiego telewizora, oplaca sie brac Full HD? Czy bedzie w ogole widac roznice? I czy oplaca sie brac 100 Hz?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam! To mój pierwszy temat

A więc tak mam monitor Acer AL1916W specyfikacja :

Technologia wykonania matrycy:TN wide anglePrzekątna:19” obraz panoramiczny 16:10Rozdzielczość natywna:1440 x 900 pixeliKontrast:500:1Jasność:300cd/m2Wielkość plamki:0.294 mmCzas reakcji matrycy:8 msKąt widzenia w pionie:130oKąt widzenia w poziomie:150oAnalogowe złącze D-SUB:TakCyfrowe złącze DVI:NieObrotowy ekran:NieMożliwość montażu na ścianie:NieMożliwość regulacji w pionie:NieMożliwość regulacji nachylenia:TakWbudowane głośniki:NieWbudowany zasilacz:TakInne:BRAKWymiary (szer. x wys. x głeb.):462 x 385 x 180 mm z podstawkąWaga:4 kgDostępny w kolorach:Srebrno-czarny

I chce kupić PS3 z 80GB . Prosze o dokładne instrukcje jakie przejsciuwki czy też konwertery mam kupić .

Jesli mozna poprosze tez o bezpośrednie linki do sklepow gdzie je mozna nabyć razem z konsola w systemie ratalnym

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Różnice pomiędzy FullHD i HDReady będą zauważalne w odległości do 1.5 metra.

Jeśli chodzi o 100Hz to uważam że warto mieć panel z tą funkcjonalnością

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W takim razie jaki TV polecicie 37' i 42'-46' z Full HD, 100 Hz? Oba do telewizji HD (cyfra +) oraz PS 3.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Prosze o dokładne instrukcje jakie przejsciuwki czy też konwertery mam kupić .

Zachecam pierw do lektury tego watku, a dopiero potem zadawaj pytania jak cos bedzie ciagle niejasne. Bo cos mi mowi ze tylko przekleiles tresc swojego posta z innego watku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gra o rozdziałce 720p będzie lepiej wyglądała na TV Full HD niż HD Ready. TV FHD mają zastosowane lepsze technologie poprawy obrazu i sprawdza się to zarówno grach jaki i w odbiorze sygnału TV i to każdego.

Wiem co piszę, posiadam Samsunga 32" HD Ready i Toshibe 37" Full HD. Oba testowałem na różnych ustawieniach w połączeniu z PS3, cyfrowym polsatem i C+ HD. Wszystkie testy wykazały mi, że Toshiba poprawia obraz nieporównywalnie. Nie wspominam tu nawet o przeskalowanym przez PS3 formacie DVD.

A co do 100Hz to oglądałem w sklepie porównania przed kupnem i zdecydowanie warto miec tę funkcję. Bardzo poprawia obraz i jeszcze bardziej niweluje smużenie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jakies dziwne rzeczy opowiadasz bo na TV HDready i grze z rozdzielczoscia 720p zadne przeskalowanie nie jest potrzebne. A skoro przeskalowania nie sa potrzebne, to obraz jest prezentowany pixel w pixel (niektore TV nawet maja w opcjach taka opcje do wlaczenia). Wiec nie wiem o jakie mechanizmy poprawy jakosci obrazu Ci chodzi. Wtedy juz tylko pozostaje wyswietlic nadeslany obraz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie miałem na myśli przeskalowania. Chodziło mi o poprawiacze obrazu w menu TV wyświetlanego na ekranie np: automatyczna kontrola kolorów, tryb kinowy, motion activ M100 itd..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie rozumiem tego wytlumaczenia. Ciagle nie wiem jakie masz argumenty za:

Gra o rozdziałce 720p będzie lepiej wyglądała na TV Full HD niż HD Ready

Moze i udalo Ci sie uzyskac obraz lepszy w twoich oczach na TV z Full HD - w to nie watpie - ale nie utozsamiaj tego z rozdzielczoscia telewizora, bo przy przeskalowaniu jakosc jest tracona.

Ja z kolei posiadam bravie Full HD i Panasa HD ready i jakosc zwyczajnej TV z kablowki jest nieporownywalnie lepsza na Panasonicu mimo ze jego rozdzielczosc to 1024x768 i ma o 2 cale wiecej. Za to zakres oferowanych funkcji jest baardzo biedny w porownaniu do TV Sony.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mam samsunga LE40A676 full hd 100hz crystall gloss i jestem bardzo zadowolony zniego, obraz z GT5P jest extra

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
To jakies dziwne rzeczy opowiadasz bo na TV HDready i grze z rozdzielczoscia 720p zadne przeskalowanie nie jest potrzebne. A skoro przeskalowania nie sa potrzebne, to obraz jest prezentowany pixel w pixel (niektore TV nawet maja w opcjach taka opcje do wlaczenia). Wiec nie wiem o jakie mechanizmy poprawy jakosci obrazu Ci chodzi. Wtedy juz tylko pozostaje wyswietlic nadeslany obraz.

