Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

podłączę się pod temat. ... Mam do wydania około 3000pln. Pokój ma powierzchnię ok 13 m2. Pomożecie ??

Nikt Ci nie pomoże i nie licz na to - idź do sklepu i poproś o podłączenie - bo chcesz sprawdzić, jak masz jakiś ulubiony utwór/utwory - najlepiej kilka (wbre pozorom wybierz także coś z muzyki poważnej na orkiestrę wsłuchaj się w szczegóły) - które znasz na pamięć nagraj na płytę i testuj na wszystkim co jest dostępne to co będzie Ci odpowiadało i uznasz, że cena jakość jest zadawalająca kupuj.

Przy okazji - nagrana płyta lub oryginał - jest to też bardzo wielka różnica - i nie full power tylko jakieś 20-25% mocy max - bo wtedy będziesz w miarę dobrze wszystko słyszał. Każdy ma inny słuch.

Pozdrawiam

p.s. mus HDMI, optyk, plus inne (dobrze by było jakby hdmi było " pasywne" nie wiem czy dokładnie tak - byś mógł bez włączania amplitunera oglądać i grać)

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Mam problem z podłączeniem konsoli PS3 z kinem domowym Sony STR-DH500. Problem polega na tym, że kino domowe posiada 3 wejścia HDMI + 1 wyjście HDMI i gdy chcę podłączyć PS3 pod amplituner i z ampli do telewizora to przekazuje on i sygnał video i sygnał audio co daje mi możliwość odtwarzania dźwięku jedynie przez głośniki telewizora. Zależało by mi na tym, żeby sygnał audio został w ampli, bo kierowanie sygnału z powrotem z telewizora do ampli mija się z celem. Aktualnie mam podłączone wszystko w sposób:

PS3 -> telewizor -> amplituner (cinche)

Sprzęt:

Amplituner STR-DH500: Więcej informacji + Zdjęcie tyłu

Telewizor Sony Bravia KDL-40EX401: Więcej informacji

PlayStation 3

Z góry dziękuje za pomoc.

ten ampli ma HDMI jedynie PASS THROUGH nie dekoduje dźwięku jest tylko przelotką, także jesteś skazany na optyka. Ja mam u siebie STR-DG520 i taka sama kupa z tym HDMI

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

podłączę się pod temat. Chcę kupić amplituner i zestaw głośników 5.1. Mają to być komponenty zestawu TV + ps3. Chciałbym również muzyki słuchać z komputera oraz gramofon. Mam do wydania około 3000pln. Pokój ma powierzchnię ok 13 m2. Pomożecie ??

Gdzieś na początku roku miałem taki dylemat, postawiłem na Onkyo i jestem meeegaaa zadowolony. Swobodnie mogę polecić ten sprzęt bo jest cholernie przyszłościowy i ma obecnie praktycznie wszystko co oferuje rynek ...

Amplituner ONKYO TX-SR 577

DVD ONKYO DV-SP406

Subwoofer ONKYO SKW 204

Amplituner posiada system 7.1 z obsługą m.in DTS HD - 4 wejścia HDMI z opcją dekodowania dźwięku (nie musisz dokładać kolejnych kabli). Na amplituner można dostać wydłużoną 3 letnią gwarancję. Ważne aby przy szukaniu sprzętu kupować towar z polskiej dystrybucji. Jest pełno ofert po okazyjnych cenach ale z gwarancją sprzedawcy (można sobie nią d... podetrzeć). Zdecydowanie lepiej dołożyć i spać spokojnie ...

Co do kolumn to za 1000zł coś już kupisz dobrego. Ja podpiąłem zestaw 5 kolumn Panasonica które miałem z poprzedniego zestawu kina domowego; przód i środek to Panasonic SB-FS840, do tego satelity na tył: Pansonic SB-FS841 ... Mam sporo płyt Audio w DTS'ie (oryginalnych) i efekt jest piorunujący, do tego wszystko wygodnie spięte: ps3, dvd, n'ka podpięte po Hdmi do ampli, następnie z ampli Hdmi pod TV. Bez szukania przepinania i zbędnego piepr**nia się.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,otoz posiadam PS3 i kino domowe model samsung HT-C555 i mam pytanie jak to podlaczyc zeby uzyskac jak najlepszy efekt.??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,otoz posiadam PS3 i kino domowe model samsung HT-C555 i mam pytanie jak to podlaczyc zeby uzyskac jak najlepszy efekt.??

