Skocz do zawartości
Riddick

Screenshot I Gameplay

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Chcialem sie zapytac o nagrywanie filmikow z gier na ps3. Da sie? Jest jakis program na linuksa, ktory pozwala na nagrywanie filmikow? Albo jakis inny sposob... bo nie bardzo chce mi sie trzymac komorke w rece i grac naraz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

MOzesz postawic kamerke i nagrywac lub mozesz jakims rekorderem obrazu

niestety nie ma zadnego programu na linuxa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odpowiedź jest tylko jedna: nie da się programowo. Tylko poprzez komórkę,kamerę lub zewnętrzny recorder nagrywający strumień z kabla HDMI (ale wtedy o graniu raczej nie ma mowy). Tylko konsole przygotowane dla redaktorów pism/portali czyli środowisk opiniotwórczych mają taką mozliwość (zarówno zrzuty ekranu jak i nagrywanie filmików) oraz konsole dla developerów wchodzące w Pakiet SDK za prawie 20.000 $

Jedyne rozwiązanie dla śmiertelnika to komórka/kamera/aparat/recorder inne rozwiązania nie wchodzą w grę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam, jestem nowy na forum.

z gory inoformuje iz uzylem szukajki, lecz nie znalazlem solucji mojego problemu.

proste pytanie - istnieje mozliwosc robienia screen'ow bez uzycia dodatkowych programow? z gory dzieki za odpowiedz, jezeli taki temat istnieje, to przepraszam i prosze o usuniecie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Programów może nie, ale aparatem da się zrobić ^^

Na poważnie. Na razie nie da się łapać screenów, ale podobno w najbliższych update'ach FW ma pokazać się taka możliwość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko zastanawia mnie jedno... Jakim sposobem będzie można zrobić printscreen'a? Niby jakas magiczna kombinacja klawiszy na padzie? Lub nowe pady z dodatkowym bajerem?...

W czasach gdy SixaxiS jest uzytkowany w całości, trudno mi doszukać sie na nim sposobu na zrobienie zrzutu z ekranu w momencie gdy jest na to tylko chwila...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też się zastanawiam. Może po wciśnieciu Menu pojawi się opcja, jak ją klikniemy przejdziemy do zatrzymanego momentu w grze i złapiemy zdjęcie? Kiedyś ktoś zarzucił pomysł SELCECT + START, to już by było mniej wygodne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Tylko zastanawia mnie jedno... Jakim sposobem będzie można zrobić printscreen'a? Niby jakas magiczna kombinacja klawiszy na padzie? Lub nowe pady z dodatkowym bajerem?...

W czasach gdy SixaxiS jest uzytkowany w całości, trudno mi doszukać sie na nim sposobu na zrobienie zrzutu z ekranu w momencie gdy jest na to tylko chwila...

Mi się wydaję,że ta funkcja zostanie zaimplementowana do XMB,tzn. podczas każdej gry naciskając przycisk PS pokazuje sie przecież XMB.Wtedy także mamy w tle podgląd na grę.

Chociaż z tego co zauważyłem grając,w niektóre tytuły to podczas naciskania wspomnianego buttona gra się pauzuje:/ Hmm...

Pozdrówka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Mi się wydaję,że ta funkcja zostanie zaimplementowana do XMB,tzn. podczas każdej gry naciskając przycisk PS pokazuje sie przecież XMB.Wtedy także mamy w tle podgląd na grę.

Chociaż z tego co zauważyłem grając,w niektóre tytuły to podczas naciskania wspomnianego buttona gra się pauzuje:/ Hmm...

Pozdrówka

To może zacznie się pauzować w każdej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
To może zacznie się pauzować w każdej

No tak, zel wtedy w tle nie będzie podglądu z gry. Druga sprawa,to nie wiadomo czy w takiej sytuacji,kiedy nie widać w tle obrazu z gry,tylko menu będzie możliwe wykonanie takiego zrzutu.

Tak poza tym to wydaję mi się,że aby takie pauzowanie każdej gry przyciskiem PS było wogóle możliwe,to najpierw każdy developer musiałby wypuścić stosowną łątkę do gry.Wiemy jak wyglądała na początku sprawa z trofeami i łatkami,więc raczej wolałbym,aby wynaleźli inny sposób.Znowu trzebaby było czekać sporo czasu,aż byłaby ta opcja dostępna w każdej grze:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jejku macie problem....

Na przykład gram w grę, przyciskam przycisk PS Button i pokazuje mi się XMB + automatycznie robi się screenshot i pokazuje się jego miniaturka w rogu ekranu a podgląd gry mamy nadal, noi potem możemy se wybrać co chcemy z tym obrazkiem zrobić (zapisac, anulowac, itp...). Tak czy inaczej sposobów jest mnóstwo ale niema nikogo komu by sie chciało je urzeczywistnić :/

Nie wydaje mi się, żeby doświadczonym (z architekturą PS3) informatykom z SONY duzo czasu zajęło zrobienie czegoś takiego...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
...doświadczonym (z architekturą PS3) informatykom z SONY...