i tu sie z toba niezgodze...na zdecydowanej wiekszosci TV hdready obraz wyswietlany jest z overscanem (wpisz w google jesli nie wiesz co to, nie chce mi sie tlumaczyc), a wiec obraz chcac nie chcac jest przeskalowywany, i to od jakosci uzytego skalera zalezy jakosc w pewnym stopniu... tryb pixel:pixel, 1:1, dostepny jest glownie dla tv fullhd...wiec choc kolega Borys85 moze troszke przesadza (bo roznica nie jest az tak kolosalna, pozatym porownywal tv z dwoch roznych polek Samsung vs najwyzszy model Toshiby ), to musze mu przyznac racje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

heja, zamierzam kupić sobie w najbliższym czasie ps3 jednak nie mam pieniędzy żeby kupić jakiś większy telewizor lub monitor i pozostaje mi tylko taki http://www.nokaut.pl/monitory/monitor-lg-l...a=specification , czy na nim, po podłaczeniu, będzie rozciągnięty obraz lub czarne pasy na górze, dole i po bokach? No i też jak najlepiej połączyć te oba sprzęty ze sobą? 

ps. nie krzyczcie, ale czytalem temat caly i dla pewnosci teraz napisalem, bo nie codzien wydaje takie pieniądze ;p pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Posiada może ktoś Toshiba 52z3030?W euro ostatnio było za 5200zł a pamiętajmy że to bardzo dobry model oraz 52cale więc nie przelewki, pozdrawiam i czekam na odpowiedź.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam problem. Włączam kompa na monitorze wszystko ok, przełączam źródło sygnału na hdmi z konsoli też wszystko ok, jednak gdy chcę z powrotem zmienić sygnał na ten z kompa nie wykrywa sygnału i jedyne co mi pozostaje to restart kompa. Jakiś pomysł co z tym zrobić?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Posiada może ktoś Toshiba 52z3030?W euro ostatnio było za 5200zł a pamiętajmy że to bardzo dobry model oraz 52cale więc nie przelewki, pozdrawiam i czekam na odpowiedź.

Jezeli masz mozliwosc kupienia tego modelu za dobre pieniadze to nawet sie nie wahaj...nowszy model tego telewizorka rozni sie tylko obudowa...matryce sa prawie te same...wiec jezeli roznica w cenie jest spora, bierz tanszy model

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mam problem z podłączeniem swojej konsoli do monitora Acer X193w. Do podłączenia używam takiego oto kabla:

Wii/PS3 VGA Cable, którego kupiłem na r2pol.com. Problem polega na tym że po podłączeniu kabla do monitora i głośników mam dzwięk ale nie mam obrazu ciagle pisze mi że " Cable not connected " mimo że wszystko jest podłaczone, sprawdzalem wszystko dokładnie, próbowałem pare razy i zawsze to samo. Odłączałem kabel od monitora od kompa w miejsce tego wkładałem ten VGA i podłączałem głośniki, dzwięk jest a obrazu nie ma . Jest czarny ekran ale słysze jak poruszam się po XMB, moge odpalic nawet muzyke i gra ale to wszysko. Proszę o pomoc.

ACER X193W:

Częstotliwość pozioma:24 - 80 KHZ kHzCzęstotliwość pionowa:56 ~ 60 HZ HzMaksymalna rozdzielczość ekranu:1440 x 900Rozdzielczość ekranu:1440 x 900Kontrast:2000:1:1Jasność:300 cd/m2 cd/m2Czas reakcji matrycy:5 ms msKąty widzenia poziom/pion:160°Interfejs:15-pin D-SUB VGA, DVINormy i standardy:TCO03, cULus, TUV-GS, FCC Class B, CE, VCCI, ISO 9241-3, ISO 9241-8, ISO 9241-7Pobór mocy:37 W, vypnuto: 1W

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i masz odpowiedź.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przyjrzałem się temu kablowi i głupio to zabrzmi ale kupiłeś nie to co trza i przepłaciłeś.

Ten kabel jak widzę to tylko zestaw okablowania, z odpowiednimi końcówkami, a to znaczy, że jedynie sygnał component z wtyczek 3xchinch, zostaje zamieniony na końcówkę d-sub, czyli aby monitor pozwolił na otrzymanie sygnału z tego to musi obsługiwać sygnał component na złączu d-sub, a tego prawie żaden monitor typowo komputerowy nie potrafi bo i po co komp komunikuje się albo za pomocą d-sub albo dvi.

Ten kabel musisz oddać i zażądać zwrotu pieniędzy, ale zanim to zrobisz zapytaj się ich jak otrzymać obraz po tych kablach na monitorze sam jestem ciekaw co powiedzą.

W twoim wypadku musisz kupić vgabox np ten i do tego zestaw kabli component do ps3. I dopiero wtedy będziesz miał obraz na monitorze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy przełącznik jest trój pozycyjny czy tylko dwu pozycyjny? Jad ma jeszcze trzecie gniazdo spróbuj przed przełączeniem na PC przełączyć na 2-3s na to puste gniazdo.

Ja tak miałem tylko mi się kaszaniły kolory przy przełączaniu z PS3 na PC.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×