Skocz do zawartości
Kenet

TV / Monitor / Projektor Do Ps3 - Tylko Tutaj!

Rekomendowane odpowiedzi

Faktycznie. ;) Za bardzo się podjarałem kupnem PS3 i dlatego. ;)

Rodzice mi płaczą, że za duży do mojego pokoju i takie tam bla bla bla... więc jeśli mi 32' nie pyknie to coś takiego będzie współprawcowało ?

http://allegro.pl/item743747172_lg_w2261vp_pf_nastepca_w2261v_pf_nowszy_full_hd.html

Tym razem monitor w 100% :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, jak większość w tym temacie przymierzam sie do kupna monitora. Zdecydowałem się na SM T260 ktorego znalazlem na oficjalnej stronie Samsunga.

Przegladajac portale typu ceneo.pl natrafiłem na jego brata blizniaka SM T260HD. Nie daje żadnego linka do tego modelu ponieważ na każdej stronie podawane są inne dane techniczne, nie ma więc najmniejszego sensu się nimi sugerować.

Na oficjalnej stronie Samsunga tego monitora wogole nie ma... Czy może mi ktoś powiedzieć czy są jakies różnice pomiędzy tymi dwoma monitorami? Czy może jest to robienie ludzi w jajo?

Poza tym że "HD" jest 300zł droższy ja nie zauwazyłem zadnych, bo przeciez T260 również spłnia standardy HD, a rozdzielczość 1920x1200 napewno pozwoli mi na granie i odtwarzanie filmow w 1080p...

Proszę pomożcie mi !!!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, jak większość w tym temacie przymierzam sie do kupna monitora. Zdecydowałem się na SM T260 ktorego znalazlem na oficjalnej stronie Samsunga.

Przegladajac portale typu ceneo.pl natrafiłem na jego brata blizniaka SM T260HD. Nie daje żadnego linka do tego modelu ponieważ na każdej stronie podawane są inne dane techniczne, nie ma więc najmniejszego sensu się nimi sugerować.

Na oficjalnej stronie Samsunga tego monitora wogole nie ma... Czy może mi ktoś powiedzieć czy są jakies różnice pomiędzy tymi dwoma monitorami? Czy może jest to robienie ludzi w jajo?

Poza tym że "HD" jest 300zł droższy ja nie zauwazyłem zadnych, bo przeciez T260 również spłnia standardy HD, a rozdzielczość 1920x1200 napewno pozwoli mi na granie i odtwarzanie filmow w 1080p...

Proszę pomożcie mi !!!!!

T260HD ma wbudowany tuner TV i głośniki. Czyli spełnia również role telewizora po podłączeniu anteny. Moim zdaniem dużo lepszy wybór. Przynajmniej nie będziesz kombinował z dźwiękiem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

T260HD ma wbudowany tuner TV i głośniki. Czyli spełnia również role telewizora po podłączeniu anteny. Moim zdaniem dużo lepszy wybór. Przynajmniej nie będziesz kombinował z dźwiękiem.

Wielkie Dzieki Kill !!

W takim razie decyduje sie na T260, bo i tak mam swoje głosniki 5.1 więc jestem przygotowany na to że trzeba bedzie pokombinować z dzwiękiem ; P

Jeszcze raz dzieki !!

edit: Chyba powinienem zedytowac poprzedniego newsa zamiast pisać nowego, wybaczcie jestem nowy nie tylko tu a ogolnie, nigdy nie korzystałem z żadnych forów ; P Teraz napewno bede bo jestem mile zaskoczony jak szybko można uzyskać pomoc : )

Edytowane przez kill
Jest spoko :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w4500 ma niski Input Lag ale po pierwsze jest już "nie pierwszej młodości", po drugie jest zdecydowanie za drogi jak na to co prezentuje, po trzecie clouding! Internet aż kipi od zgodnych opinii o występowaniu tego kiepskiego zjawiska w tym modelu. A LG LH7000 moim zdaniem jest po prostu słaby. Ewentualnie porządny obraz ma LH5000 i jest nawet płynny (fajnie, że LG musiało zrobić TV "200hz" aby można było zobaczyć przyzwoitą płynność).

