Skocz do zawartości
marko

Dysk Zewnętrzny / Pendrive

Rekomendowane odpowiedzi

A jakim programem mozna podzielic taki film i czy nie straci on na jakosci? Jeszcze ciekawi mnie czy z dysku zewnetrznego mozna odtwarzac normalnie filmy w formacie dvd ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chce kupic przenosny dysk na USB wersja 320GB lub 500GB. Chcialem sie dowiedziec czy PS3 bedzie normalnie go widzial i pracowal bez problemu. Oraz czy bedzie mozna wrzucic na niego linuxa aby dzialal pod czarnulka.

Pzdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podobny problem jak nadawcy.

Kupiłem dzisiaj Pena 8GB ale na FAT32 tylko do 4GB plik mogę skopiować a film który mam waży 4,08GB - co zrobić, jak to obejść.

Jest jeszcze takie coś jak format plików exFAT czy to konsolka odczyta?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

fat32 bedzie tylko dzialal, exfat nie bedzie niestety

a słyszałem, że na nowej aktualizacji działa system plików NTFS czy to prawda?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie widzialem takich informacji w najnowszym sofcie.

ale watpie w to zeby dzialal ntfs.

zreszta nic nie stoi na przeszkodzie zebys sam sprawdzil...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie widzialem takich informacji w najnowszym sofcie.

ale watpie w to zeby dzialal ntfs.

zreszta nic nie stoi na przeszkodzie zebys sam sprawdzil...

oczywiście, że sprawdzę ale dopiero 24 grudnia bo na razie konsolka zapakowana czeka aby znaleźć się pod choinką dla mojego syna :P

Powiedz mi w takim razie jak najlepiej wrzucić film mkv na dysk?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam

po podłączeniu dysku zewnętrznego do ps3 przez usb plejak nie wykrywa żadnych plików, tzn. rozdziela odpowiednio foldery na zdjęcia, filmy i muzykę ale już po wejściu w odpowiednie foldery wyskakuje komunikat że nie ma żadnych plików.

jak to jest z ps3 czy on nie odczytuje mp3, jpg, i różnego rodzaju formatów filmów ? i jeszcze jedno pytanie czy mozna ogladać filmy z dysku zewnętrznego przez ps3 ?? proszę o pomoc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź, czy spełniasz następujące warunki:

- dysk jest w systemie plików Fat32

- jeśli chcesz wyświetlać filmy, to otwieraj dysk z ikonki video, foto z obrazy itd.

- jeśli w katalogu Ci nic nie pokazuje, to naciśnij trójkąt i pokaż wszystko lub coś tym rodzaju

Daj znać

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź, czy spełniasz następujące warunki:

- dysk jest w systemie plików Fat32

- jeśli chcesz wyświetlać filmy, to otwieraj dysk z ikonki video, foto z obrazy itd.

- jeśli w katalogu Ci nic nie pokazuje, to naciśnij trójkąt i pokaż wszystko lub coś tym rodzaju

Daj znać

- nie za bardzo znam się na tych dyskach zewnętrznych więc nie wiem co to jest, ale to jest link do mojego dysku:

http://www.ceneo.pl/1022565

- automatycznie pokazuje że brak jest danych ale faktycznie po wciśnięciu trójkąta i zaznaczeniu pokaż wszystko - zdjęcia muzyka i filmy działają.

mam jeszcze jedno pytanko czy da się odtworzyć na filmie (divix) napisy przez ps3 ? czy jedynym rozwiazaniem jest wtopić napisy w film ? a jeżeli tylko tak to można obejść to przy pomocy jakiego programu ?

dzięki za pomoc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To nie od modelu zależy, tylko od tego, jak jest sformatowany. W widowsie we właściwościach takiego dysku (precyzyjniej partycji) pogrzeb, to zobaczysz, czy NTFS czy FAT32. Ale to raczej nie w tym sprawa, bo dalej piszesz, że "pokaż wszystko" pomogło.

Co do filmów i napisów, to pogrzeb na forum, temat nie raz się przewijał. Temat rzeka...;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy da się odtworzyć na filmie (divix) napisy przez ps3 ? czy jedynym rozwiazaniem jest wtopić napisy w film ? a jeżeli tylko tak to można obejść to przy pomocy jakiego programu ?

dzięki za pomoc

Musisz napisy dodać do filmu, łatwo i szybko robię to dwoma programami.