wg mnie tylko i wyłącznie kablem optycznym, masz w tym zestawie wejście optyczne więc jak znalazł

nie ważne jaki to kabel optyczny, bo to sygnał cyfrowy nie zauważysz różnicy

pozdrawiam,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

chce kupić yamaha rx-v367 http://www.euro.com....67-czarny.bhtml+ do tego zestaw głośników i podłączyć to do ps3,wydaje mi się że można podłączyć konsole do yamahy kablem hdmi i mieć audio i video bezstratnie.

czy ktoś to może potwierdzić?może ktoś ma taki sprzęt.

Ten amplituner nie ma dekoderów true hd a jak wiadomo ps3 ma -pytanie czy jak puszcze film z true hd to usłysze to na ampli?czy ampli też musi posiadać taki dekoder.

czy ściągając filmy z Ac3 przekopiowane na konsole i odpalone będą dawały w pełni 5.1 na tym amplitunerze (soniak daje rade?)

Doradzcie mi jeszcze bo mam dylemat czy kupić tą yamahe i używać konsoli jako głowny odtwarzacz do filmów czy kupić lg hb905pa http://www.euro.com....g-hb905pa.bhtml

Kino chce wykorzystywać tylko do grania i do filmów a więc myśle że LG da rade

Pomóżcie

Edytowane przez fzr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Zamierzam niedługo zakupić ps3 i chciałbym jakoś podłączyć moje kino domowe z ps3, aby był dźwięk 5.1 przy oglądaniu blu-rayi. I tu będzie chyba problem : posiadam kino domowe Sony DAV- TZ 230. Ma jedno wyjście HDMI i SCART, optycznego brak. ( http://www.sony.pl/p...layer/dav-tz230 ) . Czy istnieje jakakolwiek szansa, żeby to wszystko razem podłączyć, żeby dźwięk z konsoli był w głośnikach ? Telewizor - Sony KDL-EX710.

Pozdrawiam!

Ktoś pomoże???

Edytowane przez luqq

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam posiadam kino domowe sony dav z280 i telewizor z seri bravia i nie wiem jak polaczyc jeszcze do tego kina domowego ps3 zeby mógł przez glosniki miec dzwiek z psa prosze o pomoc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

WITAM!

Przeszukałem całe forum i nie mogę znaleźć odpowiedzi na mój problem.

W żaden sposób nie mogę odtworzyć płyty CD nagranej w DTS 5.1 (sama muza np. ostatnia płyta JMJarre "Aero" - płytę wypaliłem sam w Nero) - po włączeniu na konsoli słychać tylko szum i nic więcej

Proszę powiedzieć jak ustawić konsolę, zmieniałem już ustawienia w "Ustawieniach muzyki" i w "Ustawieniach dźwięku" i nic. Koncerty w DTS HD (tak się to chyba pisze) lecą bez problemu nawet na ampli. wyświetlany jest ten system) Obojętnie czy chcę słuchać przez ampli czy tylko przez TV to tylko szum i nic więcej.

Mam Denon 1610 * TV Toshiba

PS3 - HDMI - Ampli

Ampli - HDMI - TV

Edytowane przez arturrogo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@luqq ciężka sprawa, na szybko jak zajrzałem to nie masz żadnych wejść a same wyjścia. Czy jednak możesz jakoś zrobić, że np oglądając tv masz dźwięk w kinie?.

@arturrogo dziwna sprawa, sprawdź jeszcze takie coś. Jak leci płyta wciśnij trójkąt i teraz sprawdź głośność czy masz na 0 i następna ikonka czy masz lewo+prawo kanały.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

@denver666, oglądając tv mogę mieć dźwięk w kinie.