7000 to seria wyższa niż 5000, więc jeśli 7000 jest słaby, to 5000 musi być jeszcze gorszy. 200Hz to marketingowa ściema, na której mi nie zależy. Poza tym nie znalazłem alternatywy dla starego, ale ciągle dobrego W4500. Jakieś propozycje poparte pomiarem input laga?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

PROSZE O SZYBKA ODP W TYM TYGODNIU KUPUJE TV I MAM PROBLEM BO NIE WIEM CO WYBRAC SAMSUNGA CZY SONEGO 

http://www.komputronik.pl/index.php/product/70520/Audio-Video/Telewizory/40''_Sony_Bravia_W_5500.html

http://www.komputronik.pl/index.php/product/71306/Audio-Video/Telewizory/40''_Samsung_B651.html

Edytowane przez lukiwlkp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przejrzałem wątek i dalej mam dylemat. Nazywa się "input lag" - zastanawiam się, czy zakupić 40" Sony KDL-40W4500 czy może 42" LG 42LH7000. Sonka ma akceptowalny (i dodajmy niski) input lag - o LG nie wiem absolutnie nic. Cena jest podobna - ponieważ szukam tv głównie do rozgrywek przez sieć (COD4, COD5 etc.), zależy mi, żebym nie startował do gry już z handicapem wywołanym opóźnieniami mojego telewizora. Ktoś sensownie doradzi?

Obecnie bardzo dobre telewizory produkuje samsung. Sam kupilem z 2-3 miesiące temu 37 calowy model samsung LE 37B530 FULL HD i pod kątem rozgrywek online jak i ofline, filmow i innych takich jestem bardzo zadowolony. Tv samsunga sa o wiele drozsze od np. lg ale warto wydac te pare stówek więcej. Co do wielkości TV, teoretycznie im większy tym lepszy jednak wiele osob twierdzi że nastawiając sie na gry 37" 40" to takie optymalne rozmiary. Z doświadczenia wiem, że jeżeli sie gra to stara sie siedziec jak najblizej ekranu xD a po co az tak narazac wzrok, ja od swojego ekranu mam jakies 0,5m odleglosci xDD

Pozdrawiam i mam nadzieje ze choc troche pomoglem.

ps. za ortografie przepraszam ;P

Edytowane przez GranKain

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie moim zdaniem Samsung wcale nie jest dużo droższy od LG. Kiedy sam chciałem kupić TV zacząłem rozglądać się właśnie za LG bo wydawało mi się, że to "przyzwoita jakość za niską cenę". Bo głębszych porównaniach doszedłem do wniosku, iż jakości minimalnie brakuje to poziomu "przyzwoita" (w pozytywnym sensie tego słowa) a cena wcale nie jest taka niska porównując do Samsunga.

Jeśli chodzi o wątek IL to paradoksalnie czym "lepszy" TV tym większa szansa na wyższy Input Lag. Nie wiem jak B530 (pewnie nie ma z tym problemu bo to dość goły model a najwięcej opóźniają systemy typu Motion Flow 100/200hz) ale z własnego sprawdzania wiem, że zarówno B6000/7000 jak i B620/650/750 mają podobny wysoki jak "standardy" Input Lag. Nadal oczywiście otwarte pozostaje pytanie "A czy te 50-100ms mi pomoże/zaszkodzi?", ale to w odróżnieniu od obiektywnych liczb już kwestia osobista.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Właśnie zakupiłem PS3 oraz kabelek który miał mi pomóc podłączyć konsole do monitora http://icomp.pl/prod...id=konsole-189.

Mój monitor to LG flatron W1941S,

Gdy włączam konsole monitor wyświetla POZA ZAKRESEM PRACY 15.6 kHz/50HZ. Nie wiem czy ten cały kabel to jakiś pic na wode -.-

Prosił bym Was o pomoc :)

Pozdrawiam! :D

Edytowane przez Piotrek90

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zakładajac że jak narazie szczątkowa ilość gier na PS3 oferuje możliwość FULL HD nie zabijałbym się o maxymalną rozdzielczość w TV

Wiele zależy od wielkości pokoju z jakiej odległości będzie się grało itp itd ...

Osobiście posiadam w domu dwa TV 42" jeden to PLAZMA HD READY PANASONIC i to na niej najczęściej gram,

drugi to FULL HD PHILIPS'a

Szczerzę mówie że nie ma kosmicznej różnicy, pokusiłbym się nawet o stwierdzenie że na PLAŹMIE obraz jest wyraźniejszy, kolorowszy i generalnie ładniejszy, ale to tylko moja opinia ...

