Skocz do zawartości
MarcinKamada

3D Na Playstation 3

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie

Wyczytałem że jak ktoś posiada gry z tego pakietu, to może pobrać za darmo łatki do nich. Ale jak rozumiem ze wczesniejszych poszukiwań, muszę mieć okulary do tego i odpowiedni telewizor. 

Myslicie ze na plazmie panasonica TX42-s10 jest szansa na odpalenie tych gier w 3D? Niby HDMI 1.3 a nie 1.4, ale telewizor jest w stanie wyświetlać obraz z dużą częstotliwością.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma szans. Żaden z obecnie sprzedawanych normalnych tv nie jest 3D ready.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chciałem się podzielić pierwszymi wrażeniami z obcowania z gierkami w 3d. Ostatnio zakupiłem sobie Samsunga serii 8 z obsługą 3d i z niecierpliwością czekałem co też Sony wymyśliło. <BR>W międzyczasie pograłem w MW2 i AC2 na trybie modyfikacji 2d do 3d jakie ma ten Samsung i powiem ,że już to wyglądało świetnie. Nie ma tego efektu wychodzenie z ekranu ale głębia obrazu w tego typu grach daje piorunujące wrażenie. Szczególnie jak wlezie się na wieże katedry w AC2 i popatrzy na miasto.

Ale do rzeczy - nadszedł 10 czerwiec więc po pracy odpalam PS3 i już widzę możliwośc zakupu pakietu 3d. Dysponowałem już Wipeoutem HD wieć on poszedł na pierszy ogień. Po odpaleniu ładuje się łatka i start gry. Pierwsze dla mnie wrażenie super - tv sam rozpoznaje tryb 3D i go dostosowuje ( w przypadku konwersji musiałem to robić ręcznie) . Nakazuje włączyć okulary i ..... szczękę mam w ziemi. Gra wygląda po prostu kosmicznie. Statek moge sobie oglądać jakbym miał go przed tv. Wyścig daje totalnego kopa. Nawet moja żona , która normalnie omija takie zabawki z dala zainteresowała się . Po 40 minutach gry nie odczuwam żadneych efektów niekorzystnych dla oczu, głowy itp. Zmiana gry - PAIN . Tu niestety zawód. Ta gra nigdy mi nie leżała i w 3d nie robi takiego wrażenia. te dwa nowe tryby jakoś mnie nie powaliły a efekt jest super dla mnie tylko jak koleś leci i sie kamerę wokół niego obraca. To wygląda przekomicznie bo masz np. but jakby przed tv . Zmiana gry - zakupuje na PSN Stardusta - odplalam . Gra pyta czy włączyć się w zwykłym czy w 3d po włączeniu 3d podobnie jak w poprzednich doskonała komunikacja między konsolą a tv i pozostaje tylko włączyć okulary. Teraz zęby zbieram juz na menu. Zrobili to GENIALNIE. Efekt nadlatujących świateł na tle menu po prostu szok. Gra wygląda przepięknie. Ze względu na głębie robi piorunując wrażenie. Mgławice z tyłu , planeta i wylatujące jakby zza pleców meteory. Coś pięknego. Po rozbiciu statku efekt wybuchających ogni sztucznych też robi niesamowite wrażenie. <BR><BR>Niestety nie moge nic powierzieć o MS: PR bo Sony nie usdostępniło tego osobno tylko jako bonus przy zakupie razem tych 3 tytułów a że miałem juz 2 nie warto było tyle płacić. W lipcu ma wyjśc łatka na cały MS:PR więc będe mógł coś więcej napisać.

Ogólnie wrażenie naprawde gigantyczne i Sony ma racje że gry chyba wnoszą więcej niż filmy 3d . Co do pogorszenia grafiki trudnoi się wypowiadać bo wszystkie 3 tytuły raczej wyszukanych tekstur nie mają. Na razie oceniam 3d w ps3 na 9/10 - ( to jedno mniej to za PAIN ale to chyba wina samej gry a niue trybu ) -. Wracam do Stardusta bo się strasznie zajawiłem tym tytułem.<BR>Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tylko dlatego jeszcze nie mam 3d, bo boję się, że zrobię sobie krzywdę podczas grania na "bani"

jednak takie posty jak ten na pewno mają wpływ na decyzję zakupu. Osobiście byłem na testach tego samsunga jak kosztowal 40 cali 5777 w Euro Agd i straszne było uczucie jak po wyjściu z małego samolotu lub szybowca i od razu się zniechęciłem, gdyż miałem mdłości.

