Skocz do zawartości
Kenet

TV / Monitor / Projektor Do Ps3 - Tylko Tutaj!

Rekomendowane odpowiedzi

Posiadam model g2220hd różni się głownie od HDA złączami i myślę że powinieneś pomyśleć nad tym moim. Ogólnie bardzo udany model, zero smużenia w dynamicznych grach na PC, zajefajny desing i co najważniejsze, posiada tylko 2 lampy co zmniejsza pobór prądu. Dużo możliwości kalibracji obrazu, tryby tekst/gry/ i coś tam jeszcze, ale przyznam szczerze, nie używam tego. Polecam Ci go jak najbardziej, w tym segmencie cenowym niema nic lepszego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Posiadam model g2220hd różni się głownie od HDA złączami i myślę że powinieneś pomyśleć nad tym moim. Ogólnie bardzo udany model, zero smużenia w dynamicznych grach na PC, zajefajny desing i co najważniejsze, posiada tylko 2 lampy co zmniejsza pobór prądu. Dużo możliwości kalibracji obrazu, tryby tekst/gry/ i coś tam jeszcze, ale przyznam szczerze, nie używam tego. Polecam Ci go jak najbardziej, w tym segmencie cenowym niema nic lepszego.

dziekuje za pomoc.wlasnie zastanawialem sie co z tym gniazdem,w jaki sposob podlaczyc hd ps3?.rozumiem,ze monitor testowales rowniez na konsoli,bo z postu wynika,ze wylacznie na piecu.wybacz za wszelkie gafy i glupoty,ale padniety jestem xd jakiego rodzaju posiadasz zlacza w tym monitorze??

Edytowane przez hanti

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Przymierzam się do kupna monitora lub TV LCD o wielkości pomiędzy 23" do 26"

Miałby służyć do PS3 oraz do komputera, ale bardziej pod PS3 (pod kompa mam 18", starczy)

Oczywiście Full HD (lub HD ready). Sprawa pomieszczenia wygląda tak: Pokój około 3,5x5 m. Ja siedzę pod krótszą ścianą, więc mam dalej do ekranu (jakieś 3/4m). Co byście polecili w cenie 500-1000zł? Jeszcze opcjonalnie może mieć głośniki, bo nie wiem czy bede inwestowac w cos 5.1

Edytowane przez kotfilon

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a mógłby mi ktoś poradzić....

co wybrać lepiej:

 UE32B6000 LED czy większy dobrze znany 37 z serii B650 ...

różnica w cenie jest niewielka, a jednak jakość tych tv chyba zupełnie inna.

bardzo proszę o radę...

pzdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hanti monitor mam podpięty pod piec, nie testowałem na PS3. Monitor ma wejścia D-SUB oraz DVI-D, podłączysz pod PS3 DVI-D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hanti monitor mam podpięty pod piec, nie testowałem na PS3. Monitor ma wejścia D-SUB oraz DVI-D, podłączysz pod PS3 DVI-D

aha , dzieki . poszukalem w sieci i znalazlem model z hdmi.skoro tak dobrze o nim mowisz to widocznie pod ps3 sie rowniez sie spisze pozytywnie

Edytowane przez hanti

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam! Znacie może jakieś telewizory 32 calowe ze 100 hz i mpeg-4 które mają mały input lag? Bo jak czytam o Samsungach, Sony które wydają się najlepszym wyjściem to opóźnienie mnie dobija a TV ma służyć głównie do grania. Oczywiście Full HD.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja ze swojej strony mogę polecić SHARP 32DH77E

100Hz, MPEG4, krótki czas reakcji plamki, świetne kolory i jakość świecenia... b.ładne czernie... dźwięk jedynie jest tragiczny... ale mam podpięte kino do tv i już z PS3 jest o niebo lepiej :thumbsup:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dh77 ma w porównaniu do philipsów i samsungów dość słabe 100hz. Przynajmniej średnie kolory. I to co mnie odrzuciło od tego modelu definitywnie - słaby kontrast pod tytułem "zlewająca się czerń" nawet jak na i tak słabe standardy LCD. Nie pomagało nawet wyłączenie dynamicznego kontrastu. Oczywiście każdy sam musi ocenić, mi się nie spodobał.