Edytowane przez luqq

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm, a jak masz tv podpięty? Scartem tylko?. No to jak grasz w ps3 i masz dźwięk w tv to włącz tak samo kino. Co prawda nie będzie to pełne 5.1 ale zawsze to lepsze. Możesz też cyknąć fotkę tyłu kina to zobaczymy co tam masz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam

po wielu dniach czytania, ogladania i porownywania wybralem kilka zestawow dla siebie. i prosze was o doradzenie, czy nie robie bledu.

ale do rzeczy:

posiadam tv 42 panasonica th-42py80pa (posiada 3 wejscia hdmi ale tylko 2 z tylu 1 z przodu) opis

dekoder telewizji N

ps3

z kina bede glownie korzystal do gier na ps3, pozniej telewizja na koncu filmy z bluray-a (muzyka baaardzo rzadko)

ogolnie chce miec dolby z tv, ps3, a filmy dts, pro logic itd.

zestaw 1 (nie wiem czy warto brac prism-y 100 czy 200)

Denon AVR-1311 + Prism Audio Onyx 100 + Yamaha YST-SW012

zestaw 2 (ten raczej odpada z uwagi na brak dekoderow hd)

Yamaha RX-V367 + zestaw kolumn 5.1 VK7830

to sa 2 ktore wybralem z kilkunastu, prosze was tez o opinie kolumn oraz sub-a, czy macie jakies inne propozycje ze wszelkie sugestie bede wdzieczny

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nic nie doradzę, napisze tylko że zestaw mi się podoba. Amplituner bardzo fajny, nowe standardy dźwięku, 3d. Kolumny wolał bym jednak w innym kolorze :). Może jakieś forum maniaków hd, tam są audiofile :). Chociaż pewnie za tą cenę to nie wiem czy da się coś aż tak bardzo lepszego dobrać. Jeżeli masz ps3 fat to jednak na amplitunerze nie będziesz miał wyświetlane dts-hd tylko linear pcm. To tak na wypadek abyś się później nie wkurzał. Slim już to wyświetla.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli masz ps3 fat to jednak na amplitunerze nie będziesz miał wyświetlane dts-hd tylko linear pcm. To tak na wypadek abyś się później nie wkurzał. Slim już to wyświetla.

tak mam fat-a, ale dzwiek bedzie taki jak trzeba ??

i jeszcze jedno czy ktos moze mi powiedziec jak to wszystko mam polaczyc zeby mialo rece i nogi ?? boje sie ze mam za malo wejsc hdmi w tv (przyp. 2 z tylu 1 z przodu) zeby to ogarnac :>

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Żeby podłączyć to wystarczą chyba dwa kable hdmi, z PS3 do ampli i z ampli do TV - chyba dobrze zapamiętałem ;). Co do kolumn nie lepiej zakupić jakieś Wharfedale? Te najlepiej grają z Denon'em.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Żeby podłączyć to wystarczą chyba dwa kable hdmi, z PS3 do ampli i z ampli do TV - chyba dobrze zapamiętałem ;). Co do kolumn nie lepiej zakupić jakieś Wharfedale? Te najlepiej grają z Denon'em.

a dekoder telewizji N ? wystarczy do ampli ? obraz pojdzie przez hdmi ktory idzie z ps3 ? czy rowniez musi isc dodatkowy hdmi do tv ? kolumny ktore napisales sa za drogie jak dla mnie wiec odpadaja :/

pzdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a dekoder telewizji N ? wystarczy do ampli ? obraz pojdzie przez hdmi ktory idzie z ps3 ? czy rowniez musi isc dodatkowy hdmi do tv ? kolumny ktore napisales sa za drogie jak dla mnie wiec odpadaja :/

pzdr

Dekodera nie mam, ale wejść powinno Ci starczyć. Mam tyle samo urządzeń co ty, tylko zamiast owego dekodera jest DVD - też połączone kablem HDMI, więc powinno być ok. Wszystko u mnie jest podłączone do ampli - ile masz wejść w tym twoim? Myślę, że wyglądałoby to tak :

- 1x hdmi z ampli > tv

- 1x hdmi z ps3 > ampli

- 1x hdmi z dekodera > ampli ( obraz będzie szedł dzięki pierwszej konfiguracji )

I poustawiać dobrze kanały na tv i ampli, powinno pójść. Tak jak mówię u mnie wszystko śmiga, ale zamiast N mam DVD, ale też podłączone kablem hdmi - chyba kłopotu nie będzie.

Tak to widzę ! ;)

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie tak czy siak potrzebujesz 3 kabli hdmi. Jeden z ps3 do ampli a później to tv (jak pisał kolega wyżej) trzeci z n do tv lub ampli. Teraz zależy jak chcesz to oglądać. Możesz podpiąć do ampl i z ampli pójdzie tym jednym kablem do tv tak samo jak z ps3, kwestia późniejszego wyboru odpowiedniego wejścia na ampli poprzez pilota. Problem jest tutaj taki, że zawsze musi być włączony ampli aby był dźwięk. Możesz też podpiąć n do tv, bez ampli. Ja mam tak zrobione bo wystarczy mi dźwięk w tv. Mam nadzieję, że nie zamieszałem. Co do dźwięku z ps3 to powinien być normalny. Pisze to jednak tylko z teorii bo w praktyce nie sprawdziłem ale na forach o hd nie było o to jakiegoś szumu i tam twierdzili, że jest to samo.