Teraz ten tv kosztuje 7 kola, a ja glupi nie chcialem wierzyc sprzedawcy ze to promocyjna cena i pozniej bedzie wyzsza :) jakieś to nielogiczne ^^.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tylko dlatego jeszcze nie mam 3d, bo boję się, że zrobię sobie krzywdę podczas grania na "bani"

jednak takie posty jak ten na pewno mają wpływ na decyzję zakupu. Osobiście byłem na testach tego samsunga jak kosztowal 40 cali 5777 w Euro Agd i straszne było uczucie jak po wyjściu z małego samolotu lub szybowca i od razu się zniechęciłem, gdyż miałem mdłości.

Teraz ten tv kosztuje 7 kola, a ja glupi nie chcialem wierzyc sprzedawcy ze to promocyjna cena i pozniej bedzie wyzsza smile.gif jakieś to nielogiczne ^^.

Powiem Ci że to co oni pokazują w sklepach jest do bani. Dla wrażenia ręcznie podbijają głębie 3d i to tak dziwnie wpływa na samopoczucie. Sam się tak czułem jak oglądałem w Saturnie materiał Samsunga. Jak zdjąłem okulary to miałem wrażenie jakbym miał się wywalić. Osobiście w domu nie mam absolutnie takich odczuć a miałem sesyjke Wipaouta prze 4 godzinki :P i jeszcze z żonką filmy ściągniete z sieci oglądaliśmy .

Co do cen to rzeczywiście sa dość kosmiczne. Mi się udało kupić na sprzedaży bez Vatu, znajomy sprzedawca dodał 8 % swojego rabatu i jeszcze była promocja Samsunga i dodawali 2 pary okularów gratis . Więc w sumie jakoś przebolałem. :)

Ale muszę powiedzieć że na razie jestem bardzo zadowolony i wielki ukłon do Sony że dostosowało tak szybko PS3 do tej technologii. Bo widać że to dopracowali. Nie zauważyłem jednego błędu w grafice ani spadku wydajności bardzo szybkich w końcu gier.

Osobiście jednak polecam chyba Samsunga bo oni chyba jako jedyni mają ten tryb konwersji przez tv zwykłaego obrazu do "pseudo" 3d . O ile w tv sprawdza się to tylko w dobrych kanałach w HD o tyle w grach naprawde zaskakuje. Bo Red Dead Redemption które męcze od 3 godzin naprawde genialnie wyglądają w tym trybie. Widać rozmiar prerii :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jestem tylko ciekaw kiedy wyjdzie LG w 3D bo mam scarleta i dobrze mi sie gra jak narazie na ps2 ale nie bawem ps3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też właśnie się zastanawiam czy zakupić tv z 3d specialnie do ps3 ,ale musiałbym to sam wypróbować przed zakupem to jedno ,a drugie mam astygmatyzm i jak bylem kiedyś na badaniu oczy miałem problem z obrazkami 3D i teraz nie wiem czy bedzię to jakoś mi przeszkadzało w oglądaniu...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Siema,

Mam pytanie, kupic juz teraz jakis telewizor 3D czy poczekac pare miesiecy na jakis wypas od Sony?? Mam teraz troche ponad 3 tys. Zbierac wiecej i czekac czy dolozyc troche i kupic juz teraz ?? I jakie sa dobre 3D i tanie do 40 cali ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ta łatka już wyszła? I czy będzie ona tylko dla slimów? Bo mam fata 80gb i zbieram właśnie na TV 3D, i nie wiem czy szykować się też na nowy egzemplarz PS3...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@panmistrz - wszystkie wersje PS3 będą obsługiwały 3D.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Łatka do wyświetlania gier w 3D już wyszła. Z tego co też czytałem, to przy zakupie telewizora 3D od Sony można dostać kupon na darmową grę z pakietu gier, które są wyposażone w efekt 3D.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wyszła? W aktualizacji oprogramowania pisze mi, że mam najnowszą wersję, a nic nie ściągałem...dry.gif

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widze, ze spora czesci osob blednie opiera swoje opinie/wrazenia nt. 3D na filmach "3D" - czyli filmach nagranych normalnie i dopiero potem komputerowo przerobionych na 3D, a to po prostu nie ma racji bytu i efekt jest bardziej niz tragiczny. Dopiero Avatar pokazal jak nalezy robic "prawdziwe" 3D. Poza tym nalezy tez rozroznic filmy od gier, wg. mnie w filmach 3D to jedynie fajny bajer, ale dopiero w grach ta technologia moze zablysnac, na co zreszta wskazuja komentarze osob ktore mialy z nia stycznosc w WHD, MS:PR czy GT5.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym zaczekał do premiery telewizorów Sony. Wiem, że ma być jakiś 40 calowy telewizor w sprzedaży, ale nie wiem w jakiej cenie. z innej beczki:

kupując TV od Sony, dostaniesz kod na darmowe gry z pakietu gier, które obsługują 3D.