Najlepiej potestować to u kogoś albo w Sklepie się do skutku gapić na obraz w TV aż się coś wybierze :)

Edytowane przez Tomo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szczerzę mówie że nie ma kosmicznej różnicy, pokusiłbym się nawet o stwierdzenie że na PLAŹMIE obraz jest wyraźniejszy, kolorowszy i generalnie ładniejszy, ale to tylko moja opinia ...

Ale to, że generalnie na plazmach obraz jest lepszej jakości wiadomo nie od dziś :biggrin: .

Co do rozdzielczości zgadzam się z tobą zupełnie. Ja zaryzykowałbym nawet tak mocne stwierdzenie, iż z odległości 2 metrów od 50 calowego TV nie widziałem różnicy między trailerem AvP w 1080p i 720p. Zdecydowanie odpuściłbym sobie 1080p jeśli odległość od TV jest większa niż 2,5-3 m i/lub jego rozmiar mniejszy niż 42-46.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja wolę lcd niż plazme bo jak spojrzysz na plazmę troszeczke innym kątem to zaraz kolory się zmieniają a na lcd tylko jasność .... xD

Wiem wiem jak ma sie zamiar grac to i tak na przeciwko telewizora:P ale np jakby mieć gości?? kolegów?? to ktoś może źle widzieć :P:P

Edytowane przez Xayro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem z jaką plazmą miałeś do czynienia, ale wykonałem właśnie test organoleptyczny na własnej plazmie i kolory w ogóle się nie zmieniają :P Odchylałem się pod największym możliwym kątem, żeby jeszcze widzieć obraz i było identycznie

Edytowane przez Sebol

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A laptopy czasem plazmy nie mają?? No chyba że się mylę.

Spójrz na laptopa wyświetlacz pod kątem to sie zdziwisz: P lewo prawo :P  a góra dół to nie pamietam czy się cos zmienia :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A laptopy czasem plazmy nie mają?? No chyba że się mylę.

woot? to sie nazywa touchpad a nie plazma

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A laptopy czasem plazmy nie mają?? No chyba że się mylę.

Spójrz na laptopa wyświetlacz pod kątem to sie zdziwisz: P lewo prawo :P  a góra dół to nie pamietam czy się cos zmienia :P

Wow facet doczytaj zanim coś palniesz :) :scare: :scare: :scare:

Laptopy mają głównie LCD,

Co do PLAZM to kąt widzenia ma dużo mniejsze znaczenie niż w LCD'kach ... właściwie to możesz na ekran patrzeć niemal z 90' i nie zaobserwujesz zmian ....

Co d samej technologi to fakt nie od dziś wiadomo że PLAZMA ma lepszy obraz, jest jednak droższa, bardziej energożerna (telewizor Plazma pobiera prawie 2,5 razy tyle energii co tej samej wielkości LCD), no i efekt wypalania który mimo wszystko został zminimalizowany jednak nadal występuje.

Osobiście jednak jestem na obecną chwilę zwolennikiem PLAZM i to się długo nie zmieni :) Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do powyższego posta to się zgadzam. Plazma ma świetną czerń, a wypalanie to bujda. Mam swój TVik chyba z 2 lata i nic się nie wypaliło. Co do lapków - zastosowanie plazmy było by drogie, bo opłaca się je robić dopiero przy 42calach i więcej no i prądożerne - na pewno byś nie posiedział 2-3h na baterii

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Teraz to sie całkowicie pogubiłem zawsze byłem przekonany o tym co napisałem ... 

Znalazlem takie coś na necie 

LCD

+ mniejsze zużycie prądu

+ mniejsze odbijanie światła

+ większa ostrość obrazu

- gorsze odwzorowanie czerni

- mniej naturalne, zimniejsze kolory

- gorszy kąt boczny

Plazma

+ bardziej naturalne kolory

+ brak smużenia obrazu

+ większa tolerancja na sygnał niskiej rozdzielczości

+ lepsze odwzorowanie czerni

- większe zużycie prądu

- możliwy efekt „wypalenia” ekranu (starsze modele)

- szyba ochronna odbija światło mocniej niż LCD

- mniejsza ostrość obrazu

Z tego co widze to monitor muszę mieć plazmE ^ ^ a mi sie zdawało ze lcd kupowalem xD ALE TO 2 LATA TEMU bylo wiec nie pamietam ale moj monitor dobre ma kolory i nie zmienia ich pod zadnym kątem wiec mam plazme??

