Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

z kablem optycznym jest jak z kablem hdmi, cena nie wplywa na jakosc dzwieku (przy hdmi tez obrazu), wiec tani (nawet za 5 zl) bedzie :thumbsup:*

*nie uwzględniam uszkodzonych kabli

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok, kupię jakiś dobrze wyglądający a tani :pardon:

PS. Wystarczy jak po prostu podłącze tym kablem PS3 i Amplituner i będzie wszystko śmigać czy oprócz tego jeszcze coś trzeba zrobić, żeby działało? :sick:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wejść w Ustawienia dźwięku > Ustawienia wyjścia audio i wybrać 'optyczny cyfrowy'.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czasami dobrym ustawieniem jest ( przynajmniej u mnie działa bez bólu) :

-konsola optykiem do TV (może być tani optyk tam liczy się pasmo przenoszenia w luxach więc jak jest zły to nie pociągnie dobrego łącza)

-konsola do TV HDMI

-Kino domowe Optykiem dio TV

I w tym momencie z jakiego źródła bym nie puszczał to mam prawie 5.1 ( piszę prawie bo nie wszystkie źródła mają 5.1)

Aha jeszcze kino do TV HDMI.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok, jutro dowiem się po ile chodzi optyk w Media i jak będzie jakiś tani to kupię a jak nie to zamówię z allegro.

W każdym bądź razie dzięki wszystkim za pomoc, w razie czego napiszę :thumbsup:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co sadzicie o tym kinie domowym? http://www.euro.com.pl/zestawy-kina-domowego1/opis-lg-ht762tz.bhtml#opis

za 1000 zl oplaca sie je brac? w kinie chodzi mi tylko o dobry dzwiek (nie jestem audiofilem) i zeby w grach i filmach byl dzwiek przestrzenny (czyli 5.1). czy to kino sprosta moim oczekiwaniom?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak by porównać do z-5550 to bym brał. Szkoda tylko, że ma jedno wejście optyczne i żadnego wejścia hdmi. Szersze pole dla innych urządzeń a tak albo tylko jedno albo jakiś rozdzielacz.

Ostatnio w saturnie za 1190 był taki zestaw http://www.torres.pl/produkt-denon-avr-1509-dvd-1740-crystal-30-wh2-czarny-wisnia-35856.html?utm_source=nokaut.pl&utm_medium=cpc&utm_campaign=2011-03&utm_content=35856#nclid=ed3425a35a33123b2f11a7214291da95 ale nie każdemu mogą się podobać głośniki :).

Edytowane przez denver666
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzieki za odpowiedz +

jedno wejscie optyczne mi nie przeszkadza. podlacze do niego tylko ps3. tv, albo dekoder polsatu podlacze do tego co zostanie :P

tez patrze w gazetki mm (legnica - dziewczyna tam mieszka, wiec pod pretekstem przyjazdu do niej moglbym kupic kino), media expert (jelenia góra - tu studiuje). Przegladam tez oferty rtv euro agd (z odbiorem w sklepie w bolesławcu - z tad jestem). czyli jako miejsce zakupu preferuje te 3 miasta.

w saturnie faktycznie jak za 1190 zl to niezla oferta. najblizej do saturna mam do lubina, ale tam teraz nie ma gazetki (na stonie www), wiec w ciemno nie bede jechal.

mi tam glosniki z twojego linku sie podobaja.

za lg przemawia w moim przypadku wyglad. beda pasowac do tv lg. mam tez czarne meble wiec bedzie git. pokój ma 16 m2 wiec ich moc tez powinna wystarczyc.

jak za tydzien kupie to kino lg to napisze tu co i jak z nim :thumbsup:

o kabel otyczny nie bede sie pytac, bo wiem, ze najtanszy bedzie najlepszy :whistling:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Teoretycznie ten zestaw podany przez Ciebie, można na necie kupić jeszcze taniej. Tylko wiadomo, że często jest tak, że oni na prawdę nie mają tego na stanie i trzeba w najlepszym razie poczekać. Ja też preferuję wzornictwo. Nie po to, człowiek urządza sobie mieszkanie aby stały mu klocki przy tv. Chociaż zdaję sobie sprawę, że ma to swoje plus akustyczne. Jednak ja też nie jestem audiofilem, pokój nie jest wielki i ten zestaw $ony co mam mi wystarczy. Jeżeli jeszcze na raty można wziąć to czemu nie. Z tego co pamiętam to rtv agd też mamy w Jeleniej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nawet 2 x w jeleniej jest. na pasażach w tesco i carrefour.

po dokladniekszym przeanalizowaniu ofert chyba wybiore tą wersje tego kina lg http://www.euro.com.pl/zestawy-kina-domowego1/opis-lg-ht762pz.bhtml#content_3c 999 zl to kwota jak najbardziej akceptowalna. jedyna rozniaca to , ze w tym kinie tylne glosniki nie maja nóżek (we wczesniej podlinkowanym mialy nózki i byly 140 zl droższe). do tego wezme kabel optyczny za 20 zl i odbior w rtv euro w boleslawcu i od kwietnia bede sie cieszyl dzwiekiem przestrzennym :thumbsup:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pewnie jak nie potrzeba to po co przepłacać. Ja właśnie potrzebowałem nóżek, dla mnie lepiej to wygląda :). Byleś tylko później nie marudził, że jak rzucasz granat w lewo to Ci głośniki tylnie z lewej strony nie graja :D. Na pewno jednak granie na ps3 bez hd i 5.1 to zaniżanie jej możliwości. Ciemny pokój 5.1, dead space i to jest dopiero jazda :D. Nie mówiąc już o oglądaniu filmów w przynajmniej dts 5.1.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

może faktycznie z nózkami lepiej to wyglada, ale jednak sporo tansze jest (jakas gre za roznice w cenie mozna kupic :thumbsup:), pozatym nie mam jak wcisnąc tych nózek z glosnikami do rogów pokoju. a tak jeden głosnik bedzie stal na oknie, a drugi na szafie. ewentualnie jakos na scianie je zamontuje.