Co do input laga i 100hz to z tego co kojarzę w miarę dobrze na tle innych wychodził Jvc DV1 i LCD Panasonica (w ogóle fajne LCD, tyle, że tylko małe rozmiary). Z grubsza KAŻDE 100hz zabiera czas na obróbkę więc niezależnie od TV do head-shotów zaleca się wyłączanie 100hz. Pośrednio zalecają to nawet producenci załączając tryb GRY to swoich TV. W instrukcji (przynajmniej u mnie) opisuje się tryb GRY jako idealny między innymi z powodu "szybkiej odpowiedzi", a tryb GRY między innymi oznacza wyłączenia wszelkich "ulepszaczy ruchu".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Czy Samsung T240HD to dobry wybór, jak sprawują się głośniki, bo nie będę kupować nić 5.1 lub lepszych. Czy TV tuner działa dobrze? Jaki inny TV/monitor w cenie tego samsunga byście polecili (koniecznie 23-24 cale) z dobrymi wbudowanymi glosnikami i najlepiej TV tunerem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trochę się w internecie naszukałem różnych testów i rzeczywiście wygląda na to, że Panasoniki mają najmniejszy input lag, tylko 5ms w nowych modelach i do tego nie w game mode bo cos takiego chyba u nich nie wystepuje, bo nie musi. Bardzo dobre są też Philipsy, ale musowo z game mode - dochodzą nowe modele do 10ms - a w trybie normalnym mają 170ms! Bardzo dobrze wychodzi tez nowy sharp podswietlany led le700 - w game mode 5ms. Niestety sony i samsungi są daleko w tyle z wyjątkiem samsungow b850.

Polecam tego linka, jest dużo nowych modelów sprawdzonych:

http://www.dday.it/redazione/220/DDay-The-Best-Gaming-TV-Test.html#pagina-2

Ide w weekend sprawdzić panasoniki i philipsy na żywo i zadecyduje co wziąć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dh77 ma w porównaniu do philipsów i samsungów dość słabe 100hz. Przynajmniej średnie kolory. I to co mnie odrzuciło od tego modelu definitywnie - słaby kontrast pod tytułem "zlewająca się czerń" nawet jak na i tak słabe standardy LCD. Nie pomagało nawet wyłączenie dynamicznego kontrastu. Oczywiście każdy sam musi ocenić, mi się nie spodobał.

kwestia skonfigurowania kolorów i kontrastu...

a na to telewizor daje nam mnóstwo możliwości...

najpierw kolory były mocno przegięte, ale już po zabawie suwaczkami stały się bardzo przyjemne

Edytowane przez vasco

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kornknot:

Pamiętaj tylko, że IL nie mierzy się bezwzględnie lecz w odniesieniu do innego TV. Wyczytaj na stronce (ja szybko przeglądając nie znalazłem) jaki był odnośnik. W większości testów są to monitory CRT jako mające najszybszą reakcję, ale na www.hdtvtest.co.uk używali Samsunga F96.

vasco:

Bawiłem się suwakami i trochę pomaga to w kolorach. Fakt, te kolory to kwestia gustu chodź jeśli ktoś lubi nasycenie jak w Samsungach to w DH77 tego nie osiągnie ale powtarzam, kwestia gustu. Jednak nie wmówisz mi, że jakimkolwiek suwakiem poprawisz kontrast to przyzwoitego poziomu w DH77 (nawet wyłączając tryb kontrastu dynamicznego).

Nie mówię, że to zły TV ale niestety zdania co do słabego nawet jak na LCD kontrastu (do plazm i crt nie ma nawet co porównywać) nie zmienię. Był to jeden z głównych kandydatów w moim przypadku, interesowałem się 52 calami do którego dodawali jeszcze odtwarzacz BD. Przerobiłem ten TV za równo na forum jak i na męczących (również dla obsługi sklepów) testach z laptopem, PS3 i sklepowych źródłach bawiąc się ustawieniami i niestety... zlewająca się czerń to najczęściej na forum hdtv.com.pl poruszana wada tego modelu którą sam dobitnie musiałem zauważyć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiem właśnie, ale tak sobie spojrzałem na wyniki b650 i w5500 majace odpowienio w tescie 50 i 40ms przy game mode. Dlatego uważam, że nie ma szans aby zauważyć IL mniejszy o 40-45 ms od b650. Zreszta, wybór mam tylko taki, dlatego wezme tv z najmniejszym mozliwym IL nic innego nie wyczaruje :) Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiem właśnie, ale tak sobie spojrzałem na wyniki b650 i w5500 majace odpowienio w tescie 50 i 40ms przy game mode. Dlatego uważam, że nie ma szans aby zauważyć IL mniejszy o 40-45 ms od b650. Zreszta, wybór mam tylko taki, dlatego wezme tv z najmniejszym mozliwym IL nic innego nie wyczaruje :) Pozdrawiam