LCD Belinea 1925 S1W  to moj monitor teraz znalazlem w necie i pisze ze to lcd!! A na przyklad jak spoglądałem na laptopy to widzialem juz pod nie wielkim kątem zmiany kolorów ^ ^ itp dlatego myslalem ze laptopy maja plazme jezeli ja mam lcd a była wielka różnica.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm, przeglądam wątek ale widzę że głosy są podzielone, jaki telewizor najlepiej brać do 3000zł, 40-42' FullHD pod PS3 i oglądanie filmów? ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Xayro - są monitory i monitory :P sposób produkcji się zmienia, wszystko jest ulepszane, więc LCD nie równe LCD, tak samo z plazmą.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

LCD Belinea 1925 S1W  to moj monitor teraz znalazlem w necie i pisze ze to lcd!! A na przyklad jak spoglądałem na laptopy to widzialem juz pod nie wielkim kątem zmiany kolorów ^ ^ itp dlatego myslalem ze laptopy maja plazme jezeli ja mam lcd a była wielka różnica.

Matryc LCD jest pewnie tysiąc rodzajów, podobnie pewnie z technologiami ich wytawarzania,

Nie możesz porównywać LCD monitora do LCD w laptopie (tu choćby ze względu na minimalizację prądożerności stosuje się inne technologie)

Co do plazm to nie produkuje się ekranów mniejszych niż 37" kiedyś czytałem o 32" Plazmach ale był to jednorazowy wybryk zakończony niewypałem ...

Więc o ile twoja Belinea nie ma 37" to na pewno możesz założyć że to LCD'ek :laugh: :laugh: :laugh: :laugh: :laugh:

Co do wszystkich tu RAD ... to prawdą jest że opinii będzie tyle co użytkowników więc nikt Ci jednoznacznie nic nie doradzi

Szczerze to osobiście polazłem do MEDIA, gościu postawił mi obok siebie dwa TV które brałem pod uwagę i przez godzinkę testowałem sobie różne sygnały i porównywałem efekt ...

PLAZMA wtedy biła LCD'ka w swoim przedziale cenowym o głowę ... więc wybrałem to pierwsze :D

Edytowane przez Tomo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tą większą ceną plazm sprawa nie jest taka prosta. Plazma ma większą rozpiętość cen. Najdroższe TV dostępne w sklepach to rzeczywiście plazmy, głównie sławne Pioneery ale cena plazm rozciąga się też mocno w drugą stronę. Za 2000 można już kupić 42 calową. W dolnej granicy cenowej (powiedzmy jak ktoś życzy sobie 42 cale do 2500) tania plazma będzie miała lepszy obraz niż odpowiedni LCD (nie wiem nawet czy można kupić za 2500 42 LCD).

Do lepszego odwzorowania czerni na plazmie nie podzielam tej opinii. Tak było kiedyś jak prawie wszystkie LCD miały granatową czy szarą czerń. Dziś porównując czerń większości plazm do niektórych LCD (np. nowe Samsungi) trzeba jednak przyznać, że na tych drugich czerń jest czarniejsza. Polecam każdemu taką paralelę w sklepie, ciężko polemizować. Podobnie z bielą na niekorzyść plazm. Za to kolory i zwłaszcza kontrast w chyba każdym przypadku na korzyść dla plazmy. Nawet LCD za 6000-7000 mają problem z dogonieniem pod tym względem plazm za 2500-3000. Oczywiście moja poprzednia myśl o "nie tak wspaniałej" czerni plazm nie odnosi się do Pioneerów które pod tym względem są najdoskonalszymi stworzonymi jak dotąd TV. Gdyby plazma miała jeszcze taką płynność jak w 100hz Sonych, Phillipsach i Samsungach LCD to była by "prawie idealna".

Edytowane przez eLKey

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, chciałbym zakupić telewizor między 22 a 26 cali za kwotę do 2000 zł. Zależy mi przede wszystkim na grze na PS3 ale czasem telewizję też chętnie pooglądam ;) Co moglibyście mi polecić ?

Edytowane przez Dylek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, chciałbym zakupić telewizor do 30 cali za kwotę do 2000 zł. Zależy mi przede wszystkim na grze na PS3 ale czasem telewizję też chętnie pooglądam ;) Co moglibyście mi polecić ?

np samsung le26b460

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm, przeglądam wątek ale widzę że głosy są podzielone, jaki telewizor najlepiej brać do 3000zł, 40-42' FullHD pod PS3 i oglądanie filmów? ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×