Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam zamiar kupić jakis zestaw 5.1 do kompa lub tv poniewaz gram i na pc i na ps3 i mam takie pytanie czy da sie bez problemu podlaczyc taki zestaw do tv lub konsoli nie znam sie na tym wogole i chcialem zapytac.

Znalazłem na allegro kilka aukcji doradzcie co lepsze i jesli komus sie chce moze znajdzie cos lepszego

http://allegro.pl/glosniki-system-5-1-creative-inspire-t6060-i1619602446.html

http://allegro.pl/glosniki-thomson-5-1-i1614065297.html

http://allegro.pl/glosniki-zestaw-5-1-do-pc-dvd-mp3-mp4-konsol-tv-i1581450769.html

http://allegro.pl/kino-domowe-glosniki-system-5-1-manta-rekuel-i1609485083.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie sprawdzałem tych ofert, ale żeby cieszyć się 5.1 na konsoli musisz podłączyć głośniki kablem optycznym, lub jakimś sposobem HDMI ( w instrukcji pisze). Polecam logitech z-5550, trochę drogie, ale warto. Poza tym ogromny subwoofer :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1 aukcja - zwykle glosniki komputerowe. na pc bedzie 5.1, na ps3 nie

2 aukcja - sprzedawane sa same głosniki (chyba), bez amplitunera nie podzialaja

3 aukcja - praktycznie to samo co 1

4 aukcja - ---------------===--------------------

ogolnie jak Fyjo napisał. musisz konsole podpiac do kina kablem optycznym lub hdmi, do tego kino musi miec odpowiednie dekodery dzwieku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podłączyłem kino domowe przewodem optycznym pod ps3. Sprawdzając jak chodzą gry z lepszym dźwiękiem zobaczyłem że nie w każdej grze działają wszystkie głośniki. Np. w fifie 09 działają tylko przedni lewy, prawy i centralny, tylne nie. W demówce modern warfare 2 działają lewy, prawy przedni, oraz lewy prawy tylny, a nie działa centralny. w nfs shift działają wszystkie. Od czego to zależy ?

Kino mam Onkyo z głośnikami GrandHigh 5.0.

Pomocy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio zastanawiałem się nad zakupem kina domowego do mojego sprzętu. Sęk w tym, że pomieszczenie jest małe (około 20m2) i nie ma zbytnio miejsca na ustawienie typowych kolumn o wysokości 1,0 m ;P. Czy istnieją jakiekolwiek zestawy dźwiękowe, które będą pasowały do tych warunków? Czy dla czarnulki wymagane są jakieś specjalne elementy na które trzeba zwrócić uwagę?

Dodam, że kwota nie ma być zbyt duża, góra kilkaset złotych (do 500 zł).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Mam podłączone kino domowe Onkyo z głośnikami 5.0 GrandHigh. Podłączone jest optykiem do ps3. Problem jest taki że przykładowo w fifie 09 chodzą tylko trzy przednie, little big planet 2 chodzą 4 poza centralnym, w demie modern warfare 2 tak jak w little bug planet 4 a w need for speedzie shift chodzą wszystkie, na filmikach video chodzą wszystkie. To kwestia ustawień ps3 czy tak poprostu mam być?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@pablomoc

zresetuj (ustaw od nowa) ustawienia audio. twoje kino ma odpowiednie dekodery dzwieku? wszystko jest dobrze podłączone

@szycha

patrz, zeby kino mialo wejscie optyczne (albo hdmi) i odpowiednie dekodery dzwieku.

spokojnie znajdziesz kino, ktore bedzie mialo male kolumny (glosniki). nie musisz w koncu kupowac wielkich glosnikow podlogowych. pozatym w kwocie do 500 nie liczylbym na duze glosniki...

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

... Dodam, że kwota nie ma być zbyt duża, góra kilkaset złotych (do 500 zł).

Tutaj masz ciekawe kino domowe za 518zł z wejściem optycznym i niewielkimi satelitkami :thumbsup:

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedzi. Mam już przynajmniej jakiś punkt zaczepienia ;].

Jesli dolozysz z 300zl to kupisz lepsze kino, ale do 500 zl to nie znajdziesz raczej nic lepszego jak to co podal ci kolega wyzej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jak dorzuci 20.000 to będzie miał audiofilski wzmacniacz lampowy ;) Logiczne że jak dołoży to poszerzy sobie znacznie pole manewrów, nie rozumiem jednak sensu bicia piany w ten sposób, człowiek określił budżet na 500zł a Ty sugerujesz mu przekroczenie go o bagatela 60% ... i'm confused :confused:

A wracając do tematu (budżetu), znalazłem jeszcze jednego ciekawego panasonica, miałem kino domowe tej firmy i z perspektywy czasu mogę powiedzieć że to był świetny zakup, chyba lepsze rozwiązanie od wskazanego wcześniej Szajsunga ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na kinie jest napisane: Dolby Digital EX Pro Logic II, DTS 96/24 ES Neo:6, Cinema Filter, WRAT kino kupowałem 5 lat temu to nie jest takie stare tym bardziej ze ma optyka

poza resetem ustawień macie jeszcze jakies pomysły ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pablomoc wejdź w ustawienia audio konsoli i wyrzuć ręcznie linera pcm, może to blokuje dźwięk, u mnie pomogło, nie czytało dolby dts itd...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam wszystkich

panowie poradźcie jakie kino domowe kupić do PS3. cena od około 1500 zł nie mam żadnego rozeznania oprucz tego że musi mieć wejście optyczne

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

właśnie znalazłem coś takiego sony BDV-E870 może troche wyższa cena ale po namyśle mogę wyczarować więcej kasy, ale co o tym sądzicie może jest coś w takiej cenie ale lepsze , bo na więcej kasy nie znajdę czarów hehe,pozdro i dzieki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Bardzo uprzejmie proszę o opinię sprzętu którego chciałbym zakupić by się cieszyć zupełnie nową jakością dźwięku. Chcę się przesiąść z głośników komputerowych 2.1 do zestawu konsola + głośniki creative p5800 + amplituner Sony STR-DH510. Zaznaczam że nie jestem audiofilem, a sam pokój do grania to ok 15 m3. Bardzo proszę o opinie i z góry dziękuję

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Karta wspiera wszystkie, najbardziej popularne standardy dźwięku przestrzennego:

  • Xear3D
  • CRL3D
  • DS3D
  • EAX2.0
  • A3D1.0
  • dodatkowo wspiera zaawansowany system HRTF3D, polegający na dokładnym pozycjonowaniu dźwięku w przestrzeni, za pomocą tylko dwóch głośników / słuchawek

brak dts i dolby pro logic 2 (no chyba, ze to pod jakas inna nazwa jest ukryte) troche zanizaja uzytecznosc z ps3 tej karty w moim odczuciu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale czy ogółem jest możliwe takie rozwiązanie? Domyślam się, że nie każda karta dźwiękowa będzie na tyle dobra. Model który podałem kosztuje zaledwie 100 zł ;p.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam chcialbym kupic sobie zestaw kina domowego taki skromny zestaw z Pioneer dsc fs303 to jest wersja 2.1 moze ktos posiada taki zestawik i jak to sie sprawuje z Konsola z gory dzieki za info

cena tego zestawu z pioneera to 1000 pln http://allegro.pl/kino-domowe-pioneer-dcs-fs303-dvd-2-1-usb-olsztyn-i1857621755.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że zestaw nie ma wejścia optycznego więc nie podłączysz go bezpośrednio kablem optycznym do konsoli.

Tylko taka mała uwaga.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Emilson_85. Polecam Ci np. amplituner SONY STR-DH510 (850 zł) i jakieś dwa głośniki podłogowe (za 400 zł coś kupisz). IMO lepszy zestaw, bardziej uniwersalny i przyszłościowy. Z ps3 sprawdzi sie znakomicie. Wszystko spinasz po hdmi i gra muzyka :thumbsup:

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no wlasnie masz racje chyba zainwestuje w dobry amplituner a pozniej moge dokupic jakies glosniki

zaraz lookne na ten ampli z Sony dziekuje za rade

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam chcialbym kupic sobie zestaw kina domowego taki skromny zestaw z Pioneer ...

Zbyt skromny co do możliwości PS3, już lepiej wybierz coś mniej "markowego" z dekoderami DTS i DD i wejściem optycznym/hdmi

Widzę, że zestaw nie ma wejścia optycznego więc nie podłączysz go bezpośrednio kablem optycznym do konsoli.

Tylko taka mała uwaga.

Tylko po co mu wejście optyczne do zestawu dwu-kanłowego? Podepnie oryginalnym kablem dołączonym do konsoli i jeszcze oszczędzi 10zł na kablu optycznym. Co oczywiście nie zmieni faktu że wydanie 1000zł na to kino domowe to średnio trafiony pomysł.

Emilson_85. Polecam Ci np. amplituner SONY STR-DH510 (850 zł) i jakieś dwa głośniki podłogowe (za 400 zł coś kupisz). IMO lepszy zestaw, bardziej uniwersalny i przyszłościowy. Z ps3 sprawdzi sie znakomicie. Wszystko spinasz po hdmi i gra muzyka :thumbsup:

Potem jeszcze tylko wyda >1000zł na dobru subwoofer aktywny, kolejne kilka setek na center i satelity i wypas jakich mało. Sejfo dobrze prawisz, kino wskazane przez kolegę to sobie można do pokoju gościnnego wstawić. Zero możliwości rozbudowy, zero opcji doinwestowania, efektowny sprzęcik dla emerytów. Zdecydowanie lepiej kupić amplituner (choćby używany) i kompletować resztę. Jeśli upierać się przy gotowych kinach to coś z dekoderami DTS i wejściami cyfrowymi dźwięku np: to

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×