Czyli który? Może plazma? W5500 i B650 bezwzględnie mają coś koło 60 (30 samsunga f96 + 30 różnicy do f96). Przy tej całej walce o czas reakcji nie zapomnij o szybkim łączu. :biggrin:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie dalej nie wiem który :) Plazma odpada, bo kupuje 32 cale - wiecej mi sie nie zmieści we wnęce na TV (zreszta i tak siedzę 1,5 m metra od TV) Marzył by mi sie Sharp LE700, ale za 32 cale trzeba ponad 3,5 tysiaka wydać co jest ogromną kasą. Dlatego myśle o Panasoniku G10, który jest prawie tysiąc złotych tańszy a IL ma malutki (tylko ma jeden minus - jest dla mnie paskudny). Ogądnąć sobie muszę jeszcze nowe philipsy, przy game mode zmniejsza im się IL do ciekawych wartości - ale to wolał bym sprawdzić na własne oczy, bo widzę w tym teście co na górzę podałem różnice w tych samych modelach o innych przekątnych. Chyba to się tak skończy, że pójdę z laptopem do sklepu i będe sprawdzał na własne oczy poszczególne telewizory.

Co do łącza to się nie martw, właśnie zamówiłem nowe ;) A zresztą w FPS i tak jestem do dupy:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, serdecznie.

Często wielu posiadaczy konsoli obecnej generacji zastanawia się nad kupnem TV pod swojego pupila:) No zasadniczo ten temat skierowany jest do ludzi myślących poważnie o tym a tych co chcą wydać 1200zł i proszą o poradę co kupić..;/

ALE NATURALNIE NIE BĘDĘ DYSKRYMINOWAŁ NIKOGO

<TEMAT CZYSTO INFORMACYJNY>

Zacznę od tego, że posiadam ps3 + plazma 42 s10e panasonica. Długo zastanawiałem się nad wyborem ale jednak padło na plazmę.

1) Zadałem sobie trud, wziąłem pod pachę ps3 i poszedłem do MEDIA M, podłączyłem pod kilka tv i... okazało się, że na tv plazmowym obraz jakoś tak... barwniejszy, mniej plastelinowy niż na LCD...hmmm to mnie zastanowiło

2) Krok następny. Poszukałem w necie cen interesujących mnie modeli LCD i PLAZM (naturalnie zbliżonych parametrami) kolejny plus na rzecz plazmy. Cena LCD o takich parametrach (w DUŻYM zaokrągleniu) przewyższała o ok 1000zł (3miesiące temu) cenę LCD.

3) Moja plazma ma kontrast 2000000:1 czas reakcji 0,02ms, 42", fullHD, zasadniczo żadne LCD w cenie do 4000 (42") tego nie ma... zresztą tak samo jak droższe...ja za plazmę a wyobraźcie sobie, że ta plazma kosztowała 2850zł

4) Pobór prądu... wcześniej miałem CRT 21", po kupnie plazmy i długich godzinach jej użytkowania rachunki za prąd wcale nie były większe..

5) Obraz się nie wypala, ale należy pamiętać by przez pierwsze 300h używać tv na niższych ustawieniach i unikać statycznych obrazów

Tu jest strona z opisująca znakomicie działanie plazmy i konsoli

http://www.plasmatelevisions.org/article/plasma-television-tips/gaming-on-a-plasma-tv-issues-and-problems.html

Jeżeli ktokolwiek mi nie wierzy to zamiast sadzić modrościami, nie idzie do sklepu i porówna obraz a resztę doczyta.

TO C NAPISAŁEM WYNIKA Z DOŚWIADCZENIA TEGO SAMEMU A NIE Z DOMYSŁÓW WYCIĄGNIĘTYCH NA PODSTAWIE 1 ARTYKUŁU.

Ten podany przeze mnie artykuł podaję w celach doczytania tematyki.

POZDRAWIAM

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w Tym, ze jeog monitor nie posiada wyjsica DVI wiec na bank nie posiada DHCP. I ratuje go tylok jakas skrznka magicza jak VGABOX :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×