a niech tylko tylny lewy glosnik podczas rzutu granatem nie gra, od razu reklamacja :whistling: . dzwiek 5.1 ma byc u tyle !

pozatym jestem praworeczny i z prawej strony granaty beda wybuchac :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chodziło mi, że czasem gry wcale tak nie działają jak sobie niektórzy wyobrażają. Sprawdź sobie tylko czy długość kabli tylnich Ci wystarczą. Żeby nie było niespodzianek w domu. Można zawsze przedłużyć ale lepiej być wtedy przygotowany na to.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

A co myslicie o takim zestawie?

http://www.euro.com....e_nr=2#opinions

Wiem ze jakosc dzwieku nie powala ale mam maly pokoj.

Mozna za 450 zl juz go kupic.

Czekam na pomoc

Edytowane przez winre

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tez staje przed podobnym dylematem (kilka postow wczesniej pisalem).

ogolnie za takie pieniadze szalu na pewno nie mozna sie spodziewac (tak jak przy moim wyborze). przy moim dylemacie postawiłem również troche na wyglad. ale o gustach sie nie dyskutuje.

kino ma wejscie optyczne i odpowiednie dekodery wiec dzwiek 5.1 z ps3 spokojnie uzyskasz :thumbsup: opinie tez nie najgorsze zbiera. wiec wydaje sie byc ok

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wreszcie kupiłem kino domowe (zdjecie)

teraz napisze tak. nie wiem jak można grać bez dzwięku przestrzennego :thumbsup: normalnie cud, miód i orzeszki...

killzone 3 w dts to poprostu miazga. filmy w 5.1 tez robia swoje. nigdy wiecej stereo. wszystko gra tak jak trzeba, muzyka ekstra, filmy i gry jeszcze lepiej. nie ma juz "pierdzenia" głosników tv.

@denver - granaty wybuchają tam gdzie trzeba, wiec kino w 100 % spełnia moje potrzeby i wymagania

az nie wiem co jeszcze napisac o tym kinie. jak macie jakies pytania to piszcze

ocena 8+/10 (przypuszczam ze w przedziale cenowym do 900 zl mozna kupic cos lepszego, dlatego nie ma 10/10)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cały czas pisze, że granie w sd i 2.0 to kastrowanie ps3. Jeżeli jeszcze te 2.0 można jakoś przeboleć to już w ogóle nie porozumieniem jest granie na tv sd.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Kabel optyczny powinien już niedługo do mnie dotrzeć, stąd jeszcze jedno pytanie - czy żeby mieć głos z PS3 w głośnikach do kina to muszę mieć włączony amplituner? :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak, w koncu "coś" musi dekodować dzwięk.

taka mała dygresja.

czasem mam tak, że jak wyłącze jakaś gre, która była w dts to w menu xmb nie ma dzwieku (czy jak wlacze muzyke czy film). caly czas mam napis dts na kinie. pomaga dopiero restart kina

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie mam kina domowego i muszę się zadowolić X-530.

Podłączyłem je przez kabel AV od PS3 i teraz tak - jak ustawić, żeby dźwięk był przestrzenny, czy może się nie da?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Dotarł już do mnie kabel optyczny, ustawiam sobie DTS itd. i nie działa...

nie wiem, to wina kabla czy po prostu ja coś źle robie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

gdzie ustawiasz sobie dts? w ustawieniach dzwieku? pamietaj, ze dts dopiero sie wlaczy jak jakas gra albo film beda mialy w nim zakodowany dzwiek. w menu ps3 bedzie "tylko" dolby pro logic (czy cos takiego)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, wchodzę w ustawienia dźwięku i wybieram DTS.

Oprócz tego mam jeszcze ustawienie na ileś tam Hz.

Tak w ogóle to sprawdzałem dźwięk z kina tylko odtwarzając mp3, ale z kina nie leciało :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, wchodzę w ustawienia dźwięku i wybieram DTS.

Oprócz tego mam jeszcze ustawienie na ileś tam Hz.

Tak w ogóle to sprawdzałem dźwięk z kina tylko odtwarzając mp3, ale z kina nie leciało :/

Może twój odbiornik nie radzi sobie z sygnałem DTS?

Jeżeli w opcjach PS3 wyłączysz DTS i zostawisz DD to powinno chodzić.

Możesz jeszcze spróbować pozmieniać opcje z PCM na Bitstream i odwrotnie na konsoli i w odbiorniku.

Najlepiej sprawdź w instrukcji/specyfikacji czy twój odbiornik jest w stanie obsłużyć dźwięk w formacie DTS przez kabel optyczny, bo pewnie po tej stronie leży problem.

Nie mam kina domowego i muszę się zadowolić X-530.

Podłączyłem je przez kabel AV od PS3 i teraz tak - jak ustawić, żeby dźwięk był przestrzenny, czy może się nie da?

Jak podłączyłeś te głośniki do PS3? Przez coś takiego: http://www.google.com/products/catalog?hl=en&q=logitech+audio+adapter&cid=14681106974667475906&sa=title#ps-sellers

Czy nowe modele mają już może odpowiednie wyjścia?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×