SubtitleTool - konwertuje napisy txt do formatu srt

AVIAddXSubs - dodaje napisy w formacie srt do pliku z filmem ( nie "wtapia" ich w film na stałe co trwa bardzo długo tylko dodaje napisy w taki sposób jak w filmach dvd, można je włączać i wyłączać).

Wystarczy na konsoli podczas odtwarzania filmu włączyć wyświetlanie napisów.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Musisz napisy dodać do filmu, łatwo i szybko robię to dwoma programami.

SubtitleTool - konwertuje napisy txt do formatu srt

AVIAddXSubs - dodaje napisy w formacie srt do pliku z filmem ( nie "wtapia" ich w film na stałe co trwa bardzo długo tylko dodaje napisy w taki sposób jak w filmach dvd, można je włączać i wyłączać).

Wystarczy na konsoli podczas odtwarzania filmu włączyć wyświetlanie napisów.

dzięki za szybką pomoc

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzieki endrjus :))) co prawda nie mialem problemu z PS3 i napisami, ale z odtwarzaczem DVD i napisami :)) swietna i szybka metoda! wszystko dziala, wszyscy sie w domu uciesza:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam zamiar kupić w najbliższym czasie dodatkowy dysk do komputera i zastanawiam się czy wybrać dysk zewnętrzny czy wewnętrzny.

Chciałbym się dowiedzieć czy można podłączyć przez usb zewnętrzny dysk pod ps3 i odtwarzać z niego muzykę, oraz oglądać filmy?

Jak wiadomo można odtwarzać filmy bezpośrednio z pendriva, więc z dyskiem chyba nie powinno być problemu, ale wolałbym się upewnić.

czy ktoś testował już ten sposób?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie będzie problemu. Jedynie będziesz musiał sformatować dysk na FAT32 - Windows tego nie zrobi, ale jakiś Partition Magic itp da radę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytanie związane z zagadnieniem podłaczania dysków i pen-drive`ów do portów USB PS3. Jak usuwać bezpiecznie urządzenie, żeby nie niszczyło danych?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

OMG

normalnie wyciagaj pena, no chyba ze kopiujesz cos na niego.

a jak pada podlaczysz to tez jakos specjalnie go odlaczasz?

ps. nie uzywaj do pomocy w odlaczaniu pena : kombinerek, młotka i piły łańcuchowej i bedzie git :P

Edytowane przez kakaroto-songo1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

PS3 nie ma dziwnej opcji "opozniony zapis" jaka jest w Windows. W zwiazku z czym po zakonczeniu operacji kopiowania mozesz z czystym sumieniem odlaczyc dysk/pendrive od konsoli :-)!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po prostu nie odpinac jezeli sa wykonywane jakies operacje na pendrivie.

a jak pada podlaczysz to tez jakos specjalnie go odlaczasz?

Nie badz taki hop do przodu, bo to akurat dwie rozne kategorie urzadzen i zebys sie nie zdziwil jak ci kiedys dane poznikaja z pendriva albo dysku zewnetrznego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fajnie. W takim razie dlaczego niektóre dane na pendrive`ie mam uszkodone? Nie, nie jest walnięty i ni, nie jest no-name`m.

Edytowane przez KopaczK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a co to za dane? kopiowales cos na pena z windowsa i konsola danych nie widzi (uszkodzone dane)? przyjmuje oczywiscie ze pod windowsem dzialaly. czy kopiowales cos z ps3 na pena i windows danych nie widzi(uszkodzone dane)? przyjmuje oczywiscie ze na ps3 dzialaly.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pamiętaj tylko, że na dysk FAT32 maksymalny rozmiar pliku to 4GB.

Także nawet z filmami DVD możesz mieć problem, nie mówiąc już o Blu-Ray'ach.

Wtedy pozostaje tylko konwertowanie i dzielenie plików, ale czy chce Ci się z tym bawić?

Jeśli chodzi o filmy to chyba najlepszym wyjściem jest Media Server.

A przynajmniej tak mi się wydaje.

Edytowane przez Patricko

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na pen-drive`a zgrywam stany gier z PS3. Wolę mieć kopie zapasowe na wszelki wypadek, ale niektóre z nich po jakimś czasie są uszkodzone i konsola nie jest w stanie ich odczytać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×