Cytat z serwisu gry-online:

"Ponadto bezpłatny dostęp do WipEout HD, Super Stardust HD, Pain oraz MotorStorm: Pacific Rift otrzymają ci gracze, którzy wejdą w posiadanie specjalnych kuponów dołączanych do telewizorów z serii Sony Bravia 3D"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

OK dzieki, a moze ktos inny wie ile bedzie kosztowac Bravia 3D 40" i kiedy takowa wychodzi ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ok Dzieki wielkie poczytam o nim troche i mysle ze bede odkladac na to ;pp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ok Dzieki wielkie poczytam o nim troche i mysle ze bede odkladac na to ;pp

Szczerze nie radze ;/ to taki jeszcze nie dorobiony model niema pingli gratis i trzeba dodatkowo emiter do okularów kupić , ja czekam na ten i odrazu kupuje ( raty :P )

http://www.maximedia.pl/?c=telewizory&p=sony_kdl_40_lx_900

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja czekam aż nie będzie trzeba nosić tych badziewnych okularów bo już jedne mam i nie zamierzam mieć drugich :D

Skoro na handheldzie Nintendo można mieć 3D bez okularów to na telewizorach też będzie można.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ponoć Sharp im zrobił ten ekranik do 3DS. Kto wie , może za jakiś czas wyjdą z tym na rynek TV. Ja bym się tylko ucieszył.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja czekam aż nie będzie trzeba nosić tych badziewnych okularów bo już jedne mam i nie zamierzam mieć drugich :D

Skoro na handheldzie Nintendo można mieć 3D bez okularów to na telewizorach też będzie można.

Ponoć Sharp im zrobił ten ekranik do 3DS. Kto wie , może za jakiś czas wyjdą z tym na rynek TV. Ja bym się tylko ucieszył.

Ostatnio dużo o tym czytałem i ta technologia ma dopiero być za 4 lata , pierwsze tv co teraz były prezentowane to widoczność 3d była z 3 metrów ( pozatym słaba gama kolorów itp ) a bliżej już tylko rozmazany obraz , pozatym tab technologia jeszcze jest za droga żeby wprowadzać na światowy rynek do dużych odbiorników dlatego w najbliższych latac możemy sie spodziewać telefonów komórkowych z takimi ekranami nie telewizorów :) pozdrawiam !

sry z błędy ale nie dzziała mi edit !!! :dry:

Dodając jeszcze nie polecam telewizorów SONY z seri HX są problemy z obrazem kolorami itp ! a dokupywanyc pinglach i emiterze już wspomniałem. Seria LX ma dopiero wprowadzić nowe standardy w 3d ( Samsung i Panasonic mają ciekawe oferty ale podczas oglądania czegośw 3d jest efekt migania w oczach co jest uciążliwe i dlużęj niż 30min sobie nie pogramy sony jako pierwsze pozbyło sie tego efektu więc czekamy z niecierpliwoscią na serie LX :) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio dużo o tym czytałem i ta technologia ma dopiero być za 4 lata , pierwsze tv co teraz były prezentowane to widoczność 3d była z 3 metrów ( pozatym słaba gama kolorów itp ) a bliżej już tylko rozmazany obraz , pozatym tab technologia jeszcze jest za droga żeby wprowadzać na światowy rynek do dużych odbiorników dlatego w najbliższych latac możemy sie spodziewać telefonów komórkowych z takimi ekranami nie telewizorów :) pozdrawiam !

Okulary też źle wpływają na wyświetlany obraz , ponieważ przyciemniają go , więc teoretycznie ograniczają widziane przez nas kolory i zmniejszają kontrast. O wyświetlaczu 3DS czytałem , że pod względem kolorów i 3D działa lepiej niż 3D z okularami właśnie ze względu na to , że oferuje żywszy obraz niż to co widzimy przez okulary.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Okulary też źle wpływają na wyświetlany obraz , ponieważ przyciemniają go , więc teoretycznie ograniczają widziane przez nas kolory i zmniejszają kontrast. O wyświetlaczu 3DS czytałem , że pod względem kolorów i 3D działa lepiej niż 3D z okularami właśnie ze względu na to , że oferuje żywszy obraz niż to co widzimy przez okulary.
Możliwe nie wiem nic na ten temat ale to nie zmienia faktu że wprowadzenie tego na większe odbiorniki wiąże sie z wyższymi kosztami , a to jużod okularów zależy jak postrzegamy obraz na ekranie dzisiaj właśnie byłem w Media Expercie i testowałem Samsunga jakieś raklamy mi puścili i nie widziałem szczegulnego przyciemnienia przez okulary jedyne co mi sie nie podoba to miganie jak pisałem wyżej dlatego czekam na soniacza pzdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×