Masz 4 wejścia do ampli i jedno wyjście tak więc możesz podpiąć do 4 urządzeń i jednym wyjściem puszczać wszystko do tv.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dekodera nie mam, ale wejść powinno Ci starczyć. Mam tyle samo urządzeń co ty, tylko zamiast owego dekodera jest DVD - też połączone kablem HDMI, więc powinno być ok. Wszystko u mnie jest podłączone do ampli - ile masz wejść w tym twoim? Myślę, że wyglądałoby to tak :

- 1x hdmi z ampli > tv

- 1x hdmi z ps3 > ampli

- 1x hdmi z dekodera > ampli ( obraz będzie szedł dzięki pierwszej konfiguracji )

I poustawiać dobrze kanały na tv i ampli, powinno pójść. Tak jak mówię u mnie wszystko śmiga, ale zamiast N mam DVD, ale też podłączone kablem hdmi - chyba kłopotu nie będzie.

Tak to widzę ! ;)

Ogólnie tak czy siak potrzebujesz 3 kabli hdmi. Jeden z ps3 do ampli a później to tv (jak pisał kolega wyżej) trzeci z n do tv lub ampli. Teraz zależy jak chcesz to oglądać. Możesz podpiąć do ampl i z ampli pójdzie tym jednym kablem do tv tak samo jak z ps3, kwestia późniejszego wyboru odpowiedniego wejścia na ampli poprzez pilota. Problem jest tutaj taki, że zawsze musi być włączony ampli aby był dźwięk. Możesz też podpiąć n do tv, bez ampli. Ja mam tak zrobione bo wystarczy mi dźwięk w tv. Mam nadzieję, że nie zamieszałem. Co do dźwięku z ps3 to powinien być normalny. Pisze to jednak tylko z teorii bo w praktyce nie sprawdziłem ale na forach o hd nie było o to jakiegoś szumu i tam twierdzili, że jest to samo.

Masz 4 wejścia do ampli i jedno wyjście tak więc możesz podpiąć do 4 urządzeń i jednym wyjściem puszczać wszystko do tv.

ok dzieki za info :D takze sprzecik bedzie podlaczony :)

ps.

powiem szczerze ze na poczatku chcialem kupic z 5500 ale jak poczytalem fora hmmm jakby to ujac :) nie ma to jak ampli + drewno na scianach :P

ps 1

jeszcze z czystej ciekawosci, warto inwestowac w kable do podlaczenia kolumn, czy raczej nie brac tego za bardzo pod uwage :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi Ci o kable głośnikowe to warto, im grubszy tym lepsza jakość dźwięku. Jak nie jesteś jakimś wielkim "audiofilem" to, kup w miarę średniej grubości.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

ps 1

jeszcze z czystej ciekawosci, warto inwestowac w kable do podlaczenia kolumn, czy raczej nie brac tego za bardzo pod uwage :)

Nie wiem jakie masz kolumny, ale jeśli nie są to jakieś "plastyki" to z reguły polecany jest przekrój 2x4mm na fronty 2x2,5mm na surround i centralny np.

http://allegro.pl/klotz-ly-225-tsw-hi-end-2x-2-5mm-ly225-promocja-i1431550839.html

http://allegro.pl/klotz-ly-240-tsw-hi-end-2x-4mm-ly240-gratis-i1449243878.html

Edytowane przez Lamkers
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jakie masz kolumny, ale jeśli nie są to jakieś "plastyki" to z reguły polecany jest przekrój 2x4mm na fronty 2x2,5mm na surround i centralny np.

http://allegro.pl/kl...1431550839.html

http://allegro.pl/kl...1449243878.html

heh dobrze ze zapytalem :)

kolumny bede mial Prism Audio Onyx 100 (lub 200 nie wiem czy jest az taka duza roznica miedzy nimi cena wieksza o 250-300zl) + sub Yamaha YST-SW012

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×