Po tych brickujacych konsole updatach firmwaru szczerze watpie ze tam tacy istnieja. Ta konsola u kazdego chodzi w inny sposob. Chyba nie ma dwoch tak samo dzialajacych konsol. Jedni po wymianie dysku musza wrzucac soft od nowa z pendriva inni nie. Siec dziala jak chce i kiedy chce. To jakas masakra jest.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Po tych brickujacych konsole updatach firmwaru szczerze watpie ze tam tacy istnieja. Ta konsola u kazdego chodzi w inny sposob. Chyba nie ma dwoch tak samo dzialajacych konsol. Jedni po wymianie dysku musza wrzucac soft od nowa z pendriva inni nie. Siec dziala jak chce i kiedy chce. To jakas masakra jest.

No tak, ale strasznie mnie to dziwi, że tak się dzieje. Przecierz ktoś kto stworzył sprzęt (SONY) powinien miec informatyków co siedzą w tym juz długo, pozatym powinni mieć w obozie SONY wszystkie dokumentacje dotyczące PS3 (te techniczne sprawy) co powinno im ułatwić pracę a wciąż niepotrafią głupiego firmware wypuścić takiego jak należy. Myślę, że powinni zrezygnować z tworzenia jakiejś gry na wyłączność a pieniądze i czas i ludzi zainwestować w "naprawe" PS3.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jejku macie problem....

Na przykład gram w grę, przyciskam przycisk PS Button i pokazuje mi się XMB + automatycznie robi się screenshot

Widzę,że nie czytałeś zbyt uważnie postów wyżej;) Właśnie tę kwestię poruszałem,pozdrawiam.Więc nie ma mowy o żadnych problemach?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba źle mnie zrozumiałes, wiem ze niema zadnego problemu bo... w ogule nic niema;] ale chodziło mi o problem taki, że ktoś tam próbował wymyślić jak to zrobić znaczy którym przyciskiem miało by sie robić screena, a ktos pisał ze nie bo cos tam... Noi własnie ten problem rozwiązałem z tą miniaturką naprzykład.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale ten pomysł nie przypadł mi do gustu, wybacz. Moim zdaniem mogliby dodac taką opcję, tylko pytanie właśnie jak......

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak chcecie spauzować grając online? Mamy tracić czas np w wyścigu? Myślę, że trzeba będzie wcisnąć jakieś 2 przyciski jednocześnie i screen zapisze się na czarnulce. A może jakieś głosowe komendy gdy używamy headseta?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

a może będzie tak jak w mgs? screen z drugiego pada/klawiatury by się robiło, chociaż najlepszym sposobem było by chyba ulepszenie tego co napisał Major_Kupricz tzn. teraz jak się szybko wciśnie PS wywala do xmb, zamiast tego robiło by zdjęcie, dłuższe przytrzymanie uruchamiało by to menu z wyłączeniem konsoli itp. tylko dodatkowo miało by jeszcze opcje wyjścia do xmb, co wy na to? szybko, łatwo, przyjemnie ;] nie spowodowało by zbytnich trudności w grze przez sieć chyba, że na jakiejś pokrętnej drodze...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiem, że w PlayTV jest możliwość nagrywania gameplayów. Więc może tak samo będzie można screeny robić. Ale to tylko przypuszczenie. Zresztą co nam to da jak w Polsce na razie tego nie ma i nie będzie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W jaki sposób mogę robić scrennshot'y i filmiki z gier na ps3?? Oczywiście mam w domu aparat z funkcją nagrywania, ale w tedy i głos i obraz są cienkie. więc czy mógłbym to zrobić prosto z gry?? Często chciałbym się pochwalic znalezionymi prze ze mnie ciekawostkami z gier bądź zabawnymi bugami, więc coś takiego na pewno mogło by mi pomuc dzieleniu się z innymi graczami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Funkcje screenshot'ów i nagrywania filmów są zaimplementowane w samej grze, więc nie można tego zrobić samemu z poziomu XMB. Jeżeli gra nie ma tych funkcji, musisz zadowolić się kamerą...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W jaki sposób mogę robić scrennshot'y i filmiki z gier na ps3?? Oczywiście mam w domu aparat z funkcją nagrywania, ale w tedy i głos i obraz są cienkie. więc czy mógłbym to zrobić prosto z gry?? Często chciałbym się pochwalic znalezionymi prze ze mnie ciekawostkami z gier bądź zabawnymi bugami, więc coś takiego na pewno mogło by mi pomuc dzieleniu się z innymi graczami.

Oczywiście możesz zakupić odpowiedni sprzęt i zgrywać filmy z pomocą kompa. Ewentualnie ustawiasz kamerę naprzeciw telewizor bądź monitora i nagrywasz. Niestety sony do tej pory nie zadbało o zaimplementowanie takich "cudów" z poziomu XMB. Dali możliwość, ale to sama gra musi wspierać takie coś (jak na przykład nagrywanie filmików z pixeljunk eden, czy robienie fotek w wipeout HD).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×