Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Naprawdę do głośników poleca się 2x4? Takim przekrojem to ja zasilam maszyny a nie głośniki :). Nawet 2,5 to duży przekrój.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Naprawdę do głośników poleca się 2x4? Takim przekrojem to ja zasilam maszyny a nie głośniki :). Nawet 2,5 to duży przekrój.

Hehe, też się dziwiłem ale po przeszukaniu kilkunastu for i zasięgnięciu opinii w salonach audio taką uzyskałem odpowiedź :) oczywiście dotyczy to kolumn z powiedzmy co najmniej "średniej półki" no i faktem jest, że ten przekrój idealnie pasuje do wtyków w kolumnie i ampie ;) ale czy różnica jest słyszalna dla zwykłego ucha...raczej dyskusyjna sprawa ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam a czy te kino http://www.agito.pl/...0.0.405147.html da rade puścić dźwięk 5.1 do ps3 za pomocą kabla optycznego?

PS:Znalazłem jeszcze taki zestaw kina http://allegro.pl/kino-domowe-panasonic-sc-pt85-5-1-hdmi-usb-viera-i1486608294.html nadaję się choć 1 z tych 2 co wymieniłem?

Edytowane przez Mati.83

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam a czy te kino http://www.agito.pl/...0.0.405147.html da rade puścić dźwięk 5.1 do ps3 za pomocą kabla optycznego?

PS:Znalazłem jeszcze taki zestaw kina http://allegro.pl/kino-domowe-panasonic-sc-pt85-5-1-hdmi-usb-viera-i1486608294.html nadaję się choć 1 z tych 2 co wymieniłem?

Oba mają wejścia optyczne więc nie powinno być problemu z podpięciem ps3. Dla pewności zawsze można dopytać się sprzedawcy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bierz Panasonica ma DD i DTS wedlug specyfikacji wiec lepiej sie sprzwdzi do PS3no i nie ma "przesadzonej mocy " yhyh - podłaczysz PS3 >optyk-> kino i PS3 -> hdmi-> TV i Kino->hdmi->TV konsole ustaw na bitstream bez ulepszen typu bittmaping i normalizacja oraz daj 44/88/176khz w opcjach audio i potem wybierz na wyjsciu optycznym tylko DTS DD AAC i linear pcm 44khz i 48khz jako obslugiwane formaty i bedzie ameryka

Edytowane przez domel9

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ps3 + Kino Domowe 5.1 Lg

Jak można podłączyć kino domowe pod ps3? lub czy da radę?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jakie to kino ma wejscia?

Wejście ma takie jak na słuchawki nie wiem dokładnie jak ono się nazywa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

musisz kupic przejsciowke z 2xchinch na jack i podpiac to do kina. dzwiek nie bedzie przestrzenny niestety

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wejście ma takie jak na słuchawki nie wiem dokładnie jak ono się nazywa.

Jack 99% bardzo rzadko jest to miniJack

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

musisz kupic przejsciowke z 2xchinch na jack i podpiac to do kina. dzwiek nie bedzie przestrzenny niestety

Czyli nie da rady 5.1?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bedzie to co najwyzej stereo sztucznie podbite do 5.1

zeby uzyskac 5.1 musisz konsole podlaczyc do kina kablem optycznym lub hdmi i kino musi miec odpowiednie dekodery dzwieku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bedzie to co najwyzej stereo sztucznie podbite do 5.1

zeby uzyskac 5.1 musisz konsole podlaczyc do kina kablem optycznym lub hdmi i kino musi miec odpowiednie dekodery dzwieku

Dvd ma tylko jedno wejście HDMI więc nie da rady, żeby obraz leciał w TV przez hdmi, a dźwięk przez kino domowe?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wejście czy wyjście hdmi. Zrób zdjęcie tyłu albo poszukaj na necie specyfikacji i załącz. Nikt tutaj nie jest czarodziejem aby wiedzieć co Twoje dvd potrafi. Możesz puścić obraz z ps3 na tv przez hdmi a dźwięk puścić na to kino tyle, że jeżeli to będzie ten jack to masz stereo przerobione do 5.1 pod warunkiem, że to kino to też potrafi. Koledzy Ci wyżej to wyjaśnili.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale opisales swoje kino domowe:

"LG"

skad mamy wiedziec jakie masz wejscia w nim?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok, wyczytałem już, że moje kino posiada wejście optyczne.

Teraz pytanie - gdy już będę miał owy kabel to po prostu podłączyć go do PS3 i do kina domowego i będzie ładnie śmigać czy oprócz tego trzeba jeszcze coś ustawić itp.?

Pozdrawiam :teehee:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok, wyczytałem już, że moje kino posiada wejście optyczne.

Teraz pytanie - gdy już będę miał owy kabel to po prostu podłączyć go do PS3 i do kina domowego i będzie ładnie śmigać czy oprócz tego trzeba jeszcze coś ustawić itp.?

Pozdrawiam :teehee:

Jak już podłączysz to wystaczy w opcjach dźwięku konsoli ustawić odpowiedni kabel i już. Wszystko będzie ok

Edytowane przez Mkkala

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

my mamy

1. ps3 optycznym do kina(tzn głośniki) i do tv przez hdmi - drogi kabel optyczny+drogie HDMI = WYRYWA Z RAJSTOP

2. kino (tzn dvd) do TV - tani kabel euro tak samo jak tanie dvd korr obraz i dzwiek przez euro bo i tak tu jakies syfy stare puszczamy albo z pendrive (nowe plyty dvd puszczamy z ps3) = NORMA/PODSTAWA

3. polsat (hdmi do tv) - dzwiek i obraz po HDMI przez TV tu tez drogi kabel = STARCZA I DOBRZE DAJE

4. komputer hdmi do tv - dzwiek przez TV kabel tani bo filmy tez syfy w divixie = SYFIASTO ale filmy tez sciagniete jakies z chomika wiec tez kiepskie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tam widzę, że masz też hdmi in, więc teoretycznie możesz podpiąć ps3 do kina przez hdmi a drugie hdmi dać pomiędzy kinem a tv. A jeżeli nie to tak jak napisałeś.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tam widzę, że masz też hdmi in, więc teoretycznie możesz podpiąć ps3 do kina przez hdmi a drugie hdmi dać pomiędzy kinem a tv. A jeżeli nie to tak jak napisałeś.

Mam tylko jeden problem z tym dvd. Mam dekoder podłączony pod dvd lecz dźwięk leci mi tylko z jednego głośnika, a kiedyś leciał ze wszystkich. Głośniki wszystkie działają bo robię test i w każdym jest dźwięk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli coś źle ustawione w dvd albo w dekoderze. Może idzie stereo a ktoś przestawił "suwak" na jedną stronę i masz jak by tylko np lewy głośnik. Ewentualnie przywrócić ustawienia fabryczne w jednym lub drugim urządzeniu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mógłby mi ktoś doradzić jakiś dobry kabel optyczny? Dobry a tani jeśli się da :whistling:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×